صفحه 161 از 177 نخستنخست ... 61111151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,601 تا 1,610 , از مجموع 1767

موضوع: روند جدید درخواست ویزای دانشجویی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روند جدید درخواست ویزای دانشجویی (از جولای ۲۰۱۶ به بعد)

سلام دوستان اگر کسی هست اینجا که دانشگاه تاسمانی پذیرش گرفته و منتظر ویزا هست، ممنون میشم خصوصی به بنده پیام بدن.چندتا سوال داشتم. متشکرم

وضعیت من اینجوریه که تاریخ شروع دوره دکتری من اواخر تیر هست. برای سربازی چون در حال انجام پروژه کسری هستم احتمالا نیاز خواهد بود که فقط 2 ماه آموزشی انجام دهم. بهترین حالت برای من این هست که هم سربازی را انجام دهم و هم به شروع دوره ی دکتری برسم که تیرماه هست.
    من از قبل پاسپورت دارم و فعلا اعتبار دارد (فکر کنم مشکلی در استفاده از پاسپورتم نباشد)، سوال اولم این هست که آیا برای ویزا کارت پایان خدمت یا معافیت تحصیلی هم میخواهند؟
    در مورد سربازی چند کار میتوانم انجام دهم و سوالم از دوستانی که با مراحل صدور ویزا آشنا هستند این هست که کدام روش بهتر است که در انجام سربازی (2-3 ماه) با کارهای ویزا و خرید مدارک تحصیلی تداخل ایجاد نشود؟

1-راه اول پروژه کسری دومم را تا بهمن تمام کنم و یک اسفند بروم سربازی و دوماه آموزشی را بروم و بعد کارت پایان خدمت بگیرم که همه باهم شاید سه ماه طول بکشد. در این حالت میخواستم بدانم اگر قبل از اعزام درخواست ویزا بدهم وضعیت سربازی را چی باید بزنم ؟ بزنم انجام داده ام؟ بعد اگر کارت پایان خدمت از من بخواهند احتمالا تا خرداد باید صبر کنم تا به دستم برسد. در این حالت احتمال دارد ویزای من تا تیر آماده نشود
    2- راه دوم این است که کلا معافیت تحصیلی بگیرم و وثیقه بذارم برای سربازی .
    3- را سوم پروژه کسری را عقب بندازم و اردیبهشت ماه به آموزشی بروم ؟ در این حالت آیا امکانش هست مثلا یکماه دیگر درخواست ویزا بدهم در حالی که سربازی من در آینده انجام خواهد شد و آیا امکانش هست مثلا در فرم ویزا بگم سربازی من در اردیبهشت انجام میشود ؟ و با این شرایط تا قبل از اعزام ویزا بگیرم
    دوستان اگر کسی می داند باید چکار کنم لطفا راهنمایی کند تا سریع تر تصمیم بگیرم و اقدام کنم. ممنون

Junior Member

سلام ببخشید من نمیدونستم سوالم رو کجا مطرح کنم چون مربوط به ویزای تحصیلی میشه ممنون میشم جواب بدید
    دختر من 16 سالشه و طبق سایت ویزای استرالیا من میتوانم به عنوان گاردین همراهش به استرالیا برم چون الان زیر سن قانونیه اما خیلی از وکیل ها به من گفتن امکان پذیر نیست وریسک رد شدن زیاده.میخواستم بدونم که ایا دخترم میتونه پیش خواهرم که تقریبا 30 سالشه و همراه شوهر دانشجوش به استرالیا رفته بمونه که دیگه مجبور نباشه بره مدرسه شبانه روزی ؟ با توجه به این که خواهرم اونجا الان یک ساله که کار میکنه ولی هنوز اقامت دایم نداره اما در سایت استرالیا ذکر نشده که گاردین باید اقامت دایم داشته باشه .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    طراحی شهری دانشگاه شیراز

سلام دوستان.
    من ویزای دانشجویی ام رو 23 روز پیش سابمیت کردم. توی این 23 روز هیچ تغییری در وضعیت ویزا ایجاد نشده. همچنان در حالت received هست و حتی برای character assessment یه قسمت نوشته شده ولی هیچ لینکی نداره که من مراحلش رو انجام بدم. آیا این طبیعی هست؟ یعنی نباید تغییر وضعیت میکرد توی این مدت؟ ممنونن میشم پاسخ بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط dp6768 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من ویزای دانشجویی ام رو 23 روز پیش سابمیت کردم. توی این 23 روز هیچ تغییری در وضعیت ویزا ایجاد نشده. همچنان در حالت received هست و حتی برای character assessment یه قسمت نوشته شده ولی هیچ لینکی نداره که من مراحلش رو انجام بدم. آیا این طبیعی هست؟ یعنی نباید تغییر وضعیت میکرد توی این مدت؟ ممنونن میشم پاسخ بدید
    رفته چک پروندتون. باید منتظر باشید. طبیعی ام هست تا زمان گرنت رو همین حالت رسیوید میمونه، مگر چیزی از شما بخوان که آپلود کنید

سلام

دوستان من 16 نوامبر پذیرش دکترام با بورس کامل خود دانشگاه ادلاید اومد که بعداز 25 روز بهم ایمیل زدن که تبدیل به بورس دولت استرالیا RTP شده و نوشته بودن که بهتره، پول ویزا نمیدی، 4 سالست کاور هزینه تحصیل دکتری ... و قویا پیشنهاد میکنیم قبول کنیو و من اکسپت کردم و 25 دسامبر واسه ویزا لاج و سابمیت کردم

سوالم اینه کدوم بورس بهتره و احتمال ریجکتیش کمتره مخصوصا واسه ما ایرانیا؟ این دولتیه یا خود دانشگاه؟

من بین لیسانس و فوق تزدیک 3 سال (2 سال کار سد و نیروگاه کردم) و از فوق تا پذیرش دکترا نزدیک 4 سال گپ دارم که تو این مدت گپ 3 تا شرکت کار کردم (اب، پایپینگ، ایستگاه های پمپاژ و شبکه ابیاری) و مدت بیکاری من در این فاصله 4 ساله، حدود 7 ماه میشه. سوال دوم اینه که این موضوع 4 ساله و گپها چقدر تاثیر میذاره رو ریجکتی احتمالی؟

در ضمن لیسانسم مکانیکه، فوق نفت دارم، دکتری واسه انرژی خورشیدی دانشکده مکانیک پذیرش دارم و تمام سوابق کاری من مکانیکیه ولی از جنس آب و پایپینگ و سد و ایستگاه های پمپاژ شبکه ابیاری.... و هیچ استفاده ای از فوق نفت نکردم. سوال سومم ایا ممکنه بگن بدلیل عدم تطابق رشته ها و همچنین سابقه کارها ریجکت بشم؟

ممنون

Junior Member

سلام دوستان،

من پذیرش دکترا با اسکالرشیپ دارم و برای ویزا اقدام کردم اما مدارک زیر رو سفارت ازم خواسته:

1) مدرکی درباره سربازی: با توجه به اینکه معافیت تحصیلی دارم، چه مدرکی رو باید بگذارم؟ من کپی یه نامه دارم که وزارت علوم به نظام وظیفه زده که این شخص معافیت تحصیلی داره، اما اصل هیچ نامه ای رو تو این پروسه نه وزارت علوم نه نظام وظیفه به خود شما نمیده. به نظرتون برم وزارت علوم یا نظام وظیفه و اصل چه نامه‌ای رو بگیرم؟

2) مدرک درآمد سالیانه: با توجه به اینکه من فاند دارم، چه درآمد سالیانه‌ای رو اینجا باید براشون بذارم؟ جالبه که گفته مدرک درآمد والدین رو آپلود کنید!

Junior Member

سلام دوستان.

کسی اینجا هست که اواخر نوامبر 2018، با پذیرش فول فاند دکتری برای ویزا دانشجویی اقدام کرده باشه؟ من الان 50 روز هست ویزا رو لاج کردم ولی هنوز جوابی نیومده. میخوام بدونم دوستانی که تقریبا همزمان با من لاج کردند کسی هست ویزاش اومده باشه؟

Junior Member

سلام روزبخیر
    من ۲۱ نوامبر ۲۰۱۸ لاج کردم ولی هنوز نیامده.رشته دکتری عمران فول فاند .امیدوارم هر چه زودتر بیاد .به نظرتون تعطیلات سال نو تاثیر داشته برمدت زمان دریافت ویزا؟

Junior Member

من هم 22 نوامبر لاج کردم. دکتری ژنتیک پزشکی. دانشگاه ملبورن. تا جایی که من پرس و جو کردم بله، تعطیلات سال نو حداقل دو هفته به تاخیر میندازه کل پروسه رو. شما کدوم دانشگاه هستید؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)