صفحه 104 از 177 نخستنخست ... 454949596979899100101102103104105106107108109110111112113114154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 1767

موضوع: روند جدید درخواست ویزای دانشجویی

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد، دانشگاه شریف

پیش فرض پاسخ : روند جدید درخواست ویزای دانشجویی (از جولای ۲۰۱۶ به بعد)

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadiust نمایش پست ها
    اونوقت در مورد مهر دادگستری چی؟ مدارکی که فرستادم مهر دادگستری نداره و اوناها هم هنوز در این بابت چیزی بهم نگفتن؟ وایسم تا خودشون خبر بدن یا برم مهر بزنم دوباره آپلود کنم؟
    اگر تا الان ایرادی نگرفتن دیگه ولش کنید نگران نباشید

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mmmaaallliii نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    من طی 2-3 روز اخیر تقریبا همه پست ها رو خوندم و نقل تجربیات و پاسخ هاتون بسیاری از سوالات و مشکلاتم رو حل کرد. ازتون ممنونم. اما الان خدم در وضعیت اپلای برای ویزا قرار دارم, با سوالات زیادی مواجه شدم و بسیار استرس زده شدم. امیدوارم بتونید راهنمایم کنید.

1- من از دانشگاه موناش پذیرش فول فاند برای مقطع دکترا گرفتم. از سال 2014 در قبرس در همین رشته و در مقطع دکترا به تحصیل مشغول بودم و برای پذیرش دانشگاه موناش مجبور به انصراف شدم. البته به هیچ وجه از کیفیت تحصیل در قبرس راضی نبودم. حدود یک هفته است که برگشتم و مشغول آماده مدارکم هستم تا زمانی که دانشگاه CoE رو برام ارسال کنه. آیا این وضعیت برای دریافت ویزا نامناسب نیست؟
    2- دارالترجمه ای که مدارکم رو ترجمه کرد گفت نیازی به ترجمه کارت ملی ندارم با توجه به اینکه شناسنامه جدید دارم و شماره کارت ملی درش قید شده. این موضوع صحت داره؟
    3- من مدارکم رو زمانی که هنوز قبرس بودم دادم ترجمه کنن و علاوه بر مهر دادگستری و وزارت امور خارجه, مهر سفارت ایران در نیکوسیا (قبرس شمالی) رو هم دارن. آیا این مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    4- میتونم علاوه بر GTE یک CV یا رزومه هم آپلود کنم چون حدود سه صفحه مقالات و پرزنتیشن و سوابق کاری دارم (یا خود GTE باید شامل این اطلاعات باشه؟)
    5- من 33 سال دارم. در پست های قبلی خوندم که به افراد زیر 31 سال بهتر ویزا میدن. صحت داره؟

دوستان منتظر سوال های بعدی من باشید.
    سلام دوست عزیز
    1. حتما همین توضیحات در مورد کیفیت تحصیل رو بدهید چون گپ تحصیلی دارید و قبرس بودید باید توضیح بدید و دلیل رها کردن تحصیل رو هم توضیح بدید قطعا کیفیت و رتبه ای که دانشگاه موناش داره دانشگاه قبرس نداره و توضیح منطقی خواهد بود.
    2. اگر شماره ملی توش بطور مشخص ذکر شده نیازی نیست برای قسمت کارت ملی و شناسنامه هر دو یک فایل رو اپلود کنید
    3. مدارکتون چون ترجمه رسمی هست فکر نکنم مشکلی باشه حالا مهر سفارت هم روش خورده باشه
    4. شما حتما باید رزومه در انتهای پروسه ویزا اپلود کنید ربطی به نوشتن Sop یا همون gte نداره... رزومه بصورت مجزا باید اپلود بشه... فقط در نوشتن Sop خودتون دقت کنید و کامل بنویسید
    5. فکر نکنم صحت داشته باشه این موضوع

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Rayan12 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    ویزامو تقریبا ۳ روز پیش سامیت کردم من ۲۱ سالمه برای ارشد عمران در دانشگاه wollongong آفر گرفتم من لیسانس در قبرس به زبان انگلیسی خواندم مدارکم تقریبا کامل منتها من تازه ۲ ماه فارغ التحصیل شدم برای GTE جاب آفر نتونستم بگیرم ولی گواهی اشتغال به کار و اینترشیپامو که گذروندم گذاشتم به نظر دوستان اگر جاب آفر ندارم مشکلی ایجاد می شه؟ من تازه فارغ التحصیل شدم طبیعی به نظر نمیرسه به این سرعت هم کار هم پیشنهاد کاری داشته باشم حالا دوستان اگر نظری دارن خوسحال می شم بشنوم درضمن SOP نکات کلیدی اشاره کردم برای آیندم گفتم چون شرکت که الان کار می کنم از من راضی (در نامه ترجمه شده ذکر شده این موضوع) می تونم همان جا ادامه کار بدم یا شرکت بزرگتر که اینترشیپ گذروندم

با تشکر از عزیزان
    همین شرکتی که الان کار میکنید میتونه یک نامه گواهی اشتغال به کار به شما بدن و در انتها بگن در زمان بازگشت شما به ایران پس از پایان تحصیل از شما دعوت به همکاری میکنن این خودش میشه جاب افر

Junior Member

با سلام

من از دانشگاه گریفیث پذیرش دارم و تمام شهریه رو هم خودم پرداخت می کنم. سوالی که برام پیش اومده اینه که الان دلار استرالیا با نرخ بانکی 2700 هزار تومان هستش در صورتی که در بازار آزاد 3200 هستش. حالا سفارت شهریه دانشگاه رو با نرخ بانکی در نظر میگیره با نرخ آزاد.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط learning67 نمایش پست ها
    با سلام

من از دانشگاه گریفیث پذیرش دارم و تمام شهریه رو هم خودم پرداخت می کنم. سوالی که برام پیش اومده اینه که الان دلار استرالیا با نرخ بانکی 2700 هزار تومان هستش در صورتی که در بازار آزاد 3200 هستش. حالا سفارت شهریه دانشگاه رو با نرخ بانکی در نظر میگیره با نرخ آزاد.
    شما وقتی گواهی حساب بانکی خودتون رو قصد دارید ارائه بدید بانک نرخ ارز دولتی رو در پرینت حساب وارد میکنه ولی شما سعی کنید مبلغ رو معادل با نرخ ازاد در حسابتون بزارید... اینجوری یک مقداری مبلغ پرینت حساب از مقدار مورد نیاز هم به نرخ ارز دولتی بیشتر خواهد شد...

نقل قول نوشته اصلی توسط mrardani نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    1. حتما همین توضیحات در مورد کیفیت تحصیل رو بدهید چون گپ تحصیلی دارید و قبرس بودید باید توضیح بدید و دلیل رها کردن تحصیل رو هم توضیح بدید قطعا کیفیت و رتبه ای که دانشگاه موناش داره دانشگاه قبرس نداره و توضیح منطقی خواهد بود.
    2. اگر شماره ملی توش بطور مشخص ذکر شده نیازی نیست برای قسمت کارت ملی و شناسنامه هر دو یک فایل رو اپلود کنید
    3. مدارکتون چون ترجمه رسمی هست فکر نکنم مشکلی باشه حالا مهر سفارت هم روش خورده باشه
    4. شما حتما باید رزومه در انتهای پروسه ویزا اپلود کنید ربطی به نوشتن Sop یا همون gte نداره... رزومه بصورت مجزا باید اپلود بشه... فقط در نوشتن Sop خودتون دقت کنید و کامل بنویسید
    5. فکر نکنم صحت داشته باشه این موضوع

با تشکر از راهنماییتون. ممنون میشم در مورد سوالات زیر هم راهنماییم کنید:

1- من به جز دلایل معمول مثل خدمت به وطنم یا وابستگی به پدر و مادرم هیچ توجیه دیگه ای مثل داشتن همسری که درایران میمونه, داشتن پدر و مادر پیر یا جاب آفر ندارم. به نظرتون اینکه به سابقه بیماری پدرم اشاره کنم فکر خوبی هست؟ دوستان چه چیز دیگه ای پیشنهاد میکنید؟
    2- چون نامه پذیرش من قابل دیفر نیست و اگه تا دسامبر ویزا رو نگیرم اسکالرشیپ از بین میره قصد دارم مدارک رو کامل ارسال کنم تا وقفه ای در کارم ایجاد نشه. میشه لطفا بگید ممکنه چه فرمهاییی رو ازم بخوان پر کنم و ازکجا باید دانلودشون کنم؟
    3- چند روز پیش برای دریافت گواهی عدم سو پیشینه به اداره پست مرکزی شیراز مراجعه کردم و گفتم که عجله دارم. مسئول مربوطه گفت که 40 روز دیگه برم اداره پست پیگیری کنم! این زمان که خیلی طولانی هست! کسی اطلاع داره معمولا این گواهی در چه مدت زمانی صادر میشه یا برای سریعتر گرفتنش باید چه کار کنم؟

ببخشید دوستان. منظور ازین سوال چیه؟ چه جوابی باید بدم؟ من بورسیه غیر دولتی دانشگاه رو دارم.

Is the applicant applying for this visa due to the closure of their Australian education provider?

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mmmaaallliii نمایش پست ها
    ببخشید دوستان. منظور ازین سوال چیه؟ چه جوابی باید بدم؟ من بورسیه غیر دولتی دانشگاه رو دارم.

Is the applicant applying for this visa due to the closure of their Australian education provider?

بزنید No برای جواب این سوال

Junior Member

با سلام

من فرم آنلاین رو تکمیل کردم و در قسمت اضافه نمودن مدارک متوجه شدم که خیلی از مدارکی که فکر می کردم ضروری هست رو ازم نخواسته آپلود کنم. من دارم برای دکتری میرم و حتی مدارک تحصیلی و ریز نمرات رو هم جایی نذاشته برای آپلودش. فکر می کنید دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟!! البته من خونده بودم که از 30 سپتامبر مدارک مورد نیاز آپدیت شدن. مدارکی که ازم من خواسته:
    1-health insurance
    2- Identity
    3-Employment history+resume
    4-GTE

بقیه مدارک رو کجا آپلود کنم پس؟ یعنی الان دیگه نیازی به اونا نیست؟

با تشکر از راهنماییتون

Junior Member

سلام
    در هر قسمت که اعلام کردید بخش Other داره اونجا بایستی ارسال کنید. و اطلاع داشته باشید که تمامی مدارک مانند ریز نمرات و مدرک تحصیلی خیلی ضروری هستند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin9880 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز

من بعد از پر کردن فرم آنلاین در صفحه ضمیمه کردن مدارک متوجه شدم که بسیاری از مدارکی که فکر می کردم ضروری هست رو از من نخواسته مثل مدارک تحصیلی ارشد و لیسانس و ریز نمرات. من دارم برای ویزا دانشجویی مقطع دکتری اقدام می کنم و تنها مدارکی که از من خواسته:
    1-Health insurance
    2-Identity
    3-Employment history+Resume
    4-GTE

مشکل کار کجاست؟؟!بقیه مدارک رو کجا آپلود کنم پس؟ یعنی به اونا نیازی نیس؟ البته من تو سایت سفارت خونده بودم از 30 سپتامبر مدارک مورد نیاز آپدیت میشن

با تشکر از دوستان

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)