صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 133

موضوع: دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

Junior Member

پیش فرض دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

سلام دوستان
    تا جایی که من میدونم درس خوندن تو دو دانشگاه تهران و شریف و در بعضی رشته ها به خصوص رشته های مهندسی و باز به خصوص تو رشته هایی مثل برق و مکانیک در تاثیر گذاری روی پروسه ی اپلای مهمه و اگه تو این رشته ها و تو این دو تا دانشگاه باشیم میتونه تاثیر مثبت تری نسبت به اینکه در دانشگاههای دیگه ایران باشیم در پروسه ی اپلای بذاره، ولی در مورد خود این دو تا دانشگاه چی؟یعنی این طور هست که دانشگاه ها و اساتید آمریکا بخوان برای پذیرش دادن بین این دو تا دانشگاه هم تفاوت زیادی قایل بشن؟و مثلا این طور باشه که اگه تو شریف درس خونده باشی باز برای پذیرش گرفتن کار رو نسبت به اینکه تو تهران درس بخونیم راحتتر کنه؟به نظر شما برای پذیرش گرفتن تفاوت زیادی بین تهران و شریف هست؟
    با تشکر
    ویرایش توسط gholamghar : August 25th, 2009 در ساعت 12:02 AM دلیل: برداشت غلط!

پیش فرض پاسخ : دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

دوست عزیز زیاد خودتو خسته این چیزا نکن. چیزی که تو پذیرش گرفتن خیلی مهمتره background خودته. من خودم این سوالو از یه استاد آمریکایی پرسیدم و اون در جواب گفت که درسته که این مسئله هم یکی از آیتم هایه که تو بررسی پرونده ها در نظر گرفته میشه ولی رزومه خودت نقش مهمتری داره. اینکه بیشتر دنبال تقویت نمره زبان و معدلت باش.

پیش فرض پاسخ : دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

in my opinion applicants from the SUT have a better chance while you can not change it if you are in one of them. just work on what you can change it
    best
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

Junior Member

من هم تا اونجایی که شنیدم فقط در صورتی تاثیر داره که اون استاد تو آمریکا قبلا با دانشگاه های ایران کار کرده باشه. وگرنه براشون چندان تفاوتی نداره کدوم دانشگاه باشی. همون طور که دوستان هم گفتن اصل کار رزومه خود آدمه . به ویژه نمره زبان. اگر هم اونجا شریف رو بهتر میشناسن به نظرم به این دلیله که دانشجوهای شریف بیشتر اونجا هستن وگرنه نه اینکه اعتبار مدرک اونجا رو بیشتر بدونن.

Member
    رشته و دانشگاه
    .ATOMIC.MOLECULAR PHYSICS,UNIVERSITY OF TEHRAN

For sure, getting admission from UT or SUT is much more higher than other universities in Tehran (but you should know that it doesn't mean you have to be at them to get an admission
    )
    The main reason for that is US unis annually accept majority of their Iranian students from these two institutes.

In addition , you should know the TOEFL/IELTS score is a requirement doesn't strengthen you application!
    Transcripts, previous research ,letters of recom. and GRE scores are important for getting admission!

می تونم بگم در بسیاری از رشته ها هیچ تاثیری نداره.مگر اینکه از بچه های اونجا قبلاً ادمیشن گرفته باشن.اینهم ugly truth زندگی ماست.این همه برای کنکور تلاش کن هیچ فرقی با فرد دیگه ای که هیچ تلاشی برای کنکور نکرده نداری!
    Before the Dawn

Member
    رشته و دانشگاه
    .ATOMIC.MOLECULAR PHYSICS,UNIVERSITY OF TEHRAN

نقل قول نوشته اصلی توسط advisor نمایش پست ها
    می تونم بگم در بسیاری از رشته ها هیچ تاثیری نداره.مگر اینکه از بچه های اونجا قبلاً ادمیشن گرفته باشن.اینهم ugly truth زندگی ماست.این همه برای کنکور تلاش کن هیچ فرقی با فرد دیگه ای که هیچ تلاشی برای کنکور نکرده نداری!
    I am sure you are wrong! You can see it ,if you refer to the admission results of this forum.

Also, for getting fund ,it is a major element!

با eros موافقم. استادهای دانشگاههای تاپ آمریکایی و کانادایی گاهی حتی توی مکاتبات با اسم، از دانشجوهای قبلی شون که فارغ التحصیل شریف بودند و این دانشگاه تعریف میکنند. من هم با قطعیت میتونم بگم فارغ التحصیل شریف بودن، پوئن مثبت و تاثیرگذاری به خصوص در پیدا کردن استاد هست، به خاطر ذهنیت خوبی که بچه های سالهای پیش ایجاد کردند. (از تهران تجربه ای ندارم)

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

من فكر ميكنم به طور كلي ميشه شناخت استاداي اونور رو به دو نوع تقسيم كرد:
    نوع اول رنكينگ دانشگاهاس كه توي تكنولوژي فقط شريف و تهران جزو 500 تا هستند و تقريبا در يك رنكند.
    اما نوع دوم كه فكر ميكنم مهمتر هم هست شناخت استاداي اونور از دانشجوها و استاداي ايرانيه كه اين ديگه بستگي به استادش داره اما فكر ميكنم شناخت استاداي اونور از دانشجوهاي شريف به خاطر تعداد و موفقيت هاشون بيشتر باشه، و گزينه ديگه اي كه تو اين نوع ميتونه خيلي تاثير گذار باشه شناخت استاداي اونور از استاداي اينجاست كه مثلا استاده تو همون دانشگاه درس خونده باشه يا تو زمينه خودش قوي و معروف باشه و بشه ازش ريكام گرفت كه تو اين زمينه هم فكر ميكنم وضع شريف تا حدودي بهتر باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gholamghar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تا جایی که من میدونم اعتبار دو دانشگاه تهران و شریف نسبت به دانشگاههای دیگه ایران یه سر و گردن بالاتره و تو اپلای کردن اگه تو این دو تا دانشگاه درس خونده باشیم میتونه تاثیر زیادی بذاره،ولی در مورد خود این دو تا دانشگاه چی؟یعنی این طور هست که دانشگاه ها و اساتید آمریکا بخوان برای پذیرش دادن بین این دو تا دانشگاه هم تفاوت زیادی قایل بشن؟و مثلا این طور باشه که اگه تو شریف درس خونده باشی باز برای پذیرش گرفتن کار رو نسبت به اینکه تو تهران درس بخونیم راحتتر کنه؟به نظر شما برای پذیرش گرفتن تفاوت زیادی بین تهران و شریف هست؟
    با تشکر
    من نمیدانم که شما چطور به این نتیجه بخصوص در مورد دانشگاه تهران رسیدید که یک سر و گردن از دیگر دانشگاههای ایران بالاتر است! بهرحال قصد شروع یک مجادله بی فایده برای فروم را ندارم ولیکن آیا بهتر نیست که از ابراز مطالب تنش زا اجتناب شود.
    در شهرستانها دانشگاههایی از جمله شیراز، مشهد و ... وجود دارد که در بسیاری از رشته ها چیزی کمتر از دانشگاههای تهران ندارند هر چند که به دلایل سیاسی بودجه دو دانشگاهی که ذکر کرده اید چندین برابر دانشگاههای شهرستانی است.
    البته در خود تهران نیز دانشگاههای درجه اولی هستند که بهیچ وجه نمی توان گفت یک سر و گردن! از دانشگاه تهران پایین تر هستند.

صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)