صفحه 12 از 14 نخستنخست ... 234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 133

موضوع: دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Sepideh1368 نمایش پست ها
    كاملا واضحه يه سري دانشگاهاي خارج از ايران كه تا حدودي دانشگاهاي مطرح ايران رو ميشناسند،بچه هاي دانشگاهاي خوب رو (البته با رزومه خوب) راحت تر ميگيرن،اين دانشگاهاي خوب واقعا پوست ميكنن،من ليسانسم يه دانشگاه دولتي (نه شريف و تهران ) بود ،پروژه من رو دوستم برد دانشگاه خودش،آزاد دماوند،نمره ي ٢٠ گرفت،حالا من از همون پروژه نمره ١٦ گرفتم!!! به نظر من واقعا نمره خوب گرفتن توو دانشگاهاي خوب خيلي سخت تر از دانشگاهاي ديگه است ،همينه كه يه فرقي بين شريف و يه دانشگاه پرت وجود داره،يكي شريف برق ميخونه با معدل ١٦،يكي نصف تلاش اين رو هم نميكنه و از دانشگاه آبكي ديگه معدل ١٩ ميگيره.حالا درسته اين وسط استثنا هم وجود داره و آدمهاي با استعدادي هم توو دانشگاهاي ديگه هستند،ولي با توجه به شرايط تويه دانشگاهاي تاپ واقعا حقشونه كه بين اونها و فارغ التحصيلاي دانشگاهاي عادي فرق بزارن دانشگاهاي خارج.
    حتي توو همين آزاد،خب بايد يه فرقي بين دانشجو علوم تحقيقات با دانشجو آزاد فسا باشه ديگه.انصاف نيست اين دو تا رو يكسان در نظر گرفت وقتي اين علوم تحقيقاتيه بايد كلي بيشتر زحمت بكشه

در كل فكر ميكنم اگه استادي دانشگاهاي ايران رو بشنايه تا حدودي،ديدگاهش نسبت به دانشگاه شريف و تهران و .... بهتره تا نسبت به دانشگاهاي پرت
    بچه هاي دانشگاهاي تاپ هم بايد جاهايي اپلاي كنن كه قبلا دانشجو از دانشگاشون داشته باشن و قرق بين اونا و دانشگاهاي ديگه رو بدونن
    البته در مقطع تحصیلات تکمیلی خیلی فاصله زیادی بین دانشگاههای سراسری با این دو دانشگاه نیست. حداقل دانشگاه ما که این جوری بود بطوریکه بعضا پروژ ها نزدیک هم تعریف میشد. البته فرمایش شما در مورد تفاوت بین دانشگاههای سراسری و غیر از سراسری (آزاد، غیر دولتی، غیر انتفاعی، پیام نور، پودمانی، و خیلی دانشگاههای خصوصی بی نام و نشان) قبول دارم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

سلام
    الان من دارم کارشناسیم رو تموم می کنم ، توو دانشگاه آزاد، معدل کلم تا الان شده 18.6 و فک کنم تا ترم آخر بتونم به 19 برسونم ( رشته مکانیک). حالا چند تا سوال برام پیش اوومده:
    1- مدرک دانشگاه آزاد توو دانشگاه های رنک بالای آمریکا معتیر هست یا نه؟ یعنی می تونم با این معدل ، تافل و GRE بالا، شانس پذیرش توو دانشگاهی مثل michigan یا تورنتوی کانادا در رشته مکانیک داشته باشم؟ البته 2 مقاله ی کشوری هم دارم
    2- اگه مدرکم مال دانشگاه سراری بود تاثیر زیادی تووی پذیرشم می کرد؟

Member mhmd123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power

نقل قول نوشته اصلی توسط danialhp نمایش پست ها
    سلام
    الان من دارم کارشناسیم رو تموم می کنم ، توو دانشگاه آزاد، معدل کلم تا الان شده 18.6 و فک کنم تا ترم آخر بتونم به 19 برسونم ( رشته مکانیک). حالا چند تا سوال برام پیش اوومده:
    1- مدرک دانشگاه آزاد توو دانشگاه های رنک بالای آمریکا معتیر هست یا نه؟ یعنی می تونم با این معدل ، تافل و GRE بالا، شانس پذیرش توو دانشگاهی مثل michigan یا تورنتوی کانادا در رشته مکانیک داشته باشم؟ البته 2 مقاله ی کشوری هم دارم
    2- اگه مدرکم مال دانشگاه سراری بود تاثیر زیادی تووی پذیرشم می کرد؟
    مسئله شما شاید در دانشگاه های خیلی تاپ واستون مشکل ایجاد کنه اما در بسیاری از دانشگاه ها با این معدل مشکل خاصی ندارین. هرچند نمره GRE بالا خیلی کمک میکنه بهتون. در نهایت اینکه این سلیقه در دانشگاه های مختلف متفاوته و اینکه احتمال اینکه اساتید خارجی رو این قضیه حساس باشن خیلی کمتره. اساتید ایرانی معمولا بیشتر رو اسم دانشگاه حساسیت به خرج میدن. من یه دانشگاه متوسط اپلای کردم و استاد ایرانی اون دانشگاه من رو با معدل 14 بالاتر از دو نفر از دانشگاه ازاد و سراسری شهرستان با معدلهای بالای 18 به کمیته پذیرش ریکامند کرد. اما کمیته من رو ریجکت کرد و یکی از اون اپلیکنت ها رو پذیرفت و حتی اصرار استاد هم نتیجه نداد. بنابراین خیلی از موارد مثل ایرانی بودن استاد و یا اینکه کمیته حرف آخر رو میزنه یا استاد تو نتیجه کار تاثیر داره.
    به هر حال شما الان نمیتونید اسم دانشگاهتون رو عوض کنید اما میتونید با نمرات بالای زبان و معدل بالاتر شایستگی هاتون رو نشون بدین. البته اگر بخواین برای ارشد اپلای کنین معمولا اسم دانشگاه کمتر تاثیر گذاره.
    آدم‌ها به هر چه می‌رسند از سر دلیری‌شان است نه هوش‌شان یا تمناهایشان. ترسوها بینوایان جهان‌اند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    France Universite de Strosbourg

من الان هنگم ، برای فوق برم شریف که شناخته شده است ولی معدلتو میاره پایین ؟
    یا برم تهران ، که کمتر شناخته شده است ولی معدلت رو بالا نبره ، پایین نمیاره ؟
    یا برم امیر کبیر ک رتبه اول شده تو ایران طبق گفته دوستان ، ولی شناخته شده نیست و معدل هم بالا یا پایین رفتنش مشخص نیست ؟

مهندسی عمران ، دانشگاه درجه 3 ، دو تا آی اس آی سابمیت کردم ، ببینم جوابش چی میاد .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hmdsjd نمایش پست ها
    من الان هنگم ، برای فوق برم شریف که شناخته شده است ولی معدلتو میاره پایین ؟
    یا برم تهران ، که کمتر شناخته شده است ولی معدلت رو بالا نبره ، پایین نمیاره ؟
    یا برم امیر کبیر ک رتبه اول شده تو ایران طبق گفته دوستان ، ولی شناخته شده نیست و معدل هم بالا یا پایین رفتنش مشخص نیست ؟

مهندسی عمران ، دانشگاه درجه 3 ، دو تا آی اس آی سابمیت کردم ، ببینم جوابش چی میاد .
    رشته عمران؟ چه گرایشی؟

فک کنم تو شریف فقط سازه و حمل و نقل معدل رو میتونه پایین بیاره. که اونم اگه یکم خوب بخونی معدل خوبی میگیری. به نظرم صد در صد،‌ حتی بیشتر، بری شریف بهتره. من دوستام از شریف با معدل نه چندان بالا تونستن پذیرش بگیرن.تو انتخاب استاد و موضوع پایان نامه دقت کن. سعی کن نمره هات همه بالای ۱۶ باشه (تو تبدیل به ۴ نمره ای امریکا، ‌۴ حساب میشه اینطوری)

نقل قول نوشته اصلی توسط amohamad نمایش پست ها
    رشته عمران؟ چه گرایشی؟

فک کنم تو شریف فقط سازه و حمل و نقل معدل رو میتونه پایین بیاره. که اونم اگه یکم خوب بخونی معدل خوبی میگیری. به نظرم صد در صد،‌ حتی بیشتر، بری شریف بهتره. من دوستام از شریف با معدل نه چندان بالا تونستن پذیرش بگیرن.تو انتخاب استاد و موضوع پایان نامه دقت کن. سعی کن نمره هات همه بالای ۱۶ باشه (تو تبدیل به ۴ نمره ای امریکا، ‌۴ حساب میشه اینطوری)
    سلام من امسال کنکور دادم و با اینکه درصدام بالا بود و فکرشم نمیکردم بالای 500 بشم شدم 800 به خاطر تاثیر معدله معدل امتحان نهاییم به خاطر المپیاد فیزیک خوب نشد. حالا من موندم و حسرت دانشگاه شریف حق من شریف بود فکرشم نمیکردم به از شریف رد شم که بخوام دانشگاه تهرانو انتخاب کنم حالا باید به امیر کبیر رضایت بدم (هوافضا) حالا ایا چیزی دارین بگین من کمتر حسرت بخورم رتبم تو کنکورای ازمایشی هم معمولا 200-300 بود

Senior Member don_omid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - University of South Carolina

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2410 نمایش پست ها
    سلام من امسال کنکور دادم و با اینکه درصدام بالا بود و فکرشم نمیکردم بالای 500 بشم شدم 800 به خاطر تاثیر معدله معدل امتحان نهاییم به خاطر المپیاد فیزیک خوب نشد. حالا من موندم و حسرت دانشگاه شریف حق من شریف بود فکرشم نمیکردم به از شریف رد شم که بخوام دانشگاه تهرانو انتخاب کنم حالا باید به امیر کبیر رضایت بدم (هوافضا) حالا ایا چیزی دارین بگین من کمتر حسرت بخورم رتبم تو کنکورای ازمایشی هم معمولا 200-300 بود
    دوست عزیز
    من فقط یه چیزی اضافه کنم که اگه توو گزینه های آیندت آمریکام هست واسه اپلای حتما رو هوافضا دقت بیشتری کن واسه انتخاب رشته... هوافضا واسه ویزا گرفتن از امریکا رشته جالبی نیست... حداقل تا حالا که اینطور بوده ... آینده رو کسی خبر نداره که تا 4 سال دیگه چی پیش میاد

موفق باشی

سلام دوستان
    یک سوال مهم دارم. اگر کسی قصدش دکترا توی تاپ 50 آمریکا باشه، به نظرتون فوق رو توی ایران و دانشگاهی مثل شریف-تهران-امیرکبیر بگیره بهتره و یا یک دانشگاه متوسط و یا شاید متوسط به پایین و رایگان اروپایی (آخه معدل لیسانسش 14.7 هست! و فکر نکنم از جای خوب توی اروپا بتونه پذیرش بگیره).

الانم چند ماه برای ارشد خونده، ولی شدیدا دو دل شده که این 1-2 ماهه رو وقت روی زبان و اپلای بذاره؟ یا همون خواندن ارشد رو ادامه بده به امید قبولی در یکی از سراسری های خوب تهران؟؟؟؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و ش

سلام دوستان. من با معدل ۱۴/۹۰ دارم مدرک کارشناسیم رو از دانشگاه تفرش می گیرم. البته سعی کردم درسا رو عمیق فرا بگیرم .فکر نمیکردم معدل مهم باشه. احتمال فراوان رتبم تو کنکور ارشد به هر دو دانشگاه میرسه. من در گذشته از شریف انصراف داده بودم و از این دانشگاه بخصوص از دانشکده مکانیکش متنفر هستم. بر عکس دانشگاه تهران (به واسطه آشنایی که با اساتید همه چی تمومش دارم. به نظرتون می ارزه که برای جبران معدل کارشناسیم پاشم برم شریف؟ تا مثلا تو شریف معدل بالا بیارم و ازین حرفا؟
    میشه در مورد خوابگاه متاهلین این دو دانشگاه هم دوستان اطلاعاتشون رو بیان کنن؟
    متشکرم

Junior Member

اگر قرار بود با اسم و شناخت از دانشگاه ها پذیرش بدن هیچکدوم از ماها نمیتونستیم پذیرش بگیریم . چون انقدر دانشجو های چینی و هندی و تایوانی و کره ای و ... اپلای میکنند و رنک دانشگاهشون انقدر بالاست که دیگه هیچ جایی برای ما ایرانی ها باقی نمیمونه . مثلا دانشگاه چینهوا ( چین ) توی رشته ی برق و الکترونیک رنک 8 هست طبق QS یا دانشگاه توکیو ژاپن رنک 13 هست یا دانشگاه KAIST کره جنوبی رنک 17 هست یا دانشگاه بمبئی یا دهلی رنکشون بین 51 تا 100 هست .

در صورتی که شریف و امیرکبیر و تهران و صنعتی اصفهان و ... . توی 300 تای اول هم نیستند . پس انقدر متعصبانه و به دور از منطق راجع به این موضوع صحبت نکنید .

فرآیند اپلای فقط و فقط رزومه است . کسی که رزومه اش خوب باشه از علمی کاربردی هم میتونه پذیرش بگیره . کسی که رزومه اش بد باشه از شریف هم نمیتونه پذیرش بگیره .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)