صفحه 3 از 14 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 133

موضوع: دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

بله رزومه مهمتره
    ضمنا دانشگاه شریف و تهران به خصوص واسه اساتید ایرانی اونور مهمتره و اون نکته مثبته قویتره به خصوص اینکه اون استاد فارغ التحصیل یکی ازین دو تا هم باشه....
    ولی اول و آخر: رزومه

Banned

پیش فرض پاسخ : دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط advisor نمایش پست ها
    می تونم بگم در بسیاری از رشته ها هیچ تاثیری نداره.مگر اینکه از بچه های اونجا قبلاً ادمیشن گرفته باشن.اینهم ugly truth زندگی ماست.این همه برای کنکور تلاش کن هیچ فرقی با فرد دیگه ای که هیچ تلاشی برای کنکور نکرده نداری!
    کسی که واسه کنکور تلاش نکرده احتمالا واسه اینجور چیزا هم تلاش نمی کنه!!!

پیش فرض پاسخ : دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

متاسفانه همیشه این بحث در فروم جنجال به پا میکنه.

من از تجربه خودم میگم و اصلا نمیخوام وارد این بحث بشم که کدوم دانشگاه بهتره.

من به خاطر شرایط خاصی که برای اپلای داشتم (من و نامزدم هردو همرشته بودیم و میخواتیم در یک دانشگاه توی امریکا هردو با فاند ادمیشن بگیریم) تلاش خیلی زیادی برای اپلای کردن کردم و با اساتید طیادی مکاتبه کردم و مکالمه تلفنی داشتم.
    من لیسانسم رو مکانیک شرفی گرفتم و برای ارشد یا دکترای پیوسته اقدام میکردم.
    الان هم تقریبا 1.5 سال میشه که امریکا هستم و با نظر اساتید اینجا آشنا هستم.

شاید بشه گفت که 80 درصد اساتید حداقل یک دانشگاه ایران رو میشناسن. همه این اساتید شریف رو میشناسن و شاید بالای 97-98 درصد تهران رو هم میشناسن. تقریبا همه فکر میکنن که شریف بهتر از تهرانه ولی نه در حدی که براشون فرقی بکنه. برای اساتید امریکایی که خیلی به ندرت فرقی میکنه. بیشتر اونایی که براشون فرقی بکنه هندی ها هستن که برای اونها هم خیلی فرقی نمیکه. یه بار دیدم یه استاد هندی به یکی از بچه های دانشگاه تهران تیکه انداخت که چرا شریف قبول نشدی.

خیلی وقتها اگه یه دانشجوی قوی ایرانی توی دانشگده در حال تحصیل باشه باعث میشه که استادا تمایل بیشتری به دانشگاه لیسانس اون دانشجو داشته باشن.

دانشگاههایی هستن که خیلی شریف رو دوست دارن. مثل stanford و maryland. من خودم تجربه اینو دارم که بخاطر اضافه کلمه sharif تو سابجکت ایمیل تعداد خیلی زیادی از استادای مریلند به من علاقه نشون دادن و به طور داگهانی ایمیلهای من رو میخوندن.

اکثرا به جز شریف و تهران جایی رو نمیشناسن. ولی اینجا همه دستشون به اینترنت گرمه و سری سرچ میکنن. اینطوری نیستش که دانشگاه آزاد ابرقو با امیرکبیر فرقی نکنه. فقط در نگاه اول هیچکدوم برای استاد جلب توجه نمیکنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی دانشگاه تربیت مدرس

سلام.کسی می دونه که تفاوت بین تهران و شریف چقدره؟ من لیسانسمو از صنعتی اصفهان گرفتم و با توجه به سختگیری های وحشتناک معدل خوبی ندارم و احتمالا شانس قبولی در هر دوی این دانشگاهها رو برای فوق دارم به نظر شما می ارزه سخت گیری و احتمالا معدل کمتر در شریف رو به خاطر اسمش به تحصیل در دانشگاه تهران ترجیح بدم؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

نقل قول نوشته اصلی توسط rossonero نمایش پست ها
    سلام.کسی می دونه که تفاوت بین تهران و شریف چقدره؟ من لیسانسمو از صنعتی اصفهان گرفتم و با توجه به سختگیری های وحشتناک معدل خوبی ندارم و احتمالا شانس قبولی در هر دوی این دانشگاهها رو برای فوق دارم به نظر شما می ارزه سخت گیری و احتمالا معدل کمتر در شریف رو به خاطر اسمش به تحصیل در دانشگاه تهران ترجیح بدم؟
    بستگی به رشته و استادی داره که می خواهی باهاش کار کنی. هر کدوم از این دانشگاه ها در برخی فیلدها حرف اول رو می زنند و کسی نمی تونه بگه شریف بهتره یا تهران (حداقل اگر نخواد تعصبی حرف بزنه). اگر اینقدر براتون مهمه با توجه به رشتتون از دانشجوهای هر کدوم از این دو دانشگاه بپرسید تا بیشتر راهنماییتون کنند.
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

No ^1000
    I beg you
    GPA is the minimum thing you may lose
    think of your health condition
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

به نطر من می ارزه. معدل گرفتن توی ارشد خیلی با لیسانس فرق داره. اگه سرتون تو درستون باشه معدل خوب آوردن نباید خیلی سخت باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی دانشگاه تربیت مدرس

مرسی از پاسخ های دوستان راستش من تجربه صنعتی اصفهان رو دارم جایی که استاد میگه نمره بیست مال خداست و برای خیلیاشون نمره بالای ۱۶ جز اعداد مختلط حساب میشه و نمی تونه تو سیستم به عنوان نمره وارد کنه باور کنید گرفتن نمره خوب به این راحتی ها که می گید هم نیست (اگر شریف هم مثل صنعتی باشه) در ضمن من مهندسی شیمی خوندم

Junior Member Piale آواتار ها

مرسی از پاسخ های دوستان راستش من تجربه صنعتی اصفهان رو دارم جایی که استاد میگه نمره بیست مال خداست و برای خیلیاشون نمره بالای ۱۶ جز اعداد مختلط حساب میشه و نمی تونه تو سیستم به عنوان نمره وارد کنه باور کنید گرفتن نمره خوب به این راحتی ها که می گید هم نیست (اگر شریف هم مثل صنعتی باشه) در ضمن من مهندسی شیمی خوندم
    دوست عزیز سلام، بنده لیسانس شریف بودم وارشد اومدم تهران( از قضا همون مهندسی شیمی) به نظر من حتی در دوره ارشدم با ساعت مطالعه یکسان معدلت تو تهران بالاتره. ضمن اینکه تو مهندسی شیمی استادای تهران دست به مقالشون بهتره. اینارو که دارم می گم از رو عدد و رقم میگما. می تونی بری لینک استادارو ببنی:
    دانشکده فنی: eng.ut.ac.ir/fa
    شریف:http://che.sharif.ir/index.html/inde...k=LIST&Lang=fa

نقل قول نوشته اصلی توسط Piale نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام، بنده لیسانس شریف بودم وارشد اومدم تهران( از قضا همون مهندسی شیمی) به نظر من حتی در دوره ارشدم با ساعت مطالعه یکسان معدلت تو تهران بالاتره. ضمن اینکه تو مهندسی شیمی استادای تهران دست به مقالشون بهتره. اینارو که دارم می گم از رو عدد و رقم میگما. می تونی بری لینک استادارو ببنی:
    دانشکده فنی: eng.ut.ac.ir/fa
    شریف:http://che.sharif.ir/index.html/inde...k=LIST&Lang=fa
    دانشگاه تهران خییییلیییییییی بد نمره میدن
    من ترم 7 بودم یه 0.75 از یه درس دو واحدی می خواستم که معدلم بشه 17....................هیچ کدوم از استادا ندادن

می گفتم برای بورس از کانادا می خوام......... می گفتن به ما ربطی نداره چندتا هم گفتن مشروط که نیستی پس برو بیرون

یادمان باشد بازی سختی داریم ولی بازی نکرده نبازیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)