صفحه 13 از 14 نخستنخست ... 34567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 136

موضوع: اقدام همزمان برای ویزای آلمان و کشورهای دیگر؛ مشکلات و راه حل ها

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : اقدام همزمان برای ویزای آلمان و کشورهای دیگر؛ مشکلات و راه حل ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidjoon نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون
    اما خب مسلما تنهایی منتظر موندن با تنهایی برای اولین بار رفتن خیلی فرق میکنه
    شما یا بقیه دوستان اطلاع دارن از کجا میتونم مطلع بشم کدوم ایالت ها به همراه ویزای همزمان با دانشجو میدن؟
    این جوری نیست که یه سری ایالت باشن که ویزای همراهمو با دانشجو بدن و یه سری ایالت ها دیرتر بدن. شما تو هر ایالتی مدارکتون کامل باشه، ویزاتون بررسی و صادر میشه. یکی از مدارکی که برای ویزای همراه لازم دارین داشتن یه خونه ی حداقل 24 متری برای دو نفره که اصولا اکثریت ندارن تا وقتی نرفتن آلمان. اما اگه شما قبلا مثلا گست هاوس دانشگاهو برای چند ماه رزرو کردین و متراژش کافیه، می تونین همونو نشون بدین و امیدوار باشین که ویزاتون همزمان بیاد. اما بازم لزوما همزمان نمیاد. تو بعضی ایالت ها ویزاها رو بر اساس حروف الفبا میدن به مسئولای مختلف. یعنی مسئول مربوط به شما همیشه یه نفره. حالا اگه مسئول کار همسرتون سرش شلوغ تر باشه و دیرتر بررسی کنه ویزای همسرتونو، خب شانس شماست دیگه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    این جوری نیست که یه سری ایالت باشن که ویزای همراهمو با دانشجو بدن و یه سری ایالت ها دیرتر بدن. شما تو هر ایالتی مدارکتون کامل باشه، ویزاتون بررسی و صادر میشه. یکی از مدارکی که برای ویزای همراه لازم دارین داشتن یه خونه ی حداقل 24 متری برای دو نفره که اصولا اکثریت ندارن تا وقتی نرفتن آلمان. اما اگه شما قبلا مثلا گست هاوس دانشگاهو برای چند ماه رزرو کردین و متراژش کافیه، می تونین همونو نشون بدین و امیدوار باشین که ویزاتون همزمان بیاد. اما بازم لزوما همزمان نمیاد. تو بعضی ایالت ها ویزاها رو بر اساس حروف الفبا میدن به مسئولای مختلف. یعنی مسئول مربوط به شما همیشه یه نفره. حالا اگه مسئول کار همسرتون سرش شلوغ تر باشه و دیرتر بررسی کنه ویزای همسرتونو، خب شانس شماست دیگه.
    ممنون. یعنی این مدرک اجاره کردن خانه رو به سفارت بدیم کافیه؟ اگر همراه مصاحبه رفته باشه چی، باید با عنوان نقصی مدارک رفت و این مدرک رو تحویل سفارت داد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Philippines

مرسی از راهنماییتون
    یعنی امکانش هست که ما از همینجا اینترنتی خونه اجاره کنیم؟ گست هاوس دانشگاهو به مستر ها هم میدن؟
    این که عاااالیه

Member
    رشته و دانشگاه
    Philippines

نقل قول نوشته اصلی توسط poooo47 نمایش پست ها
    من کلا فکر میکنم اینجوری ممکنه فرایند ویزا پیچیده تر بشه (در ضمن شما فقط تصور کنید مجبور باشید دوباره وقت مصاحبه بگیرید!!) ! ولی خب نمیشه قطعی گفت.
    در ضمن وقتی همراه چند وقتی دیرتر بیاد و مراحل گرفتن خانه و ... طی شده باشه بنظرم راحت تره...
    بلیط مستقیم هم پیدا میشه.
    واقعیت این که خود منم دنبال جایی هستم که این قانون ها را بشه پیدا کرد.
    درست میگین کاملا. اما داریم سعی میکنیم اخرین گزینه مون تنهایی رفتن من باشه وواز هرطریقی شده ایشون بتونن تو اولین سفر همراهم باشن
    اینا تازه پیش بینی ها و دور اندیشی هامون هستن وگرنه ماهنوز وقت مصاحبه نگرفتیم

درست میگین کاملا. اما داریم سعی میکنیم اخرین گزینه مون تنهایی رفتن من باشه وواز هرطریقی شده ایشون بتونن تو اولین سفر همراهم باشن
    اینا تازه پیش بینی ها و دور اندیشی هامون هستن وگرنه ماهنوز وقت مصاحبه نگرفتیم
    سعیکنید
    برای مهاجرت خیلی رو زمان و ساعت فوکوس نکنید
    و یه کم برنامه هاتون رو flexibale بچینید
    حالا میگم چرا
    من دوستانی رو میشناختم کلاس زبان می اومدن هر ترم 2.5 بود بعد حساب میکردند که 4 تا ترم بیام میشه 10 ماه بعدش آزمون ثبت نام میکنم بعد اپلای میکنم در صورتی که بین پایان هر ترم و شروع ترم بعد زمان پرت تو موسسه زیاد بود و کلاس تشکیل نمیشد و یا طرف بار اول نمره دلخواه نمی آورد اینا همش فشار روانی به فرد وارد می کنه. شما تمام تلاشتون رو بکنید ولی انعطاف پذیر هم باشید مثلا از الان نگید که حتما باید دو نفری بریم ممکنه اگه اول شما برید بعد نفر دوم به نفعتون هم باشه. البته تلاشتون رو بکنید ولی همیشه برای آپشن دوم هم فکر کرده باشید. این تجربه من بود برای مثال من خودم ترم پیش فقط برای یه دانشگاه اپلای کردم و تمام برنامم رو هم واسه اون چیدم ولی درکمال ناباوری رجکت شدم خیلی تو ذوقم خورد و یه ترم عقب افتادم در صورتی که این ترم واسه چند جا اپلای کردم و از دانشگاه با رنک بالاتر پذیرش گرفتم.

ApplyAbroad Superstar

مرسی از راهنماییتون
    یعنی امکانش هست که ما از همینجا اینترنتی خونه اجاره کنیم؟ گست هاوس دانشگاهو به مستر ها هم میدن؟
    این که عاااالیه
    ببخشید. یادم رفته جواب بدم. احتمالا دیگه جوابش به درد شما نمی خوره، اما خب برای آیندگان جواب میدم.
    اگه گست هاوس بخواین بگیرین، از همون ایران میشه. اما خونه ی معمولی رو معمولا نمی تونین بگیرین. خوابگاه رو هم بعضی دانشگاها به کسایی که هنوز نیومدن هم ممکنه بدن، بعضی ها میگن باید حتما باشین تو آلمان.
    گست هاوس به طور معمول برای دکترا و بالاتره.

سلام دوستان.من سوالام خیلی‌ ضروری و نمیدونم تو صفحات قبل جوابم رو پیدا می‌کنم یا نه.
    اگه لطف کنید راهنماییم کنید خیلی‌ ممنون میشم.
    می‌خواستم بدونم امکانش هست کسی‌ که الان منتظر جواب ویزا دانشجویی از آلمان همزمان برای ویزا غیر دانشجویی مثلا توریستی کشور دیگه که ویزا شنگن داره مثل اتریش یا ایتالیا اقدام کنه ؟
    با تشکر.

Junior Member

سلام دوستان

آیا کسی میدونه که چندبار در سال و با چه فاصله‌ای میشه ویزای شینگن ۳ ماهه به قصد گذراندن دوره Internship گرفت؟
    من از ماه مارچ به مدت سه ماه برای یه دوره Internship در آلمان باید ویزای شینگن بگیرم و بعد از اون از ماه June هم برای یه دوره دیگر ۳ ماهه ویزای شینگن برای کشور سوییس باید بگیرم.
    آیا این کار شدنی هست؟
    آیا میشه همزمان برای دو بازه مختلف که هم پوشانی ندارن درخواست ویزای شینگن داد؟
    آیا میتونم در سفارت سوییس در آلمان درخواست ویزا بدم دوباره؟
    و اینکه بعد از سه ماه باید خارج بشم و باز برگردم؟
    اگر کسی تچربه و اطلاعاتی در این زمینه داره ممنون میشم درمیون بذارید.

سپاس

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط negarf نمایش پست ها
    سلام دوستان

آیا کسی میدونه که چندبار در سال و با چه فاصله‌ای میشه ویزای شینگن ۳ ماهه به قصد گذراندن دوره Internship گرفت؟
    من از ماه مارچ به مدت سه ماه برای یه دوره Internship در آلمان باید ویزای شینگن بگیرم و بعد از اون از ماه June هم برای یه دوره دیگر ۳ ماهه ویزای شینگن برای کشور سوییس باید بگیرم.
    آیا این کار شدنی هست؟
    آیا میشه همزمان برای دو بازه مختلف که هم پوشانی ندارن درخواست ویزای شینگن داد؟
    آیا میتونم در سفارت سوییس در آلمان درخواست ویزا بدم دوباره؟
    و اینکه بعد از سه ماه باید خارج بشم و باز برگردم؟
    اگر کسی تچربه و اطلاعاتی در این زمینه داره ممنون میشم درمیون بذارید.

سپاس
    سلام
    1- فک کنم بین هر دو درخواست سه ماه باید فاصله باشه.
    2- خیر. تو آلمان نمیتونین درخواست بدین. باید برگردین ایران.
    3- اگه قراره حقوق بگیرین فک کنم با ویزای شنگن اجازه ی کار ندارین.

Junior Member

سلام
    1- فک کنم بین هر دو درخواست سه ماه باید فاصله باشه.
    2- خیر. تو آلمان نمیتونین درخواست بدین. باید برگردین ایران.
    3- اگه قراره حقوق بگیرین فک کنم با ویزای شنگن اجازه ی کار ندارین.
    ممنون از پاسختون.
    برای حل مشکل حقوق هم دعوت‌نامه من برای fellowship هست و کار محسوب نمیشه. در واقع خودشون با توجه به ایرانی بودنم این کار رو کردن که بتونم شینگن بگیرم تا شانس ویزا بالا بره.
    برای ویزای شینگن نوشته بودن که اگه دلیل قانع کننده باشه ممکن هست که از کشور دیگه اقدام بشه اما برای سایر ویزاها نمیدونم.
    پس یعنی هیچ راهی وجود نداره کهمن بتونم دوتا برنامه رو برم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)