نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhaghdin نمایش پست ها
با سلام و خسته نباشید
من قصد دارم از یکی از دانشگاه های خارج برای رشته ی زراعت پذیرش بگیرم ترجیحا آمریکا
فوق دیپلم الکتروتکنیک دارم معدل ۱۴.۸۴ دانشگاه آزاد
کارشناسی ناپیوسته رشته ی تولیدات گیاهی معدل ۱۶.۴۸ دانشگاه آزاد اراک
۱ مقاله دارم
مدرک زبان ielts6.5
لطفا راهنماییم کنید,اگه شرایطم مناسب نیست چه کار میتونم کنم که مناسب بشه ممنون
دروود دوست عزیز
ابتدا نکات مثبت رزومتون. معدل کارشناسیتون خوبه. اگه مقاله ای اس ای باشه و شما در اون مشارکت داشته باشید(اگر اسم شما اضافه شده باشد نکته منفی است) میتونه به رزومتون بسیار کمک کنه. اگه داخلی و فارسی است تاثیر خاصی ندارد.. نمره زبانتون کافیه اما عالی نیست.
اما نکات منفی: رشته کارشناسی و کاردانیتون به شدت بی ارتباط است که کار شما رو برای تغییر رشته مجدد سخت میکنه. معدل کاردانیتون پایینه.
کلا برای دوره مستر یا ارشد فاند بسیار کم است و به شدت هم رقابتیه. شما باید دانشگاهای زیادی رو سرچ کنید تا بتونید استادی رو پیدا کنید که زمینه کاریشون با شما یکی باشد یا حداقل نزدیک به شما باشد. قبل از اپلای باید مکاتبه کنید.
به نظر من شانس شما برای اروپا شاید بیشتر از امریکا و کانادا باشد. البته در مورد پذیرش. اما برای گرفتن فاند شما کار بسیار مشکلی رو دارید. غیر ممکن نیست اما دشوار است.
شما میتونید ارشد ایران ادامه تحصیل بدبد و بعد با معدل بهتر و مقاله برای دکتری اقدام کنید. یا با هزینه شخصی به یک کشور ارزان مثله سوئد و فنلاد برید و ارشدتون رو بخونید البته با هزینه شخصی و بعد از بهبود رزومه برای دوره دکتری برای امریکا اقدام کنید.