صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 66

موضوع: مسائل و مشکلات فارغ التحصیلان کشاورزی و راهکارهای مرتبط

پیش فرض پاسخ : اندوهستان و غمستان مهندسان کشاورزی

سلام دوستان فارغ التحصیل و دانشجو رشته کشاورزی... خیلی هم نا امید نباشید نمی دونم اینجا مناسب هست که این مطلب را بنویسم یا نه؟! در هر صورت مدیران ببخشید.
    تا اونجا که دیدم استرالیا تو شاخه های مختلف مرتبط با کشاورزی خیلی فعال است و بورسیه های خیلی خوبی حتی به متاهلین در مقاطع بالا می ده و به راحتی بعد از اتمام تحصیل می تونید اقامت بگیرید و همونجا مشغول به کار بشید.
    Life salutes you when you make others happy

Wink پاسخ : اندوهستان و غمستان مهندسان کشاورزی

نقل قول نوشته اصلی توسط 2009 نمایش پست ها
    سلام دوستان فارغ التحصیل و دانشجو رشته کشاورزی... خیلی هم نا امید نباشید نمی دونم اینجا مناسب هست که این مطلب را بنویسم یا نه؟! در هر صورت مدیران ببخشید.
    تا اونجا که دیدم استرالیا تو شاخه های مختلف مرتبط با کشاورزی خیلی فعال است و بورسیه های خیلی خوبی حتی به متاهلین در مقاطع بالا می ده و به راحتی بعد از اتمام تحصیل می تونید اقامت بگیرید و همونجا مشغول به کار بشید.
    با سلام
    خیلی ممنون
    ولی به مهندسین کشاورزی کسی زن نمیده که متاهل هم بشیم
    البته از نظر طنز
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

Junior Member yasizadi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    farm machinery-Ahwaz university

سلام...من معتقدم بخش کشاورزی ایران با فرار سرمایه روبروست...مهمترین سرمایه هم نیروی انسانی است......ضعیف ترین مدیران از نظر سواد ودیدگاه تو این بخش هستن...زمین ها هم درحال تغییر کاربری...
    تعریف شما از افتضاح چیه؟.. 40000 فارغ التحصیل بیکار واسه گفتن افتضاح کافیه؟......
    خلاصه اوضاع سیاه سیاهه سیاهه...برید یه فکره اساسی بکنید...تو این بخش هیچ آینده روشنی منتظره کسی نیست...باورکنید هیچ آینده ای...
    ویرایش توسط soilman : March 14th, 2010 در ساعت 12:27 PM

ApplyAbroad Veteran

Exclamation پاسخ : اندوهستان و غمستان مهندسان کشاورزی

نقل قول نوشته اصلی توسط yasizadi نمایش پست ها
    سلام...من معتقدم بخش کشاورزی ایران با فرار سرمایه روبروست...مهمترین سرمایه هم نیروی انسانی است....ضعیف ترین مدیران از نظر سواد ودیدگاه تو این بخش هستن......زمین ها هم درحال تغییر کاربری...
    تعریف شما از افتضاح چیه؟.. 40000 فارغ التحصیل بیکار واسه گفتن افتضاح کافیه؟......
    خلاصه اوضاع سیاه سیاهه سیاهه...برید یه فکره اساسی بکنید...تو این بخش هیچ آینده روشنی منتظره کسی نیست...باورکنید هیچ آینده ای...
    دوست عزیز
    ما تو داریم از این اندوه و غم دق می کنیم شما هم نمک می پاشی
    در مورد فرار سرمایه درست می گویید ولی مهمترین ضعف از نظر مالی است...
    گذشت زمانی که کشاورز به خاطر اعتقادش که کشاورزی شغل انبیاء است دست به این کار میزد...
    متاسفانه کشوری که می تونه جزو برترین صادر کننده های محصولات کشاورزی و جانبی اش باشه به این وضعیت مبتلا شده...فقط بخش کشاورزی نیست...بقیه هم دچار این مشکل هستند فقط کشاورزی بیشتره...
    نمی دانم شما آیا دانش آموخته ی این رشته هستید یا از منظر یه فرد بی طرف به قضیه نگاه می کنید ولی باید امید داشت...افتضاح و اوضاع سیاه هست ولی نباید میدان رو خالی کرد...
    باید سیاهی رو به سپیدی تبدیل کنیم و امیدوارم روزی بشه رشته ای که در دنیا براش ارج و قرب قائلند و معتقدم در چند سال آینده با این بحران ها پیش بینی شده بیشتر هم میشه ما هم در ایران شاهد باشیم حداقل افراد تفکر منفی نسبت به اون رو تعدیل کنند...

با سپاس
    ویرایش توسط soilman : March 14th, 2010 در ساعت 01:31 PM

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

عزیزان مهندس کشاورزی-بیکار-نا امید - رنجور. به همتون حق میدم که انقدر نا امید باشین توی رشته ما که مثلا یه بخشی از مهندسی کشاورزی و مثلا بهترین گرایش این شاخه از نظر کار توی این مملکته(صنایع غذایی). فکر میکنین حقوق یک مهندس توی کارخونه چقدر باشه خوبه؟ خوب زیاد به مغزتون فشار نیارین 2850000 ریال واقعا من نمیدونم با این حقوق به این زیادی پولامو کجا خرج کنم. ماشالا عین چی همه دانشگاهها دارن فوق لیسانس بیکار میدن بیرون در صورتی که پسر عموی من توی سوئد فارغ اتحصیل همین رشته است و ماهی نزدیک به 45000 کرون چیزی معادل 5000000 تومان خودمون حقوق میگیره با این وضعیت توقع دارین من فلک زده از این مملکت نرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    عزیزان مهندس کشاورزی-بیکار-نا امید - رنجور. به همتون حق میدم که انقدر نا امید باشین توی رشته ما که مثلا یه بخشی از مهندسی کشاورزی و مثلا بهترین گرایش این شاخه از نظر کار توی این مملکته(صنایع غذایی). فکر میکنین حقوق یک مهندس توی کارخونه چقدر باشه خوبه؟ خوب زیاد به مغزتون فشار نیارین 2850000 ریال واقعا من نمیدونم با این حقوق به این زیادی پولامو کجا خرج کنم. ماشالا عین چی همه دانشگاهها دارن فوق لیسانس بیکار میدن بیرون در صورتی که پسر عموی من توی سوئد فارغ اتحصیل همین رشته است و ماهی نزدیک به 45000 کرون چیزی معادل 5000000 تومان خودمون حقوق میگیره با این وضعیت توقع دارین من فلک زده از این مملکت نرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
    آخ دوست عزیز...نگو که دلمون خونه...
    باز بچه های صنایع غذایی وضعشون از ماها که بهتره...فکر می کنم مقداری که گفتید برای یه تازه کاره و اگر هر چه کارخانه معروف تر باشه و شما هم شرایطتون بهتر باشه بیشتر میشه این مقدار...
    ولی باز شما خدا رو شکر کنید که باز جایی هست و حداقل دلهره ی استخدام رو ندارید...به قول معروف کاچی بهتر از هیچی...ما و بقیه ی گرایش ها چی...در حالیکه زیاد با هم فرق نمی کنیم...
    ولی خوب راست میگید...تو خارج وضع بهتره...این مقداری هم که گفتید اگه به تومان با نرخ امروز حساب کنیم میشه نزدیک 6.5 میلیون...
    البته فکر کنم پسر عموتون چون تابعیت اونجا رو داره تونسته کار پیدا کنه...برای امثال ما که تازه میخایم بریم اونجا درس بخونیم شرایط بسیار سخت تره...با این بحران جهانی ...به خصوص تو اروپا...

رشته و دانشگاه
    medicine

نه عزیزم اونطورها هم که فکر میکنین سخت نیست اگه یه مقدار کمی توی رشته خودتون مسلط باشین و کمی هم سابقه کار داشته باشین واقعا میتونین گلیمتون رو از آب بکشین بیرون ببنید رشته های کشاورزی جزو مهمترین گرایشهای دنیا هستند و فکر نکنین چون تو ایران زیاد ما رو تحویل نمیگیرن پس اونور هم همینطوره. مطمئن باش شما اگه صرفا دانشجوی دکتری باشی ماهی بهت 22000 کرون حقوق میدن.این یه واقعیته.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    nutrition

Smile پاسخ : اندوهستان و غمستان مهندسان کشاورزی

سلام
    من فوق ليسانس كشاورزي خوندم با كلي سوابق خوب مثل مقاله ترجمه و تاليف كتاب ثبت اختراع معل بالا مجري طرح تحقيقاتي سابقه تدريس و.....
    بالاخره بعد از مدت ها كار گيرم اومد.ماهي 330 هزار تومن
    تبريك بگيدددددددددددددد
    راستي يادم رفت بگم كه بدبختي بزرگ ما اينه كه به اميد پيدا كردن كار به ادامه تحصيل فكر مي كنيم.به نظر من از همين الان تغيير رشته بديد بهتره.اين نظر منه ها؟فردا قيامت جلومون رو نگيريد كه اقا اون گفت پس درس نخونيم.نه بخونيد ولي نه براي كار.براي دل خودتون مثل من.
    كارگرمون همون حقوقي رو مي گيره كه من دارم مي گيرم خدايي.
    ویرایش توسط ali.rashidi.1749 : December 21st, 2009 در ساعت 04:11 PM
    خدايا چنان كن سرانجام كار تو خوشنود باشي و ما رستگار

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.rashidi.1749 نمایش پست ها
    سلام
    من فوق ليسانس كشاورزي خوندم با كلي سوابق خوب مثل مقاله ترجمه و تاليف كتاب ثبت اختراع معل بالا مجري طرح تحقيقاتي سابقه تدريس و.....
    بالاخره بعد از مدت ها كار گيرم اومد.ماهي 330 هزار تومن
    تبريك بگيدددددددددددددد
    راستي يادم رفت بگم كه بدبختي بزرگ ما اينه كه به اميد پيدا كردن كار به ادامه تحصيل فكر مي كنيم.به نظر من از همين الان تغيير رشته بديد بهتره.اين نظر منه ها؟فردا قيامت جلومون رو نگيريد كه اقا اون گفت پس درس نخونيم.نه بخونيد ولي نه براي كار.براي دل خودتون مثل من.
    كارگرمون همون حقوقي رو مي گيره كه من دارم مي گيرم خدايي.
    درود دوست عزیز
    واقعا تبریک میگم..تو این اوضاع بد کشاورزی باز خوبه....
    شما چه گرایشی می خونید؟
    میشه بپرسم کجا کار پیدا کردید؟
    در ضمن واقعا بده به فکر ادامه تحصیل باشیم؟خوب شما با این گفته موافق نیستی که کسی که اونور درس خونده شانس بهتری داشته باشه؟
    به نظرم علاوه بر اینکه ما واسه ی دل خودمون درس می خونیم به امید کار هم هستیم...نمیشه این دو تا رو از هم جدا کرد

شب خوش

رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود دوست عزیز
    واقعا تبریک میگم..تو این اوضاع بد کشاورزی باز خوبه....
    شما چه گرایشی می خونید؟
    میشه بپرسم کجا کار پیدا کردید؟
    در ضمن واقعا بده به فکر ادامه تحصیل باشیم؟خوب شما با این گفته موافق نیستی که کسی که اونور درس خونده شانس بهتری داشته باشه؟
    به نظرم علاوه بر اینکه ما واسه ی دل خودمون درس می خونیم به امید کار هم هستیم...نمیشه این دو تا رو از هم جدا کرد

شب خوش
    البته من هم با نظر soilman عزیز موافقم مطمئنن وضعیت کشاورزی اونور یه شکل دیگه ای داره و به این نابسامانی اینور نیست مطمئن باشید که اونها بیشتر از ما قدر کشاورزی رو میدونن چرا؟ چون اولا اونا مثل ما نفت ندارن که اقتصادشون متکی به اون باشه پس مجبورن کشاورزی و صادرات محصولات خام و فرآوری شده اون رو که بخش اعظمی از اقتصاد خیلی از کشورهای دنیا رو در برمیگیره توسعه بدن ثانیا اونجا مثل ایران هر سوراخی یخه دانشگاه باز نکرده و یه خونه رو نکردن دانشگاه غیر انتفایی که کیلو کیلو فارغ التحصیل بیکار بده بیرون توی شهر ما که خیلی هم بزرگ نیست فقط 3 تا دانشگاه دارن صنایع غذایی و گیاه پزشکی و زراعت و ... میدن بیرون خدا به داد نسل بعد از منو شما برسه وقتی اختلاف حقوق یه کارگزر ساده با یه مهندس توی کارخونه 20000 تومنه یعنی به قول یکی از دوستان به ازای هر سال تحصیلی 5000 تومن ایا جایی برای موندن و چشم به فرداهای روشن دوختن میمونه خودتون قضاوت کنید؟؟؟؟؟؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)