صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 66

موضوع: مسائل و مشکلات فارغ التحصیلان کشاورزی و راهکارهای مرتبط

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اندوهستان و غمستان مهندسان کشاورزی

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    البته من هم با نظر soilman عزیز موافقم مطمئنن وضعیت کشاورزی اونور یه شکل دیگه ای داره و به این نابسامانی اینور نیست مطمئن باشید که اونها بیشتر از ما قدر کشاورزی رو میدونن چرا؟ چون اولا اونا مثل ما نفت ندارن که اقتصادشون متکی به اون باشه پس مجبورن کشاورزی و صادرات محصولات خام و فرآوری شده اون رو که بخش اعظمی از اقتصاد خیلی از کشورهای دنیا رو در برمیگیره توسعه بدن ثانیا اونجا مثل ایران هر سوراخی یخه دانشگاه باز نکرده و یه خونه رو نکردن دانشگاه غیر انتفایی که کیلو کیلو فارغ التحصیل بیکار بده بیرون توی شهر ما که خیلی هم بزرگ نیست فقط 3 تا دانشگاه دارن صنایع غذایی و گیاه پزشکی و زراعت و ... میدن بیرون خدا به داد نسل بعد از منو شما برسه وقتی اختلاف حقوق یه کارگزر ساده با یه مهندس توی کارخونه 20000 تومنه یعنی به قول یکی از دوستان به ازای هر سال تحصیلی 5000 تومن ایا جایی برای موندن و چشم به فرداهای روشن دوختن میمونه خودتون قضاوت کنید؟؟؟؟؟؟؟؟
    یه چیزی بگم به شما دوست عزیزی که صنایع غذایی خوندی و اختلاف حقوق کارگر با مهندس رو 20 تومن ذکر کردی. من خودم توی کارخونه ها دیدم که مثلا کارگری بوده که ماهی 2-3 میلیون (درست دیدید!) حقوقش بوده و حقوق مسئول فنی اون کارخونه (مهندس صنایع غذایی) 600 هزار تومن. دلیلشو که پرسیدم اینطوریه که این کارگرهایی که حقوق بالا دارند، کسانی هستند که سالهای ساله که تو اون کارخونه کار میکنند و بخشی از اون کارخونه واقعا شده مال اونها. از نظر فنی دارم میگم. چنین کارگرهایی کسانی هستند که بقیه ی کارگرها هم ازشون حرف شنوی دارند و خیلی نقش مهمی دارند اما این دلیل بی ارزش بودن درس خوندن نیست. چون اون مهندس حقوق معمول خودش رومیگیره. من خودم مدت خیلی خیلی کوتاهی مدیر فنی یک کارخونه بودم، کارگرهاش اصلا یک کلمه هم از من حرف شنوی نداشتند. جلو روم میگفتند چشم اما اصلا گوش نمیدادند. مدیر کارخونه به حرفم گوش میداد اما کارگر نه! اما از سرکارگرشون حرف شنوی کامل داشتند. اون سرکارگر هم واقعا حقوقش بالا بود.
    در مورد اینکه خیلی از دانشگاه ها دارن فارغ التحصیل بیخود میدن بیرون واقعا با شما هم عقیده ام. دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات (که البته دانشگاه خوبی هست) برای ترم بهمن سال 85 یهو نزدیک 70 نفر رو برای ارشد صنایع غذایی تو تکمیل ظرفیت پذیرش کرد! اینقدر مسخره است که بیشتر به شوخی شبیهه. اینا میخوان کجا کار کنن خدا میدونه!
    البته من معتقدم که راه پیشرفت برای کسی که واقعا بخواد، بازه. برای همینم من با تیتر این تاپیک چندان موافق نیستم. اوضاع این روزها در همه ی رشته ها اسف بار هست. نزدیکی خونه ی ما یه سوپرمارکت خیلی کوچیک هست که یه آقا با خانومش اونجا رو اداره میکنند. اون آقا مهندس کامپیوتر از دانشگاه تبریز و خانومش مهندس صنایع از دانشگاه صنعتی اصفهان هستند که کار مناسبی پیدا نکردند (البته من معتقدم به اندازه ی کافی تلاش نکردند) و پدر اون اقا اون سوپرمارکت رو در اختیارشون گذاشته!
    علیرغم تمام مشکلات، مثبت اندیشی صفت بسیار خوبیه که برای کسانی که بهش معتقد باشند، واقعا اثرات معجزه آوری داره.
    همگی موفق باشید
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    nutrition

البته من هم با نظر soilman عزیز موافقم مطمئنن وضعیت کشاورزی اونور یه شکل دیگه ای داره و به این نابسامانی اینور نیست مطمئن باشید که اونها بیشتر از ما قدر کشاورزی رو میدونن چرا؟ چون اولا اونا مثل ما نفت ندارن که اقتصادشون متکی به اون باشه پس مجبورن کشاورزی و صادرات محصولات خام و فرآوری شده اون رو که بخش اعظمی از اقتصاد خیلی از کشورهای دنیا رو در برمیگیره توسعه بدن ثانیا اونجا مثل ایران هر سوراخی یخه دانشگاه باز نکرده و یه خونه رو نکردن دانشگاه غیر انتفایی که کیلو کیلو فارغ التحصیل بیکار بده بیرون توی شهر ما که خیلی هم بزرگ نیست فقط 3 تا دانشگاه دارن صنایع غذایی و گیاه پزشکی و زراعت و ... میدن بیرون خدا به داد نسل بعد از منو شما برسه وقتی اختلاف حقوق یه کارگزر ساده با یه مهندس توی کارخونه 20000 تومنه یعنی به قول یکی از دوستان به ازای هر سال تحصیلی 5000 تومن ایا جایی برای موندن و چشم به فرداهای روشن دوختن میمونه خودتون قضاوت کنید؟؟؟؟؟؟؟؟
    اينور اونور زياد فرق نداره.برو استراليا يا سوئد ببين چه خبره.ايراني ها رو ادم حساب نمي كنن.3 بار در روزنامه اگهي ميدن اگه كسي از هموطناشون نبود كارو ميدن به ما.اقا تو رشته كشاورزي درس نخونيد نخونيد اگه برا كار مي خوان.
    من همه چيرو تو دانشگاه تجربه كردم.2 تا كتاب نوشتم يك كتاب ترجمه كردم 3 مقاله اي اس اي خارج از كشور دارم 2 مقاله كشوري دارم معدلم 5/18 بوده و نمره پايانامه ام 20 شدم مجري طرخ تحقيقاتي و يك ثبت اختراع هم بودم و كلي از اين اراجيف.ولي دريغ از 1 ريال ارزش مادي.!!حقوق من با كارگرم كه اصلا درسي نخونده يكيه.
    حالا بگيد بعد از اين همه دادارو دودور كارم چيه؟ تو يك شركت خصوصي مدير عامل شدم كه 2 روزه ديگه هيئت مديره عزيز نخواستنم ميگن بدرود.خدايي اگه از ديپلم سر كار مي رفتم الان برا خودم كسي بودم.18 ساللللللللللل فقط خرخوني الكي.اها راستي من كشاورزي- علوم دام خوندم
    خدايا چنان كن سرانجام كار تو خوشنود باشي و ما رستگار

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.rashidi.1749 نمایش پست ها
    اينور اونور زياد فرق نداره.برو استراليا يا سوئد ببين چه خبره.ايراني ها رو ادم حساب نمي كنن.3 بار در روزنامه اگهي ميدن اگه كسي از هموطناشون نبود كارو ميدن به ما.اقا تو رشته كشاورزي درس نخونيد نخونيد اگه برا كار مي خوان.
    من همه چيرو تو دانشگاه تجربه كردم.2 تا كتاب نوشتم يك كتاب ترجمه كردم 3 مقاله اي اس اي خارج از كشور دارم 2 مقاله كشوري دارم معدلم 5/18 بوده و نمره پايانامه ام 20 شدم مجري طرخ تحقيقاتي و يك ثبت اختراع هم بودم و كلي از اين اراجيف.ولي دريغ از 1 ريال ارزش مادي.!!حقوق من با كارگرم كه اصلا درسي نخونده يكيه.
    حالا بگيد بعد از اين همه دادارو دودور كارم چيه؟ تو يك شركت خصوصي مدير عامل شدم كه 2 روزه ديگه هيئت مديره عزيز نخواستنم ميگن بدرود.خدايي اگه از ديپلم سر كار مي رفتم الان برا خودم كسي بودم.18 ساللللللللللل فقط خرخوني الكي.اها راستي من كشاورزي- علوم دام خوندم
    درود دوست عزیز
    راستش زیاد هم بازار اونور بد نیست...
    ایرانی هایی تو استرالیا هستند که کار پیدا کردن و از ارج و قرب خاصی برخوردارن...
    ثملا من یکی رو میشناسم که دکتری آب گرفته بود تو استرالیا و اینقدر پیشرفت کرده بود که تو یه پروژه ی بزرگ تو استرالیا مسئول بود و حتی نخست وزیر استرالیا ازش تقدیر کرده بود...
    مطمئن باش اونور هر چی باشه باز وطنت نیست ولی باز یه چیزایی ارزش دارن....
    در مورد شما هم معمولا دوستانی که میشناسم و علوم دامی خوندن معمولا تو دامداری ها و مرغداری هستن و بازار کار بهتری در دوره ی لیسانس مانند رشته ی صنایع غذایی دارن...دوستانی میشناسم از ترم 6 تو چنین جاهایی استخدام شدن و حول و حوش 300-400 حقوق میگیرفتن...
    به نظرم شما نباید با این سابقه ناامید باشید...بالاخره درسی که خوندید با هدفی بوده و به نظرم این جور خودزنیه که اینقدر از کشاورزی بد میگید...
    رشته ی کشاورزی رشته ی بدی نیست...
    خواهشا اینقدر ازش بدگویی نکنید
    ما خودمون به رشته ی خودمون ارزش نگذاریم چه کسی میخاد ارزش بگذاره؟
    من خودم معتقدم در آینده دو رشته ی کشاورزی و محیط زیست نقش مهمی رو خواهند داشت...پس ادامه تحصیل در این رشته به هر قصدی تصمیم غیر عقلانی نیست....کافیست به اجلاس جهانی کپنهاگ نگاهی کنید و بعد هم از اون تاریخ به بعد به حجم پول هایی که صرف پژوهش های مربوطه خواهد شد نگاهی کنید...ایران شاید اینجوری است ولی خارج را اصلا اینگونه مپندارید که باطل است

در آخر امیدوارم از صحبت هایم ناراحت نشده باشید....
    خوشحالم بچه های کشاورزی و محیط زیست که خیلی زیادن ولی کم فعالیت می کنن یواش یواش دارن افتابی میشن

کشاورزی هم مثل رشته های دیگه مشکلات خودشو داره ولی این دلیل نمیشه که علاقه مندان به این رشته دست بکشن ..بلکه باید تلاش بیشتری برای بهتر شناساندن و قوی تر کردن این رشته انجام بدن

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط zari نمایش پست ها
    یه چیزی بگم به شما دوست عزیزی که صنایع غذایی خوندی و اختلاف حقوق کارگر با مهندس رو 20 تومن ذکر کردی. من خودم توی کارخونه ها دیدم که مثلا کارگری بوده که ماهی 2-3 میلیون (درست دیدید!) حقوقش بوده و حقوق مسئول فنی اون کارخونه (مهندس صنایع غذایی) 600 هزار تومن. دلیلشو که پرسیدم اینطوریه که این کارگرهایی که حقوق بالا دارند، کسانی هستند که سالهای ساله که تو اون کارخونه کار میکنند و بخشی از اون کارخونه واقعا شده مال اونها. از نظر فنی دارم میگم. چنین کارگرهایی کسانی هستند که بقیه ی کارگرها هم ازشون حرف شنوی دارند و خیلی نقش مهمی دارند اما این دلیل بی ارزش بودن درس خوندن نیست. چون اون مهندس حقوق معمول خودش رومیگیره. من خودم مدت خیلی خیلی کوتاهی مدیر فنی یک کارخونه بودم، کارگرهاش اصلا یک کلمه هم از من حرف شنوی نداشتند. جلو روم میگفتند چشم اما اصلا گوش نمیدادند. مدیر کارخونه به حرفم گوش میداد اما کارگر نه! اما از سرکارگرشون حرف شنوی کامل داشتند. اون سرکارگر هم واقعا حقوقش بالا بود.
    در مورد اینکه خیلی از دانشگاه ها دارن فارغ التحصیل بیخود میدن بیرون واقعا با شما هم عقیده ام. دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات (که البته دانشگاه خوبی هست) برای ترم بهمن سال 85 یهو نزدیک 70 نفر رو برای ارشد صنایع غذایی تو تکمیل ظرفیت پذیرش کرد! اینقدر مسخره است که بیشتر به شوخی شبیهه. اینا میخوان کجا کار کنن خدا میدونه!
    البته من معتقدم که راه پیشرفت برای کسی که واقعا بخواد، بازه. برای همینم من با تیتر این تاپیک چندان موافق نیستم. اوضاع این روزها در همه ی رشته ها اسف بار هست. نزدیکی خونه ی ما یه سوپرمارکت خیلی کوچیک هست که یه آقا با خانومش اونجا رو اداره میکنند. اون آقا مهندس کامپیوتر از دانشگاه تبریز و خانومش مهندس صنایع از دانشگاه صنعتی اصفهان هستند که کار مناسبی پیدا نکردند (البته من معتقدم به اندازه ی کافی تلاش نکردند) و پدر اون اقا اون سوپرمارکت رو در اختیارشون گذاشته!
    علیرغم تمام مشکلات، مثبت اندیشی صفت بسیار خوبیه که برای کسانی که بهش معتقد باشند، واقعا اثرات معجزه آوری داره.
    همگی موفق باشید
    منم با نظر شما موافقم من خودم دارم توی یه کارخ.نه تصفیه روغن کار میکنم باور کنید که دقیقا اتفاقی که برای شما افتاده اونجا برای منم افتاده من پایه حقوقم 285000 تومنه در حالی یه کارگر بی سواد که حتی سواد خوندن و نوشتن درست نداره 1500000 تومن میگیره میدونی دلیلش چیه به خاطر اینه که به ما ایرانیها یاد ندادن که باید به حقوق دیگران احترام گذاشت و تنها به فکر منافع شخصی خودمون نباشیم رییس کارخونه میگه از سال بعد حقوقت رو میکنم 300000 تومن اما چه فایده پسر عموی من با لیسانسش توی سوئد نزدیک به 36000 کرون داره میگیره هر چند هم که اقامت اونجا رو داره اما من که باهاش صحبت میکردم گفت که اینجا یه فاصله مشخصی بین کارگر صرف و مهندس وجود داره و هیچوقت یه کارگر حقوقش از یه مهندس بالاتر نیست هر قدر هم که فنی و با سابقه باشه پس نتیجه اخلاقی اینه که دوستان صنایع غذایی خواهشا فکر کار تو کارخونه ها رو از ذهن مبارک بیرون کنید اونجا جز کار کشیدن بیخود از شماها و ندادن حق و حقوقتون خبری نیست هیچ نهادی هم از شما دفاع نمیکنه خواهشا هر طوری که میتونید به ادامه تحصیلتون در مقاطع بالاتر اونم خارج از کشور فکر کنید من این رو در مورد همه بچه های کشاورزی هم تعمیم میدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط hsharare نمایش پست ها
    کشاورزی هم مثل رشته های دیگه مشکلات خودشو داره ولی این دلیل نمیشه که علاقه مندان به این رشته دست بکشن ..بلکه باید تلاش بیشتری برای بهتر شناساندن و قوی تر کردن این رشته انجام بدن
    بله درست می فرمایید
    ولی از چه راهی؟
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط Petersool نمایش پست ها
    بله درست می فرمایید
    ولی از چه راهی؟
    میدونی چیه علت تموم این مشکلات از سوئ مدیریته توی تموم دنیا کشاورزی اگه اولین نهاد نباشه مطمئن باش که دومیش هست چون با زندگی و شکم مردم مرتبطه به قول یکی از دوستان همین اجلاس کپنهاگ رو که مدیدید متوجه شدید که یکی از دغدغه های اصلی کشورهای دنیا بحث محیط زیست و کشاورزی و ارتباط اون با گرم شدن زمینه در حالی که رئیس جمهوره ما میره اونجا و بواسه خودش یه مشت چرت و پرت میبافه اینم نشونه اینه که هیچکس حتی بالاترین مقام دولتی این مملکت هم ایده های در مورد موضوع محیط زیست و مسائل مرتبط با اون نداره پس متوجه باشی مشکلات کشاورزی از جانب من و شمای فارغ التحصیل و دانشجو قابل حل نیست این به سیاست های کلان دولت برمیگرده.

ApplyAbroad Veteran

میدونی چیه علت تموم این مشکلات از سوئ مدیریته توی تموم دنیا کشاورزی اگه اولین نهاد نباشه مطمئن باش که دومیش هست چون با زندگی و شکم مردم مرتبطه به قول یکی از دوستان همین اجلاس کپنهاگ رو که مدیدید متوجه شدید که یکی از دغدغه های اصلی کشورهای دنیا بحث محیط زیست و کشاورزی و ارتباط اون با گرم شدن زمینه در حالی که رئیس جمهوره ما میره اونجا و بواسه خودش یه مشت چرت و پرت میبافه اینم نشونه اینه که هیچکس حتی بالاترین مقام دولتی این مملکت هم ایده های در مورد موضوع محیط زیست و مسائل مرتبط با اون نداره پس متوجه باشی مشکلات کشاورزی از جانب من و شمای فارغ التحصیل و دانشجو قابل حل نیست این به سیاست های کلان دولت برمیگرده.
    آی گل گفتی....
    ولی خود فارغ ها هم باید کاری بکنن...نباید بشینیم بگیم اله...بله....
    ولی همانطورکه گفتی سیاست کلان تو بخش کشاورزی الان فقط تو واردات خلاصه شده و بازار میوه شب عید و ماه رمضون!این دو تا حل بشه دیگه چیزی نمیمونه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    nutrition

سلام بر دلهاي غمباد گرفته دوستان
    اقا درس فايده نداره بچسبيد به كار.مي خواد چيزي بشيد از درس تو رشته كشاورزي نمي شيد از ما گفتن بود.براي دلتون بخونيد.كار دولتي رو هم بي خيال بشيد.يك كارگاه راه بندازيد يا علي.اوضاع كشور خيت بيد
    خدايا چنان كن سرانجام كار تو خوشنود باشي و ما رستگار

رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.rashidi.1749 نمایش پست ها
    سلام بر دلهاي غمباد گرفته دوستان
    اقا درس فايده نداره بچسبيد به كار.مي خواد چيزي بشيد از درس تو رشته كشاورزي نمي شيد از ما گفتن بود.براي دلتون بخونيد.كار دولتي رو هم بي خيال بشيد.يك كارگاه راه بندازيد يا علي.اوضاع كشور خيت بيد
    شلید یکی از دلایلی که به فکر ادامه تحصیل اونور هستم همین اوضاع خیته وگرنه که بیکار نیستم این همه پول خرج کنم که برم اونور ولی یه چیزی هست اونم اینه که تحصیلات یه سرمایه است اگر دیدگاهمون رو به رشته هامون عوض نکنیم باور کن که وضعیت این رشته توی این کشور به همین منوال میمونه پس بیاین دست به دست هم بدیم و خودمون یه فکری به حال اوضاع خودمون بکنیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)