صفحه 4 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 130

موضوع: تحصیل در رشته مهندسی كشاورزي و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : پذيرش- رشته هاي كشاورزي

نقل قول نوشته اصلی توسط vahideabdolazi نمایش پست ها
    برای 2011 پاییز، ددلاین ها خیلی وقته تموم شده!
    اگر بخوای برای پاییز 2012 یا بهارش می تونی.
    بله منظورم 2012
    است اما میخواهم بدونم چه رشته ای کجاها شانس دارم و اینکه ممکنه بهم ویزا ندند به خاطر عدم فاند و معدلم ؟؟؟؟

Junior Member

سوال
    هر کی هر چی میدونه بگه؟ با تشکر
    من هم ارشد کشاورزی گرایش مدیریت و توسعه هستم. لطفا اگه کسی اطلاعات داره بگه که احتمال فوند و بورس من در چه رشته و گرایشهایی است؟ معدلم 17 تعداد مقاله صفر تافل 113 جی آر ای 1200 با هیچ استادی هم در انور ارتباط نداشته ام .
    رشته و دانشگاه برام مهم نیست. من فقط می خوام برای اروپا اپلای کنم
    برای چه رشته و گرایشی اپلای کنم؟
    احتمال بورس یا فوند از کجا بیشتر است؟

ویرایش توسط elyas_25 : September 18th, 2011 در ساعت 03:14 PM

Junior Member

[QUOTE=mohsennasehi;462161]سلام
    من کارشناسی ارشد کشاورزی گرایش ابیاری و زهکشی هستم
    معدل16 وخورده ای
    ایلس4.5 یا5
    طرح های مطالعاتی دارم
    اصلا دانشگاهی هس که رشته منو داشته باشه؟کجا؟
    راهنمایی کنید چه کشوری برم ؟
    با تشکر[/
    QUOTE]

سلام آآقا محسن. من حسنم به نظر من تو می تونی هر جایی بری. ولی به نظر من با شرایط تو پذیرش و فوند از آمریکا راحتتره.

Junior Member

سلام.
    من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی از دانشگاه شیراز در رشته مهندسی کشاورزی گرایش علوم باغبانی هستم. برای ارشد قصد دارم فنلاند یا نروژ برم حدود چهار ماهی هم میشه که در این خصوص از سایت ها و منابع مختلف اطلاعات چمع کردم . رزومه من با این صورته که :
    دو سال سابقه کار مرتبط با رشته دارم .(گار در یک شرکت گلخانه ای هکتاری سبزی و صیفی).
    یک مقاله submit شده دارم که تا زمان فرستادن مدارک publish میشه .(یک کار خیلی خوب همراه با یکی از اساتید ویکی از دانشجویانه ارشد که مطمئنا در ژورنال های خارجی چاپ می شود.)
    امتحان ایلتس ندادم و قصد دارم برای سال بعد مدارکمو ارسال کنم تا بتونم آیلتس 8 بگیرم.
    دو تا مقاله داخلی هم اسمم نوشته میشه+یه مدرک فنی و حرفه ای (که ارزش بین المللی داره)هم تا اون موقع در رابطه با رشتم میگیرم.
    مشکل اصلی من معدل خبلی پایین منه(12.35) و به خاطر اینه که نمیدونم چقدر احتمال پذیرش در دانشگاه های درجه یک (Helsinki) یا کمی پایین تر(Oulo) فنلاندی رو دارم؟ یا همینطور در مورد نروژ .
    ولی اطلاع دارم که با معدل 12 سال گذشته برای کانادا پذیرش گرفتن ولی من چنین بودجه ای ندارم و می خام کم هزینه ترین کشور ها رو انتخاب کنم. البته می دونم که کشور های فرانسه و آلمان هم شهریه های خیلی کمی دارن ولی اخوب نگلیسی زبان نیستند
    با این اوصاف نظر شما در مورد احتمال پذیرش من از دانشگاه های فنلاندی و نروژی چه قدره و اینکه آیا لازمه که با استاد مکاتبه کنم؟بعضی ها میگن خیلی موٍثره و بعضی ها میگن برای ارشد لازم نیست وکار اضافیه؟
    ممنون از راهنماییتون

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط slm نمایش پست ها
    سلام.
    من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی از دانشگاه شیراز در رشته مهندسی کشاورزی گرایش علوم باغبانی هستم. برای ارشد قصد دارم فنلاند یا نروژ برم حدود چهار ماهی هم میشه که در این خصوص از سایت ها و منابع مختلف اطلاعات چمع کردم . رزومه من با این صورته که :
    دو سال سابقه کار مرتبط با رشته دارم .(گار در یک شرکت گلخانه ای هکتاری سبزی و صیفی).
    یک مقاله submit شده دارم که تا زمان فرستادن مدارک publish میشه .(یک کار خیلی خوب همراه با یکی از اساتید ویکی از دانشجویانه ارشد که مطمئنا در ژورنال های خارجی چاپ می شود.)
    امتحان ایلتس ندادم و قصد دارم برای سال بعد مدارکمو ارسال کنم تا بتونم آیلتس 8 بگیرم.
    دو تا مقاله داخلی هم اسمم نوشته میشه+یه مدرک فنی و حرفه ای (که ارزش بین المللی داره)هم تا اون موقع در رابطه با رشتم میگیرم.
    مشکل اصلی من معدل خبلی پایین منه(12.35) و به خاطر اینه که نمیدونم چقدر احتمال پذیرش در دانشگاه های درجه یک (Helsinki) یا کمی پایین تر(Oulo) فنلاندی رو دارم؟ یا همینطور در مورد نروژ .
    ولی اطلاع دارم که با معدل 12 سال گذشته برای کانادا پذیرش گرفتن ولی من چنین بودجه ای ندارم و می خام کم هزینه ترین کشور ها رو انتخاب کنم. البته می دونم که کشور های فرانسه و آلمان هم شهریه های خیلی کمی دارن ولی اخوب نگلیسی زبان نیستند
    با این اوصاف نظر شما در مورد احتمال پذیرش من از دانشگاه های فنلاندی و نروژی چه قدره و اینکه آیا لازمه که با استاد مکاتبه کنم؟بعضی ها میگن خیلی موٍثره و بعضی ها میگن برای ارشد لازم نیست وکار اضافیه؟
    ممنون از راهنماییتون
    درود
    شما دوست عزیز باید امتحان زبانتان را بدهید بعد بشه تصمیم گرفت
    معمولا ددلاین های نروژ و فنلاند متغیره ولی خوب برای پائیز سال بعد از دسامبر 2011 شروع میشه تا اواسط ژانویه مهلت دارید که مدارکتون رو بفرستید!

در مورد مکاتبه طبعا مفید هست ولی نه آنقدر...چون مکاتبه معمولا برای گرفتن فاند است و خوب در مقطع ارشد معمولا فاند نه در اروپا در اکثر جاهای دنیا به آن صورت وجود نداره....
    توجه داشته باشید که بعضی از دانشگاه های فنلاند هم پولی شده اند
    بهترین کار اینست که تا قبل از شروع ددلاین ها امتحان زبانتان را داده باشید

در مورد نمره ی معدل زیاد برای فنلاند و نروژ لازم نیست حساسیت داشته باشید..البته دانشگاه هلسینکی پارسال اینجور که شنیده میشه به معدل های بالای 16 پذیرش داده...حالا امسال نمی دونم چحوریه...دانشگاه اولئو هم دانشگاه همچین سطح پائین تری نیست...
    فعلا زبان را بخوانید و بعد در اروپا تصمیم بگیرید...دانشگاه های هلند هم هستن....
    در مورد دانشگاه ها و کشورهای مختلف بهترین جا تاپیک های مرتبط هست
    لطفا قوانین فروم رو مطالعه کنید و به آن احترام بگذارید
    روز خوش

Junior Member

سلام

کسی از دوستان اطلاع داره که ایا داشتن مدرک فنی و حرفه ای در گرفتن پذیرش موثره یا نه؟ چون مدرک بین المللی هست می پرسم. ممنون

Junior Member akbar_saeedi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    food sciense

سلام من دانشجوی صنابع غذایی هستم
    دکتر پیغمبر دوست استاد راهنمای من هم در دانشگاه شما درس خوانده و من می خواهم برای آنجا اقدام کنم
    می خواستم ببینم شانس برای اونجا چقدره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Pink6204 نمایش پست ها
    برای بیوتکنولوژی غذایی از دانشگاه وگنینگن هلند برای ژانویه پذیرش دارم:

تافل آی بی تی: 109
    معدل: حدود 17
    دانشگاه: شیراز (دولتی)
    رشته: مهندسی علوم و صنایع غذایی
    پ.ن:دوستان عزیز لطفا از طرح سوالات مربوط به شانس پذیرش در این تاپیک خودداری کنید...می توانید به تاپیک کشورهای مورد نظر رفته..با سپاس از همکاری شما
    ویرایش توسط soilman : November 10th, 2011 در ساعت 05:55 PM

رشته و دانشگاه
    food sciense

سلام فاران عزیز منم هم رشته ای شما هستم و شرایطم نزدیک شما
    لطفا بگید تا کجا جلو رفتید...
    منتظرم
    ممنون
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط faran نمایش پست ها
    من ارشد صنایع غذایی از دانشگاه دولتی شیراز با معدل 67/15 دارم مقالات و همایش داخلی و کتاب هم دارم آیلتسم 6.5 شده و برای اکثر دانشگاههای خوب کانادا اپلای کردم . از هر 5 ایمیل 1 جواب گرفتم بعضی گفتند ظرفیتشون تا دو سال دیگه پر شده بعضی استادا گفتند که دارن بازنشسته میشن و... فقط یک کنفرانس تلفنی با پروفسور جونز و دکتر ایک از دانشگاه منیتوبا برایfunctional food داشتم اونا از رزومه ام راضی هستند و دارن برام فاند جور میکنند. بهم گفتند که خودت هم دنبال فاند باش. امیدوارم که کارم به زودی درست بشه. از شماها میخوام که با امید و اعتماد به نفس کاراتون پیش ببرید.

رشته و دانشگاه
    food sciense

من هم دارم اقدام می کنم
    می تونم از تجربیات شما استفاده کنم؟
    سراسری تبریز!

نقل قول نوشته اصلی توسط farinaz نمایش پست ها
    faran عزیز بهتون واقعا تبریک میگم, من هم ارشد صنایع غذایی هستم و میخوام واسه phd کانادا اقدام کنم ولی هنوز کاری نکردم. شما خودتان شخصا واسه مکاتبه با استید اقدام کردید؟؟ آخه من هیچ استادی رو اونطرف نمیشناسم. میشه یک راهنمایی در مورد دانشگاههای کانادا که ظرفیت پذیرش در مقطع phd رو دارند بهم بدین. با توجه به اینکه پایان نامه و مقالاتم بیشتر روی food safety متمرکز بوده , به نظر شما آیا میتونم واسه کانادا پذیرش بگیرم؟
    (من لیسانس و ارشدم از دانشگاه آزاد بوده با معدل حدود 16- با 2 مقاله مروری همایش داخلی- 1 مقاله فارسی داخلی و 1 مقاله isi هم فعلا submit شده دارم). ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    پ.ن:لطفا از طرح سوالات نامربوط و ارسال پست به صورت فینگلیش خودداری کنید!
    ویرایش توسط soilman : November 10th, 2011 در ساعت 05:59 PM

Junior Member

سلام دوستان، کسی از دانشگاه های کشاورزی تو ایتالیا خبر داره، میخوام بدونم دانشگاه های خوب ایتالیا واسه رشته ی کشاورزی (زراعت، اصلاح، بیوتکنولوژی و اکولوژی) کدومان؟ اگه کسی اطلاعی داره ممنون میشم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)