صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 66

موضوع: مسائل و مشکلات فارغ التحصیلان کشاورزی و راهکارهای مرتبط

پیش فرض مسائل و مشکلات فارغ التحصیلان کشاورزی و راهکارهای مرتبط

سلام به همه دوستان
    می خواستم کمی بیایم درودل کنیم و بگیم که چه کنیم.
    منظورم فارغالتحصیلای کشاورزیه
    اکثر رشته های فنی کاری دارنوضعشون بهتره رشته ما از سالها پیش این وضعش بوده
    ولی ما چی وقتی همه محصولات کشاورزی داره وارد میشه مثل توت فرنگی ترکیه و گوشت برزیلی
    نتیجس اینکه برای ما کاری نیست و برای کار ما ها و کشاوورزی کلا برنامهای نیست شایدم من نمی دونم. :'(
    وام می خوای بگیری بعد از کلی کاغذ بازی می رسه به 16%
    و همش بی کاری و بی کاری
    و بی پولی و بی پولی
    حالا اگر شما هم آومدید اینجا حتما مثل من می خواین برید از ایران
    کجا می رید چرا می رید؟همه این هارو بگید
    من که بالا گفتم چرا می رم
    خواهش می کنیم صحبت کنید .
    یه همدردی کوچیک خیلی وقتا درمانه

می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

پیش فرض پاسخ : اندوهستان و غمستان مهندسان کشاورزی

حق با شماست دوست عزیز ...جفایی که نسبت به این رشته و فارغو تحصیلاش می‌شه..منم مثل شما بودم ..اما باید برای انتخاب جایی‌ که می‌خواین برین گرایش و علاقتنو در نظر بگیرید .کشورهای اورپایی که همشون تو رشتهٔ ما قوی هستن

ApplyAbroad Veteran

درود

من امروز آخرین امتحان دوره ی لیسانسمو دادم و دیگه قاطی مرغا شدیم....خاک میخونم
    فوق هم قبول نشدیم و واسه ی همین امیدوارم که بتونم از سوئد برای فوق پذیرش بگیرم...

Petersool عزیز راست میگی...

مهمترین درد بچه های علوم تجربی - به خصوص کشاورزی آینده ی نامعلومی که دارند...
    شاید نظام مهندسی کشاورزی به گونه ی بهتری استفاده میشد هم فارغ ها یه کاری پیدا می کردند و هم کشاورزی وضعش بهتر میشد...
    اکثر بچه های کشاورزی هم به نظرم زیاد دنبال پول نیستند ولی به نظرم اگه استفاده درست بشه از فارغ ها درآمد دخیلی خوبی می تونن داشته باشن و به کشاورز هم سود برسونن....شاید بعضی ها همینجوری قبول شدند یا از سر ناچاری وارد این رشته شدند ولی خوب بعضی ها هم هستند که بهش علاقه دارند

من الان دچار تردید شدم که چرا اومدم تجربی اصلا!فقط علاقه داشتنم منو نگه داشته...
    الان خیلی ها هستند که ریاضی شون از من هم ضعیف تر بود ولی رفتن ریاضی و الان وضعشون از ما بهتره...شما همین نیازمندی های همشهری رو قسمت شغل ها رو نگاه کنید...من تو این چند ساله از زندگیم (دست کم 15سال اخیر) فقط یه بار در مورد رشته ی خودم شغل دیدم...ولی عوضش پره از رشته های ریاضی بعد انسانی بعد هم فنی و کاردانی...یکی که فقط پشتکار داشته رفته ریاضی...به نظرم ریاضی فقط پشتکار میخاد...الانم رشته هایی تو ریاضی در اومدند که زیادم با ریاضی سر و کار ندارند و بیشتر حفظ و حفظ کردن شده...بعد به نسبه راحت تر شغل پیدا می کنند
    حالا تو این گیر و دار هم خبر دارید چی بر سر علوم انسانی بیاد....
    وام هم که میخان بدن به دانشجویان هزار تا چیز میخان و یه عالمه دردسر داره....

امیدوارم که بشه از سوئد پذیرش بگیرم و بتونم رشته مو تا مقاطع بالا ادامه بدم...
    اونجا حداقل یه ارزشی برای کارت قائلن و میفهمن کشاورزی وجودش و پیشرفتش برای بقای یه کشور بی نهایت مهمه....اینجا میگی مهندس کشاورزی یه جوری به آدم نگاه می کنند که!

بگذریم...اینم بخش خیلی کوچکی از درد دل من بود

به خودتون و راهی که انتخاب کردین ایمان داشته باشید..می تونید به همه ارزش رشته تون رو ثابت کنید...به امید پایداری

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

دوستان عزیز اگر بخواید دائم غصه اینجور موارد رو بخورید که نمیتونید کاری انجام بدید. شرایط بد رو شما و کلا نسل ما باید تغییر بدیم و قطعا کار راحتی هم نخواهد بود، اما شدنی هست. تا حالا کسی رو ندیدم که "واقعا" چیزی رو بخواد و نتونه به دست بیاره. موفق باشید
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

هر رشته نه تنها در ایران حتی در خارجم باید دکترا گرفت تا ضمانت کاری داشته باشد هرچند برخی از دکترا هم آینده مبهمی دارند شاید باور نکنید چند وقت قبل با یک جوان سویسی که لیسانس اکولوژی در دانشگاه زوریخ سویس میخوند و خودشم سویسی بود در مورد بازار کار رشته اش صحبت می کردیم میگفت در سطح ارشد هم آینده نا معلومی دارن
    تصورشو کنید یک سویسی این حرفو میزنه که در زوریخ درس میخونه حالا ما دیگه تکلیفمون معلومه باید تو سرازیری دنده خلاص بریم

به من همه میگم اگه اومدی دانشگاه باید به فکر دکترا باشی چه داخل جه خارج در غیر اینصورت اگه پسر بود میگم برو دنبال پیتزا فروشی اگه دختر بود بره دنبال آرایشگری تا 4 سال هم هرکدوم واسه خودشون یه اوستا شدن
    این آینده نا معلوم دامن همه رشته ها رو گرفته آزاد دولتی پیام نور کشاورزی و غیر کشاورزی دانشگاه تهران و غیر تهران همم نداره فکر نکنید خارج رفتید بعد از تحصیل کار اماده است دنیا واقعا رقابتی شده و به قول ویل دورانت قرن جدید "جنگ ارادهاست"باید اراده ها را تیز کرد
    اگه میخوای از راه درس به نوایی برسی باید به هر ترتیب شده دکترا بگیری چه داخل چه خارج اگرم توانش رو ندارید نا دیر نشده برید دنبال یه حرفه دیگه بیش ازین وقت خودتون رو تلف نکنید شاید تا چند ساله دیگه مجبور شید 2-3 تا فوق دکترا هم بگیرید
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود

من امروز آخرین امتحان دوره ی لیسانسمو دادم و دیگه قاطی مرغا شدیم....خاک میخونم
    فوق هم قبول نشدیم و واسه ی همین امیدوارم که بتونم از سوئد برای فوق پذیرش بگیرم...

Petersool عزیز راست میگی...

مهمترین درد بچه های علوم تجربی - به خصوص کشاورزی آینده ی نامعلومی که دارند...
    شاید نظام مهندسی کشاورزی به گونه ی بهتری استفاده میشد هم فارغ ها یه کاری پیدا می کردند و هم کشاورزی وضعش بهتر میشد...
    اکثر بچه های کشاورزی هم به نظرم زیاد دنبال پول نیستند ولی به نظرم اگه استفاده درست بشه از فارغ ها درآمد دخیلی خوبی می تونن داشته باشن و به کشاورز هم سود برسونن....شاید بعضی ها همینجوری قبول شدند یا از سر ناچاری وارد این رشته شدند ولی خوب بعضی ها هم هستند که بهش علاقه دارند

من الان دچار تردید شدم که چرا اومدم تجربی اصلا!فقط علاقه داشتنم منو نگه داشته...
    الان خیلی ها هستند که ریاضی شون از من هم ضعیف تر بود ولی رفتن ریاضی و الان وضعشون از ما بهتره...شما همین نیازمندی های همشهری رو قسمت شغل ها رو نگاه کنید...من تو این چند ساله از زندگیم (دست کم 15سال اخیر) فقط یه بار در مورد رشته ی خودم شغل دیدم...ولی عوضش پره از رشته های ریاضی بعد انسانی بعد هم فنی و کاردانی...یکی که فقط پشتکار داشته رفته ریاضی...به نظرم ریاضی فقط پشتکار میخاد...الانم رشته هایی تو ریاضی در اومدند که زیادم با ریاضی سر و کار ندارند و بیشتر حفظ و حفظ کردن شده...بعد به نسبه راحت تر شغل پیدا می کنند
    حالا تو این گیر و دار هم خبر دارید چی بر سر علوم انسانی بیاد....
    وام هم که میخان بدن به دانشجویان هزار تا چیز میخان و یه عالمه دردسر داره....

امیدوارم که بشه از سوئد پذیرش بگیرم و بتونم رشته مو تا مقاطع بالا ادامه بدم...
    اونجا حداقل یه ارزشی برای کارت قائلن و میفهمن کشاورزی وجودش و پیشرفتش برای بقای یه کشور بی نهایت مهمه....اینجا میگی مهندس کشاورزی یه جوری به آدم نگاه می کنند که!

بگذریم...اینم بخش خیلی کوچکی از درد دل من بود
    سلام دوست عزیز
    اولا که باید فارغالتحصیلی شما رو تبریک گفت
    ان شاالله که موفق باشید
    با حرفای شما هم موافقم
    و سوئد هم یکی از بهترین کشورهای دنیاست
    می دونم که موفق می شید
    در مورد کشاورزی هم باید بگم یکی از قسمتهای پرسود هر جامعه کشاورزی
    و بعد از نفت کشاورزی مهمه چون به تغذیه جاعه مربوطه
    پس طبیعی که نباید تو این بخش توسعه باشه که ما هم کار داشته باشیم
    و از این راه فقط یه سری افراد واسطه و دلال پولدار بشن
    هزاران طرح و برنامه حتی کاری رو من تو روزنامه خوندم که عملا هیچ کدوم به نتیجه نمی رسن و نرسیدن متاسفانه.
    --

نقل قول نوشته اصلی توسط hsharare نمایش پست ها
    به خودتون و راهی که انتخاب کردین ایمان داشته باشید..می تونید به همه ارزش رشته تون رو ثابت کنید...به امید پایداری
    سلام به شما
    تا ما بخوایم ثابت کنیم عمرمون گذشته
    ارزشهای اولیه از بین رفتن
    چه طور ارزش یک رشته رو ثابت کنیم؟
    می بخشید ولی کسی از بهترین شاگردان رشته های مختلف کشاورزی هم نیست که امیدوار باشه.
    --

نقل قول نوشته اصلی توسط zari نمایش پست ها
    دوستان عزیز اگر بخواید دائم غصه اینجور موارد رو بخورید که نمیتونید کاری انجام بدید. شرایط بد رو شما و کلا نسل ما باید تغییر بدیم و قطعا کار راحتی هم نخواهد بود، اما شدنی هست. تا حالا کسی رو ندیدم که "واقعا" چیزی رو بخواد و نتونه به دست بیاره. موفق باشید
    سلام دوست عزیزم
    می بخشید
    ولی حرف شما هم شعاری بیش نیست
    شاید شدنی باشه ولی به نظرم من کسی حوصله نداره به خاطر این خواسته خیلی مشکلات نا مربوط رو تحمل کنه که بخواد وضع کاری و کشاورزی رو بهتر کنه.
    کشاورزی پر سوده نباید پیشرفت کنه یا خیلی با برنامه باشه .
    --

Wink پاسخ : اندوهستان و غمستان مهندسان کشاورزی

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    هر رشته نه تنها در ایران حتی در خارجم باید دکترا گرفت تا ضمانت کاری داشته باشد هرچند برخی از دکترا هم آینده مبهمی دارند شاید باور نکنید چند وقت قبل با یک جوان سویسی که لیسانس اکولوژی در دانشگاه زوریخ سویس میخوند و خودشم سویسی بود در مورد بازار کار رشته اش صحبت می کردیم میگفت در سطح ارشد هم آینده نا معلومی دارن
    تصورشو کنید یک سویسی این حرفو میزنه که در زوریخ درس میخونه حالا ما دیگه تکلیفمون معلومه باید تو سرازیری دنده خلاص بریم

به من همه میگم اگه اومدی دانشگاه باید به فکر دکترا باشی چه داخل جه خارج در غیر اینصورت اگه پسر بود میگم برو دنبال پیتزا فروشی اگه دختر بود بره دنبال آرایشگری تا 4 سال هم هرکدوم واسه خودشون یه اوستا شدن
    این آینده نا معلوم دامن همه رشته ها رو گرفته آزاد دولتی پیام نور کشاورزی و غیر کشاورزی دانشگاه تهران و غیر تهران همم نداره فکر نکنید خارج رفتید بعد از تحصیل کار اماده است دنیا واقعا رقابتی شده و به قول ویل دورانت قرن جدید "جنگ ارادهاست"باید اراده ها را تیز کرد
    اگه میخوای از راه درس به نوایی برسی باید به هر ترتیب شده دکترا بگیری چه داخل چه خارج اگرم توانش رو ندارید نا دیر نشده برید دنبال یه حرفه دیگه بیش ازین وقت خودتون رو تلف نکنید شاید تا چند ساله دیگه مجبور شید 2-3 تا فوق دکترا هم بگیرید
    دوست عزیز از توجه شما به این تاپیک ممنونم
    نظر شما متین
    ولی باید شرایط فکری مردم کشورها رو در نظر گرفت
    مثلا بر اساس تجربیات و دریافت من از صحبت با چندین دوست خارجیم , اونها شرایط دیدیشون با ما فرق داره
    بحران اقتصادی برای اونها اصلا کابوسه ولی ما هر ساله بعد از عید یه گرونی داریم که گویا همه عادت داریم بعد از عید به تاکسی یه کم پول بیشتر بدیم و قیمتهای تورم اونجاها مثلا یه هو از 2 درصد شد 6 درصد کلی تو بوق کردن که چه و چه و خلا این سوئیسی هم با توجه به یه درصد زیاد بیکاری این حرف رو میزنه..
    و اینکه خیلی ها اونجاها دوره های کوتاه مثل علمی کاربردی و...می گذرونن و میرن وارد کار میشن
    بهتون بگم که اینکه باید اونجا همه دکترا بگیرن اصلا حرف درستی نیست من خیلی هارو در کانادا آمریکا می شناسم که دکترا هم ندارن ولی بعد ار لیسانس رفتن سر کار ...مثله اینکه اونجاها حرمت انسانی جدای از کارشه
    نمی شه حالا خیلی راحت بحث کرد ما داریم با مقیاس دیده ایرانی خودمون می سنجیم..

در مورد دانشگاهها هم بله همه مثل هم هستن
    منتها یه سری مسائل واهی زیاده
    من خودم آزادم ولی دوستای هم رشتهای من تو سراسری هم شرایی رو تحریف می کنن می گم بازم ما تو ازاد دلمون به حال پول شهریه می سوخت درس می خوندیم..
    --

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)