صفحه 103 از 177 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 1767

موضوع: روند جدید درخواست ویزای دانشجویی

پیش فرض پاسخ : روند جدید درخواست ویزای دانشجویی (از جولای ۲۰۱۶ به بعد)

یک سوال دیگه هم دارم اینکه کسی تا الان بوده که با بند 501 که مستقیما مربوط به تحریم هاست از آمریکا ریجکت شده باشه و از استرالیا ویزا گرفته باشه؟ دوستان با تجربه اگر کمک کنن ممنون میشم. در پست قبلی منظورم این بود که من منتظر نتیجه ی اسکالرشیپ و پذیرش دانشگاه بودم که در نهایت دانشگاه اینجوری جواب داد در زمانی حدود یک هفته. اینو خود دانشگاه تصمیم گرفته بنظرتون؟

باز هم ممنون

سلام دوستان
    من با مدارک ترجمه شده (البته ترجمه ناتی نیست) از مک کواری پذیرش گرفتم و همون مدارکو واسه ویزا آپلود کردم، میخاستم بدونم زمانی که باید اصل مدارکو به سفارت تحویل بدی، باید مهر دادگستری یا وزارت امور خارجه داشته باشه. آخه ترجمه من ناتی نیست ولی دانشگاه همین مدارکو قبول کرده بود و پذیرش بدون شرط بهم داد.
    ممنون میشم کمکم کنید

[QUOTE=msa2;2369918]سلام دوستان
    ممنون میشم بتونید به من راهنمایی کنید. من در حال حاضر دارم دکترا ایتالیا می‌خونم ساله دوم هستم. از دانشگاه تاسمانیا استرالیا پذیرش گرفتم با بورس. الان قصد دارم برم استرالیا ولی‌ نمی‌خوام از دکترای ایتالیا هم انصراف بدم. آیا به نظر شما سفارت از من برگه انصراف می‌خواد ؟ و اینکه وقتی‌ میرم استرالیا دانشگاه تاسمانیا برگه انصراف دکترای را ممکن هست بخوان ؟[/QUOTE

با سلام به دوستان عزیز.
    اگرچه این پست قدیمی هست من اخیرا با موردی شبیه این مواجه شدم و تصمیم گرفتم توضیحی در موردش بدم. من اخیرا از دانشگاه موناش پذیرش فول فاند گرفتم. در آخرین مرحله کارم قبل از گرفتن پذیرش ازم خواستن از دوره دکترایی که در حال خوندنش بودم انصراف بدم در غیراینصورت قضیه اپلای منتفی میشد و من ین کار رو انجام دام. از اونجا که تحصیل در مقطع دکترا وقت و انرژی زیادی میبره فکر میکنم این مسءله که در آن واحد در دانشگاه دیگه ای مشغول به تحصیل نباشید خیلی برای دانشگاه مم باشه به ویژه اینکه دانشگاه باید اطمینان داشته باشه که بورس پرداخت شده به شما صرف تحصیل در همون دانشگاه میشه. این نظر شخصی من هست. دوستان نظری دارند؟

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد، دانشگاه شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadiust نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من با مدارک ترجمه شده (البته ترجمه ناتی نیست) از مک کواری پذیرش گرفتم و همون مدارکو واسه ویزا آپلود کردم، میخاستم بدونم زمانی که باید اصل مدارکو به سفارت تحویل بدی، باید مهر دادگستری یا وزارت امور خارجه داشته باشه. آخه ترجمه من ناتی نیست ولی دانشگاه همین مدارکو قبول کرده بود و پذیرش بدون شرط بهم داد.
    ممنون میشم کمکم کنید
    شما مدارکی به سفارت تحویل نمیدید تمام مدارک فقط اسکن میشه...

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد، دانشگاه شریف

[QUOTE=mmmaaallliii;2481067]
    نقل قول نوشته اصلی توسط msa2 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون میشم بتونید به من راهنمایی کنید. من در حال حاضر دارم دکترا ایتالیا می‌خونم ساله دوم هستم. از دانشگاه تاسمانیا استرالیا پذیرش گرفتم با بورس. الان قصد دارم برم استرالیا ولی‌ نمی‌خوام از دکترای ایتالیا هم انصراف بدم. آیا به نظر شما سفارت از من برگه انصراف می‌خواد ؟ و اینکه وقتی‌ میرم استرالیا دانشگاه تاسمانیا برگه انصراف دکترای را ممکن هست بخوان ؟[/QUOTE

با سلام به دوستان عزیز.
    اگرچه این پست قدیمی هست من اخیرا با موردی شبیه این مواجه شدم و تصمیم گرفتم توضیحی در موردش بدم. من اخیرا از دانشگاه موناش پذیرش فول فاند گرفتم. در آخرین مرحله کارم قبل از گرفتن پذیرش ازم خواستن از دوره دکترایی که در حال خوندنش بودم انصراف بدم در غیراینصورت قضیه اپلای منتفی میشد و من ین کار رو انجام دام. از اونجا که تحصیل در مقطع دکترا وقت و انرژی زیادی میبره فکر میکنم این مسءله که در آن واحد در دانشگاه دیگه ای مشغول به تحصیل نباشید خیلی برای دانشگاه مم باشه به ویژه اینکه دانشگاه باید اطمینان داشته باشه که بورس پرداخت شده به شما صرف تحصیل در همون دانشگاه میشه. این نظر شخصی من هست. دوستان نظری دارند؟

صرف نظر از این توضیحاتی که دادید در استرالیا اگر کسی بخواد بورسیه بگیره نباید دانشجو و یا دارای مدرک تحصیلی معادل با مقطعی باشه که قرار هست برای بورسیه براش اقدام کنه... اگر شما دانشجوی دکترا باشید و به دانشگاه اعلام کنید که در جای دیگری دانشجوی دکترا هستید قانونا نمیتونید برای بورسیه اقدام کنید... یکی از دلایلی که از شما نامه انصراف میخوان این هست که نشون بده شما الان دانشجو نیستید و اخرین مقطع تحصیلی شما کارشناسی ارشد هست...

پیش فرض پاسخ : روند جدید درخواست ویزای دانشجویی (از جولای ۲۰۱۶ ب

نقل قول نوشته اصلی توسط b52sx نمایش پست ها
    من یه نفر رو میشناسم ازش قبول کردن ولی فقط دانشگاه ازش نمره زبان نخواست ... ویزا رو دیگه نمیدونم چه کار کرد...

با سلام

یکی از دوستان من در قبرس کارشناسی ارشد رو به انگلیسی خوندن و بعد برای دکترا اپلای کردن دانشگاه تاسمانیا اما چون درسشون رو در سه ترم تمام کرده بودن شرط پذیرش زبان مححق نشد چون فقط در صورتی که دو سال تمام به خواندن رشته ای به زبان انگلیسی مشغول باشند معاف از ارائه مدرک یکی از آزمونهای بین المللی زبان می شوند.

نقل قول نوشته اصلی توسط mrardani نمایش پست ها
    شما مدارکی به سفارت تحویل نمیدید تمام مدارک فقط اسکن میشه...
    اونوقت در مورد مهر دادگستری چی؟ مدارکی که فرستادم مهر دادگستری نداره و اوناها هم هنوز در این بابت چیزی بهم نگفتن؟ وایسم تا خودشون خبر بدن یا برم مهر بزنم دوباره آپلود کنم؟

سلام به دوستان عزیز
    من طی 2-3 روز اخیر تقریبا همه پست ها رو خوندم و نقل تجربیات و پاسخ هاتون بسیاری از سوالات و مشکلاتم رو حل کرد. ازتون ممنونم. اما الان خدم در وضعیت اپلای برای ویزا قرار دارم, با سوالات زیادی مواجه شدم و بسیار استرس زده شدم. امیدوارم بتونید راهنمایم کنید.

1- من از دانشگاه موناش پذیرش فول فاند برای مقطع دکترا گرفتم. از سال 2014 در قبرس در همین رشته و در مقطع دکترا به تحصیل مشغول بودم و برای پذیرش دانشگاه موناش مجبور به انصراف شدم. البته به هیچ وجه از کیفیت تحصیل در قبرس راضی نبودم. حدود یک هفته است که برگشتم و مشغول آماده مدارکم هستم تا زمانی که دانشگاه CoE رو برام ارسال کنه. آیا این وضعیت برای دریافت ویزا نامناسب نیست؟
    2- دارالترجمه ای که مدارکم رو ترجمه کرد گفت نیازی به ترجمه کارت ملی ندارم با توجه به اینکه شناسنامه جدید دارم و شماره کارت ملی درش قید شده. این موضوع صحت داره؟
    3- من مدارکم رو زمانی که هنوز قبرس بودم دادم ترجمه کنن و علاوه بر مهر دادگستری و وزارت امور خارجه, مهر سفارت ایران در نیکوسیا (قبرس شمالی) رو هم دارن. آیا این مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    4- میتونم علاوه بر GTE یک CV یا رزومه هم آپلود کنم چون حدود سه صفحه مقالات و پرزنتیشن و سوابق کاری دارم (یا خود GTE باید شامل این اطلاعات باشه؟)
    5- من 33 سال دارم. در پست های قبلی خوندم که به افراد زیر 31 سال بهتر ویزا میدن. صحت داره؟

دوستان منتظر سوال های بعدی من باشید.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    ویزامو تقریبا ۳ روز پیش سامیت کردم من ۲۱ سالمه برای ارشد عمران در دانشگاه wollongong آفر گرفتم من لیسانس در قبرس به زبان انگلیسی خواندم مدارکم تقریبا کامل منتها من تازه ۲ ماه فارغ التحصیل شدم برای GTE جاب آفر نتونستم بگیرم ولی گواهی اشتغال به کار و اینترشیپامو که گذروندم گذاشتم به نظر دوستان اگر جاب آفر ندارم مشکلی ایجاد می شه؟ من تازه فارغ التحصیل شدم طبیعی به نظر نمیرسه به این سرعت هم کار هم پیشنهاد کاری داشته باشم حالا دوستان اگر نظری دارن خوسحال می شم بشنوم درضمن SOP نکات کلیدی اشاره کردم برای آیندم گفتم چون شرکت که الان کار می کنم از من راضی (در نامه ترجمه شده ذکر شده این موضوع) می تونم همان جا ادامه کار بدم یا شرکت بزرگتر که اینترشیپ گذروندم

با تشکر از عزیزان

Junior Member

دوست عزیز منم قبرس بودم نیازی نیست برای ترجمه کارت ملی همان شناسنامه کافی است در مورد ویزا اگر گپ تحصیلی دارید بهتر است گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشید

زنده باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)