صفحه 3 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 133

موضوع: دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

پیش فرض پاسخ : دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rossonero نمایش پست ها
    سلام.کسی می دونه که تفاوت بین تهران و شریف چقدره؟ من لیسانسمو از صنعتی اصفهان گرفتم و با توجه به سختگیری های وحشتناک معدل خوبی ندارم و احتمالا شانس قبولی در هر دوی این دانشگاهها رو برای فوق دارم به نظر شما می ارزه سخت گیری و احتمالا معدل کمتر در شریف رو به خاطر اسمش به تحصیل در دانشگاه تهران ترجیح بدم؟
    بستگی به رشته و استادی داره که می خواهی باهاش کار کنی. هر کدوم از این دانشگاه ها در برخی فیلدها حرف اول رو می زنند و کسی نمی تونه بگه شریف بهتره یا تهران (حداقل اگر نخواد تعصبی حرف بزنه). اگر اینقدر براتون مهمه با توجه به رشتتون از دانشجوهای هر کدوم از این دو دانشگاه بپرسید تا بیشتر راهنماییتون کنند.
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

سلام.کسی می دونه که تفاوت بین تهران و شریف چقدره؟ من لیسانسمو از صنعتی اصفهان گرفتم و با توجه به سختگیری های وحشتناک معدل خوبی ندارم و احتمالا شانس قبولی در هر دوی این دانشگاهها رو برای فوق دارم به نظر شما می ارزه سخت گیری و احتمالا معدل کمتر در شریف رو به خاطر اسمش به تحصیل در دانشگاه تهران ترجیح بدم؟
    No ^1000
    I beg you
    GPA is the minimum thing you may lose
    think of your health condition
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

به نطر من می ارزه. معدل گرفتن توی ارشد خیلی با لیسانس فرق داره. اگه سرتون تو درستون باشه معدل خوب آوردن نباید خیلی سخت باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی دانشگاه تربیت مدرس

مرسی از پاسخ های دوستان راستش من تجربه صنعتی اصفهان رو دارم جایی که استاد میگه نمره بیست مال خداست و برای خیلیاشون نمره بالای ۱۶ جز اعداد مختلط حساب میشه و نمی تونه تو سیستم به عنوان نمره وارد کنه باور کنید گرفتن نمره خوب به این راحتی ها که می گید هم نیست (اگر شریف هم مثل صنعتی باشه) در ضمن من مهندسی شیمی خوندم

Junior Member Piale آواتار ها

مرسی از پاسخ های دوستان راستش من تجربه صنعتی اصفهان رو دارم جایی که استاد میگه نمره بیست مال خداست و برای خیلیاشون نمره بالای ۱۶ جز اعداد مختلط حساب میشه و نمی تونه تو سیستم به عنوان نمره وارد کنه باور کنید گرفتن نمره خوب به این راحتی ها که می گید هم نیست (اگر شریف هم مثل صنعتی باشه) در ضمن من مهندسی شیمی خوندم
    دوست عزیز سلام، بنده لیسانس شریف بودم وارشد اومدم تهران( از قضا همون مهندسی شیمی) به نظر من حتی در دوره ارشدم با ساعت مطالعه یکسان معدلت تو تهران بالاتره. ضمن اینکه تو مهندسی شیمی استادای تهران دست به مقالشون بهتره. اینارو که دارم می گم از رو عدد و رقم میگما. می تونی بری لینک استادارو ببنی:
    دانشکده فنی: eng.ut.ac.ir/fa
    شریف:http://che.sharif.ir/index.html/inde...k=LIST&Lang=fa

نقل قول نوشته اصلی توسط Piale نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام، بنده لیسانس شریف بودم وارشد اومدم تهران( از قضا همون مهندسی شیمی) به نظر من حتی در دوره ارشدم با ساعت مطالعه یکسان معدلت تو تهران بالاتره. ضمن اینکه تو مهندسی شیمی استادای تهران دست به مقالشون بهتره. اینارو که دارم می گم از رو عدد و رقم میگما. می تونی بری لینک استادارو ببنی:
    دانشکده فنی: eng.ut.ac.ir/fa
    شریف:http://che.sharif.ir/index.html/inde...k=LIST&Lang=fa
    دانشگاه تهران خییییلیییییییی بد نمره میدن
    من ترم 7 بودم یه 0.75 از یه درس دو واحدی می خواستم که معدلم بشه 17....................هیچ کدوم از استادا ندادن

می گفتم برای بورس از کانادا می خوام......... می گفتن به ما ربطی نداره چندتا هم گفتن مشروط که نیستی پس برو بیرون

یادمان باشد بازی سختی داریم ولی بازی نکرده نبازیم

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

البته سیستم با سیستم فرق می کنه، مثلا ما توی ارشد برق قدرت دانشگاه تهران خیلی راحت بودیم و راحت می رفتیم روی نمودار و واسه همین هم بچه ها معدلشون فاصله نجومی با معدل لیسانس شون داره ولی این شانس رو شاید بقیه گروه ها نداشتن، کلی نمی شه هیچ حرفی زد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid67 نمایش پست ها
    دانشگاه تهران خییییلیییییییی بد نمره میدن
    من ترم 7 بودم یه 0.75 از یه درس دو واحدی می خواستم که معدلم بشه 17....................هیچ کدوم از استادا ندادن

می گفتم برای بورس از کانادا می خوام......... می گفتن به ما ربطی نداره چندتا هم گفتن مشروط که نیستی پس برو بیرون
    واقعا که!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

سلام دوست عزیز
    مطمن هستید اساتید اونجا نمره بالای 16 رو خیلی سخت میدن؟؟؟
    من شخصا چند نفر رو میشناسم کارشناسی مهندسی شیمی صنعتی اصفهان بود، و معدلشون 18 و نیم و 19 هستش.
    اینجا محدوده ی معدل واسه دانشجوها ارشد بین 16 تا 17 ست.(البیته رشته ی کنترل و محیط زیست تا 18 هم میرسه)

Senior Member

من اصلا خاطره خوبی از خوندن در دانشگاه تهران ندارم
    البته باید بگم که خیلی کم درس میخوندم و سرم به همه چی گرم بود جز درس و آخرش هم با معدل 12 فارغ التحصیل شدم ولی 1 سال آخر که معدلم از 12 پایینتر رفته بود واقعا نشستم درس خوندم ولی به زور معدل 14 آوردم . نمره گرفتن از اساتید خودش یک پروژه بود
    جالبه که مثلا من درس بتنی که یکی از درسهای اصلیمون بود رو 16 شدم و پروژه هم 18 که هر دو جزو شاید 10% نمره اول کلاس بود ولی برای ریکامندیشن استاد برام یک ریکام نوشت که خودم رو خیس کردم. بهش میگم این چیه میگه نمره 16 نمره ای نیست که من به خاطرش بخوام از کسی تعریف کنم میگم تو که بالاترین نمرت 17 هست میگه اینکه دلیل نشد!! همچنین استادی که تمام درسهای آبکی(هیدرولیک و آب فاضلاب و ..) رو باهاش داشتم ازش نمره 14.5 گرفته بودم که باورتون نمیشه از کلاس 47 نفری 25 نفر نمره شون زیر 10 بود که از این تعداد 4 ، 5 نفر رو که بالای 9.5 شده بودند پاس کرد.اون هم حاضر نشد ریکام خوب بهم بده و میگه من فقط به کسانی که باهام تحقیق داشتن و مقاله داشتن ریکام میدم!آخه من تو دوره لیسانس مقالم کجا بود. استاد فولادم که اصلا من رو یادش نبود
    برای فوق داشتم میخوندم یکی از دانشگاه ارومیه رو دیدم که معدلش 17 بود و شاگرد سوم دوره (میگفت اگه شاگرد اول یا دوم بود همینطوری میرفت فوق میخوند) تمام درسهای پایه ای مثل تحلیل و مقاومت رو از من میپرسید من مونده بودم چطوری معدلش 17 شده. برای امتحان آیلتس دوباره دیدمش شماره اش رو گرفتم که ببینم برای اپلای چیکار میکنه بهم گفت از usc پذیرش گرفته ولی احتمالا بره واشنگتن !!من موندم به خدا من اگه با این معدل usc اپلای کنم بهم میخندند
    خلاصه اگه از اونایی هستید که میتونند زندگیشون رو بزارن تا معدل 17 تو دانشگاه تهران یا شریف بیارند برید اونجا وگرنه نمره هایی که میدند حسابی شانستون رو برای اپلای کم میکنه .

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

دانشگاه تهران و شريف فقط معدل نيست كه، اون اعتماد به نفس لازم براي اپلاي كردن رو اين دانشگاه ها بهت مي دن، من ليسانس ام رو دانشگاه فردوسي بودم و به جرات مي گم كه حتي بين 20 نفري كه معدلشون بالاي 17 بود، يكي شون هم حتي به خودش جرات نمي داد به اپلاي كردن فكر كنه، در صورتي كه توي دانشگاه تهران معدل هاي پايين هم دنبال رفتن و اپلاي كردن هستند.
    بعدشم حالا درسته كه اون آقا از اروميه معدل 17 گرفته و چند تا سئوال هم ازت پرسيده، دليل نمي شه كه بگيم كه 17 گرفتن از اون دانشگاه راحته و هر كي 17 گرفته بي سواده. 17 گرفتن حتي از دانشگاه هاي آزاد هم كار سختيه و نشون مي ده كه اين آدم براي درس خوندن و تلاش مستمر ارزش قائل بوده و حالا ممكنه كه سطح آي كيوش به شما نرسه كه توي كنكور رقابتي ليسانس دانشگاه تهران قبول شديد، اما همين آدم به دليل اين ويژگي هايي كه داره در نهايت مي تونه نتايج بهتري از خيلي هاي ديگه كه ازش باهوش ترن اما كمتر تلاش مي كنن بگيره.
    اين فرق دانشگاه هاي شريف و تهران با ساير دانشگاه هاست كه حتي فارغ التحصيلان با معدل 14 اش هم اين جسارت رو به خودشون مي دن كه با معدل 17 هاي ساير دانشگاه ها خودشون رو مقايسه كنن و با همين معدل ها هم برن دنبال اپلاي و البته بيشترشون هم نتيجه مي گيرن در نهايت.
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman65 نمایش پست ها
    من اصلا خاطره خوبی از خوندن در دانشگاه تهران ندارم
    البته باید بگم که خیلی کم درس میخوندم و سرم به همه چی گرم بود جز درس و آخرش هم با معدل 12 فارغ التحصیل شدم ولی 1 سال آخر که معدلم از 12 پایینتر رفته بود واقعا نشستم درس خوندم ولی به زور معدل 14 آوردم . نمره گرفتن از اساتید خودش یک پروژه بود
    جالبه که مثلا من درس بتنی که یکی از درسهای اصلیمون بود رو 16 شدم و پروژه هم 18 که هر دو جزو شاید 10% نمره اول کلاس بود ولی برای ریکامندیشن استاد برام یک ریکام نوشت که خودم رو خیس کردم. بهش میگم این چیه میگه نمره 16 نمره ای نیست که من به خاطرش بخوام از کسی تعریف کنم میگم تو که بالاترین نمرت 17 هست میگه اینکه دلیل نشد!! همچنین استادی که تمام درسهای آبکی(هیدرولیک و آب فاضلاب و ..) رو باهاش داشتم ازش نمره 14.5 گرفته بودم که باورتون نمیشه از کلاس 47 نفری 25 نفر نمره شون زیر 10 بود که از این تعداد 4 ، 5 نفر رو که بالای 9.5 شده بودند پاس کرد.اون هم حاضر نشد ریکام خوب بهم بده و میگه من فقط به کسانی که باهام تحقیق داشتن و مقاله داشتن ریکام میدم!آخه من تو دوره لیسانس مقالم کجا بود. استاد فولادم که اصلا من رو یادش نبود
    برای فوق داشتم میخوندم یکی از دانشگاه ارومیه رو دیدم که معدلش 17 بود و شاگرد سوم دوره (میگفت اگه شاگرد اول یا دوم بود همینطوری میرفت فوق میخوند) تمام درسهای پایه ای مثل تحلیل و مقاومت رو از من میپرسید من مونده بودم چطوری معدلش 17 شده. برای امتحان آیلتس دوباره دیدمش شماره اش رو گرفتم که ببینم برای اپلای چیکار میکنه بهم گفت از usc پذیرش گرفته ولی احتمالا بره واشنگتن !!من موندم به خدا من اگه با این معدل usc اپلای کنم بهم میخندند
    خلاصه اگه از اونایی هستید که میتونند زندگیشون رو بزارن تا معدل 17 تو دانشگاه تهران یا شریف بیارند برید اونجا وگرنه نمره هایی که میدند حسابی شانستون رو برای اپلای کم میکنه .
    واقعا که!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)