صفحه 67 از 177 نخستنخست ... 17575859606162636465666768697071727374757677117167 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 661 تا 670 , از مجموع 1767

موضوع: روند جدید درخواست ویزای دانشجویی

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد، دانشگاه شریف

پیش فرض پاسخ : روند جدید درخواست ویزای دانشجویی (از جولای ۲۰۱۶ به بعد)

نقل قول نوشته اصلی توسط padeshah87 نمایش پست ها
    بیان یک برداشت:
    با خوندن صفحات مختلف فروم و سئوالاتی که از دوستان پرسیدم، فهمیدم که دوستانی که ویزاشون دو هفته ای گرنت شده، رشتشون حساس نبوده.
    البته بودن بچه هایی با رشته حساس که یک ماهه ویزا گرفتن. بعضی بچه ها میگن چک امنیتی ویزای استرالیا کاملا جدا از بررسی های احتمالی خود دانشگاه هست.
    معمولا اینو به دانشجو نمیگن ولی یه فرمی هست که موقع دادن CoE باید استاد، رئیس دانشکده و رئیس تحصیلات تکمیلی دانشگاه پر کنند (اطلاعاتی درباره پروپوزال و حساسیت اون). به صراحت باید در اون فرم اعلام کنن که پروژه کدوم حالته:
    Low risk -- Medium risk -- High risk
    حالت High که یعنی ریجکت و باید موضوع عوض کنند. حالت Medium یعنی باید پروژه حتما باید چک امنیتی بشه.
    منطقا سفارت با دانشگاه در ارتباط هست؛ چون اگه نباشه که میشه الکی یه پروژه بی خطر بجای پروپوزال اصلی فرستاد. پس حتما سفارت یه فایل هایی از دانشگاه خواهد گرفت (CV و پروپوزال) و احتمال داره اون فرم ارزشیابی رو هم از دانشگاه بگیرن.
    حالا شاید بشه گفت اون فرم تعیین کننده میتونه باشه که دوستان رشته مهندسی زود یا دیر ویزا میگیرن.
    دوست عزیز قسمت اول برداشت شما درست هست و کشورهای تحریمی باید استاد و دپارتمان و دانشگاه هر سه فرم صلاحیت پروژه رو امضا کنن ولی سفارت هیچ ارتباطی با دانشگاه نداره و پروپوزال رو از دانشجو میخوان و بنا به عدم تغییر پروپوزال هست. معمولا مدارک میره به یک ارگانی به نام ASIO و بررسی های امنیتی توسط این ارگان انجام میشه و خیلی دست سفارت نیست. قبل از این هم پروژه شما توسط DFAT بررسی میشه. حالا ممکن هست که DFAT تایید کنه و به شما coe بدن ولی اگر پروژه بره چک امنیتی اینجا دیگه ASIO هست که نظر میده. البته این ارگان هیچ نظری راجع به دادن یا ندادن ویزا نداره فقط میگه ایا صلاح هست شما وارد استرالیا بشی یا نه و گزارش خودش رو به DIBP یا سفارت میده و بعد افیسر بر مبنای تمامی مدارک موجود تصمیم میگیره به شما ویزا بده یا نده. حالا چیزی که روی زمان پروسه خیلی اثرگذار مدت زمان بررسی پرونده شما در چک امنیتی هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط mrardani نمایش پست ها
    دوست عزیز قسمت اول برداشت شما درست هست و کشورهای تحریمی باید استاد و دپارتمان و دانشگاه هر سه فرم صلاحیت پروژه رو امضا کنن ولی سفارت هیچ ارتباطی با دانشگاه نداره و پروپوزال رو از دانشجو میخوان و بنا به عدم تغییر پروپوزال هست. معمولا مدارک میره به یک ارگانی به نام ASIO و بررسی های امنیتی توسط این ارگان انجام میشه و خیلی دست سفارت نیست. قبل از این هم پروژه شما توسط DFAT بررسی میشه. حالا ممکن هست که DFAT تایید کنه و به شما coe بدن ولی اگر پروژه بره چک امنیتی اینجا دیگه ASIO هست که نظر میده. البته این ارگان هیچ نظری راجع به دادن یا ندادن ویزا نداره فقط میگه ایا صلاح هست شما وارد استرالیا بشی یا نه و گزارش خودش رو به DIBP یا سفارت میده و بعد افیسر بر مبنای تمامی مدارک موجود تصمیم میگیره به شما ویزا بده یا نده. حالا چیزی که روی زمان پروسه خیلی اثرگذار مدت زمان بررسی پرونده شما در چک امنیتی هست.
    ممنون از اطلاعات جامعتون.
    در مورد اینکه گفتین اول DFAT تایید میکنه بعد CoE میدن، بنده یه کم شک دارم؛ چون بنده وقتی آفر کاندیشنال گرفتم، استادم پروژم عوض کرد و بلافاصله هم CoE صادر شد و عملا وقتی برای بررسی پروژه توسط DFAT نبود.
    شاید هم بنده منظورتون خوب متوجه نشدم!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط padeshah87 نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعات جامعتون.
    در مورد اینکه گفتین اول DFAT تایید میکنه بعد CoE میدن، بنده یه کم شک دارم؛ چون بنده وقتی آفر کاندیشنال گرفتم، استادم پروژم عوض کرد و بلافاصله هم CoE صادر شد و عملا وقتی برای بررسی پروژه توسط DFAT نبود.
    شاید هم بنده منظورتون خوب متوجه نشدم!
    شما وقتی پروپوزال ارائه میدید این پروپوزال توسط HDR دانشگاه بررسی میشه و اگر نیاز باشه برای DFAT ارسال میشه اگر هم اوکی باشه خود HDR دانشگاه تایید میکنه. در مورد تغییر پروژه هم از این کارها زیاد پیش اومده که اساتید انجام دادن و دیگه درگیر کاغذبازی نشده. ولی شک نکنید روند کار به همین صورت هست که پروژه اگر مورد دار باشه باید حتما تایید DFAT روی پرونده باشه

Junior Member

سلام دوستان
    منظور از این سوال
    Is the applicant applying for this visa due to the closure of their Australian education provider?
    در فرم ویزا دانشجویی استرالیا چی میتونه باشه؟

Junior Member

چون بنده بورس ندارم برای این سوال
    Select the education sector of the applicant's principal course.
    باید گزینه non-award sector رو انتخاب بکنم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط noora628 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    منظور از این سوال
    Is the applicant applying for this visa due to the closure of their Australian education provider?
    در فرم ویزا دانشجویی استرالیا چی میتونه باشه؟
    این سوال فکر میکنم در خصوص افرادی مصداق داره که در استرالیا مشغول تحصیل بودن و موسسه محل تحصيلشون به هر دلیلی تعطیل شده باشه و برای ویزای جدید اقدام میکنن. بنابراین در حالت عادی no رو انتخاب کنید

Junior Member

دوستاان اگه کسی جواب سوال منو میدونه میشه لطفا جواب بدین واقعا کارم گیر کرده. یه بار درخواست ویزارو دادم ولی قسمت پرداخت واسم نیومد و من نمیدونستم مشکل از کجاست امروز از سفارت باهام تماس گرفتن گفتن شما چون بورس نبودی باید هزینرو پرداخت میکردی ولی من نمیدونم مشکل کارم کجاست.
    این سوال رو
    باید non-award sector جواب بدم یا higher education ?
    واسه ارشد برنامه ریزی شهری اپلای کردم
    قسمت پرداخت قبل از submit هست یا بعد از گزینه submit?

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط noora628 نمایش پست ها
    دوستاان اگه کسی جواب سوال منو میدونه میشه لطفا جواب بدین واقعا کارم گیر کرده. یه بار درخواست ویزارو دادم ولی قسمت پرداخت واسم نیومد و من نمیدونستم مشکل از کجاست امروز از سفارت باهام تماس گرفتن گفتن شما چون بورس نبودی باید هزینرو پرداخت میکردی ولی من نمیدونم مشکل کارم کجاست.
    این سوال رو
    باید non-award sector جواب بدم یا higher education ?
    واسه ارشد برنامه ریزی شهری اپلای کردم
    قسمت پرداخت قبل از submit هست یا بعد از گزینه submit?

سلام دوست عزیز تا اونجا ک من میدونم بعد از سابمیت پرداخت میاد و نهایتا باید confirm کنید . برای دانشجویان دکتری جواب این سوال اگر اشتباه نکنم میشه post graduate اما ارشد رو نمیدونم من. یه سوالی هست که commonwealth funded student رو جوابش رو باید noبزنید چون بورس دولتی ندارید و یه سوال دیگه هم هست که closure of education provider هم فکر میکنم باید no زده بشه .

Junior Member

سلام دوستان
    يه سوال راجع به سكيوريتى چك داشتم. نامه سابقه كارى من كار تو آزمايشگاه طيف سنجى ليزرى دانشگاه شهيد بهشتى به عنوان RA هست. اين برام مشكلى ايجاد نميكنه؟
    تازه براى ويزا اقدام كردم و اين يه كم نگرانم كرده. ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamash نمایش پست ها
    سلام دوستان
    يه سوال راجع به سكيوريتى چك داشتم. نامه سابقه كارى من كار تو آزمايشگاه طيف سنجى ليزرى دانشگاه شهيد بهشتى به عنوان RA هست. اين برام مشكلى ايجاد نميكنه؟
    تازه براى ويزا اقدام كردم و اين يه كم نگرانم كرده. ممنون ميشم راهنماييم كنيد.
    سلام دوست عزیز
    اگر برای ویزا اقدام کردید یعنی مدارک رو ارسال کردید دیگه اصلا به این چیزها فکر نکنید. اگر مثلا بگیم مشکل ایجاد میکنه یا نه هیچ کمکی به شما یا این پروسه نخواهد کرد. اصلا نگران‌نباشید من یکی از دوستان رو میشناختم از دانشگاه مالک اشتر تابستون ویزا گرفت

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)