صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: ادامه خدمت بدم یا ندم؟

پیش فرض ادامه خدمت بدم یا ندم؟

با سلام.
    آقا من از اون روزی که خدمتم شروع شد حالم گرفته شد.افسرده شدم.
    اندیمشک افتادم خوزستان اوج گرما .بیرون هم نمیتونم برم چون حدود 1 ساعت راه پیاده روی داره تا درب خروجی پادگان.
    الان فعلا اومدم مرخصی یک هفته ای.اعزامی 2/1 هستم.
    نظرم خودم اینه که دیگه نرم و بچسبم به کار بعد آخه خدمت رو یه کارش می کنم یا می خرم یا کلا بی خیال کارت پایان خدمت میشم.
    چون منطقش دو ماه کسری داره 16 ماه دیگه دارم.
    خودم ساکن اصفهان هستم و بدون کارت پایان خدمت هم میتونم کار کنم.
    با خودم میگم کارت پایان خدمت اصلا به دردم نمیخوره پس من الکی اومدم سربازی تو این گرما و دوری از خونه پس بهتره دیگه نرم.
    به نظر شما چیکار کنم؟
    میصرفه دیگه نرم؟

پیش فرض پاسخ : ادامه خدمت بدم یا ندم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1381370 نمایش پست ها
    با سلام.
    آقا من از اون روزی که خدمتم شروع شد حالم گرفته شد.افسرده شدم.
    اندیمشک افتادم خوزستان اوج گرما .بیرون هم نمیتونم برم چون حدود 1 ساعت راه پیاده روی داره تا درب خروجی پادگان.
    الان فعلا اومدم مرخصی یک هفته ای.اعزامی 2/1 هستم.
    نظرم خودم اینه که دیگه نرم و بچسبم به کار بعد آخه خدمت رو یه کارش می کنم یا می خرم یا کلا بی خیال کارت پایان خدمت میشم.
    چون منطقش دو ماه کسری داره 16 ماه دیگه دارم.
    خودم ساکن اصفهان هستم و بدون کارت پایان خدمت هم میتونم کار کنم.
    با خودم میگم کارت پایان خدمت اصلا به دردم نمیخوره پس من الکی اومدم سربازی تو این گرما و دوری از خونه پس بهتره دیگه نرم.
    به نظر شما چیکار کنم؟
    میصرفه دیگه نرم؟
    شما اگه کارتون ردیفه داخل اصفهان ،به نظرم بی خیال سربازی بشید ،من دوستام که عمتدا
    سربازی هم رفتن ،با کارت پایان خدمت فقط با پارتی تونستن کار پیدا کنند و حقوقشون از 800تومن بالاتر نزده بود!!!
    به هر حال پیشنهاد میکنم بری همون اصفهان. شاید قانون های بهتری هم وضع کردن

بعدشم شما به منطقه اش نگاه نکن که 2ماه کسری گرفتی !،از اصفهان رفتی یک جایی که هواش آتیشه!
    گرما روی خیلی چیزها تاثیر میذاره ،حالا چند سال دیگه خودت شاید به این قضیه پی بردی
    به هر حال از ما گفتن بود از شما شنیدن داداش گلم

من فکر می کنم سربازی پوچه و بی هدفه و در واقع من دارم عمرم رو واسه پوچی و بی هدفی تلف می کنم واسه همین انگیزه ای واسه ادامه خدمت ندارم.
    من خودم فکر می کنم بدون کارت پایان خدمت هم می تونم از کشور خارج بشم. مثلا نمیشه با پول دادن پاسپورت جور کنم؟یا به طور غیر قانونی از کشور خارج بشم و پناهنده بشم؟
    کار هم که بدون کارت پایان خدمت میتونم داشته باشم ، حتما که نباید کار دولتی داشته باشم، کار دولتی هم تازه بخور نمیره.
    تازه یه چیز دیگه اینکه بعد از 8 سال غیبت میتونم خدمت رو بخرم.
    پس مگه دیوونم این همه سختی بکشم تو گرما وسط بیابون به خاطر پوچی عمرم رو تلف کنم؟
    خوب میرم به جاش یه جا کار می کنم یه سرمایه ای هم جمع می کنم.
    پس من اینجا هیچ انگیزه ای واسه ادامه خدمت ندارم.
    حالا به نظر شما کارت پایان خدمت به چه دردی میخوره که یه انگیزه ای بشه واسه من واسه ادامه خدمت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan2030 نمایش پست ها
    شما اگه کارتون ردیفه داخل اصفهان ،به نظرم بی خیال سربازی بشید ،من دوستام که عمتدا
    سربازی هم رفتن ،با کارت پایان خدمت فقط با پارتی تونستن کار پیدا کنند و حقوقشون از 800تومن بالاتر نزده بود!!!
    به هر حال پیشنهاد میکنم بری همون اصفهان. شاید قانون های بهتری هم وضع کردن

بعدشم شما به منطقه اش نگاه نکن که 2ماه کسری گرفتی !،از اصفهان رفتی یک جایی که هواش آتیشه!
    گرما روی خیلی چیزها تاثیر میذاره ،حالا چند سال دیگه خودت شاید به این قضیه پی بردی
    به هر حال از ما گفتن بود از شما شنیدن داداش گلم
    کارم که الان ردیف نیست ولی رشته ی تحصیلیم حسابداریه و بدون کارت پایان خدمت هم راحت میتونم همه جار برم کار و یا کارهای ازاد دیگه به صورت شاگردی برم و بعد از یه مدت خودم مغازه بزنم.
    فقط مشکلم یه پاسپورته که بعضی از بچه ها می گفتند پول داشته باشی میتونی با پول جورش کنی.
    حالا می خواستم ببینم همچین چیزی امکان پذیره؟

دوست عزیز تا جایی که می تونید قانونی, کار غیر قانونی بکنید! من خودم 6 ساله دارم خدمت می کنم تا حالا 3 بار اعزام شدم و هربار بعد 2 یا نهایتا 3 ماه از زیرش در رفتم. هر جور کسری بخواید من تو پروندم جور کردم (14 ماه کسری دارم) ! همه جوره هم خدمت رفتم ولی باز دیدم بهم نمیسازه. امریه بودم؛ سرباز نخبه رفتم، سرباز وظیفه رفتم با درجه ستوان دومی ولی باز خوشم نیومد. الان 62 روز ام مونده ولی باز معافیت گرفتم و دارم میرم واسه تحصیل خارج از کشور !
    ولی هیچ وقت غیر قانونی کاری نکردم. به شما هم توصیه می کنم کار غیر قانونی نکنید و دنبال راه حل های پنهان بگردید.

ببینید عزیز من، در مقوله سربازی تجربه نشان داده هرگاه یک بخشنامه ای یا تبصره ای که جدیدا وضع میشه، عمر طولانی ایی نداشته و دائما قوانین جدید جایگزین میشوند. البته محدود به مرزهای ایران هم نیست و در دیگر کشورها به اقتضای زمان و عوامل تاثیرگذار سیاسی، اقتصادی و اجتماعی این گونه تغییرات کاملا اجتناب ناپذیر است. حقیقتا به امید این نشینید که هشت سال بعد قانون فعلی برقرار باشه و با مبلغی یا قسطی کردن آن را بخرم. دوستان زیادی حتما برای ارائه راهکار (چه قانونی و چه غیرقانونی) و مشاوره پاسخ شما را خواهند داد.
    توصیه کسی که سربازی منحصر بفردی را تجربه کرده، این است که ابتدا به ساکن هیچ عمل غیرقانونی انجام ندهید. شما اگر بعد از پایان مهلت مرخصیتون تا 15 روز خودتون را به محل خدمتی تون معرفی نکنید (البته به این سفت و سختی هم نیست حقیقتا و تا یک ماه به بالا هم یگان اقدامی نمیکنه و ممکنه گزارشتون رو رد نکنه)، برابر قانون سرباز فراری محسوب میشوید. سرباز فراری در محضر قانون مجرم تلقی میشود و کیفر آن زندان است. پس بفکر انگشت نگاری و ثبت شدن مشخصاتتان در دائره تشخیص هویت پلیس آگاهی بعنوان مجرم باشید. البته این به این معنی نیست که هر کسی که فرار کرده دستگیر شده و تحویل مراجع ذیربط شده باشه. درصد بسیار کمی از این قبیل افراد گرفتار قانون میشن. من تو این مدت افراد بسیار نادری دیدم که کارشون به انگشت نگاری کشیده باشه. با این حال، لازم بذکر است طبق سخنان سردار کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، طرح دستگیری سربازان فراری تشدید خواهد شد. شما برای عدم ارتکاب جرم فرار از خدمت میتونید با پذیرش گرفتن از یه دانشگاه داخلی از معافیت تحصیلی استفاده کنید و خدمت را اینگونه نیمه کاره بگذارید که فکر میکنم با این عمل ایست خدمتی بهتر از فرار خدمتی باشه.
    گذشته از آن، یکی از شروط صدور گذرنامه برای جنس ذکور تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازیست. بنا به برخی از شرایط ویژه مشمول میتواند با گذرنامه قانونی تحت عناوین ورزشی، دیپلماتیکی و علمی مشروطا از کشور خارج شود. غیر از دو شرایط ذکر شده دسترسی به گذرنامه ممکن نیست و خلاف آن هم مسلما جعل سند است که باز هم غیرقانونی بوده و جرم تلقی میشود. فرضا شما گذرنامه جعلی گرفتید، یک نکته در اینجا مستتر است: با توجه به تحول الکترونیک در دیوان سالاری ایران در آینده مطمئنا مکانیسم صدور گذرنامه ایرانی هوشمندتر خواهد شد و گذرنامه جعلی از واقعی به راحتی تمییز داده خواهد شد. شما حتی اگر موفق به خروج غیرقانونی هم شوید (مثل خیلی ها که این کار را انجام دادند) با مشکل بازگشت به کشور مواجه میشوید و کنسولگری های ایران در کشور مقصد از ارائه خدمت کنسولی به اینگونه اتباع خودداری میکنن و به سادگی جوابگوی شما نیستند. لذا پل های پشت سرتونو خراب نکنید.
    من در اینجا سعی کردم دیگر جوانب محتمل این عمل را برای شما برجسته کنم و وارد مبحث ضرورت یا عدم ضرورت سربازی و یا عبث بودن یا نبودن آن نشوم. حتی وارد ابعاد روانی آن هم نمیشوم که حرف برای گفتن بسیار است و از حوصله من و شما خارج. من فکر نمیکنم این تصمیم ناشی از بنیه فردی باشه بلکه مبحث انگیزه و آینده نگری در ورای آن نهفته است. با این حال، تصمیم نهایی با خودتونه. کمی هوشمندانه تر قدم بردارید.
    موفق باشید
    پیام خصوصی قابل طرح در انجمن ممنوع
    رسالت یک انجمن آگاهی بخشی و اطلاع رسانیست | پیام خصوصی قابل طرح در انجمن نافی این مهم است

نقل قول نوشته اصلی توسط Saman_R نمایش پست ها
    ببینید عزیز من، در مقوله سربازی تجربه نشان داده هرگاه یک بخشنامه ای یا تبصره ای که جدیدا وضع میشه، عمر طولانی ایی نداشته و دائما قوانین جدید جایگزین میشوند. البته محدود به مرزهای ایران هم نیست و در دیگر کشورها به اقتضای زمان و عوامل تاثیرگذار سیاسی، اقتصادی و اجتماعی این گونه تغییرات کاملا اجتناب ناپذیر است. حقیقتا به امید این نشینید که هشت سال بعد قانون فعلی برقرار باشه و با مبلغی یا قسطی کردن آن را بخرم. دوستان زیادی حتما برای ارائه راهکار (چه قانونی و چه غیرقانونی) و مشاوره پاسخ شما را خواهند داد.
    توصیه کسی که سربازی منحصر بفردی را تجربه کرده، این است که ابتدا به ساکن هیچ عمل غیرقانونی انجام ندهید. شما اگر بعد از پایان مهلت مرخصیتون تا 15 روز خودتون را به محل خدمتی تون معرفی نکنید (البته به این سفت و سختی هم نیست حقیقتا و تا یک ماه به بالا هم یگان اقدامی نمیکنه و ممکنه گزارشتون رو رد نکنه)، برابر قانون سرباز فراری محسوب میشوید. سرباز فراری در محضر قانون مجرم تلقی میشود و کیفر آن زندان است. پس بفکر انگشت نگاری و ثبت شدن مشخصاتتان در دائره تشخیص هویت پلیس آگاهی بعنوان مجرم باشید. البته این به این معنی نیست که هر کسی که فرار کرده دستگیر شده و تحویل مراجع ذیربط شده باشه. درصد بسیار کمی از این قبیل افراد گرفتار قانون میشن. من تو این مدت افراد بسیار نادری دیدم که کارشون به انگشت نگاری کشیده باشه. با این حال، لازم بذکر است طبق سخنان سردار کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، طرح دستگیری سربازان فراری تشدید خواهد شد. شما برای عدم ارتکاب جرم فرار از خدمت میتونید با پذیرش گرفتن از یه دانشگاه داخلی از معافیت تحصیلی استفاده کنید و خدمت را اینگونه نیمه کاره بگذارید که فکر میکنم با این عمل ایست خدمتی بهتر از فرار خدمتی باشه.
    گذشته از آن، یکی از شروط صدور گذرنامه برای جنس ذکور تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازیست. بنا به برخی از شرایط ویژه مشمول میتواند با گذرنامه قانونی تحت عناوین ورزشی، دیپلماتیکی و علمی مشروطا از کشور خارج شود. غیر از دو شرایط ذکر شده دسترسی به گذرنامه ممکن نیست و خلاف آن هم مسلما جعل سند است که باز هم غیرقانونی بوده و جرم تلقی میشود. فرضا شما گذرنامه جعلی گرفتید، یک نکته در اینجا مستتر است: با توجه به تحول الکترونیک در دیوان سالاری ایران در آینده مطمئنا مکانیسم صدور گذرنامه ایرانی هوشمندتر خواهد شد و گذرنامه جعلی از واقعی به راحتی تمییز داده خواهد شد. شما حتی اگر موفق به خروج غیرقانونی هم شوید (مثل خیلی ها که این کار را انجام دادند) با مشکل بازگشت به کشور مواجه میشوید و کنسولگری های ایران در کشور مقصد از ارائه خدمت کنسولی به اینگونه اتباع خودداری میکنن و به سادگی جوابگوی شما نیستند. لذا پل های پشت سرتونو خراب نکنید.
    من در اینجا سعی کردم دیگر جوانب محتمل این عمل را برای شما برجسته کنم و وارد مبحث ضرورت یا عدم ضرورت سربازی و یا عبث بودن یا نبودن آن نشوم. حتی وارد ابعاد روانی آن هم نمیشوم که حرف برای گفتن بسیار است و از حوصله من و شما خارج. من فکر نمیکنم این تصمیم ناشی از بنیه فردی باشه بلکه مبحث انگیزه و آینده نگری در ورای آن نهفته است. با این حال، تصمیم نهایی با خودتونه. کمی هوشمندانه تر قدم بردارید.
    موفق باشید
    با سلام.
    ببخشید اگه با فرار کردن مشکلی پیش نمیاد و انگشت نگاری و اینها نمیشم بهتر نیست دیگه نرم؟
    در مورد پاسپورت هم اصلا معلوم نیست من بخوام برم خارج یه نه پس نیازی به پاسپورت هم فعلا ندارم ، اگه هم بعدا نیاز پیدا کردم بالاخره یه کاریش می کنم.
    کار هم که بدون کارت پایان خدمت میتونم داشته باشم.
    اگه پذیرش از یک دانشگاه داخلی هم بگیرم که بعد از تحصیل باید دوباره خدمت رو ادامه بدم دیگه ، پس فایده ای نداره ، در ضمن من قصد ادامه تحصیل هم ندارم پس چرا بیخودی پذیرش دانشگاه بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1381370 نمایش پست ها
    با سلام.
    ببخشید اگه با فرار کردن مشکلی پیش نمیاد و انگشت نگاری و اینها نمیشم بهتر نیست دیگه نرم؟
    در مورد پاسپورت هم اصلا معلوم نیست من بخوام برم خارج یه نه پس نیازی به پاسپورت هم فعلا ندارم ، اگه هم بعدا نیاز پیدا کردم بالاخره یه کاریش می کنم.
    کار هم که بدون کارت پایان خدمت میتونم داشته باشم.
    اگه پذیرش از یک دانشگاه داخلی هم بگیرم که بعد از تحصیل باید دوباره خدمت رو ادامه بدم دیگه ، پس فایده ای نداره ، در ضمن من قصد ادامه تحصیل هم ندارم پس چرا بیخودی پذیرش دانشگاه بگیرم؟
    طرح خروج از کشور به این شیوه را خودتون عنوان کردید و بنده فقط عواقبش را متذکر شدم. علاوه بر شما، این پاسخ راهنمایی هست برای همگان که بفکر این راه هستند. اصولا رسالت این انجمن هم همین هست.
    ادامه تحصیل صرفا راه حل جایگزین فرار کردن است. هر چند که ادامه تحصیل میتواند به نحوی سربازی عادی را به کلی مرتفع کند. راه حل جایگزین دیگری بغیر از ادامه تحصیل نیز هست. مثل جابجایی یا انتقالی. اما فرار راه حل مناسبی نیست. حداقل با آسودگی خاطر همراه نخواهد بود.
    در مورد انگشت نگاری هم درصد کمی گرفتارش میشن. چون بگفته مسئولین وقت و بودجه و نیروی کافی برای جلب سرباز فراری نیست. حال اینکه شما جزء اونا باشید یا خیر، الله اعلم.
    موفق باشید
    پیام خصوصی قابل طرح در انجمن ممنوع
    رسالت یک انجمن آگاهی بخشی و اطلاع رسانیست | پیام خصوصی قابل طرح در انجمن نافی این مهم است

دوستان چیکار کنم.راهنمایی کنید.
    من ضعیفم ، کشش سربازی تو این گرما و غربت رو ندارم.

دوست عزیز من معاف شدم و در نتیجه شاید سختی این پروسه رو به اندازه شما درک نکنم. ولی تجربه این سالها چند تا نکته به من یاد داده که میگم شاید بدردت بخوره
    1. بدون کارت پایان خدمت هیچ سند ملکی به نام شما نمیشه( 3 سال پیش وقتی تو محضر می خواستم خونه بخرم جزئ از مدارک اصلی بود)
    2. هیچ وام بانکی نمی تونی بگیری (شاید الان بگی وام می خوام چیکار ولی در طول زندگی به مشکلاتی بر خواهی خورد که تنها راهش وامه ، انوقت باید پول بی زبونت رو بدی دست کس دیگه)
    شما اگر بلدی بپیچونی خوب الان هم می تونی ، من خیلی دوست داشتم که با رشوه و رفیق بازی فقط صبح می رفتن حاضری میزدن و بقیه روز رو تو شهر ول می گشتن.
    راه حل هیچ چیزی تو این دنیا فرار نیست، تازه شاید شما تو این مدت با افرادی اشنا بشی که بدرد کار و زندگی ایندت بخورن. کم کمش اینه که شما چند مدت با هم پادگانی هات یه زندگی خاص رو تجربه می کنی که شاید دیگه فرصتش برات پیش نیاد.
    یکی از اشنایان ما تو کرمان خدمت کرده بود . ایشون می گفت در زمستان دستشون دچار قانقاریا شده بود و اگر دیر میرسید به دکتر چند تا از انگشتانش رو از دست می داد ، ولی وقتی از اون دوران یاد می کنه می گه بهترین روز های عمرم بود!!!
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)