صفحه 7 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 133

موضوع: دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ProspectiveStu نمایش پست ها

حالا همه ی این ها را نگفتم که مثل گربه که دستش به گوشت(شریف و تهران) نمی رسه بگم آقا اصلا دیگه به دانشگاه های خوب ایران فکر نکنید ولی من مطمئنم که اگه بیش تر از الان کار می کردم همون دانشگاه Waterloo هم که من را رد کرد، این کار را نمی کرد هرچند که دانشگاهی که الان ازش پذیرش دارم هم تو رنکینگ های کلی (QS و Times و ...) و هم تو رشته ی خودم با دانشگاه Waterloo خیلی تفاوتی نداره و تو بعضی موارد بالا تره ...

موفق باشید
    شما کدوم دانشگاه پذیرش گرفتید دوست عزیز؟ غیر از اینهایی است که در بخش اطلاعات پذیرشتون نوشتید؟ چون اینهایی که در لیست اطلاعات پذیرشتون نوشتید هیچکدوم از نظر اعتبار در رده دانشگاه واترلو نیستند بخصوص در فیلد شما. در برق و کامپیوتر واترلو جزو سه دانشگاه اول کاناداست (بهمراه تورنتو و بریتیش کلمبیا) و قطعا زیر 100 در دنیا.

پیش فرض پاسخ : دیدگاه اساتید آمریکا نسبت به دو دانشگاه تهران و شریف چقدر متفاوته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما کدوم دانشگاه پذیرش گرفتید دوست عزیز؟ غیر از اینهایی است که در بخش اطلاعات پذیرشتون نوشتید؟ چون اینهایی که در لیست اطلاعات پذیرشتون نوشتید هیچکدوم از نظر اعتبار در رده دانشگاه واترلو نیستند بخصوص در فیلد شما. در برق و کامپیوتر واترلو جزو سه دانشگاه اول کاناداست (بهمراه تورنتو و بریتیش کلمبیا) و قطعا زیر 100 در دنیا.
    نه دوست من، همه ی دانشگاه ها همون هایی هستند که در بخش پذیرش نوشتم ولی حالا چر بجث سر اعتبار Waterloo و اون دانشگاه ها می کنید؟ خب من که گفتم Waterloo بهتره ولی یکی از اون دانشگاه ها در حد Waterloo هست. هم از نظر رنکینگ کلی و هم در رشته ی خودم.
    من بحث نمی کنم ولی یعنی منظورتون اینه که تمام اون دانشگاه هایی که نوشتم در Computer Science ضعیف هستند؟

ممنون

ApplyAbroad Guru

نه دوست من، همه ی دانشگاه ها همون هایی هستند که در بخش پذیرش نوشتم ولی حالا چر بجث سر اعتبار Waterloo و اون دانشگاه ها می کنید؟ خب من که گفتم Waterloo بهتره ولی یکی از اون دانشگاه ها در حد Waterloo هست. هم از نظر رنکینگ کلی و هم در رشته ی خودم.
    من بحث نمی کنم ولی یعنی منظورتون اینه که تمام اون دانشگاه هایی که نوشتم در Computer Science ضعیف هستند؟

ممنون
    والا من در یک نظر هیچکدوم را در حد واترلو ندیدم ولی اگر دوست دارید میتوانید اسم دانشگاه رو در پیام خصوصی بدهید تا خدمتتون عرض کنم. بهرحال بابت پذیرش و فاند تبریک میگم و صحبت کلی شما در مورد اینکه میشه با مدرک دانشگاه آزاد پذیرش معقولی گرفت هم درسته. منتهی مدرک شریف و تهران برای دانشگاههای تاپ بیشتر کمک میکنه.

Junior Member

با سلام،

درسته بحث مربوط به دانشگاه های شریف و تهران هست ولی من به عنوان یک دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی، که واحدی که توش درس خوندم هم تو رشته ی خودم قوی نیست، بهتون این اطمینان را می دم که اینقدر خودتون را برای دانشگاه های شریف و تهران نکُشید چرا که الان که من دارم این را تایپ می کنم از یکی از دانشگاه های برتر جهان تو رشته ی خودم (کامپیوتر) پذیرش گرفتم.
    من الان متوجه شدم که چرا اینقدر همه حرف از دانشگاه های شریف، تهران یا دانشگاه های خوب ایران می زنند. دلیلش اینه که تو این دانشگاه ها آدم ها از پالایشگری به نام کنکور رد شدند و معمولا یک دست تر هستند. البته انکار نمی کنم که استادها و امکانات آزمایشگاهی هم خوب تره تو اون دانشگاه ها. حالا که من از این دانشگاه پذیرش گرفتم به این نتیجه رسیدم که تقریبه همه چیز به خود من بستگی داشت و نه دانشگاهم!!

حالا براتون شرایطم را توضیح می دم شاید کمی از فکر وسواسی در مورد شریف و تهران و دانشگاه های خوب بیرون بیاید:

ریکامندیشن هایی که داشتم بسیار قوی بودند ولی استاد هام اصلا معروف نبودند!!!
    3 تا استاد داشتم که درجه ی علمیشون این ها بود: Assistant Professor با کلا 10 مقاله و دو نفر هم Lecturer بودند که هر کدوم فقط یک مقاله داشتند(اونم مال دوره ی فوقشون)
    دانشگاهم که اصلا معروف نبود.
    اول کاردانی خونده بودم و بعد کارشناسی. پس اینم یه نقطه ی منفی برام محسوب می شد!
    معدل کاردانیم حدود 15 بود و معدل کارشناسیم در حدود 17 که وقتی نمره ی درس هام به غیر از عمومی ها را حساب کردم معدل کل این دو مقطعم در حد 16.3 شد.
    امتحان TOEFL که دادم چون خیلی سخت تر از قبل شده بود نتونستم نمره ی دلخواهم (98 و 100) را کسب کنم و 91 شدم.
    تو امتحان GRE که گل کاشتم و شب امتحان مشکلی پیش اومد و نتونستم بخوابم و با اینکه تو تمام تست هایی که می زدم قسمت Quantitative را کم تر از 161 نمی گرفتم ولی وقتی نتیجه اومد دیدم نمره ام شده 154 و این برام مثل یه فاجعه بود!
    دیگه چی می خواید از این بد تر؟

امـــــــــــــــــــــــ ــــا، کار های تحقیقاتی کرده بودم و خیلی دانشجوی فعالی بودم و کلی چیز بلد بودم. وقتی ای میل پذیرشم از یک دانشگاه بسیار خوب تو رشته ی خودم اومد مدیر پذیرش دانشجو های تحصیلات تکمیلی به اون مواردی که تو SOPام اشاره کرده بودم، اشاره کرد و گفت شما من و کمیته ی پذیرش را Impress کردید.
    حتی دو تا استاد از دانشگاه Alberta از کار من خوششون اومد و کمی گفتند اپلای کن ولی وقتی بهشون گفتن نمره ی تافلم 91 هست گفتند متاسفانه دپارتمان قبول نمی کنه کسی با این نمره ی تافل بیاد!

حالا همه ی این ها را نگفتم که مثل گربه که دستش به گوشت(شریف و تهران) نمی رسه بگم آقا اصلا دیگه به دانشگاه های خوب ایران فکر نکنید ولی من مطمئنم که اگه بیش تر از الان کار می کردم همون دانشگاه Waterloo هم که من را رد کرد، این کار را نمی کرد هرچند که دانشگاهی که الان ازش پذیرش دارم هم تو رنکینگ های کلی (QS و Times و ...) و هم تو رشته ی خودم با دانشگاه Waterloo خیلی تفاوتی نداره و تو بعضی موارد بالا تره ...

موفق باشید
    سلام دوست عزیز،
    بابت پذیرش بهتون تبریک میگم، ولی نمیدونم چرا شما گیر دادین به بچه های شریف و تهران. اگه میخواید کسایی که شرایطشون مثل شما هست رو راهنمایی کنید، بهتره بیشتر راجع به رزومه، کارهای تحقیقاتیتون و نحوه ارتباط با اساتید صحبت کنید. قصد جسارت ندارم ولی حالا که شما به مرادتون رسیدید بهتره این قضیه کنکور و شریف و تهران... رو همینجا چال کنید بره.

نقل قول نوشته اصلی توسط howie نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،
    بابت پذیرش بهتون تبریک میگم، ولی نمیدونم چرا شما گیر دادین به بچه های شریف و تهران. اگه میخواید کسایی که شرایطشون مثل شما هست رو راهنمایی کنید، بهتره بیشتر راجع به رزومه، کارهای تحقیقاتیتون و نحوه ارتباط با اساتید صحبت کنید. قصد جسارت ندارم ولی حالا که شما به مرادتون رسیدید بهتره این قضیه کنکور و شریف و تهران... رو همینجا چال کنید بره.
    سلام دوست من. ببخشید که دیر جواب می دم. ببینید، من مسئله را به طور کلی می گم و وارد جزیات رزومه و ... نمی شم به چند دلیل: اول اینکه نوشتن اینکه چه کاری کردم مشکل کسی را حل نمی کنه. دوم اینکه تفکرات من مال منه، و تفکرات هر کس مال خودشه.

چیزی که بعد از پذیرش تو این دانشگاه متوجه شدم این بود که اونا فوق العاده از تفکرات من خوششون اومده بود و تفکرات چیزی نیست که تو چند ماه و 2-1 سال و ... برای کسی درست شه. من اون تفکرات را از زمانی که هنرستان بودم برای خودم پرورش داده بودم تا الان که نتیجه ی در حد زحمات و توانم گرفتم. با استاد ها هم به صورت عجیبی صحبت نکردم که بخوام چیزی بگم ولی بعد از معرفی خودم و دلیل علاقه مندیم به کار با اون استاد کار هایی را که انجام داده بودم را تو ای میل هام می نوشتم و ای میل را می فرستادم. شاید برای 200-150 تا استاد ای میل فرستادم ولی فقط 15-20 تاشون بهم جواب دادن.

در مورد کار تحقیقاتی هم بگم که من هیچ مقاله ای نداشتم ولی یه سری کار تحقیقاتی غیر رسمی کرده بودم برای خودم که اون ها را به طور خلاصه توی رزومه ام آورده بودم. متاسفانه من می خواستم اون تحقیقات غیر رسمی را تو یه ژورنال معتبر منتشر کنم ولی چون استاد راهنمای خوبی نداشتم و باید درسم را تموم می کردم که برای امتحان های GRE و TOEFL و بعد هم Apply کردن آماده بشم دیگه فرصت نکردم تا الان روشون به طور جدی و در جهت مقاله نوشتن وقت بذارم. یه چیز جالب براتون بگم در جهت اینکه گفتم برای دل خودم کار می کردم: من در دو سال آخر تحصیلم خیلی دنبال کار تحقیقاتی موازی با علاقه ام بودم و برای پروژه ی پایانیم که نزدیک 60 صفحه می شد نزدیک 130-120 تا رفرنس به مقاله هایی از 40 سال پیش تا 2012 داده بودم ... . اون دانشگاهی که من را قبول کرده اصلا از این موضوع که من تو پایان نامه ام دقیقا چی کار کردم خبر نداره ولی می خوام این را بگم که تفکرات من چون مرتب شاخ و برگ پیدا می کردن و رشد می کردن باعث شد که تو همه ی ویژگی هایی که اونا دنبالش هستند پیشرفت کنم. امیدوارم منظورم را خوب رسونده باشم.

بذارید همه چیز را به طور خلاصه بگم؛ اگه کسی از اول به طور جدی دنبال علاقه اش بره همه چیز خود به خود براش درست می شه. من از زمان هنرستان تفکراتی داشتم که در طول دوران تحصیل دانشگاهیم سعی کردم به اون تفکرات جامه ی عمل بپوشونم. زیاد فکر نمی کردم که کاری که می کنم فقط در جهت این باشه که بتونم به واسطه اش برم خارج و از خیلی موقعیت های خوب چشم پوشی کردم و دنبال کار خودم را گرفتم و تقریبا اصلا فکر نمی کردم که بتونم از یه دانشگاه خوب پذیرش بگیرم.

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم،
    با تشکر
    ویرایش توسط ProspectiveStu : April 13th, 2013 در ساعت 05:59 PM

Member

به نظرم دیگه الان باید یه تاپیک درست کنیم که دیدگاه اساتید آمریکا چقدر نسبت به امیرکبیرو دانشگاه تهران متفاوته چون الان دیگه امیرکبیر دانشگاه اول ایران هستش ( تو لینک زیر خبر رو ببینین:

http://www.bultannews.com/fa/news/13...رترجهان

بچه های دانشگاه آزاد پذیرش های خوب هم ممکنه بگیرن چون بعضی ها شون قوی هستن تو کارشون و فقط سد نا عادلانه ای مثل کنکور نگذاشته وارد امیرکبیر و تهران بشن. بچه های شریف پذیرش های خوب زیاد میگیرن به خاطر اینکه تو شریف خیلی راحت نمره میدن و سیاست دانشگاه بر اینه که GPA دانشجو ها رو بالا نگه داره تا بتونن stanford و berkley برن. شما یه معدل 19 مکانیک شریف رو بیاری پلی تکنیک به سختی 17 میاره. بچه های دانشگاه تهران کارشون درسته و حرفی نمیشه زد در موردشون و به نظر من تو دنیا دانشگاه تهران رو تو دنیا بیشتر از همه قبول دارن.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hatamizadeh نمایش پست ها
    به نظرم دیگه الان باید یه تاپیک درست کنیم که دیدگاه اساتید آمریکا چقدر نسبت به امیرکبیرو دانشگاه تهران متفاوته چون الان دیگه امیرکبیر دانشگاه اول ایران هستش ( تو لینک زیر خبر رو ببینین:

http://www.bultannews.com/fa/news/13...رترجهان
    رنکینگش اینجاست:
    http://www.leidenranking.com/ranking
    نمیدونم معیار این رنکینگ چی بوده ولی بیشتر به شوخی شبیهه. دانشگاه سانتا باربارا را بالاتر از استنفورد و هاروارد گذاشته و دانشگاه تورنتو رو در رده 88 بعد از چهل پنجاه تا دانشگاه که کسی اسمشون رو هم نشنیده!

در ضمن البته امیرکبیر دانشگاه بسیار خوبی است و در بعضی رشته ها مثل آی تی و شیمی سرآمد دانشگاههای ایران ولی تصور اینکه شریف نمره آسان میدهند مال کسانی است که شریف نبوده اند. اصولا هر کسی هر جایی که هست فکر میکند همان دانشگاه خودش سختگیرترین است و دانشگاههای دیگر مفتی نمره میدهند! این عقیده را نه فقط از زبان بچه های شریف و امیرکبیر و صنعتی اصفهان بلکه حتی از بچه های دانشگاه آزادهای شهرستان هم شنیده ام.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    رنکینگش اینجاست:
    http://www.leidenranking.com/ranking
    نمیدونم معیار این رنکینگ چی بوده ولی بیشتر به شوخی شبیهه. دانشگاه سانتا باربارا را بالاتر از استنفورد و هاروارد گذاشته و دانشگاه تورنتو رو در رده 88 بعد از چهل پنجاه تا دانشگاه که کسی اسمشون رو هم نشنیده!

در ضمن البته امیرکبیر دانشگاه بسیار خوبی است و در بعضی رشته ها مثل آی تی و شیمی سرآمد دانشگاههای ایران ولی تصور اینکه شریف نمره آسان میدهند مال کسانی است که شریف نبوده اند. اصولا هر کسی هر جایی که هست فکر میکند همان دانشگاه خودش سختگیرترین است و دانشگاههای دیگر مفتی نمره میدهند! این عقیده را نه فقط از زبان بچه های شریف و امیرکبیر و صنعتی اصفهان بلکه حتی از بچه های دانشگاه آزادهای شهرستان هم شنیده ام.

معیار رنکینگ تعداد مقالات انتشار یافته از اون دانشگاه هاست.
    . شاید امتحان ها تو شریف سخت باشن ولی در پایان با استفاده از منحنی رادیکال 20x نمره ها درست میشه!! )

Member

با سلام،

درسته بحث مربوط به دانشگاه های شریف و تهران هست ولی من به عنوان یک دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی، که واحدی که توش درس خوندم هم تو رشته ی خودم قوی نیست، بهتون این اطمینان را می دم که اینقدر خودتون را برای دانشگاه های شریف و تهران نکُشید چرا که الان که من دارم این را تایپ می کنم از یکی از دانشگاه های برتر جهان تو رشته ی خودم (کامپیوتر) پذیرش گرفتم.
    من الان متوجه شدم که چرا اینقدر همه حرف از دانشگاه های شریف، تهران یا دانشگاه های خوب ایران می زنند. دلیلش اینه که تو این دانشگاه ها آدم ها از پالایشگری به نام کنکور رد شدند و معمولا یک دست تر هستند. البته انکار نمی کنم که استادها و امکانات آزمایشگاهی هم خوب تره تو اون دانشگاه ها. حالا که من از این دانشگاه پذیرش گرفتم به این نتیجه رسیدم که تقریبه همه چیز به خود من بستگی داشت و نه دانشگاهم!!

حالا براتون شرایطم را توضیح می دم شاید کمی از فکر وسواسی در مورد شریف و تهران و دانشگاه های خوب بیرون بیاید:

ریکامندیشن هایی که داشتم بسیار قوی بودند ولی استاد هام اصلا معروف نبودند!!!
    3 تا استاد داشتم که درجه ی علمیشون این ها بود: Assistant Professor با کلا 10 مقاله و دو نفر هم Lecturer بودند که هر کدوم فقط یک مقاله داشتند(اونم مال دوره ی فوقشون)
    دانشگاهم که اصلا معروف نبود.
    اول کاردانی خونده بودم و بعد کارشناسی. پس اینم یه نقطه ی منفی برام محسوب می شد!
    معدل کاردانیم حدود 15 بود و معدل کارشناسیم در حدود 17 که وقتی نمره ی درس هام به غیر از عمومی ها را حساب کردم معدل کل این دو مقطعم در حد 16.3 شد.
    امتحان TOEFL که دادم چون خیلی سخت تر از قبل شده بود نتونستم نمره ی دلخواهم (98 و 100) را کسب کنم و 91 شدم.
    تو امتحان GRE که گل کاشتم و شب امتحان مشکلی پیش اومد و نتونستم بخوابم و با اینکه تو تمام تست هایی که می زدم قسمت Quantitative را کم تر از 161 نمی گرفتم ولی وقتی نتیجه اومد دیدم نمره ام شده 154 و این برام مثل یه فاجعه بود!
    دیگه چی می خواید از این بد تر؟

امـــــــــــــــــــــــ ــــا، کار های تحقیقاتی کرده بودم و خیلی دانشجوی فعالی بودم و کلی چیز بلد بودم. وقتی ای میل پذیرشم از یک دانشگاه بسیار خوب تو رشته ی خودم اومد مدیر پذیرش دانشجو های تحصیلات تکمیلی به اون مواردی که تو SOPام اشاره کرده بودم، اشاره کرد و گفت شما من و کمیته ی پذیرش را Impress کردید.
    حتی دو تا استاد از دانشگاه Alberta از کار من خوششون اومد و کمی گفتند اپلای کن ولی وقتی بهشون گفتن نمره ی تافلم 91 هست گفتند متاسفانه دپارتمان قبول نمی کنه کسی با این نمره ی تافل بیاد!

موفق باشید

با این صحبت دوستمون کاملا موافق هستم. همه چیز به خود فرد بستگی داره. اینکه آدم تو دانشگاه های خوب باشه دلیل نمیشه که فردی با رزومه قوی توی یک زمینه کاری باشه .مثال معروفش همون قیف وارونست که نظام آموزشی فعلی ما رو نشون میده. خودم به شخصه خیلی ها رو تو پلی تکنیک و شریف دیدم که از زمان امتحان کنکورشون تا الان که دارن فارغ التحصیل میشن چیزی یاد نگرفتن. بیشتر به تلاش فرد بستگی داره و دانشگاه هم تا حدودی میتونه موثر باشه. یه جمله معروف از ادیسون هست که میگه :
    success is 99 perspiration and 1 inspiration

پس هر کس در هر جایی و با هر سطح امکاناتی میتونه به موفقیت چشمگیر برسه.

Junior Member

دوستان لطفا نظرتونو درمورد این موضوع(32#) هم بفرمائید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...-!!!&p=1138484

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)