صفحه 10 از 177 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 1767

موضوع: روند جدید درخواست ویزای دانشجویی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روند جدید درخواست ویزای دانشجویی (از جولای ۲۰۱۶ به بعد)

نقل قول نوشته اصلی توسط sarashsn نمایش پست ها
    سلام
    phd by research از دوستانی که بعد از جولای لاج کردن کسی ویزا گرفته؟؟؟؟؟؟؟ اوضاع ویزا دادن برای این گروه از بچه ها خیلی بد شده با سیستم جدید که پرونده ها میره استرالیا. ربطی به رشته هم نداره...... همینطور داریم بورسمونو از دست می دیم....
    سلام دوست عزیز
    این حرفتون مستند هست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Celline نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    این حرفتون مستند هست؟
    سلام Celline
    بله پرونده های زیادی هست که با سیستم جدید هنوز ویزا دانشجویی phd by research نگرفتند و یکی از بچه ها بورسشو از دست داده اخیرا و ربطی به رشته و تحریم نداره پروژه ها از معماری گرفته تا سرطان حیوانات دریایی و من که فیلدم بایومدیسن است... یکی از دوستانم 2 هفته پیش ویزا مهاجرتی با همسرش گرفت. اما phd by research پرونده باز بعد از جولای زیاده! من اینارو نقل قول می کنم از آفیسی که کار ویزامو انجام داده و اینا ویزای phd by research رو یکی دوهفته ای می گرفتن الان پرونده باز 2 ماهه دارند که هنوز ویزاشون نیامده. اوضاع افیس های دیگه هم من شنیدم همینطوره برای این گروه. من دنبال کسی ام که شرایط مشابه منو داره و ویزا گرفته....

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد، دانشگاه شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط sarashsn نمایش پست ها
    سلام Celline
    بله پرونده های زیادی هست که با سیستم جدید هنوز ویزا دانشجویی phd by research نگرفتند و یکی از بچه ها بورسشو از دست داده اخیرا و ربطی به رشته و تحریم نداره پروژه ها از معماری گرفته تا سرطان حیوانات دریایی و من که فیلدم بایومدیسن است... یکی از دوستانم 2 هفته پیش ویزا مهاجرتی با همسرش گرفت. اما phd by research پرونده باز بعد از جولای زیاده! من اینارو نقل قول می کنم از آفیسی که کار ویزامو انجام داده و اینا ویزای phd by research رو یکی دوهفته ای می گرفتن الان پرونده باز 2 ماهه دارند که هنوز ویزاشون نیامده. اوضاع افیس های دیگه هم من شنیدم همینطوره برای این گروه. من دنبال کسی ام که شرایط مشابه منو داره و ویزا گرفته....
    سلام دوست عزیز
    یک درصد به حرف های این آفیس ها اهمیت ندین پرونده زیاد هست الان من خودم به همراه ۴۲ نفر دیگه بیش از ۳ ماه هست منتظریم و از سیستم قبلی بودیم متاسفانه تغییرات سیاسی و انتخابات و تغییر سفیر یک مقداری احتمالا تاثیر داشته تو طولانی شدن مسیر ولی همین امروز بک ویزا گرنت شد که ۱۰۰ روز انتظار بود دیروز یکی که ۱۱ ماه انتظار بود شما نگران نباشین سعی در حفظ استاد و بورس داشته باشین

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط zrasulzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من پذیرش مستر بدون فاند برای فوریه 2017 دارم
    چندتا سوال در خصوص ویزا داشتم.

1- حسن استفاده از این مراکز برای گرفتن ویزا چیه ؟ آیا شخصی اقدام کنم بهتره یا پول به اینا بدم اقدام کنن مطمئن تره ؟

2- چه زمانی اقدام کنم برای ویزا که استرس رسیدن به ترم نداشته باشم (متاهلم و با بچه ) ؟

3- چون بورس ندارم مدارک مالی چی لازمه که آماده کنم زودتر ؟
    چون مثلا واسه انگلیس پول باید 28 روز تو حساب باشه و گواهی تمکن صرف کافی نیست. آیا چیزه مشابهی برای استرالیا هم وجود داره ؟

4- تافل دارم آیا حتما برای سفارت باید آیلتس بدم و نمره اش چه قدر مهمه ؟ همسرم چی ایشون هم باید آیلتس بده ؟

5-آیا با ویزای همراه همسرم اجازه کار داره ؟

میدونم سوالام زیاد شد اما ممنون میشم راهنماییم کنید
    سلام دوست عزیز
    چه رشته ای هستین و از چه دانشگاهی پذیرش دارید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mrardani نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    چه رشته ای هستین و از چه دانشگاهی پذیرش دارید؟
    مستر مدیریت منابع انسانی (HRM) از Curtin
    البته منتظر جواب دو سه تا دانشگاه دیگه هم هستم برای فوریه 2017

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط zrasulzadeh نمایش پست ها
    مستر مدیریت منابع انسانی (HRM) از Curtin
    البته منتظر جواب دو سه تا دانشگاه دیگه هم هستم برای فوریه 2017
    1. با توجه به اینکه رشته شما مدیریت هست و ریسک بسیار پایینی داره اصلا نیاز به استفاده از مراکز و موسسات بیرون نیست البته این نظر شخصی بنده هست. احتمال میدم اگر مشکل social tie نداشته باشین و مدارکتون رو خوب ارائه کنین دو هفته ای ویزا بیاد.

2. به شروع ترم شا بستگی داره سعی کنین حداقل 3 ماه مونده به ترم دیگه درخواست ویزا رو بدین

3. باید گردش مالی سه ماهه ارائه بدین به سفارت فکر کنم حدود 70000 دلار استرالیا البته در سایت اداره مهاجرت توضیح داده border.gov.au قسمت ویزای دانشجویی سابکلاس 500

4. نمره تافل مورد قبول هست و همسر نیاز به ارائه مدرک زبان ندارند.

5. بله همسرتون اجازه کار دارند ولی پیشنهاد می دهم به اینکه همسرتون قصد کار کردن رو دارن در اونجا خیلی اشاره نکنین

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mozhde_amiri نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    در مورد ویزا چندین سوال دارم، از بس استرس دارم یهو ریجکت شم. لطفا کمک کنید.

1. اونجایی که COE رو وارد کردم این سوال رو پرسیده.
    Is this course a continuation of the applicant's studies or training outside Australia? YES/NO
    این سوال یعنی چی؟
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    2. من هم COE دارم، هم Letter of offer ، جفتش رو وارد کنم؟
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    3. دانشگاه فقط شهریه دانشگاه رو ازم نمیگیره ولی هزینه بیمه و زندگی با خودمه. این یعنی شامل scholarship میشه؟ آخه یه جا پرسیده:
    Show how each applicant included in the application will support themselves in Australia to meet living, tuition and school costs. Select any that apply..
    How applicant will support stay:
    1. Government scholarship / financial support
    2. Other organisation scholarship / financial support
    3. Financial support from an individual
    4. Other financial support
    واسه این گزینه ی دوم رو اگه تیک بزنم مشخصات education Provider و اسم اسکالرشیپ رو میخواد. یعنی اینو تیک بزنم؟
    4. من 6 سال پیش IELTS داده بودم، اما دانشگاه گیر نداد. الان به نظرتون تو قسمت زبان که گفته:
    Has the applicant undertaken an English language test within the last 24 months?
    اینو آره بزنم و مشخصات آیلتس 6 سال پیش رو وارد کنم، یا که کلا این قسمت زبان رو همه رو "نه" بزنم؟ میترسم این زبان دردسر ساز بشه آخرش
    5. یه جا پرسیده:
    Has the applicant, or any person included in this application, held or currently hold a visa to Australia or any other country?
    من قبلا ارمنستان رفتم که ویزا میخواسته، منظورش اون میشه یعنی؟
    6. من تو اپلیکیشنم همسرم رو به عنوان همراه وارد کردم. الان تو قسمت آخر که باید فایل پیوست کنیم، واسه قسمت Genuine Temporary Entrant Requirement, Evidence of
    یعنی به جز گردش مالی و سند زمین و این چیزا که پیوست میکنیم، همسرم هم باید یه نامه ی SOP جداگانه بنویسه؟

خیلی خیلی ممنون،

پانوشت:
    امیدوارم درک کنید استرسی که دارم رو و به خاطر سوالایی که پرسیدم و ممکنه خیلی واضح باشه جوابهاشون، سرزنشم نکنید.
    سلام دوست عزیز
    سوال پرسیدن هیچ خجالتی نداره ولی نیاز به اطلاعات بیشتری از بورستون دارم

1. در مورد این قسمت خیلی صحبت های مختلفی شده با دوستان. یک تفسیر این هست که آیا این دوره شما در ادامه تحصیلات قبلی شما هست مثل اینکه ارشد همین رشته بودین و دارین دکترا همین رشته رو میخونین. و تفسیر دیگه این هست که مثل بچه های فرصت مطالعاتی ادامه درستون از ایران هست. بیشتر دوستان حالت اول رو ترجیح دادن و Yes زدن. نگران این مورد نباشین آفیسر سفارت خودش میفهمه اگر اشتباه باشه و اصلاح میکنه.

2. شما شماره COE رو در قسمت اول وارد کنین آفر لتر و آفر بورس رو هم در آخر جز مدارک اضافی در قسمت other میتونین آپلود کنین.

3. شما اگر دانشگاه شهریه رو میده گزینه دوم رو انتخاب کنین و بعد توضیحات لازم رو در آخر بدین.

4. فکر کنم مجبور باشین امتحان بدین باز هم از سفارت زنگ بزنین بپرسین 02188724456

5. بله ذکر کنین چون کپی پاسپورت جز مدارک هست که در آخر باید آپلود کنین

6. شما خودتون باید یک SOP بنویسید و همسرتون هم در حد یک صفحه با حتی نصف صفحه نیاز دارن بنویسن

من یک سوالی دارم که مطمئن نیستم مربوط به این تاپیک باشه. با عرض پوزش.

یکی از دوستانم برای دوره 2 ماهه بعنوان visiting student میخوان برن دانشگاه آدلاید. ولی نمیدونند چه نوع ویزایی درخواست بدن. سفارت هم درست جواب نمیده.

یک نوع ویزا هست برای research - subclass 402 اما در توضیحات گفته شده باید مقاله داشته باشین تا بتونین درخواست بدین. این بنده خدا هم مقاله نداره. برای همین گیج شده. دوستان تجربه ای دارن؟
    http://japan.embassy.gov.au/tkyo/visas_and_citiz.html

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mozhde_amiri نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    در مورد ویزا چندین سوال دارم، از بس استرس دارم یهو ریجکت شم. لطفا کمک کنید.

1. اونجایی که COE رو وارد کردم این سوال رو پرسیده.
    Is this course a continuation of the applicant's studies or training outside Australia? YES/NO
    این سوال یعنی چی؟
    2. من هم COE دارم، هم Letter of offer ، جفتش رو وارد کنم؟
    3. دانشگاه فقط شهریه دانشگاه رو ازم نمیگیره ولی هزینه بیمه و زندگی با خودمه. این یعنی شامل scholarship میشه؟ آخه یه جا پرسیده:
    Show how each applicant included in the application will support themselves in Australia to meet living, tuition and school costs. Select any that apply..
    How applicant will support stay:
    1. Government scholarship / financial support
    2. Other organisation scholarship / financial support
    3. Financial support from an individual
    4. Other financial support
    واسه این گزینه ی دوم رو اگه تیک بزنم مشخصات education Provider و اسم اسکالرشیپ رو میخواد. یعنی اینو تیک بزنم؟
    4. من 6 سال پیش IELTS داده بودم، اما دانشگاه گیر نداد. الان به نظرتون تو قسمت زبان که گفته:
    Has the applicant undertaken an English language test within the last 24 months?
    اینو آره بزنم و مشخصات آیلتس 6 سال پیش رو وارد کنم، یا که کلا این قسمت زبان رو همه رو "نه" بزنم؟ میترسم این زبان دردسر ساز بشه آخرش
    5. یه جا پرسیده:
    Has the applicant, or any person included in this application, held or currently hold a visa to Australia or any other country?
    من قبلا ارمنستان رفتم که ویزا میخواسته، منظورش اون میشه یعنی؟
    6. من تو اپلیکیشنم همسرم رو به عنوان همراه وارد کردم. الان تو قسمت آخر که باید فایل پیوست کنیم، واسه قسمت Genuine Temporary Entrant Requirement, Evidence of
    یعنی به جز گردش مالی و سند زمین و این چیزا که پیوست میکنیم، همسرم هم باید یه نامه ی SOP جداگانه بنویسه؟

خیلی خیلی ممنون،

پانوشت:
    امیدوارم درک کنید استرسی که دارم رو و به خاطر سوالایی که پرسیدم و ممکنه خیلی واضح باشه جوابهاشون، سرزنشم نکنید.
    دوستمون mrardani مفصل توضیح دادن. دوتا نکته به ذهنم رسید که بگم.
    سوال ۱ جواب منفی هستش. چون یه دوره تحصیلی کاملا جدید رو دارین شروع می کنین (حالت دوم تو پاسخ mrardani عزیز)

سوال ۶ نیازی به sop جدید نیست ولی تو sop خودتون یک یا ۲ پاراگراف به ایشون و هدفشون از اومدن و اینکه وقتی بیان اونجا قراره چیکار کنن اشاره کنین (البته کاملا سلیقه ای هست. اگه دوست دارید میتونید یه sop مجزا بنویسید.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط msaber2 نمایش پست ها
    من یک سوالی دارم که مطمئن نیستم مربوط به این تاپیک باشه. با عرض پوزش.

یکی از دوستانم برای دوره 2 ماهه بعنوان visiting student میخوان برن دانشگاه آدلاید. ولی نمیدونند چه نوع ویزایی درخواست بدن. سفارت هم درست جواب نمیده.

یک نوع ویزا هست برای research - subclass 402 اما در توضیحات گفته شده باید مقاله داشته باشین تا بتونین درخواست بدین. این بنده خدا هم مقاله نداره. برای همین گیج شده. دوستان تجربه ای دارن؟
    http://japan.embassy.gov.au/tkyo/visas_and_citiz.html
    دوست عزیز،
    من به عنوان visiting research student از دانشگاه wollongong پذیرش گرفتم. خود دانشگاه به من گفت که باید ویزای دانشجویی subclass 500 رودرخواست بدم و در نوع ویزای دانشجویی، حالت non-award student visa رو بزنم.
    تا جایی که من میدونم دیگه همه ی ویزاهای دانشجویی زیر مجموعه سابکلاس 500 شدند از جولای 2016. برای همین فک کنم این سابکلاس 402 قدیمی هست.
    اصولا وقتی از دانشگاه نامه پذیرش میگیرند، خود دانشگاه مشخص میکنه که با چه ویزایی میتونن برن. بعضی از دانشگاه ها واسه دوره ی کمتر از 3 ماه حتی اجازه میدن که با ویزای توریستی برن. به نظرم از خود دانشگاه بپرسه حتما.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)