صفحه 102 از 177 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 1767

موضوع: روند جدید درخواست ویزای دانشجویی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Control Engineering

پیش فرض پاسخ : روند جدید درخواست ویزای دانشجویی (از جولای ۲۰۱۶ به بعد)

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadpakzad نمایش پست ها
    سلام دوستان، مرسی که انقدر خوب سوالات رو میپرسید و هر کسی میتونه میاد جواب میده.

من فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد تهران جنوب هستم (2 سال پیش فارغ التحصیل شدم) و از دانشگاه Central Queensland (cq برای مقطع ارشد در رشته Project Management پذیرش کامل برای دوره 2 ساله گرفتم، یه اسکولارشیپ 20 درصد تخفیف هم به خاطر معدل بالای 17 و مقاله هام داشتم (مقاله هام در زمینه Hub Location و Scheduling بوده البته) . نامه Job offer توی یه شرکتی که از زمان فارغ التحصیلیم تا همین الان مشغول هستم رو گرفتم که اگر برگردم بهم پست مدیریتی میدن (البته واقعا هم اینطوریه، اگه برگردم، کلی واسم نوشابه باز میکنن) ، مدارک مالی هم تقریبا به اندازه 1 سال زندگی و کل هزینه دانشگاه واس 2 سال رو نشون دادم. نامه تعهدنامه محضری پدرم که منو ساپورت مالی خواهد کرد، حساب کوتاه و بلند مدت، سند منزل و حتی فیش حقوقی بازنشستگی پدرم رو آماده کردیم.
    مدارک رو 5 روز پیش فرستادم، 30 اکتبر هم باید استرالیا باشم چون 6 نوامبر کلاسم شروع میشه،
    حالا سوالاتم ایناس
    1)به نظرتون ویزا تا اون موقع میاد؟
    2) الان سر سفارت شلوغه؟ ممکنه به خاطر شلوغی دیر جواب بدن؟
    3) برادر من 4 سال پیش با ویزای دانشجویی رفت و الان با 189 اقامتشو گرفته، من نمیخوام واقعا بمونم اونجا و میخوام برگردم، این پوینت منفی ممکنه محسوب بشه؟
    4) بعد این سکیورینتی چک واس همه رشته هاس؟ واس مهندسی صنایع هم محسوب میشه؟
    من خیلی نگرانم که نکنه به 6 نوامبر نرسم !!
    سلام، اینا که میگم نظر شخصی هست ممکن صد درصد درست نباشه،

1) کسی نمیتونه بگه که تا اون موقع میاد یا نه، چون اصلا مشخص نمیشه. چیزی که مهمه و پیشنهاد میشه اینه که هرچه زودتر مدارک رو بفرستین.
    2) با توجه به اینکه پروسه انلاین هست زیاد نمیشه در این مورد نظر داد.
    3) با توجه به اینکه برادرتون اونجا هستن، باید روی sop بیشتر کار کنید که واقعا میخواید برگردین.
    4) معمولا رشته های فنی سکیوریتی چک لعنتی رو دارن. ولی بعضیا زودتر جواب میگیرن بعضیا هم مثل من نزدیک 7 ماهه که منتظرن

نگران نباشید، شما یه sop خوب حاضر کنید و هرچه سریعتر مدارکتون رو بفرستید ان شاالله که میرسید، اگرم نرسید میتونید دیفر کنید.

سلام دستتون درد نکنه ، بله مدارک رو برای ویزا فرستادم، 5 روز پیش سابمیت کردم
    SOP رو هم فرستادم ، فک نکنم دیگه بشه تغیرش دا، داخلش فقط نوشته بودم که برمیگردم چون شرایط کاریم اینجا با اون job offer خوبه، دیگه نکته خاص دیگه ای رو اضافه نکردم. اینو وشتم :
    Moreover, the amount of salary in the management position is more than the technical position. Fortunately as I have in the letter of my job offer, it will be possible for me to gain a management position in the company if I can pass Project Management courses from prestigious universities in Australia.

سن کم هم به نظرتون فاکتور خوب هست؟ من 25 سالمه الان
    شما رشته اتون چی بود که 7 ماه صبر کردید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Control Engineering

سلام دستتون درد نکنه ، بله مدارک رو برای ویزا فرستادم، 5 روز پیش سابمیت کردم
    SOP رو هم فرستادم ، فک نکنم دیگه بشه تغیرش دا، داخلش فقط نوشته بودم که برمیگردم چون شرایط کاریم اینجا با اون job offer خوبه، دیگه نکته خاص دیگه ای رو اضافه نکردم. اینو وشتم :
    Moreover, the amount of salary in the management position is more than the technical position. Fortunately as I have in the letter of my job offer, it will be possible for me to gain a management position in the company if I can pass Project Management courses from prestigious universities in Australia.

سن کم هم به نظرتون فاکتور خوب هست؟ من 25 سالمه الان
    شما رشته اتون چی بود که 7 ماه صبر کردید؟
    الان که دیگه فرستادی، پس دیگه فکرشو نکن. ان شاالله مشکلی پیش نمیاد. خیلی از بچه ها زیر یک ماه ویزا میگیرن. ان شاالله شما هم جزوه اون دسته بشید. سن فکر نمیکنم تو بحث ویزای دانشجویی تاثیری داشته باشه، البته گپ نباید باشه که اونم شما گفتین کار کردین. در کل، نگران نباش، اگر به موقع نیاد میتونی با موافقت استادت دیفر کنی. من رشتم برق هستش.

دست شما درد نکنه، خیلی آروم شدم، چون واقعا توی دانشگاه نه کار خاصی کردم نه مسافرت خاصی رفتم، این دوره هم یه جورایی میخوام برم واس اینکه فوق از کشور دیگه خب توی این ممکلت ما بیشتر بهش توجه میشه.
    امیدوارم پس به زودی جوابش بیاد. هنوز فایل نامبر رو بعد از این 5 روز نگرفتم البته
    باز هم متشکر

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

سلام دوستان.
    سوال داشتم در مورد مدارکی مثل سند ملک که میتونیم بذاریم تا نشون بدیم برمیگردیم به ایران.. ایا این مدارک باید حتما ترجمه هم بشن؟ یا میشه تنها همون تصویر اصل مدارک رو گذاشت؟ بعد اگر ترجمه لازمه باید حتما ترجمه رسمی باشه؟

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد، دانشگاه شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط pouriatiz نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    سوال داشتم در مورد مدارکی مثل سند ملک که میتونیم بذاریم تا نشون بدیم برمیگردیم به ایران.. ایا این مدارک باید حتما ترجمه هم بشن؟ یا میشه تنها همون تصویر اصل مدارک رو گذاشت؟ بعد اگر ترجمه لازمه باید حتما ترجمه رسمی باشه؟
    سلام
    هر مدرکی که به غیر از زبان انگلیسی باشد بایستی حتما ترجمه رسمی شود و سپس ارائه شود...

نقل قول نوشته اصلی توسط pouriatiz نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    سلام، ترجمه ناتی هم میتونین انجام بدین، حتما نیاز به رسمی بودنش نیست، من همه مدارکم رو ناتی ترجمه کردم

Junior Member

من دیروز ویزام رو لاج کردم از طریق یک agent . من خودم ایران نیستم ولی ایشون گفت مشکلی نیست. به هر حال پرونده ها تهران بررسی میشه با اینکه انلاین لاج میشه.
    الان به نظره شما واقعا نبودنه من در ایران بالایه 10 سال و نرفتن سربازی واقعا دلیلی برایه ردی ویزا هست ؟
    من حقیقا هم تصیمیمی ندارم که اونجا بمونم. همین جا ایتالیا که هستم براشون قرداد خونم و کار و ویزاهایه کاری چند ساله شنگنم رو گذاشتم و برایه ایران مدارک پدرم (چون مجرد هستن ایشون ) و تنها گذاشتم و سند خونه و شرکت و مدارک بسیار قوی و مالی.
    من ایران نمیخوام برگردم لول ولی اونجام نمیخوام بمونم.
    نمیدونم واقعا این دلیلی میشه برایه رد کردن ویزا یا نه ...
    کلا هم میخوام برم 1 سال Graduate diploma بخونم و برگردم و بعدا مستر رو شاید برم انگلیس چون راحتر و نزدیکتره.
    میدونم بین شما کسی کمتر وضعیت مشابه من داشته.

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد، دانشگاه شریف

سلام، ترجمه ناتی هم میتونین انجام بدین، حتما نیاز به رسمی بودنش نیست، من همه مدارکم رو ناتی ترجمه کردم
    بله درست ضرورتی فقط به ترجمه رسمی دادگستری نیست... حالا یا به قول شما با مهر ناتی و یا ترجمه رسمی دادگستری... هر دو مورد تایید هست

سلام دوستان،

من سال 2015 برای استرالیا اقدام کردم و همچیز خوب بود تا زمانی که یک فرمی بود مربوط به ریجکتی های قبلی. من از آمریکا ریجکت شده بودم و توی فرم نوشتم. به من جواب دادن که مناسفانه نمیتونیم شما رو پذیرش کنیم. و اصلا کار به سفارت نرسید. ایا این نامه و اطلاعات من توی سیستم شون ثبت میشه؟

ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)