صفحه 2 از 14 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 133

موضوع: دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

نقل قول نوشته اصلی توسط 3388 نمایش پست ها
    من نمیدانم که شما چطور به این نتیجه بخصوص در مورد دانشگاه تهران رسیدید که یک سر و گردن از دیگر دانشگاههای ایران بالاتر است! بهرحال قصد شروع یک مجادله بی فایده برای فروم را ندارم ولیکن آیا بهتر نیست که از ابراز مطالب تنش زا اجتناب شود.
    در شهرستانها دانشگاههایی از جمله شیراز، مشهد و ... وجود دارد که در بسیاری از رشته ها چیزی کمتر از دانشگاههای تهران ندارند هر چند که به دلایل سیاسی بودجه دو دانشگاهی که ذکر کرده اید چندین برابر دانشگاههای شهرستانی است.
    البته در خود تهران نیز دانشگاههای درجه اولی هستند که بهیچ وجه نمی توان گفت یک سر و گردن! از دانشگاه تهران پایین تر هستند.
    دوست عزيز من فكر نميكنم منظور از اين تاپيك مقايسه علمي دانشگاه ها بود. با يك نگاه به عنوان تاپيك ميفهميد كه منظور تاثير دانشگاه در پذيرش گرفتن بود كه بدون تعصب ميگويم كه شناخت استاداي اونور از دانشگاه واقعا تاثير داره ولي منظور اين نيست كه به بچه هاي دانشگاه هاي ديگه پذيرش نميدن.
    در ضمن بودجه دانشگاه ها تا جايي كه من ميدونم بيشتر به تعداد دانشجوها و رشته ها مربوط ميشه و به همين دليل هم هست كه دانشگاه تهران بودجه خيلي بالايي داره.
    به شخصه به عنوان يك دانشجوي ارشد شريف بايد بگم ما كه چيزي از بودجه اي كه شما ميگيد رو نميبينيم و اينجا هم هيچ خبري نيست!
    در باره سطح علمي دانشگاه ها هم ميتونم بگم كه در مورد استادا كه نميشه هيچ حرفي زد و حتي يك دانشگاه دور افتاده هم ممكنه يك استاد خيلي قوي داشته باشه، اما در مورد دانشجوها با تقريب خوبي ميشه گفت كه سطح علمي بر اساس ترتيب پر شدن تو كنكوره.
    به هر حال به همه توصيه ميكنم كه از حرفهايي كه باعث ناراحتي سايرين بشه خودداري كنيد.
    با تشكر از همه.

Member
    رشته و دانشگاه
    .ATOMIC.MOLECULAR PHYSICS,UNIVERSITY OF TEHRAN

من نمیدانم که شما چطور به این نتیجه بخصوص در مورد دانشگاه تهران رسیدید که یک سر و گردن از دیگر دانشگاههای ایران بالاتر است! بهرحال قصد شروع یک مجادله بی فایده برای فروم را ندارم ولیکن آیا بهتر نیست که از ابراز مطالب تنش زا اجتناب شود.
    در شهرستانها دانشگاههایی از جمله شیراز، مشهد و ... وجود دارد که در بسیاری از رشته ها چیزی کمتر از دانشگاههای تهران ندارند هر چند که به دلایل سیاسی بودجه دو دانشگاهی که ذکر کرده اید چندین برابر دانشگاههای شهرستانی است.
    البته در خود تهران نیز دانشگاههای درجه اولی هستند که بهیچ وجه نمی توان گفت یک سر و گردن! از دانشگاه تهران پایین تر هستند.
    My friend,
    Ut ranking in science and engineering are 159 and 280
    (Sharif 165 in the most valuable ranking of the world Time)

There is no doubt that (esp engineering) top universities are SUT and UT
    The only Iranian uni that ee students got admission from MIT(recently) is UT(SUT students have a better relationship with Stanford

Number of students who have got admission from US unis (from SUT and UT) are not comparable with other universities in IRAN

Also, in other fields (medicine, law,...)
    UT is certainly the best university of Iran !
    !!
    It is a fact ,accept it

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط EROS نمایش پست ها
    My friend,
    Ut ranking in science and engineering are 159 and 280
    (Sharif 165 in the most valuable ranking of the world Time)

There is no doubt that (esp engineering) top universities are SUT and UT
    The only Iranian uni that ee students got admission from MIT(recently) is UT(SUT students have a better relationship with Stanford

Number of students who have got admission from US unis (from SUT and UT) are not comparable with other universities in IRAN

Also, in other fields (medicine, law,...)
    UT is certainly the best university of Iran !
    !!
    It is a fact ,accept it
    دوستان عزيز هرچند قرار بود اين بحث ادامه پيدا نكنه براي روشن شدن همه دوستان نكات زير رو عرض ميكنم:
    روش رتبه بندي سايت QS به صورت زير ه:
    Composite score drawn from peer review survey : 40%
    Score based on responses to employer survey : 10%
    Score based on student faculty ratio : 20%
    Score based on research performance factored against the size of the research body : 20%
    Score based on proportion of international faculty :‌5%
    Score based on proportion of international students :‌ 5%
    همانطور كه مي بينيد 50% اين رتبه بندي بر اساس Survey است كه چندان هم دقيق و معتبر مخصوصا براي شركت كنندگان ايراني در Survey نمي باشد!!
    و اين هم اساس كار اون 40% اول:
    The Academic Peer Review is the centrepiece of the Times Higher - QS World University Rankings carrying a weighting of 40%. It is the component that attracts the greatest interest and the greatest scrutiny and that which sets this ranking most clearly apart from any other.

The results are based on the responses to a survey distributed worldwide both to previous respondents and subscribers to two key databases: The World Scientific (www.worldscientific.com)from which 180,000 email addresses are drawn and the International Book Information Service (IBIS) a service from Mardev (www.mardev.com).The online survey can be previewed on the following link, but it is important to know that for a genuine respondent the survey is responsive to their early responses and only appropriate questions are asked.

The scores that contribute 40% to the overall score are compiled from five sets of results in the following five subject areas.

•Arts & Humanities
    •Engineering & IT
    •Life Sciences & Biomedicine
    •Natural Sciences
    •Social Sciences
    For each subject area a regional weigthing is applied to ensure equal representation from our 3 "super regions" of Americas; Europe, Middle East & Africa and Asia Pacific.

In 2007 for the first time, respondents were prevented from selecting their own institution.

In 2008 the questions respondents are asked regarding universities inside their own country and outside were separated. These are recombined after the responses are in using methods designed to reduce any response bias by country.

The five subject areas are combined with equal weighting to form the overall score.

Ultimately the Academic Peer Review results in over 100,000 and climbing individual data points, that we use to evaluate universities for the Times Higher - QS World University Rankings.

و اما درباره تعداد دانشجوهاي خارجي بر مبناي همون سايت:
    UT : Total International Students Headcount: 1,208
    SUT: Total International Students Headcount: 30
    و حتما ميدونيد كه اكثر اين دانشجوهاي خارجي عربند كه بر مبناي توافقات سياسي دولت ايران با كشورهاي عربي به ايران ميان و ربطي به بالا بودن سطح علمي دانشگاه ها نداره.
    به هر حال همانطور كه در پست قبلي گفتم در مورد استادا نميشه نظري داد اما در مورد دانشجوهاي مهندسي دانشجويان شريف و رشته هاي ديگر دانشجويان دانشگاه تهران بر اساس رتبه هايشان در سطح بالاتري ميباشند.
    ویرایش توسط arash642004 : August 24th, 2009 در ساعت 03:21 PM

سلام
    منم کاملا با نظر بالا موافقم .
    میشه دوستان بگید از کی تا حالا دانشگاه تهران و شریف یه سر گردن اومدن بالاتر از دانشگاه امیر کبیر؟
    شاید بر اساس رتبه ی کنکور این دانشگاه ها بهتر باشند اما خودتونم می دونید که واژه یه سرو گردن حرف بی اساسی هستش.
    و خودم با یکی از اساتید ایرانی در SFU کانادا که حرف می زدم می گفت واسه ما اول از همه خود دانشجو و رزومه تحصیلیش مهمه بعد از این حرف ها دانشگاه شریفی بودنش می تونه دید مثبت باشه.
    بعدشم یه لینکی داد و گفت می بینی ما دانشگاه های ارومیه ، اصفهان و ..... رو هم خیلی قبول داریم.
    منم حق میدم از دانشگاهتون دفاع کنید (همون کاری که من الان دارم می کنم) اما اطلاعات اشتباه ندید لطفا
    http://www.sfu.ca/dean-gradstudies/p...onal_students/

چند تا دانشجو معرفی کنم که الان دارن MIT می خونن و از امیر کبیر رفتن؟ (اتفاقا اخیرا هم اقدام کردند)
    ویرایش توسط bahador : August 24th, 2009 در ساعت 05:43 PM

Member
    رشته و دانشگاه

من باز هم اعلام میکنم!! که اینجا بحث بالاتر بودن نیست (که هرچند مطمئنا دانشگاه ها سطوح علمی متفاوتی دارند اما هیچ معیار دقیقی برای تعیینش وجود نداره و مهمتر از اون اینکه بحث اینجا چیز دیگریست)!
    اینجا فقط بحث اینه که مثلا شریفی بودن تو پذیرش تاثیر خوبی داره و در شریط مساوی از این دانشگاه بهتر میگرن اما قطعا همه میدونیم مهمترین فاکتور در پذیرش رزومه دانشجوست.
    ویرایش توسط arash642004 : August 24th, 2009 در ساعت 06:27 PM

Senior Member

دو تا سئوال:
    1) چند درصد از کسایی که در کنکور سراسری اومدن دانشگاه تهران اصولا در همون رشته (و گرایش) در دانشگاه شریف قبول می شدن؟!
    2) یه سئوال چند درصد از کسایی که در کنکور کارشناسی ارشد اومدن دانشگاه تهران اصولا در همون رشته (و گرایش) در دانشگاه شریف قبول می شدن؟!

نیاید یکی یکی بگید من قبول می شدم یا یکی رو می شناسم که شریف قبول می شده اما اومده تهران، سئوال درباره درصده!!!

در کنکور سراسری و در رشته هایی که هر دو دانشگاه دارند اختلاف اقبال به دو دانشگاه واضحه و جواب سئوال 1 بعیده به 5 درصد هم برسه.

جواب سئوال 2 هم در حالت واقعا سوپر خوشبینانه به 20 درصد نمی رسه. در کنکور کارشناسی ارشد هم فقط در معدودی رشته ها که هر دو دانشگاه دارند و دانشگاه تهران یه سر و گردن بالاتره (مثلا برق-کنترل) اکثریت دانشجوها با رتبه بهتر میرن دانشگاه تهران، در غیر این صورت و در اغلب رشته ها هیچ دانشجویی با رتبه بهتر به جای دانشگاه شریف نمیره دانشگاه تهران.
    دانشجوهای خوب کشور هم هستند که اینچنین تصمیم می گیرند، احتمالا انتخاب غیرعقلانی که نمی کنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    .ATOMIC.MOLECULAR PHYSICS,UNIVERSITY OF TEHRAN

Red face

I stick to the facts:

Based on apply abroad forum admission results ,SUT & UT students have got the the best
    admission results both in quality and quantity

Furthermore, because of high number of Iranian students from these two institutes,US universities have a better familiarity with them and consequently you will have a better chance for getting admission from them with a same CV

Finally, I wish you every success in your academic endeavors

Junior Member

بابا ما غلطتیدیم عبارت "یک سر و گردن"رو به کار بردیم،درستش کردم، بیخیال این سر و گردن شین :-)،من خودم لیسانس امیرکبیر بودم(مکانیک) بابا دیگه چرا تعصب الکی داشته باشیم،درسته که از امیرکبیر هم بچه هایی به دانشگاههای خوب میرن اما نمیشه انکار کرد که تعدادشون در مقایسه با تهران و شریف خیلی کمتره،شما کافیه یه سر بری شریف یه سر هم بری امیرکبیر کاملا تفاوت رو می بینی،با دو تا دوست صمیمیم تو مکانیک شریف تو سایتشون نشسته بودیم و صحبت میکردم دقیقا عبارتی که به کاربرد این بود "این بچه ها رو الان میبینی اینجان ترم دیگه یکیشون رو هم نمیبینی، همینطور عین آب خوردن دارن میرن!" البته خب دیگه تو این که یکیشون رو هم نمیبینم اغراق کرد ولی خب مفهوم رو رسوند!یعنی هر ورودیشون شاید یک سوم و حتی بیشترشون دارن میرن،ما که تو امیرکبیر نرخ آویزون بودن مغز ها رو خیلی بیشتر از نرخ فرارشون دیدیم!.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, Mechanical Engineering, UT/Netherlands

این درسته که SUT و UT دانشگاههای خیلی خیلی خوب و شناخته شده ای هستن (هیچ شکی نیست) ولی میخوام بگم همیشه هم این اطمینان وجود نداره که دانشجوهاش به دانشجوهای بقیه دانشگاهها ترجیح داده میشن.
    مثلا یه کورس MSc تو اروپا بود که فاندی که میداد خیلی رقابتی بود، حساب کن که وقتی از جاهایی مثل چین و هند هم هی فرت و فرت درخواست بدن دیگه چه خبره (مخصوصا این چینییا)، تو لیست نهایی که دادن 19 نفر تو لیست اصلی بودن که نفر اول (بین ایرانیا) از Mashhad uni دوم از SUT، سوم از Urmia Uni بودن، و جالب اینجاست که در میان 81 نفر بقیه که تو لیست رزرو بودن سه چهار نفر از دانشگاه شریف و تهران هم قرار داشتن که بهشون فاند تعلق نگرفته بود (و پنج شش نفرم از بقیه Uni ها که البته نشون میده آمار apply این دو uni بالاتره نسبت به بقیه). پس اگه یه وقتایی همچین اتفاقاتی هم افتاد نباید شوکه شد. همین طور مثلا سراغ دارم مواردی رو از دانشگاه اورمیه واسه PhD در Delft که تو مصاحبه به دانشجوهای شریف ترجیح داده شده بودند. به نظرم نمیشه کلی نگاه کرد به قضیه.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fark نمایش پست ها
    این درسته که sut و ut دانشگاههای خیلی خیلی خوب و شناخته شده ای هستن (هیچ شکی نیست) ولی میخوام بگم همیشه هم این اطمینان وجود نداره که دانشجوهاش به دانشجوهای بقیه دانشگاهها ترجیح داده میشن.
    مثلا یه کورس msc تو اروپا بود که فاندی که میداد خیلی رقابتی بود، حساب کن که وقتی از جاهایی مثل چین و هند هم هی فرت و فرت درخواست بدن دیگه چه خبره (مخصوصا این چینییا)، تو لیست نهایی که دادن 19 نفر تو لیست اصلی بودن که نفر اول (بین ایرانیا) از mashhad uni دوم از sut، سوم از urmia uni بودن، و جالب اینجاست که در میان 81 نفر بقیه که تو لیست رزرو بودن سه چهار نفر از دانشگاه شریف و تهران هم قرار داشتن که بهشون فاند تعلق نگرفته بود (و پنج شش نفرم از بقیه uni ها که البته نشون میده آمار apply این دو uni بالاتره نسبت به بقیه). پس اگه یه وقتایی همچین اتفاقاتی هم افتاد نباید شوکه شد. همین طور مثلا سراغ دارم مواردی رو از دانشگاه اورمیه واسه phd در delft که تو مصاحبه به دانشجوهای شریف ترجیح داده شده بودند. به نظرم نمیشه کلی نگاه کرد به قضیه.
    دوست عزيز مواردي كه ذكر كرديد به خاطر رزومه قويتر بود. بحث ما اينجا شرايط مساوي است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)