صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 66

موضوع: مسائل و مشکلات فارغ التحصیلان کشاورزی و راهکارهای مرتبط

پیش فرض پاسخ : اندوهستان و غمستان مهندسان کشاورزی

سلام دوستان من عضو جدید هستم امیدوارم منو در غمتون شریک بدونین،فارغ التحصل کشاورزی هستم و دست و پا میزنم یه کاری پیدا کنم در نهایت تصمیم گرفتم خودم یه کاری شروع کنم میخواهم گیاه زینتی تولید کنم بنظرتون چه گیاهی تولید کنم تا بازار پسندی خوبی داشته باشه؟ البته به گیاهان دارویی هم فکر کردم بنظرتون اگه بتونم گیاه دارویی تولید کنم شرکتهای داروسازی که مستقیما از این گیاهان استفاده می کنن رو چجوری باید پیدا کنم ؟ متشکرم

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط باغبان نمایش پست ها
    سلام دوستان من عضو جدید هستم امیدوارم منو در غمتون شریک بدونین،فارغ التحصل کشاورزی هستم و دست و پا میزنم یه کاری پیدا کنم در نهایت تصمیم گرفتم خودم یه کاری شروع کنم میخواهم گیاه زینتی تولید کنم بنظرتون چه گیاهی تولید کنم تا بازار پسندی خوبی داشته باشه؟ البته به گیاهان دارویی هم فکر کردم بنظرتون اگه بتونم گیاه دارویی تولید کنم شرکتهای داروسازی که مستقیما از این گیاهان استفاده می کنن رو چجوری باید پیدا کنم ؟ متشکرم
    درود
    دوست عزیز مگه کسی مرده که میگید منو در غم خودتون شریک بدونید

جدا از شوخی نباید زیاد به این غم فکر کنیم...بالاخره تا اخر زندگی ما خاکبان و باغبان و ... هستیم مگه نه؟

در ضمن فارغ التحصیلان رشته ی باغبانی در این چند سال اخیر بازار کار بهتری براشون فراهم شده..کافیه به عنوان مثال به نیازمندی های همشهری - قسمت مهندسین - گوناگون نگاه کنید....یا بین صفحات روزنامه ها چندین بار دیده ام...

در مور سوالتون باید بگم که من رشته ام این نیست ولی خوب گیاهان زینتی اگر بتونید به مرحله ی صادرات برسید تجارت خوبیه و سود خوبی داره...خوب تو بازار هم بیشتر رو گل رز و لاله و مریم و غیره بازارپسنده و خوب شما وقتی وارد بازارش بشید می فهمید سلیقه ی مشتری چیه...پس باید بازاریابی کنید...

در مورد سوال دومتون هم همینطور که می دونید چهارمحال بختیاری اگه اشتباه نکنم بهشت ایران تو زمینه ی گیاهان داروییه...
    شما برای این امر نیاز به بازاریابی و شناخت بازار مصرف کننده و دانستن فرآورده های اصلی شرکت های دارویی و اشنایی با محیط شرکت های داروسازی دارید...

شما اگر شروع کنید و مصمم باشید راه برایتان هموار می شود و به پاسخ سوال هایتان می رسید
    شب خوش

والله من دوستی داشتم تو دانشگاه بت یک شرکت در زمینه تولیدات گیاهان دارویی همکاری می کرد.
    تو نمایشگاه کشاورزی می تونید این شرکتها رو پیدا کنید.
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود

جدا از شوخی نباید زیاد به این غم فکر کنیم...بالاخره تا اخر زندگی ما خاکبان و باغبان و ... هستیم مگه نه؟

در ضمن فارغ التحصیلان رشته ی باغبانی در این چند سال اخیر بازار کار بهتری براشون فراهم شده..کافیه به عنوان مثال به نیازمندی های همشهری - قسمت مهندسین - گوناگون نگاه کنید....یا بین صفحات روزنامه ها چندین بار دیده ام...

در مور سوالتون باید بگم که من رشته ام این نیست ولی خوب گیاهان زینتی اگر بتونید به مرحله ی صادرات برسید تجارت خوبیه و سود خوبی داره...خوب تو بازار هم بیشتر رو گل رز و لاله و مریم و غیره بازارپسنده و خوب شما وقتی وارد بازارش بشید می فهمید سلیقه ی مشتری چیه...پس باید بازاریابی کنید...

در مورد سوال دومتون هم همینطور که می دونید چهارمحال بختیاری اگه اشتباه نکنم بهشت ایران تو زمینه ی گیاهان داروییه...
    شما برای این امر نیاز به بازاریابی و شناخت بازار مصرف کننده و دانستن فرآورده های اصلی شرکت های دارویی و اشنایی با محیط شرکت های داروسازی دارید...

شما اگر شروع کنید و مصمم باشید راه برایتان هموار می شود و به پاسخ سوال هایتان می رسید
    شب خوش
    شما خیلی خوشبین هستید
    امیدوارم همین طور بمونید
    کشاورزی ما مشکل زیاد داره
    بازار کاری هم شاید ازهمه رشته ها بد تر هست.
    فارغ التحصیل 20 برابر بازار کار هستش و تو این شاخه دلال های بی سواد بزرگی فعالن
    حالا کی با من موافقه؟
    ویرایش توسط soilman : April 8th, 2010 در ساعت 10:43 AM
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EMU

مهندسین عزیز من همه حرفهای این اندوهستان رو قبول دارم ولی بهتره کمی هم دنبال ایراد تو خودمون باشیم! ما همه میدونستیم وقتی این رشته رو می خونیم خارج از شهر باید مشغول کار بشیم(حداقل من یکی تو دفترچه خونده بودم) ولی حالا دنبال کار توی شهر میگردیم اونم کار پشت میز که اصلا شدنی نیست. در ضمن رشته های کشاورزی رشته های علمی و صنعتی هستن که زمینه وسیعی برا کارمیتونن ایجاد کنند. مسئله بیکاری مختص این رشته نیست بلکه واسه همه رشته ها تو سطح جهانی صادقه. حالا ما با یه لیسانس اونم با معدل ... انتظار داریم مدیر فلان شرکت بکننمون اونم ماهی با 2 ملیون حقوق؟! به نظر من واسه یه مهندس کشاورزی همه جا کار هست به شرطی که بخواد کار کنه و آپدیت باشه. من چند وقت پیش به فکر تغییر رشته بودم و با فارغ التحصیل های رشته های دیگه مشورت میکردم به این نتیجه رسیدم که بهترین رشته رو خوندم. حالا دوست عزیز تا من و شما طرز فکرمون رو تغییر ندیم این دلالهای بی سواد خیلی نون ما رو می خورن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EMU

دوست من موفقیت بستگی به سطح علمی و جدیت کاری شما داره و تصمیم گیرنده خود شما هستین. حتی اگه شاگرد اول کلاستونم باشین کافی نیست پس توصیه من قبل از اقدام به هر کاری بد نیست مدتی دانشجوی بازار اون کار هم بشین.

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود

شب خوش
    متشکرم از راهنماییتون،مشکلم رو بازار یابی و پیدا کردن شرکتهای داروسازیه نمیدونم از کجا شروع کنم اگه در این مورد توصیه ای دارین ممنون میشم بگین

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza763 نمایش پست ها
    دوست من موفقیت بستگی به سطح علمی و جدیت کاری شما داره و تصمیم گیرنده خود شما هستین. حتی اگه شاگرد اول کلاستونم باشین کافی نیست پس توصیه من قبل از اقدام به هر کاری بد نیست مدتی دانشجوی بازار اون کار هم بشین.
    ممنونم از همه راهنماییها ولی چطوری میتونم به قول شما دانشجوی بازار اون کار بشم راهنمایم کنین ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza763 نمایش پست ها
    مهندسین عزیز من همه حرفهای این اندوهستان رو قبول دارم ولی بهتره کمی هم دنبال ایراد تو خودمون باشیم! ما همه میدونستیم وقتی این رشته رو می خونیم خارج از شهر باید مشغول کار بشیم(حداقل من یکی تو دفترچه خونده بودم) ولی حالا دنبال کار توی شهر میگردیم اونم کار پشت میز که اصلا شدنی نیست. در ضمن رشته های کشاورزی رشته های علمی و صنعتی هستن که زمینه وسیعی برا کارمیتونن ایجاد کنند. مسئله بیکاری مختص این رشته نیست بلکه واسه همه رشته ها تو سطح جهانی صادقه. حالا ما با یه لیسانس اونم با معدل ... انتظار داریم مدیر فلان شرکت بکننمون اونم ماهی با 2 ملیون حقوق؟! به نظر من واسه یه مهندس کشاورزی همه جا کار هست به شرطی که بخواد کار کنه و آپدیت باشه. من چند وقت پیش به فکر تغییر رشته بودم و با فارغ التحصیل های رشته های دیگه مشورت میکردم به این نتیجه رسیدم که بهترین رشته رو خوندم. حالا دوست عزیز تا من و شما طرز فکرمون رو تغییر ندیم این دلالهای بی سواد خیلی نون ما رو می خورن.
    منم با همه حرفاتون موافقم که در مورد لیسانس... معدلو.. پشت میز نشین.. زدین ولی فکر میکنم برای اینکه خودمون شروع بکار کنیم لازمه یه حداقل سرمایه ای داشته باشیم فرضا من که میخوام خودم گل وگیاه پرورش بدم پشتم گرممه که حداقل یه تیکه زمین دارم کارمو شروع کنم ولی اگه این زمینو نداشتم واقعا برام سخت بود چون اصلا قدرت خرید زمینو نداشتم (البته هزینه های دیگه رو نادیده گرفتم که فکر میکنم بزرگترین مسئله برای یه فارغ التحصیل کشاورزی برا شروع کار داشتن زمینه) وام گرفتنم که به این آسونیا نیست و تازه بعد وام گرفتن آدم کلی دلهره داره که اگه نتونم موفق بشم وام .... چه طور بایدپس بدم . بنظرم یه پشتوانه مالیه درست وحسابی برا شروع کار لازمه جدای از تلاش خود مون

دوستای خوبم موافقین اسم این پست و عوض کنیم چون خیلی به آدم احساس بدی دست میده و به غصه هامون اضافه میکنه اگه موافقین با هم یه اسم بهتر انتخاب کنیم نظراتتونو اعلام کنین
    ویرایش توسط باغبان : April 9th, 2010 در ساعت 01:24 AM

ApplyAbroad Veteran

درود...

من در این مورد تجربه و تجارب خاصی ندارم ولی همانطور که پتروسول اشاره کرد نمایشگاه های تخصصی در این زمینه و نمایشگاه های کشاورزی می تونه شروع خوبی باشه

اگر بتونید با شرکت های داروسازی ارتباط تنگاتنگی داشته باشید می تونید بفهمید نیاز بازار چی است و اگر به خارج هم نگاهی داشته باشید شروع مکاتبات با اونها می تونه قدم اول خوبی باشه

روز خوش

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)