نقل قول نوشته اصلی توسط new_world نمایش پست ها
یه نکته ای رو در مورد ارشد تو دانشگاه تهران خدمت دوستان عرض کنم, تو هر رشته ای و هر گروهی طبق عادت خودشون نمره میدن, گرایش به گرایش هم فرق میکنه.من خودم ارشد عمران میخونم و ساکن کوی هستم,هم اتاقیام سیالاتی[تبدیل انرژی] هستن که زیر دست اصفهانیان کار میکنن که ریکامش بسیار ارزشمنده... تو دانشگاه تهران کلا به تحقیق و مقاله دادن بیشتر اهمیت میدن و وقت برای اقدام به اپلای کردن بیشتره نسبت به شریف, تو دانشگاه شریف 6 ماهه باید پایان نامه رو تحویل بدن وگرنه بهشون مدرک نمیدن,اما دانشگاه تهران 1 سال هم وقت دارید و شاید بتونید بیشتر هم تمدیدش کنید...
من دوستان صمیمیم که تو شریف درس میخونن رو تو دو سال گذشته به ندرت دیدم, اما بچه های دانشگاه تهران زندگی نرمالتر و آزادتری دارند...

اما حالا یه سوالی دارم, اونم اینه که برای اپلای کردن حتما باید معدل لیسانس رو هم داد؟! من معدل لیسانسم بسیار پایینه! لیسانس 13.70 بودم, ارشد 19.1 هستم, نمیشه فقط معدل ارشد رو داد؟! چون تو دانشگاه مازندران درس میخوندم که جون به عزراییل میدادن اما نمره به دانشجو نه! و به همین خاطر بیشترین تعداد اخراجی و مشروطی رو بین دانشگاههای ایران داره...!
راهی داره معدل لیسانس رو پیچوند؟! از چه درجه اهمیتی برخورداره ؟
با سپاس,
تو شریف که ما 18 ماه روی پایان نامه وقت گذاشتیم پوستمونم کنده شد همون طور که گفتین تویه شریف بچه ها وقت خالیشون کمتره ولی استادای خارجی دید بهتری به شریف دارن یکی از دوستان می گفت توی ایمیل نوشته بود از دانشگاه تهران (بهترین دانشگاه ایران) استاده شاکی شده بود پس شریف چیه؟
ضمنن معدل لیسانس توی اپلای از همه چیز مهمتره. باید یه جوری بقیه چیزهات مخصوصن GRE رو بالا بیاری اگه میخوای معدلت رو نادیده بگیرن