نقل قول نوشته اصلی توسط 3388 نمایش پست ها
من نمیدانم که شما چطور به این نتیجه بخصوص در مورد دانشگاه تهران رسیدید که یک سر و گردن از دیگر دانشگاههای ایران بالاتر است! بهرحال قصد شروع یک مجادله بی فایده برای فروم را ندارم ولیکن آیا بهتر نیست که از ابراز مطالب تنش زا اجتناب شود.
در شهرستانها دانشگاههایی از جمله شیراز، مشهد و ... وجود دارد که در بسیاری از رشته ها چیزی کمتر از دانشگاههای تهران ندارند هر چند که به دلایل سیاسی بودجه دو دانشگاهی که ذکر کرده اید چندین برابر دانشگاههای شهرستانی است.
البته در خود تهران نیز دانشگاههای درجه اولی هستند که بهیچ وجه نمی توان گفت یک سر و گردن! از دانشگاه تهران پایین تر هستند.
دوست عزيز من فكر نميكنم منظور از اين تاپيك مقايسه علمي دانشگاه ها بود. با يك نگاه به عنوان تاپيك ميفهميد كه منظور تاثير دانشگاه در پذيرش گرفتن بود كه بدون تعصب ميگويم كه شناخت استاداي اونور از دانشگاه واقعا تاثير داره ولي منظور اين نيست كه به بچه هاي دانشگاه هاي ديگه پذيرش نميدن.
در ضمن بودجه دانشگاه ها تا جايي كه من ميدونم بيشتر به تعداد دانشجوها و رشته ها مربوط ميشه و به همين دليل هم هست كه دانشگاه تهران بودجه خيلي بالايي داره.
به شخصه به عنوان يك دانشجوي ارشد شريف بايد بگم ما كه چيزي از بودجه اي كه شما ميگيد رو نميبينيم و اينجا هم هيچ خبري نيست!
در باره سطح علمي دانشگاه ها هم ميتونم بگم كه در مورد استادا كه نميشه هيچ حرفي زد و حتي يك دانشگاه دور افتاده هم ممكنه يك استاد خيلي قوي داشته باشه، اما در مورد دانشجوها با تقريب خوبي ميشه گفت كه سطح علمي بر اساس ترتيب پر شدن تو كنكوره.
به هر حال به همه توصيه ميكنم كه از حرفهايي كه باعث ناراحتي سايرين بشه خودداري كنيد.
با تشكر از همه.