صفحه 5 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 133

موضوع: دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

پیش فرض پاسخ : دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

یه نکته ای رو در مورد ارشد تو دانشگاه تهران خدمت دوستان عرض کنم, تو هر رشته ای و هر گروهی طبق عادت خودشون نمره میدن, گرایش به گرایش هم فرق میکنه.من خودم ارشد عمران میخونم و ساکن کوی هستم,هم اتاقیام سیالاتی[تبدیل انرژی] هستن که زیر دست اصفهانیان کار میکنن که ریکامش بسیار ارزشمنده... تو دانشگاه تهران کلا به تحقیق و مقاله دادن بیشتر اهمیت میدن و وقت برای اقدام به اپلای کردن بیشتره نسبت به شریف, تو دانشگاه شریف 6 ماهه باید پایان نامه رو تحویل بدن وگرنه بهشون مدرک نمیدن,اما دانشگاه تهران 1 سال هم وقت دارید و شاید بتونید بیشتر هم تمدیدش کنید...
    من دوستان صمیمیم که تو شریف درس میخونن رو تو دو سال گذشته به ندرت دیدم, اما بچه های دانشگاه تهران زندگی نرمالتر و آزادتری دارند...

اما حالا یه سوالی دارم, اونم اینه که برای اپلای کردن حتما باید معدل لیسانس رو هم داد؟! من معدل لیسانسم بسیار پایینه! لیسانس 13.70 بودم, ارشد 19.1 هستم, نمیشه فقط معدل ارشد رو داد؟! چون تو دانشگاه مازندران درس میخوندم که جون به عزراییل میدادن اما نمره به دانشجو نه! و به همین خاطر بیشترین تعداد اخراجی و مشروطی رو بین دانشگاههای ایران داره...!
    راهی داره معدل لیسانس رو پیچوند؟! از چه درجه اهمیتی برخورداره ؟
    با سپاس,

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

بچه ها یه سوال.من امسال ارشد عمران دادم احتمال قبولیم از ارومیه یا رازی کرمانشاه هست.به نظرتون برم این دانشگاه ها یا نه 7 ماه اعصابو زندگی رو از دست بدم و بیام تهران یا شریف؟به نظرتون ارزششو داره؟(البته تهران یا شریف در اومدنم برا سال بعد قطعی نیست 100%)
    البته 100% معدلم هم در این دو دانشگاه بیشتر از معدل احتمالیم تو شریف یا تهران خواهد بود!!!

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    بچه ها یه سوال.من امسال ارشد عمران دادم احتمال قبولیم از ارومیه یا رازی کرمانشاه هست.به نظرتون برم این دانشگاه ها یا نه 7 ماه اعصابو زندگی رو از دست بدم و بیام تهران یا شریف؟به نظرتون ارزششو داره؟(البته تهران یا شریف در اومدنم برا سال بعد قطعی نیست 100%)
    البته 100% معدلم هم در این دو دانشگاه بیشتر از معدل احتمالیم تو شریف یا تهران خواهد بود!!!
    نه دوست عزيز. الكي عمرتو تلف نكن. شما در همين دانشگاه ها بخون و سعي كني خودي نشون بدي و معدلتو ببري بالا. در كل اين 2 سال هم بشين زبان بخون. موفق مي شي.
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط majidi123 نمایش پست ها
    نه دوست عزيز. الكي عمرتو تلف نكن. شما در همين دانشگاه ها بخون و سعي كني خودي نشون بدي و معدلتو ببري بالا. در كل اين 2 سال هم بشين زبان بخون. موفق مي شي.
    واقعا نظرتون اینه؟چند تا از استادای منم همینو بهم گفتن.من خودم با یه استاد تو رازی مکاتبه می کردم می گفت این جا امکانات آزمایشگاهیش ضعیفه واسه مقاله دادن.100 % این مشکل تو شریف و تهران وجود نداره...

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

واقعا نظرتون اینه؟چند تا از استادای منم همینو بهم گفتن.من خودم با یه استاد تو رازی مکاتبه می کردم می گفت این جا امکانات آزمایشگاهیش ضعیفه واسه مقاله دادن.100 % این مشکل تو شریف و تهران وجود نداره...
    من خودم تهران خوندم البته برق. يه چيزيو فراموش نكن: صداي طبل از دور خوش است. (البته شايد در يك فيلد خاص امكانات ازمايشگاهي خوبي دشاته باشند مثلا دانشكده برق دانشكده تهران براي لايه نازك و انتن آزمايشگاه هاي خيلي خوبي داره. اما براي رشته شما و تاثيرش در فعاليت شما نظر خاصي ندارم. من جاي شما بودم اصلا 1 سال عمرمو تلف نمي كردم.
    باز هم هرطور صلاح مي دوني عمل كن. اگر 2 سال وقت بزاري واسه GRE(اگر مي خواهي بري امريكا) نتيجه اي كه مي گيري به مراتب بيشتر از درس خودن در تهران يا شريفه.
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

Junior Member

سلام خدمت همه دوستان
    يه سوال دارم
    من امسال كنكور ارشد شركت كردم ولي از بد شانسي رتبه ام زياد جالب نبود
    با اين رتبه ميتونم مجازي دانشگاه تهران قبول شم. از دوستان ميخوام نظرشون رو اعلام كنند. ميخوام بدونم شانسم در مقايسه با دوره هاي روزانه دانشگاه تهران براي ادامه تحصيل در دوره دكترا چقدره؟ آيا مدركم ارزش داره؟
    ممنون

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

تو پروسه اپلای نمیشه خیلی با قاطعیت حرف زد و به نظرم صحبت همش بر سر احتمالات هست-قطعا تو آمریکا و کانادا شریف و تهران رو بیشتر می شناسن و بودن تو این دانشگاه ها شانستون رو بالاتر می بره اما اینکه یه سال سرش بزارین یا نه بسته به همت و انگیزه خودتون هست.اما اینکه یه سال عمر بزاریت برای رفتن به این دانشگاه ها دور از عقل هم نیست!!

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

من خودم یک نظر شخصی دارم که البته می تونین باهاش مخالفت کنید، من هم آماده شنیدن نظرات دوستان هستم، ولی به نظرم دو ( یا شایدم سه سال) زمان گذاشتن و ارشد رو توی دانشگاه هایی مثل شریف و تهران و امیرکبیر خوندن، واقعا خیلی ارزش اش بیشتر از اینه که همین زمان رو توی دانشگاه هایی مثل دانشگاه های درجه سه ایران گذروندن، واسه همین هم من به نظرم این که دوباره آدم انرژی اش رو جمع کنه و هدف گذاری اش رو بذاری روی این دانشگاه ها، کاملا منطقی یه، در ضمن صحبت از عمر جایی موضوعیت داره که بشه واقعا ازش استفاده کرد، توی ایران یک سال عمر (حتی توی دوره جوانی) اونم توی شهر های درجه سه کشور هیچ ارزشی نداره. این نظر منه
    نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight نمایش پست ها
    تو پروسه اپلای نمیشه خیلی با قاطعیت حرف زد و به نظرم صحبت همش بر سر احتمالات هست-قطعا تو آمریکا و کانادا شریف و تهران رو بیشتر می شناسن و بودن تو این دانشگاه ها شانستون رو بالاتر می بره اما اینکه یه سال سرش بزارین یا نه بسته به همت و انگیزه خودتون هست.اما اینکه یه سال عمر بزاریت برای رفتن به این دانشگاه ها دور از عقل هم نیست!!
    واقعا که!!!

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط elyassi نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان
    يه سوال دارم
    من امسال كنكور ارشد شركت كردم ولي از بد شانسي رتبه ام زياد جالب نبود
    با اين رتبه ميتونم مجازي دانشگاه تهران قبول شم. از دوستان ميخوام نظرشون رو اعلام كنند. ميخوام بدونم شانسم در مقايسه با دوره هاي روزانه دانشگاه تهران براي ادامه تحصيل در دوره دكترا چقدره؟ آيا مدركم ارزش داره؟
    ممنون
    خیلی وقت پیش می گفتن با شرکت در دوره مجازی برای ادامه تحصیل دکتری دچار مشکل میشین.الان رو نمی دونم-اما خوب به هر حال تفاوت قابل ملاحظه بینشون هست.

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsharif نمایش پست ها
    من خودم یک نظر شخصی دارم که البته می تونین باهاش مخالفت کنید، من هم آماده شنیدن نظرات دوستان هستم، ولی به نظرم دو ( یا شایدم سه سال) زمان گذاشتن و ارشد رو توی دانشگاه هایی مثل شریف و تهران و امیرکبیر خوندن، واقعا خیلی ارزش اش بیشتر از اینه که همین زمان رو توی دانشگاه هایی مثل دانشگاه های درجه سه ایران گذروندن، واسه همین هم من به نظرم این که دوباره آدم انرژی اش رو جمع کنه و هدف گذاری اش رو بذاری روی این دانشگاه ها، کاملا منطقی یه، در ضمن صحبت از عمر جایی موضوعیت داره که بشه واقعا ازش استفاده کرد، توی ایران یک سال عمر (حتی توی دوره جوانی) اونم توی شهر های درجه سه کشور هیچ ارزشی نداره. این نظر منه
    اولا گذاشتن وقت 2 یا 3 ساله برای این دانشگاه ها برای اکثر دانشجو ها محاله!!!مگر کسی که معافیت سربازی داشته باشه...
    دوما کسی که بعد 2 سال خوندن نتونه در بیاد فک نکنم ساله سوم هم شانس زیادی داشته باشه(سال به سال هم ظرفیت این دانشگاه ها کم می شن !!!)
    سوما منظور از وقت تلف کردن سخت تر شدن شرایط اپلی برای ما ایرانی هاست که از هر طرفمون یه مشکلی داره می باره...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)