نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
البته من هم با نظر soilman عزیز موافقم مطمئنن وضعیت کشاورزی اونور یه شکل دیگه ای داره و به این نابسامانی اینور نیست مطمئن باشید که اونها بیشتر از ما قدر کشاورزی رو میدونن چرا؟ چون اولا اونا مثل ما نفت ندارن که اقتصادشون متکی به اون باشه پس مجبورن کشاورزی و صادرات محصولات خام و فرآوری شده اون رو که بخش اعظمی از اقتصاد خیلی از کشورهای دنیا رو در برمیگیره توسعه بدن ثانیا اونجا مثل ایران هر سوراخی یخه دانشگاه باز نکرده و یه خونه رو نکردن دانشگاه غیر انتفایی که کیلو کیلو فارغ التحصیل بیکار بده بیرون توی شهر ما که خیلی هم بزرگ نیست فقط 3 تا دانشگاه دارن صنایع غذایی و گیاه پزشکی و زراعت و ... میدن بیرون خدا به داد نسل بعد از منو شما برسه وقتی اختلاف حقوق یه کارگزر ساده با یه مهندس توی کارخونه 20000 تومنه یعنی به قول یکی از دوستان به ازای هر سال تحصیلی 5000 تومن ایا جایی برای موندن و چشم به فرداهای روشن دوختن میمونه خودتون قضاوت کنید؟؟؟؟؟؟؟؟
یه چیزی بگم به شما دوست عزیزی که صنایع غذایی خوندی و اختلاف حقوق کارگر با مهندس رو 20 تومن ذکر کردی. من خودم توی کارخونه ها دیدم که مثلا کارگری بوده که ماهی 2-3 میلیون (درست دیدید!) حقوقش بوده و حقوق مسئول فنی اون کارخونه (مهندس صنایع غذایی) 600 هزار تومن. دلیلشو که پرسیدم اینطوریه که این کارگرهایی که حقوق بالا دارند، کسانی هستند که سالهای ساله که تو اون کارخونه کار میکنند و بخشی از اون کارخونه واقعا شده مال اونها. از نظر فنی دارم میگم. چنین کارگرهایی کسانی هستند که بقیه ی کارگرها هم ازشون حرف شنوی دارند و خیلی نقش مهمی دارند اما این دلیل بی ارزش بودن درس خوندن نیست. چون اون مهندس حقوق معمول خودش رومیگیره. من خودم مدت خیلی خیلی کوتاهی مدیر فنی یک کارخونه بودم، کارگرهاش اصلا یک کلمه هم از من حرف شنوی نداشتند. جلو روم میگفتند چشم اما اصلا گوش نمیدادند. مدیر کارخونه به حرفم گوش میداد اما کارگر نه! اما از سرکارگرشون حرف شنوی کامل داشتند. اون سرکارگر هم واقعا حقوقش بالا بود.
در مورد اینکه خیلی از دانشگاه ها دارن فارغ التحصیل بیخود میدن بیرون واقعا با شما هم عقیده ام. دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات (که البته دانشگاه خوبی هست) برای ترم بهمن سال 85 یهو نزدیک 70 نفر رو برای ارشد صنایع غذایی تو تکمیل ظرفیت پذیرش کرد! اینقدر مسخره است که بیشتر به شوخی شبیهه. اینا میخوان کجا کار کنن خدا میدونه!
البته من معتقدم که راه پیشرفت برای کسی که واقعا بخواد، بازه. برای همینم من با تیتر این تاپیک چندان موافق نیستم. اوضاع این روزها در همه ی رشته ها اسف بار هست. نزدیکی خونه ی ما یه سوپرمارکت خیلی کوچیک هست که یه آقا با خانومش اونجا رو اداره میکنند. اون آقا مهندس کامپیوتر از دانشگاه تبریز و خانومش مهندس صنایع از دانشگاه صنعتی اصفهان هستند که کار مناسبی پیدا نکردند (البته من معتقدم به اندازه ی کافی تلاش نکردند) و پدر اون اقا اون سوپرمارکت رو در اختیارشون گذاشته!
علیرغم تمام مشکلات، مثبت اندیشی صفت بسیار خوبیه که برای کسانی که بهش معتقد باشند، واقعا اثرات معجزه آوری داره.
همگی موفق باشید