صفحه 13 از 13 نخستنخست ... 345678910111213
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 130

موضوع: تحصیل در رشته مهندسی كشاورزي و مسائل مرتبط

Senior Member kran آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته مهندسی كشاورزي و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhaghdin نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید
    من قصد دارم از یکی از دانشگاه های خارج برای رشته ی زراعت پذیرش بگیرم ترجیحا آمریکا
    فوق دیپلم الکتروتکنیک دارم معدل ۱۴.۸۴ دانشگاه آزاد
    کارشناسی ناپیوسته رشته ی تولیدات گیاهی معدل ۱۶.۴۸ دانشگاه آزاد اراک
    ۱ مقاله دارم
    مدرک زبان ielts6.5
    لطفا راهنماییم کنید,اگه شرایطم مناسب نیست چه کار میتونم کنم که مناسب بشه ممنون
    دروود دوست عزیز
    ابتدا نکات مثبت رزومتون. معدل کارشناسیتون خوبه. اگه مقاله ای اس ای باشه و شما در اون مشارکت داشته باشید(اگر اسم شما اضافه شده باشد نکته منفی است) میتونه به رزومتون بسیار کمک کنه. اگه داخلی و فارسی است تاثیر خاصی ندارد.. نمره زبانتون کافیه اما عالی نیست.
    اما نکات منفی: رشته کارشناسی و کاردانیتون به شدت بی ارتباط است که کار شما رو برای تغییر رشته مجدد سخت میکنه. معدل کاردانیتون پایینه.
    کلا برای دوره مستر یا ارشد فاند بسیار کم است و به شدت هم رقابتیه. شما باید دانشگاهای زیادی رو سرچ کنید تا بتونید استادی رو پیدا کنید که زمینه کاریشون با شما یکی باشد یا حداقل نزدیک به شما باشد. قبل از اپلای باید مکاتبه کنید.
    به نظر من شانس شما برای اروپا شاید بیشتر از امریکا و کانادا باشد. البته در مورد پذیرش. اما برای گرفتن فاند شما کار بسیار مشکلی رو دارید. غیر ممکن نیست اما دشوار است.
    شما میتونید ارشد ایران ادامه تحصیل بدبد و بعد با معدل بهتر و مقاله برای دکتری اقدام کنید. یا با هزینه شخصی به یک کشور ارزان مثله سوئد و فنلاد برید و ارشدتون رو بخونید البته با هزینه شخصی و بعد از بهبود رزومه برای دوره دکتری برای امریکا اقدام کنید.

ممنون از پاسخ کاملتون
    ی سوال دیگه داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
    اکثر دوستان میگن درس خوندن خارج از کشور خیلی سخته و دانشگاه ها خیلی سختگیرن و ب راحتی نمره نمیدن آیا این درسته؟
    من میترسم برم وسط کار جا بزنم,نمیدونم چکار کنم,با توجه به این که دانشگاه آزاد درس خوندم فکر میکنم شاید این معدل واقعیه من نباشه و پایین تر باشه,اما واقعا به رشتم علاقه دارم,شما دانشگاه هایی میشناسید که زیاد سختگیر نباشند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhaghdin نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ کاملتون
    ی سوال دیگه داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
    اکثر دوستان میگن درس خوندن خارج از کشور خیلی سخته و دانشگاه ها خیلی سختگیرن و ب راحتی نمره نمیدن آیا این درسته؟
    من میترسم برم وسط کار جا بزنم,نمیدونم چکار کنم,با توجه به این که دانشگاه آزاد درس خوندم فکر میکنم شاید این معدل واقعیه من نباشه و پایین تر باشه,اما واقعا به رشتم علاقه دارم,شما دانشگاه هایی میشناسید که زیاد سختگیر نباشند؟
    دوست عیز اینکه نتونید رو باید خود شما جواب بدبد. من از دانشگاه ازاد مطلع نیست که چه طوره سیستم اموزشیشون. اما اونور اگه به شما 1000 تومن فاند میدند از شما انتظار 1000 دلار بازده دارند. ولی این دلیل نمیشه که کسی نتونه درس بخونه. دوستانه زیادی بودند که از دانشگاه ازاد رفتند و اونور هم موفق بودند. شما باید سعی کنید برنامه ریزی داشته باشید و طبق برنامتون درس بخونید، که بتونید همه مشکلات رو مرتفع کنید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذيرش- رشته هاي كشاورزي

سلام . خسته نباشید . من کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی و ژنتیک محصولات باغبانی ازدانشگاه آزاد دارم. 1 مقاله ISI هم دارم . بعد معدلمم 16/58 هست ولی زبانم مدرک ندارم به نظرتون می تونم واسه اپلای گرفتن اقدام کنم؟ ممنون می شم راهنمایی ام کنید.

Junior Member

سلام و خسته نباشید. من کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی و ژنتیک مولکولی از دانشگاه آزاد دارم. ی مقاله ISI هم دارم. بعد معدل ارشدمم 16/54 هست ولی مدرک زبان ندارم. به نظرتون می تونم واسه پذیرش گرفتن در آمریکا اقدام کنم؟ ممنون میشم دوستانی که مشغول به تحصیل هستند راهنمایی ام کنند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط neda3000 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید. من کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی و ژنتیک مولکولی از دانشگاه آزاد دارم. ی مقاله ISI هم دارم. بعد معدل ارشدمم 16/54 هست ولی مدرک زبان ندارم. به نظرتون می تونم واسه پذیرش گرفتن در آمریکا اقدام کنم؟ ممنون میشم دوستانی که مشغول به تحصیل هستند راهنمایی ام کنند.
    بله میتونید منتها اول باید نمره زبان تون مشخص بشه و اینکه چه دانشگاهی از کجا میخواین پذیرش بگیرین در ضمن معدل کارشناسیتونم ملاکه

Junior Member

با درود
    لیسانس زراعت از دانشگاه آزاد با معدل 15/59
    فوق لیسانس اکولوژی زراعی از دانشگاه دولتی زابل با معدل 17/50
    مقاله یک عدد همایشی داخلی
    یک عدد سخنرانی در کنفرانس داخلی

چطوری میتونم برای دکتری پذیرش بگیرم؟
    کدوم کشور و دانشگاه رو انتخاب کنم که بتونم بعد از درس اونجا بمونم؟
    خیلی ممنون از همکاریتون

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab3094 نمایش پست ها
    با درود
    لیسانس زراعت از دانشگاه آزاد با معدل 15/59
    فوق لیسانس اکولوژی زراعی از دانشگاه دولتی زابل با معدل 17/50
    مقاله یک عدد همایشی داخلی
    یک عدد سخنرانی در کنفرانس داخلی

چطوری میتونم برای دکتری پذیرش بگیرم؟
    کدوم کشور و دانشگاه رو انتخاب کنم که بتونم بعد از درس اونجا بمونم؟
    خیلی ممنون از همکاریتون
    معدل کارشناسیتون معمولیه ولی معدل ارشدتون خوبه.... مقالات داخلی تاثیر زیادی ندارند در این زمینه همایشی هم بدتر. اگر میتونید مقاله انگلیسی و ترجیحا ای اس ای بنویسید
    نمره زبان ندارید و نمیشه به شما چیز خاصی گفت برای پذیرش گرفتن.

جواب سوال اولتون رو باید یک مقدار توی همین وب سایت سرچ کنید و تاپیکهای متفاوتی رو بخونید تا بتونید اطلاعات لازم را جمع اوری کرد. چون برای پذیرش حجم زیادی از اطلاعات نیاز دارید که مجالش در یک کامنت غیر ممکن است.
    شما در درجه اول باید رزومتون رو تکمیل کنید بعد دوستان به شما توصیه خواهند کرد که کدام کشور و چه رنک دانشگاهی براتون مناسب است. در مورد اقامت اطلاع خاصی ندارم چون هر کشور تابع قوانین خودش است.

موفقیت باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Environmental Biotech, University of Malaya

سلام دوستان
    اپلیکیشن دکترا...

International Programmes in Germany 2017
    Doctorate of Philosophy in Integrated Management of Water, Soil and Waste

https://www.daad.de/deutschland/stud...ay=list&degree[]=3&fos=6

Junior Member

باسلام.من ارشد مهندسی خاک(کشاورزی) تموم کردم معدلم خوبه و درحال خوندن برای ایلتس هستم و تا اخرسال احتمالا3 تا مقاله ای اس ای داشته باشم.سوالم اینکه شانس گرفتن فول فاند برای دکترای رشته ما چقدره و اینکه بازار کار هست درخارج براش ؟؟؟کدوم کشور بهتره برا اپلای

صفحه 13 از 13 نخستنخست ... 345678910111213

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)