صفحه 10 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 133

موضوع: دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

Member

پیش فرض پاسخ : دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بنده بر اساس سالهای حضور و ارتباط خودم در دانشگاههای کانادا و امریکا عرض کردم، و نگفتم شریف بهترین دانشگاه ایرانه. گفتم فارغ التحصیلان شریف این دانشگاه را بعنوان بهترین دانشگاه ایران در خارج جا انداختند. انشالله شما هم که تشریف آوردید اینطرف میبینید. آن رده بندی ها را هم هیچ کس توجهی بهش نداره.

در مورد خواب کلتک دیدن هم در همان دانشکده جناب Haydar هم از ایشان سوال بفرمایید دکتر علی حاجی میری فول پروفسور کلتک فارغ التحصیل کدام دانشگاه ایران هستند. شما ظاهرا از تعداد بچه های شریف در استنفورد و بقیه دانشگاههای تاپ دنیا اطلاعی ندارید.

در نهایت بنده نمیدانم شما و چند نفر از دوستان این بحث را چرا قصد دارید به مقایسه دانشگاههای ایران بکشانید. عنوان این تاپیک اینست که دیدگاه اساتید امریکا نسبت به دانشگاههای ایران چقدر متفاوت است نه اینکه واقعا کدام این دانشگاهها بهتر هستند. این واقعیتی است که بچه های شریف بخاطر سابقه و دید مثبت در دانشگاههای امریکا کار یک مقدار راحت تری دارند ولی همانطور که عرض کردم هر کسی با رزومه قوی از هر دانشگاه ایران میتواند برای دانشگاههای تاپ دنیا اقدام کند و پذیرش بگیرد. حالا اینکه این واقعیت باعث جریحه دار شدن احساسات شما شده را متاسفانه کمکی نمیتوانیم بکنیم.
    دوست عزیز! انتقاد پذیر باشید لطفا. من مثالی زدم تا برای بقیه دوستان هم روشن بشه که یه فردی که از دانشگاه به اصطلاع شریف نبوده چقدر به موفقیت های درخشانی دست پیدا کرده است. شما تو تمام پست ها یی که گذاشتید مرتب اشاره می کنید که بچه های شریف کار راحت تری دارند نسبت به بقیه و بنده سعی داشتم بااین ذهنیت غلط برخورد کنم. چون نمونه های فراوان از همین شریفی ها رو هیچ جا نخواستند. با داشتن نمرات toefl و gre درخشان و معدل خوب میشه از همه ی دانشگاه های ایران اقدام به گرفتن پذیرش با فاند کرد و از دوستان شریفی هم خیلی موفق تر بود. بحث من اینه که همه ی کسانی که در دانشگاه های دیگر هستند قابل احترام هستند و صرف اینکه از شریف نیشتند نمیشه گفت که کار سخت تری دارند یا شانسی ندارند. فقط به تلاش فرد وابسته است. پر واضحه که مکانیک امیرکبیر خیلی بهتر از همه ی رشته های دانشگاه شریف ( به جز برق و مکانیک) هستش و افراد با رتبه های بهتری جذب این رشته می شوند. پس نیازی نیست که مقایسه ای انجام بشود.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بنده بر اساس سالهای حضور و ارتباط خودم در دانشگاههای کانادا و امریکا عرض کردم، و نگفتم شریف بهترین دانشگاه ایرانه. گفتم فارغ التحصیلان شریف این دانشگاه را بعنوان بهترین دانشگاه ایران در خارج جا انداختند. انشالله شما هم که تشریف آوردید اینطرف میبینید. آن رده بندی ها را هم هیچ کس توجهی بهش نداره.

در مورد خواب کلتک دیدن هم در همان دانشکده جناب Haydar هم از ایشان سوال بفرمایید دکتر علی حاجی میری فول پروفسور کلتک فارغ التحصیل کدام دانشگاه ایران هستند. شما ظاهرا از تعداد بچه های شریف در استنفورد و بقیه دانشگاههای تاپ دنیا اطلاعی ندارید.

در نهایت بنده نمیدانم شما و چند نفر از دوستان این بحث را چرا قصد دارید به مقایسه دانشگاههای ایران بکشانید. عنوان این تاپیک اینست که دیدگاه اساتید امریکا نسبت به دانشگاههای ایران چقدر متفاوت است نه اینکه واقعا کدام این دانشگاهها بهتر هستند. این واقعیتی است که بچه های شریف بخاطر سابقه و دید مثبت در دانشگاههای امریکا کار یک مقدار راحت تری دارند ولی همانطور که عرض کردم هر کسی با رزومه قوی از هر دانشگاه ایران میتواند برای دانشگاههای تاپ دنیا اقدام کند و پذیرش بگیرد. حالا اینکه این واقعیت باعث جریحه دار شدن احساسات شما شده را متاسفانه کمکی نمیتوانیم بکنیم.
    من با شما بسیار مواقفم.
    دوستان خودشون رو اساتید می دونند فک کنم که در تاپیک "نظر اساتید" سعی دارن نظر خودشون رو نظر درست جلوه بدن.
    به هر حال همه ی ما مردمی هستیم که چون نتونستیم به چیزی دست پیدا کنیم می گیم پیف پیف بو می ده!

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saradepor نمایش پست ها
    من با شما بسیار مواقفم.
    دوستان خودشون رو اساتید می دونند فک کنم که در تاپیک "نظر اساتید" سعی دارن نظر خودشون رو نظر درست جلوه بدن.
    به هر حال همه ی ما مردمی هستیم که چون نتونستیم به چیزی دست پیدا کنیم می گیم پیف پیف بو می ده!
    والا شریف رفتن شاید واسه شما ها آرزو بوده !! ما که به خیلی بهترش رسیدیم چه واسه کارشناسی و چه واسه ادامه ی راه. اما واسم نوع استدلال های شما ها جالبه. به هر حال دانشجویان از سراسر دانشگاه های کشور این پست ها رو می خونند و تصمیم گیری با اوناست که حق با کیه.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

دوستان
    درود
    چون مقایسه داره میشود
    در مورد دانشگاههای بزرگ ایران یک نکته رو عرض کنم که کمتر کسی به اون توجه کرده است.
    همه می دونیم که پارتی بازی ولابی گری در هییت علمی شدن خیلی در ایران نقش پررنگی داره.
    کم نیستند اساتید که با پارتی بازی و وابستگی به جناج های س یا سی خاص در این دانشکاهها هییت علمی و حتی مدیر گروه شده اند. در واقع هر چه فرد پارتی ضعیف تری داشته باشه یا اصلا نداشته باشه دریک دانشکاه دور افتاده تر تدریس می کنه.
    الان خیلی از بچه های بسیار با سواد بعلت نداشتن پارتی آواره این شهرو و اون شهر شده اند و اسه 2 واحد تدریس متاسفانه . ولی افرادی هستند که با لابی و سمیهگری رفتند انگلیس حتی داخل یا بقیه کشورها مدرک گرفته اند و در دانشکاهها بزرگ از جمله تهران الان مدیر گروه شده اند!1
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    دوستان
    درود
    چون مقایسه داره میشود
    در مورد دانشگاههای بزرگ ایران یک نکته رو عرض کنم که کمتر کسی به اون توجه کرده است.
    همه می دونیم که پارتی بازی ولابی گری در هییت علمی شدن خیلی در ایران نقش پررنگی داره.
    کم نیستند اساتید که با پارتی بازی و وابستگی به جناج های س یا سی خاص در این دانشکاهها هییت علمی و حتی مدیر گروه شده اند. در واقع هر چه فرد پارتی ضعیف تری داشته باشه یا اصلا نداشته باشه دریک دانشکاه دور افتاده تر تدریس می کنه.
    الان خیلی از بچه های بسیار با سواد بعلت نداشتن پارتی آواره این شهرو و اون شهر شده اند و اسه 2 واحد تدریس متاسفانه . ولی افرادی هستند که با لابی و سمیهگری رفتند انگلیس حتی داخل یا بقیه کشورها مدرک گرفته اند و در دانشکاهها بزرگ از جمله تهران الان مدیر گروه شده اند!1
    البته فرمایشات شما رو تایید می کنم اما دانشگاه های مطرح امتحانات و مراحل گزینشی سختی برای جذب هیئت علمی دارند. در گذشته ( 15 سال پیش ) حرف شما کاملا صدق می کرد و برخی افرادی که الان هستند محصول همان لابی گری ها هستند اما تو این چند ساله ندیدم کسی رو اینطوری بگیرند( حداقل تو رشته و دانشگاه خودم) اخیرا چند نفر اضافه شدند به هیئت علمی مکانیک امیرکبیر که یک نفر از اونها استاد تمام بازنشسته ی uc davis هستش و افراد دیگر هم سوابق خوبی دارند. اما متاسفانه حرف شما در مورد برخی افراد که قبلا جذب شده اند صادق است.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hatamizadeh نمایش پست ها
    البته فرمایشات شما رو تایید می کنم اما دانشگاه های مطرح امتحانات و مراحل گزینشی سختی برای جذب هیئت علمی دارند. در گذشته ( 15 سال پیش ) حرف شما کاملا صدق می کرد و برخی افرادی که الان هستند محصول همان لابی گری ها هستند اما تو این چند ساله ندیدم کسی رو اینطوری بگیرند( حداقل تو رشته و دانشگاه خودم) اخیرا چند نفر اضافه شدند به هیئت علمی مکانیک امیرکبیر که یک نفر از اونها استاد تمام بازنشسته ی uc davis هستش و افراد دیگر هم سوابق خوبی دارند. اما متاسفانه حرف شما در مورد برخی افراد که قبلا جذب شده اند صادق است.
    متاسفانه همون افراد شیرازه اکثر گروههای علمی دانشکاههای مطرح رو تشکیل داده اند. شاید باوورش سخت باشه ولی حدود یک سال قبل تیتر محافل علمی ایران این شده بود که چند هزار!! نفر آقا زاده بورس شده اند انگلیس!! طبیعی هست که این آقا زاده بعد از برگشتن می خواهند بهترین پوزیشن ها رو اشغال کنند
    یا این خبر که ده روز قبل !! نقل محافل داخل شده است که دانشکاه علامه طبابایی تهران لیستی از افراد رو منتشر کرده که بعنوان هییت علمی جذب شده اند و کلی سر و صدا کرد چ.ن طبق قانون وزارت علوم هیچ کدام از دانشگاههای تهران حق استخدام مربی هیت علمی ندارند( یعنی مدرک ارشد) ولی در لیست جذب این دانشگاه دهها نفر با مدرک ارشد جذب بعنوان مربی هیت علمی شده بودند. مستحضر هستید علامه طباطبایی تهران در علوم انسانی در ایران مطرح است!
    دانشگاه تربیت مدرس که کاملا وضعش معلومه
    متاسفانه این روال 15 سال قبل هنوز در اکثر گرووهها ادامه داره و لابی گری حرف اول رو میزنه، البته منکر افراد باسواد نیستم ولی واقعا همین افراد باسواد هم بدون لابی شانس بسیار کمی دارند در ایران واسه هیت علمی شدن.
    من مثال میزنم: متاسفانه آزمون های استخدامی هییت علمی برای اکثر رشته های علوم پزشکی جنبه فرمالیته داره واز قبل معلومه کیو میخان بگیرن
    همین الان بسیاری از مراکز تحقیقاتی داخل بودجشون رو بر اساس وابستگی های س ی ا سی میگرن نه سابقه علمی

من واقعا به بچه های که در سال های اخیر درسشون تموم شده و در شهرستان هییت علمی شده اند ایمان دارم تا اون افرادی که با انواع و اقسام باند بازی دانشگاههای مادر را بایکوت کرده اند.
    حس می کنم دیگه تب دانشگاههای تهران و حتی مادر قبول شدن دیگه در بین جامعه خیلی کمتر شده یعنی خانواده ها ترجیح میدن بچشون در شهر خودشون حتی در دانشکاه آزاد درس بخونه. اساتید بزرگی می شناسم که بچه خودشون فرستادن دانشگاه آزاد شهر خودش و زحمت قبولی دانشکاه دولتی هم به بچش نداده اند. چون امروز دیگه دانشگاه ازاد هم اساتیدش رو در موارد زیادی دیده ام که از هییت علمی های دولتی می اوردند و در سال های اخیر بسیار از نظر سخت افزاری رشد داشته اند. بطور کلی درسته تفاوت وجود داره
    اما تفاوت مثل گذشته دیگه فاحش نیست و اکثر مراکز آموزش عالی در ایران دارند به یک همگونی می رسند. یعنی زمان ما دانشگاه دولتی واسه خودش یلی بود من اگه شرایط فعلی فراهم بود هرگز واسه دانشگاه دولتی از شهر خودم دور نمی شدم و در شهرستان خود دانشگاه آزاد ثبت نام می کردم و دستم هم باز بود واسه انتخاب بسیاری از رشته ها چون راحت آدم قبول میشه . از نظر علمی هم خدایش در حد لیسانس چیزی کم ندارند. خرجش هم دولتی یه شهر دیگه کمتر از آزاد شهر خودت نیست!
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member mahdi123321 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام دوستان
    یه سوال دارم که یه مورد خاصه و از دوستان با تجربه تر میخوام که لطف کنن و نظرشون رو بگن البته چون نمیدونم به این تاپیک مربوط میشه کاملا یا نه ؟

یکی از دوستان من یک ترم در یه دانشگاه دولتی درجه سه درس خوند و بعدش به صورت مهمان دائم به دانشگاه تهران رفت ولی مدرکش از دانشگاه درجه سه صادر میشه ولی تقریبا همه درساشو در دانشگاه تهران پاس کرده . حالا میخواد بدونه شانس گرفتن پذیرش براش چطوره ؟و به چه دیدی بهش نگاه میشه ؟؟
    مقصد بهانه است .... رفتن رسیدن است .......

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi123321 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال دارم که یه مورد خاصه و از دوستان با تجربه تر میخوام که لطف کنن و نظرشون رو بگن البته چون نمیدونم به این تاپیک مربوط میشه کاملا یا نه ؟

یکی از دوستان من یک ترم در یه دانشگاه دولتی درجه سه درس خوند و بعدش به صورت مهمان دائم به دانشگاه تهران رفت ولی مدرکش از دانشگاه درجه سه صادر میشه ولی تقریبا همه درساشو در دانشگاه تهران پاس کرده . حالا میخواد بدونه شانس گرفتن پذیرش براش چطوره ؟و به چه دیدی بهش نگاه میشه ؟؟
    دوست عزیز صرف داشتن مدرک از دانشگاه تهران یا شریف در خیلی از دانشگاه ها کار خاصی براتون نمی کنه. درس خودن در دانشگاه تهران چه تاثیری در رزومه اش داشته، شاید این خیلی مهمتر از اسم دانشگاه باشه.
    دوستتون می تونن در SOP شون به این مساله اشاره کنند و اگر برای استاد خاصی ایمیل می زنند که فقط دانشجوی ایرانی دانشگاه تهرانی می گیره در متن ایمیلش هم می تونه این مساله رو ذکر کنه.
    التبه اگر بتونه از استادهای خوب دانشگاه تهران (در فید تخصصی خودشون) ریکامندیشن هم بگیره (که بستگی به کاراییش در دانشگاه تهران داره) اون هم می تونه تاثیر مثبتی براش داشته باشه.
    موفق باشید
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi123321 نمایش پست ها
    سلام دوستان

تاثير آنچنان زيادي نداره بنظرم. مثلا اونطور كه با دانشجوي رسمي آنجا فرقي نداشته باشه نه اينطور نيست. شايد تاثير خيلي كم داشته باشه چون مدرك از تهران صادر نميشه
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    دوستان
    درود
    چون مقایسه داره میشود
    سلام
    خوب اين حقيقتيه كه همه ميدونن اما من موندم ارتباط اين گلايه ي به حق شما با اين تاپيك چيه؟
    بحث شما كار به عنوان مدرس يا جذب به عنوان هيئت علميه كه پارتي بازي زياده نه دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف
    شاد باشيد
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)