صفحه 13 از 14 نخستنخست ... 34567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 133

موضوع: دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mrz234 نمایش پست ها
    اگر قرار بود با اسم و شناخت از دانشگاه ها پذیرش بدن هیچکدوم از ماها نمیتونستیم پذیرش بگیریم . چون انقدر دانشجو های چینی و هندی و تایوانی و کره ای و ... اپلای میکنند و رنک دانشگاهشون انقدر بالاست که دیگه هیچ جایی برای ما ایرانی ها باقی نمیمونه . مثلا دانشگاه چینهوا ( چین ) توی رشته ی برق و الکترونیک رنک 8 هست طبق QS یا دانشگاه توکیو ژاپن رنک 13 هست یا دانشگاه KAIST کره جنوبی رنک 17 هست یا دانشگاه بمبئی یا دهلی رنکشون بین 51 تا 100 هست .

در صورتی که شریف و امیرکبیر و تهران و صنعتی اصفهان و ... . توی 300 تای اول هم نیستند . پس انقدر متعصبانه و به دور از منطق راجع به این موضوع صحبت نکنید .

فرآیند اپلای فقط و فقط رزومه است . کسی که رزومه اش خوب باشه از علمی کاربردی هم میتونه پذیرش بگیره . کسی که رزومه اش بد باشه از شریف هم نمیتونه پذیرش بگیره .
    کسی نیومد شریف رو با مثلا دانشگاه توکیو مقایسه کنه. بحث توی خود دانشگاهای ایران و دیدگاه اساتید راجع به دانشجوهای ایرانی هست. لطفا قبل از پاسخ به تاپیک در اولین پست تون، تاپیک رو مطالعه بفرمایید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arman65 نمایش پست ها
    کسی نیومد شریف رو با مثلا دانشگاه توکیو مقایسه کنه. بحث توی خود دانشگاهای ایران و دیدگاه اساتید راجع به دانشجوهای ایرانی هست. لطفا قبل از پاسخ به تاپیک در اولین پست تون، تاپیک رو مطالعه بفرمایید
    منم توکیو و شریف رو مقایسه نکردم . من میگم اگر قرار باشه با اسم دانشگاه و شناخت اساتید نسبت به دانشگاه ها پذیرش بدن ( طبق گفته ی شما و دیگر دوستان در این تاپیک ) قطعا اساتید دانشگاه های خوب آمریکا شناخت بیشتری از دانشگاه های چین و هند و تایوان و کره و ... دارند چون رنکینگ دانشگاه هاشون از دانشگاه های ما خیلی بالاتره و اگر قرار باشه طبق ملاک شما ( یعنی شناخت اساتید از دانشگاه ها ) دانشجویی رو انتخاب کنند
    قطعا دانشجو های اونا ( تایوان و کره و چین و ... ) تو اولویت هستند و جایی برای ما باقی نمیمونه چون تو 300 تا هم نیستیم حتی بهترین دانشگاهمون .

بنابراین انقدر متعصبانه و به دور از منطق نظر ندید .

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

منم توکیو و شریف رو مقایسه نکردم . من میگم اگر قرار باشه با اسم دانشگاه و شناخت اساتید نسبت به دانشگاه ها پذیرش بدن ( طبق گفته ی شما و دیگر دوستان در این تاپیک ) قطعا اساتید دانشگاه های خوب آمریکا شناخت بیشتری از دانشگاه های چین و هند و تایوان و کره و ... دارند چون رنکینگ دانشگاه هاشون از دانشگاه های ما خیلی بالاتره و اگر قرار باشه طبق ملاک شما ( یعنی شناخت اساتید از دانشگاه ها ) دانشجویی رو انتخاب کنند
    قطعا دانشجو های اونا ( تایوان و کره و چین و ... ) تو اولویت هستند و جایی برای ما باقی نمیمونه چون تو 300 تا هم نیستیم حتی بهترین دانشگاهمون .

سلام.
    شناخت اساتید به رنکینگ دانشگاه ربط نداره. به تحربه استاد از دانشجوهای قبلی ربط داره. استاد من قبلا از امیرکبیر دانشجو گرفته بود راضی بود اینه که اهمیت می داد به اسم دانشگاه. من معدلم بالا نبود ولی گفت می دونم دانشگاه خوبی بودی.
    دوستم با یه استادی تو تونته هلند اسکایپ می کرد گفته بود رنک دانشگاه من (دانشگاه تهران) تو فلان رنکینگ مثلا ۴۰۰ هست. استاده گفته بود جالبه رنک خود تونته از دانشگاه شما بدتره! یه جورایی مسخره کرده بود رنکینگ را.
    رنکینگ هم منطق خاصی پشتش نیست. تو یه رنکینگ یکی ۳۰۰ هست تو یکی دیگه ۶۰۰.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

ApplyAbroad Guru

دوست عزیز کسی به رنکینگ توجهی نمیکنه. همونطور که دوستمون ایمان گفتند اساتید بر اساس تجربه های قبلی خودشون راجع به فارغ التحصیلان دانشگاههای ایران و جاهای دیگر قضاوت میکنند. در سالهای گذشته دانشگاه صنعتی شریف در بسیاری از دانشگاههای کانادا و امریکا (بخصوص استنفورد) شهرت خوبی بهم زده بود و دلیلش هم که قبلا روی همین تاپیک نوشتم تعداد زیاد فارغ التحصیلان شریف در دانشگاههای خارج و موفقیت قابل توجه اونا بود. الان شرایط یک مقدار متعادل تر شده ولی در هر حال شریف کماکان بدلیل اینکه بهترین ها را از کنکور جذب میکنه خروجی اش هم موفق تر در میاد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    سلام.
    شناخت اساتید به رنکینگ دانشگاه ربط نداره. به تحربه استاد از دانشجوهای قبلی ربط داره. استاد من قبلا از امیرکبیر دانشجو گرفته بود راضی بود اینه که اهمیت می داد به اسم دانشگاه. من معدلم بالا نبود ولی گفت می دونم دانشگاه خوبی بودی.
    دوستم با یه استادی تو تونته هلند اسکایپ می کرد گفته بود رنک دانشگاه من (دانشگاه تهران) تو فلان رنکینگ مثلا ۴۰۰ هست. استاده گفته بود جالبه رنک خود تونته از دانشگاه شما بدتره! یه جورایی مسخره کرده بود رنکینگ را.
    شناخت اساتید به رنکینگ دانشگاه ربط نداره. به تحربه استاد از دانشجوهای قبلی ربط داره

یعنی شما میفرمایید یه استاد دانشگاه آمریکا برای پذیرش دانشجوی بفرض دانشگاه امپریال کالج لندن رو ول میکنه میره دانشجوی امیرکبیر رو میگیره ؟! چون تجربه داره از امیرکبیر ؟! این حرف اصلا منطقیه ؟! آیا از روی تعصب نیست ؟!

هر چند بنده تو اولین پست خودم توی این تاپیک گفتم که اپلای اصلا به شناخت ربطی نداره مهم رزومه هست . مسئله ی شناخت رو شما و امثال شما مطرح کردید که بنده نقضش کردم . اینو گفتم که در جریان باشید که حرف اصلیه من چیه .

استاد من قبلا از امیرکبیر دانشجو گرفته بود راضی بود اینه که اهمیت می داد به اسم دانشگاه. من معدلم بالا نبود ولی گفت می دونم دانشگاه خوبی بودی.

با دروغ گفتن نمیشه حرفها رو توجیه کرد . هیچ استادی معدل بالا رو ول نمیکنه بیاد به اسم دانشگاه توجه کنه . اونم دانشگاهی که توی دنیا 300 هم نیست . باز مثلا میگفتی برکلی کالیفرنیا یه چیزی امیر کبیر آخه .

دوستم با یه استادی تو تونته هلند اسکایپ می کرد گفته بود رنک دانشگاه من (دانشگاه تهران) تو فلان رنکینگ مثلا ۴۰۰ هست. استاده گفته بود جالبه رنک خود تونته از دانشگاه شما بدتره! یه جورایی مسخره کرده بود رنکینگ را .

ما راجع به هلند صحبت نمیکنیم داریم راجع به دانشگاه ها و اساتید آمریکایی صحبت میکنیم . عنوان تاپیک رو یکبار بخونید کاملا مشخصه .

بله منطق خاصی پشتش نیست و ممکنه تو یکی 300 باشه و تو یکی دیگه 600 ولی اینطوری نیست که دیگه دانشگاه های درجه چندمی مثل امیرکبیر و تهران و شریف برند جزء تاپ 10 یا تاپ 100 یا تاپ 200 .
    همیشه دانشگاه های خوب اون بالا بالا ها هستند نه دانشگاه ها ی درجه چندمی .

و من الله توفیق

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوست عزیز کسی به رنکینگ توجهی نمیکنه. همونطور که دوستمون ایمان گفتند اساتید بر اساس تجربه های قبلی خودشون راجع به فارغ التحصیلان دانشگاههای ایران و جاهای دیگر قضاوت میکنند. در سالهای گذشته دانشگاه صنعتی شریف در بسیاری از دانشگاههای کانادا و امریکا (بخصوص استنفورد) شهرت خوبی بهم زده بود و دلیلش هم که قبلا روی همین تاپیک نوشتم تعداد زیاد فارغ التحصیلان شریف در دانشگاههای خارج و موفقیت قابل توجه اونا بود. الان شرایط یک مقدار متعادل تر شده ولی در هر حال شریف کماکان بدلیل اینکه بهترین ها را از کنکور جذب میکنه خروجی اش هم موفق تر در میاد.

پاسخ قسمت اول پست شما رو تو پست قبلی دادم .

و اما پاسخ دوم که راجع به شریف نوشتید :

برای ورود به دانشگاه فرضا استنفورد فقط رزومه ی شما رو نگاه میکنند نه اسم دانشگاه رو . هر چند اگر اسم دانشگاه رو هم بخواند نگاه کنند که نمیکنند ! اسم دانشگاه شریف در مقابل اون دانشگاه هایی که عرض کردم گمه . سالانه خیلی از شریفی ها برای استنفورد و ام آی تی و ... اپلای میکنند ولی فقط تعداد انگشت شماری میتونند از این دانشگاه ها پذیرش بگیرند که اونا هم رزومه ی واقعا خوبی دارند ربطی به اسم دانشگاه نداره .

باز هم تاکید میکنم که دوستان متعصبانه و به دور از منطق کامنت نذارند و اینکه حتما اولین پست من تو این تاپیک رو بخوند تا متوجه بشند که بحث اصلیه من سر چی هست .

Senior Member EHSM آواتار ها

پاسخ قسمت اول پست شما رو تو پست قبلی دادم .

برای ورود به دانشگاه فرضا استنفورد فقط رزومه ی شما رو نگاه میکنند نه اسم دانشگاه رو . هر چند اگر اسم دانشگاه رو هم بخواند نگاه کنند که نمیکنند ! اسم دانشگاه شریف در مقابل اون دانشگاه هایی که عرض کردم گمه . سالانه خیلی از شریفی ها برای استنفورد و ام آی تی و ... اپلای میکنند ولی فقط تعداد انگشت شماری میتونند از این دانشگاه ها پذیرش بگیرند که اونا هم رزومه ی واقعا خوبی دارند ربطی به اسم دانشگاه نداره .

باز هم تاکید میکنم که دوستان متعصبانه و به دور از منطق کامنت نذارند و اینکه حتما اولین پست من تو این تاپیک رو بخوند تا متوجه بشند که بحث اصلیه من سر چی هست .
    شما اشتباه میکنید. اسم دانشگاه خودش بخشی از رزومه هست. ولی اگر بهترین رزومه رو داشته باشی ولی از یک دانشگاه دولتی بغیر از اون دو سه تا دانشگاه باشی، شانست میاد پایین حتی برا دانشگاههای معمولی. ولی کافیه از شریف باشی تا خیلی جاها بهت فاند هم بدن. بعضی فارغ التخصیلهاشون شاید خوب باشن. ولی اینهایی که من دیدم حتی پایین تر از بچهای دیگه بودن.

ApplyAbroad Guru

یعنی شما میفرمایید یه استاد دانشگاه آمریکا برای پذیرش دانشجوی بفرض دانشگاه امپریال کالج لندن رو ول میکنه میره دانشجوی امیرکبیر رو میگیره ؟! چون تجربه داره از امیرکبیر ؟! این حرف اصلا منطقیه ؟! آیا از روی تعصب نیست ؟!
    هر چند بنده تو اولین پست خودم توی این تاپیک گفتم که اپلای اصلا به شناخت ربطی نداره مهم رزومه هست . مسئله ی شناخت رو شما و امثال شما مطرح کردید که بنده نقضش کردم . اینو گفتم که در جریان باشید که حرف اصلیه من چیه .
    امپریال کالج رو ول نمیکنه چون امپریال کالج شناخته شده تر از امیرکبیره. امیرکبیر شناخته شده تر از دانشگاه آزاد بوشهره. ولو معدلتون هم در ازاد بوشهر بالاتر باشه. صحبت بر اساس مقایسه دانشگاههای ایران بود نه دانشگاههای ایران و خارج. حرف اصلی شما هم درست نیست و برای نقضش سندی ارائه نکردین. مستند ما برای اینکه به نام دانشگاه اهمیت میدهند مشاهدات افراد و آمار پذیرشه. مستند شما چیه؟

خود رییس دانشکده برق استنفورد گفته بود ما فارغ التحصیلان شریف رو ترجیح میدیم شما میگید گم است؟ یک نگاهی به این مقاله قدیمی نیوزویک بندازید بد نیست:
    https://www.newsweek.com/surprising-...ersities-87853

وانگهی اصلا عنوان تاپیک مربوط به مقایسه تهران و شریف و دانشگاههای دیگر ایران است و کسی صحبتی از تایوان و چین نکرد که شما دانشگاههای آن کشورها را پیش میکشید. در بیشتر دانشگاههای خوب امریکا و کانادا که دانشجو یا استاد ایرانی داشته اند در بین دانشگاههای ایران دانشگاه شریف را خوب میشناسند. این بر اساس تعصب نیست بر اساس واقعیتی است که از نزدیک دیده ایم. شما خودتان الان کدام دانشگاه امریکا هستید؟
    ویرایش توسط ghlobe : September 2nd, 2018 در ساعت 10:00 PM

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

شناخت اساتید به رنکینگ دانشگاه ربط نداره. به تحربه استاد از دانشجوهای قبلی ربط داره

استاد من قبلا از امیرکبیر دانشجو گرفته بود راضی بود اینه که اهمیت می داد به اسم دانشگاه. من معدلم بالا نبود ولی گفت می دونم دانشگاه خوبی بودی.

با دروغ گفتن نمیشه حرفها رو توجیه کرد . هیچ استادی معدل بالا رو ول نمیکنه بیاد به اسم دانشگاه توجه کنه . اونم دانشگاهی که توی دنیا 300 هم نیست . باز مثلا میگفتی برکلی کالیفرنیا یه چیزی امیر کبیر آخه .

دوستم با یه استادی تو تونته هلند اسکایپ می کرد گفته بود رنک دانشگاه من (دانشگاه تهران) تو فلان رنکینگ مثلا ۴۰۰ هست. استاده گفته بود جالبه رنک خود تونته از دانشگاه شما بدتره! یه جورایی مسخره کرده بود رنکینگ را .

ما راجع به هلند صحبت نمیکنیم داریم راجع به دانشگاه ها و اساتید آمریکایی صحبت میکنیم . عنوان تاپیک رو یکبار بخونید کاملا مشخصه .

بله منطق خاصی پشتش نیست و ممکنه تو یکی 300 باشه و تو یکی دیگه 600 ولی اینطوری نیست که دیگه دانشگاه های درجه چندمی مثل امیرکبیر و تهران و شریف برند جزء تاپ 10 یا تاپ 100 یا تاپ 200 .

و من الله توفیق

شما در ۳ ارسال رکورد تکرار یک ایراد ازدیگران را زدید بزرگوار. تو هر سه ارسال جملات بقیه از روی "تعصب و بی منطقی" نظر میدن یا مثل مورد من "دروغ" هم میگن. بفرمایید کدام دروغ!؟ ظاهرا "عدم تعصب و منطقی بودن" شما باعث شده نسبت به خودم از وضعیت معدل و پذیرش من بیشتر اطلاع داشته باشید! گفتم معدل من خوب نبود ولی شناخت استادم بهم کمک کرد. دقیقا کجاش دروغه؟
    دلیل عصبانیت شما چیه؟ چرا فکر می کنید کسی زیر پست شما مطلب می نویسه داره به نوشته شما حمله می کنه؟ قسمتی از حرف من تایید حرف شما بود مبنی بر اینکه کسی به رنک توجه نداره. قسمت دیگرش اعلام تجربه شخصی بود در کنار مشاهده تجربه های زیاد دوستانم مبنی بر اینکه سابقه خوب قبلی می تونه عامل کمکی باشه.
    شما که در هر پستی یه کنایه می زنید که "متن یا عنوان را درست بخون" بفرمایید کجای متن من معنیش این بوده که استاد املیکنت امپریال کالج لندن را ول می کنه میره از امیر کبیر میگیره؟ اینکه استاد از سابقه دانشجوی قبلیش استفاده کنه یه عامل "کمکی" هست. طبیعتا کسی که از امپریال کالج یا برکلی فارغ التحصیل باشه برای دانشگاه هایی در همون حد اپلی می کنه نه دانشگاهی که من هستم. هر ادم عاقلی وزن رزومه خودش را می سنجه و در همون حدود اپلی می کنه. بنابراین احتمال اینکه استاد در چنبن انتخابی قرار بگیره وجود نداره.
    من علم و صنعت و امیرکبیر بودم و توهمی نسبت به همطرازی اونا با "برکلی" ندارم. نتایج پذیرشم را هم فروم وارد کردم و این توهم را هم ندارم که آی قدر من دونسته نشده! وزن رزومم در حد دانشگاه هایی هست که پذیرش داشتم شاید با کمی شانس و بدشانسی در هر کدوم. من دلیل عطش شما برای اینکه مقایسه ای بین امیر کبیر و برکلی از من در بیارید متوجه نمیشم. ضمنا من می دونم که دانشگاه درجه چندمی بودم. شاید شما دانشگاه درجه اولی بودین؟ که در این صورت افرین و تبریک به شما.
    اینکه میگید رزومه خوب، البته رزومه مجموعه ای از عوامل هست از جمله معدل و سابقه پژوهشی. اما شرایط انتخاب مثل معدل بالا از برکلی و معدل متوسط از امیرکبیر واضح نبود تکلیف چیه؟ من معدلم ۱۶ بود از چند دانشگاه پذیرش گرفتم. کسی را می شناسم معدلش ۱۸ بود از یک دانشگاه ازاد ایران ولی پذیرش نگرفت. معیار عددی معدل تو رزومه اینجا کاربرد نداره. در این طور انتخاب های مبهم اون عوامل کمکی مثل دانشگاه قبلی به کار میاد نه در انتخاب های واضح!
    در مورد هلند مثالی بود جهت کم اهمیت بودن رنک. ایا شما مخالفید که دانشگاه تونته هلند از دانشگاه تهران شناخته شده تر و دارای سطح علمی عمومی بالاتری هست؟ خوب اعداد رنک که اینو نمی گن. باز هم اینجا کسی تاپ ۱۰ را با تونته مقایسه نکرده بود. حرف از ۳۰۰ و ۶۰۰ بود!
    "غرض از موش و گربه برخواندن

مدعا فهم کن پسر جانا"
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

و من الله توفیق

در تایید و تکمیل حرف جناب ghlobe عزیز، من در زیر یه چند تا لینک میزارم ( البته همش یکی دو تا) که نشون میده در شرایط برابر برای دانشگاه های ایران شریف و تهران قطعا شناخته شده ترند( برای هیئت علمی شدن در دانشگاه های آمریکا هم بهتره). در پروفایل های زیر بهاسم دانشگاه ای که دوستان PhD گرفتن و در آن هیئت علمی شدن نگاه کنید و دانشگاه لیسانس و فوق نگاه کنید

http://engineering.uci.edu/users/moh...lhosseini-qomi

http://engineering.uci.edu/users/farzin-zareian

http://engineering.uci.edu/users/hamid-jafarkhani

http://engineering.uci.edu/users/payam-heydari

http://engineering.uci.edu/users/homayoun-yousefizadeh

http://people.csail.mit.edu/alizadeh/

https://cee.illinois.edu/directory/profile/meidani

http://mie.uic.edu/k-Teacher/farzad-mashayek-phd/

https://engineering.nyu.edu/faculty/davood-shahrjerdi
    ویرایش توسط SkyTree : September 2nd, 2018 در ساعت 11:43 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)