صفحه 11 از 14 نخستنخست ... 234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 136

موضوع: اقدام همزمان برای ویزای آلمان و کشورهای دیگر؛ مشکلات و راه حل ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقدام همزمان برای ویزای آلمان و کشورهای دیگر؛ مشکلات و راه حل ها

سلام دوستان
    در مورد موضوع این تاپیک کسی به نتیجه قطعی رسیده؟
    من از آلمان و ایتالیا پذیرش دارم و 16 تیر هم وقت مصاحبه آلمان گرفتم ولی هنوز درخواست وقت برای ایتالیا ندادم. با توجه به اینکه سفارت ایتالیا پاسپورت رو نگه میداره چیکار میشه کرد؟
    2 حالت داره الان:
    1- وقت سفارت ایتالیا رو بعد آلمان بگیرم که چون ددلاین 10 جولای برای pre-enrollment ایتالیا میگذره فایده نداره.
    2- ایتالیا رو الان درخواست بدم که احتمالا قبل آلمان بهم وقت بدن و برم و پاسمو نگه دارن، که اینجوری آلمان و بدون پاس چیکار کنم!

خواهشا اگر کسی تجربه مشابهی داشته یا داره راهنمایی کنه.

Junior Member

سلام دوستان
    *یه سوال فوری دارم خواهش میکنم هر کس میدونه جواب بده...
    من چند هفته پیش مصاحبه سفارت امریکا رو داشتم و الان در مرحله کلیرنس هستم ولی از اونجایی که نگرانم مشکلی
    برای ویزای امریکا پیش بیاد تصمیم گرفتم برای سفارت المان هم اقدام کنم.یه سوال دارم:
    ایا وقت مصاحبه سفارت المان مهری در پاسپورت میزنن که نشون بده مصاحبه انجام داده ام؟ و اگر بعدا ویزای امریکا بیاد وقت مهرزدن
    نمیگن که چرا یه سفارت دیگه هم برای مصاحبه رفتی؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sjafarim نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در مورد موضوع این تاپیک کسی به نتیجه قطعی رسیده؟
    من از آلمان و ایتالیا پذیرش دارم و 16 تیر هم وقت مصاحبه آلمان گرفتم ولی هنوز درخواست وقت برای ایتالیا ندادم. با توجه به اینکه سفارت ایتالیا پاسپورت رو نگه میداره چیکار میشه کرد؟
    2 حالت داره الان:
    1- وقت سفارت ایتالیا رو بعد آلمان بگیرم که چون ددلاین 10 جولای برای pre-enrollment ایتالیا میگذره فایده نداره.
    2- ایتالیا رو الان درخواست بدم که احتمالا قبل آلمان بهم وقت بدن و برم و پاسمو نگه دارن، که اینجوری آلمان و بدون پاس چیکار کنم!

خواهشا اگر کسی تجربه مشابهی داشته یا داره راهنمایی کنه.
    من مجبور بودم وقت بگیرم برای ایتالیا، 25 june بهم دادن. حالا چیکار کنم دوستان؟ حتی اگه پاسو ندم هم، مهر میزنن توش.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sjafarim نمایش پست ها
    من مجبور بودم وقت بگیرم برای ایتالیا، 25 june بهم دادن. حالا چیکار کنم دوستان؟ حتی اگه پاسو ندم هم، مهر میزنن توش.

سلام.
    من از فرانسه پذیرش داشتم و بعد یه دفعه پذیرش آلمانم اومد.
    ولی من وقتی وقت سفارت آلمان رو گرفتم دیگه فرانسه رو کنسل کردم.
    بعدش هم رفتم مصاحبه و امروز هم دیدم که جوابش رو نوشتن که حاضره.
    سفارت آلمان مهر می زنه تو پاسپورت و تا جایی که من می دونم همزمان نمیشه واسه دو تاش اقدام کرد.
    به نظر من بهتره یکیش رو انتخاب کنید. البته این نظر شخص منه.

Junior Member

من ویزای توریستی شنگن از هلند توی پاسپورتم داشتم.
    روز مصاحبه خانومه پرسید برای چی ویزا دارم و من توضیح دادم که برای یک سمینار باید دو هفته بعد برم هلند.
    اون هم ایرادی نگرفت و مدارک منو تحویل گرفت و مهر سفارت آلمان رو هم زد تو پاسپورتم.
    ظاهرا قانع شد.

Junior Member

سلام من نظر های این تاپیک رو خوندم اما متاسفانه به نتیجه ای نرسیدم ممنون میشم کمکم کنید من پذیرشم از آلمان اومد و وقت سفارت گرفتم واسه پس فردا 5جولای اما دیروز جواب بورس اراسموسم اومده و پذیرفته شدم و باید فورا از سفارت فرانسه وقت بگیرم اما نمیدونم موفق میشم و فرانسه تا سپتامبر بهم ویزامیده یا نه !!! آیا میتونم هم آلمان و هم فرانسه رو با هم اقدام کنم ؟ ممنونم

دوستان چند روز پیش ویزای ایتالیا تو پاسم خورده. و امروز نتیجه یکی از دانشگاههای آلمان اومد با توجه به اینکه دانشگاه آلمانی تو این رشته قویتر از دانشگاه ایتالیاییه انتخابم آلمان هست. اینطور که من از این تاپیک فهمیدم مثل اینکه باید ویزای ایتالیا رو کنسل کنم و بعد بیفتم در پی ویزای آلمان! که به نظر من این یک ریسکه. چون ممکنه آلمان رجکت کنه و دستم خالی بمونه. آیا راههای دیگه ای وجود داره برای اینکه ریسک نکنم و من بتونم امسال رو برم آلمان؟

Junior Member

چون آلمان زیاد ریجکت میکنه دوس دارم همزمان اتریش ویزا بگیرم اگه نشد برم اتریش....یعنی نمیشه کلا؟؟

Junior Member

با سلام
    من تنها در مورد یکی از سوالات شما تجربه دارم و اون هم اینکه روز مصاحبه فقط از شما مدارک تحویل می گیرند و یک سری سوال میپرسن اما مهری در پاسپورت نمی زنند.
    در مورد سوال دیگه شما من اطلاع کاملی ندارم اما فکر میکنم اگر رشته خاص باشید و فرم امنیتی رو پر کنید شاید به این طریق سفارت آمریکا در جریان اقدام شما برای ویزای آلمان قرار بگیره.
    و برای بقیه دوستان هم یک نکته اضافه کنم که اگر رشته شما جزو رشته های خاص هست سفارت آلمان زمان زیادی نیاز داره ( حتی گاهی بیشتر از سه ماه) بنابراین برای انتخاب بین دو کشور، دوستانی که از دو جا پذیرش دارند و رشته ی خاص هستند، حتما به این نکته و میزان زمان در دسترس قبل از ددلاین دانشگاهشون توجه کنند.
    موفق باشید.

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam1315 نمایش پست ها
    با سلام
    من تنها در مورد یکی از سوالات شما تجربه دارم و اون هم اینکه روز مصاحبه فقط از شما مدارک تحویل می گیرند و یک سری سوال میپرسن اما مهری در پاسپورت نمی زنند.
    در مورد سوال دیگه شما من اطلاع کاملی ندارم اما فکر میکنم اگر رشته خاص باشید و فرم امنیتی رو پر کنید شاید به این طریق سفارت آمریکا در جریان اقدام شما برای ویزای آلمان قرار بگیره.
    و برای بقیه دوستان هم یک نکته اضافه کنم که اگر رشته شما جزو رشته های خاص هست سفارت آلمان زمان زیادی نیاز داره ( حتی گاهی بیشتر از سه ماه) بنابراین برای انتخاب بین دو کشور، دوستانی که از دو جا پذیرش دارند و رشته ی خاص هستند، حتما به این نکته و میزان زمان در دسترس قبل از ددلاین دانشگاهشون توجه کنند.
    موفق باشید.
    دوست عزیز صفحه آخر پاسپورت روز مصاحبه مهر می خوره. در صورتیکه ویزا بگیرید که مشکلی نیست. اما در غیر اینصورت هر وقت به یک سفارت مراجعه کنید اونها می بینند که صفحه آخر مهر خورده و وقتی ویزا نگرفته باشید، بمنزله ریجکت براشون حساب می شه، که معمولا نکته منفی در پروسه ویزا برای هر کشوریه.
    عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد هر که را در طلبت همت او قاصر نیست

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)