نقل قول نوشته اصلی توسط ida7687 نمایش پست ها
سلام من کارشناسی ارشد خاکشناسی هستم برای کار به همه جا سر زدم دانشگاههای پیام نور بعد از کلی سین جیم قراردادی اونم ساعتی3500!! قرارداد میبنده که حقوقشو 6 ماه به 6 ماه هم نمیده..همون بهتر که آدم کار نکنه!یه شرکت خصوصی هم رفتم کارشناس GIS میخواست من توی فرم نوشته بودم میزان حقوق درخواستی پایه اداره کار ،گفت خانم اینجا 200 تومنه حقوقش میخوای بخواه نمیخوای نخواه!!تازه 2 ماه اول هم بیمه نداره،البته فکر کنم باز بچه های تهران وضعشون از ما شهرستانیها(من اصفهان هستم) بهتر باشه،اینجا که بازار کار همه کساده،برادر من مهندس متالورژ ه الان 1 ساله که دنباله کاره اما هیچی به هیچی....شماهایی که مجردین میتونین راحت تصمیم بگیرین و بگین میریم خارج اما وضع من از همتون بد ترهمن همینجا دنبال کار هستم،اما دنبال fund از دانشگاههای آمریکا هم هستم چون شوهرم میگه اگه تو بورس بگیری منم از خدامه بیام.. آرزومه دکتری بگیرم و استاد دانشگاه بشم،یعنی میشه...؟؟؟
1- چهار سال سرطان مغز استخوان پدر
2- دو سال بیکاری کشیدن گوشه خونه و فقر شدید مالی خانواده
3- زندگی در یکی از محروم ترین شهرهای ایران با میزان وحشتناک بیکاری
4- چند سال عملگی ساختمان و جوشکاری اسکلت
5- بدون پشتبان و پارتی چه آشنا چه غریبه
6- وحشت دائم از بیکار شدن و فقر
اما در مقابل همه مواردی که گفتم و نگفتم، اراده ای از جنس فولاد سد شکن شد.
همگی باعث شد تا در همین رشته شما
1- فارغ التحصیل ارشد خاک از دانشگاه تهران
2- رزومه علمی بسیار خوب (چندین کتاب و مقاله آی اس آی و بیش از ذه مقاله علمی پژوهشی، کنفرانس بین المللی و کنگره و همایش)
3- بهبود سطح زبان (با کمترین امکانات) و آماده شدن نهایی برای آزمون آیلتس
4- یافتن شغلی موقت و پول جمع کردن برای فاند (تمام امیدهای درآمد کافی برای یک زندگی نزدیک به نرمال با توجه به رشته کشاورزی رو دور بریز، فقط اونقدری جمع کن که در دوره اپلای که یکی دو سال طول میکشه چند میلیونی داشته باشی، تداوم امنیت شغلی اینجا برای ما توهمه)
5- آمدن نیمی از راه و امید به آینده
تلاش کن، بدون کوچکترین اهمیت به اظهارنظرهای منفی اطرافیان،
توهم پیدا کردن کار مرتبط با رشته ات رو بدون داشتن پارتی در این مملکت از سر بیرون کنی
مطمئن باش اپلای کردن خیلی هم چیز خاصی نیست
برنامه ریزی دقیق داشته باش. زبان رو هر روز بخون، روابط خوب با اساتید داشته باش. وب سایت های فاند رو چک کن، لیست دانشجوهای ایرانی در دانشکده های خارج از کشور رو چک کن.
هیچ چیز به جز موفقیت در انتظارت نیست