صفحه 12 از 177 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 1767

موضوع: روند جدید درخواست ویزای دانشجویی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روند جدید درخواست ویزای دانشجویی (از جولای ۲۰۱۶ به بعد)

نقل قول نوشته اصلی توسط ALINIKPOOR نمایش پست ها
    سلام به شما
    ببینید دوست عزیز، روند اقدام برای ویزا اصولا سختی ها و استرس های خودش رو داره. پیشنهاد میکنم با تحلیل هایی که بر پایه اطلاعات کاملا ناقص بدست آمده، خودتان رو تحت فشار و استرس بیشتر قرار ندید. اگرم به این کار اصرار دارید، لا اقل به بقیه دوستان این احساس منفی بی پایه رو انتقال ندین لطفا!

با تحلیل نتایج کدام جامعه آماری به این نتیجه رسیدین که: " اوضاع ویزا دادن برای این گروه از بچه ها خیلی بد شده" یا "همینطور داریم بورسمونو از دست می دیم" ؟؟؟؟؟؟
    مگه همه دانشجویانی که برای ویزای استرالیا اقدام میکنن "اپلای آبرود" رو میشناسن؟ مگه اوناییکه میشناسن همه عضو هستن؟ مگه همه اونایی که عضون این صفحه خاص رو میخونن؟ مگه همه اوناییکه ای تاپیک رو مطالعه میکنن، نتایجشون رو شیر میکنن؟

هنوز فقط "دو" ماه از روند جدید گذشته. کمی به اعصابتون مسلط باشین و حس آرامش رو همراه با آگاهی به بقیه دوستان منتقل کنیم، که حتما موثر تر خواهد بود.

پیروز باشید
    سلام
    من بازم می گم خوشحال می شم اگر اینچا دانشجوی پی اچ دی جدیدا ویزا گرفتن مارو امیدوار کنن ...
    به هر حال جامعه آماری که من ازش مطلع هستم ربطی به اپلای ابرود و کسانی که اینجا هستند، نداره. به من گفتن بیشترز 100 پرونده باز از ایران هست که بعضا برای زمان های طولانی منتظر ویزا هستند. دلیلش احتمالا طولانی بودن چک امنیتی است که تو استرالیا بدون دخالت سفارت میشه و شرایط سختر شده، و از دست دادن بورس به خاطر دیر رسیدن ویزا برای خود من محتمله. ایجنتی که کار ویزای منو انجام داد بمن گفت بعد از جولای هنوز هیج ویزای پی اچ دی که کارشو انجام دادن گرنت نشده و چون یکی از دانشجویان همون آفیس بورسش کنسل شد منو تشویق کرد کشورای دیگه اپلای کنم! این حرف نمی تونه دروغ باشه چون اینا از خداشونه ویزا بگیرند. من همونجا قبلز جولای دیدم یه دانشجو مهندسی که بورس QUT بود 7 روزه ویزاش اومد.
    قصد من نگران کردن کسی نیست، واقعیت تلخ اینه که ممکنه ویزا بزودی نیاد و دانشگاه هم یه اکستنشن کوتاه بده ولی دیفر نکنه بورسو (مثل شرایط من) و این موضوع خیلی ناراحت کنندس چون زمان و هزینه صرف شده و میشه. حالا شما می گین همه چی دست ما نیست ما باید سعی کنیم، بله اینو که ما هم می دونیم و برای استرالیا همین کارو کردیم. چاره اینه که از همون اول اگر شرایطشو دارین جاهای دیگر هم اپلای کنین.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد، دانشگاه شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط ALINIKPOOR نمایش پست ها
    دوست عزیز، فکر نمیکنم کنسول استرالیا هم به این صراحتی که شما اعلام کردین بتونه شانس گرفتن ویزای دو هفته ای رو برا کسی مطرح کنه!
    با دادن اطلاعات درست و مستدل به هم کمک کنیم.

پاینده باشید.
    سلام دوست عزیز
    فکر کنم شما از اعضای تازه وارد باشین خیلی خوب هست که انرژی برای پاسخ گویی دارین ولی قطعا تجربه زیاد در پاسخگویی به سوالات دوستان کمک زیادی خواهد کرد پیشنهاد میکنم بیشتر مطالعه داشته باشین در خصوص ویزای استرالیا چون یک مواردی کاملا در سایت اداره مهاجرت مشخص شده و نیاز نیست سرکنسول باشین
    شاد باشین

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sarashsn نمایش پست ها
    سلام
    من بازم می گم خوشحال می شم اگر اینچا دانشجوی پی اچ دی جدیدا ویزا گرفتن مارو امیدوار کنن ...
    به هر حال جامعه آماری که من ازش مطلع هستم ربطی به اپلای ابرود و کسانی که اینجا هستند، نداره. به من گفتن بیشترز 100 پرونده باز از ایران هست که بعضا برای زمان های طولانی منتظر ویزا هستند. دلیلش احتمالا طولانی بودن چک امنیتی است که تو استرالیا بدون دخالت سفارت میشه و شرایط سختر شده، و از دست دادن بورس به خاطر دیر رسیدن ویزا برای خود من محتمله. ایجنتی که کار ویزای منو انجام داد بمن گفت بعد از جولای هنوز هیج ویزای پی اچ دی که کارشو انجام دادن گرنت نشده و چون یکی از دانشجویان همون آفیس بورسش کنسل شد منو تشویق کرد کشورای دیگه اپلای کنم! این حرف نمی تونه دروغ باشه چون اینا از خداشونه ویزا بگیرند. من همونجا قبلز جولای دیدم یه دانشجو مهندسی که بورس QUT بود 7 روزه ویزاش اومد.
    قصد من نگران کردن کسی نیست، واقعیت تلخ اینه که ممکنه ویزا بزودی نیاد و دانشگاه هم یه اکستنشن کوتاه بده ولی دیفر نکنه بورسو (مثل شرایط من) و این موضوع خیلی ناراحت کنندس چون زمان و هزینه صرف شده و میشه. حالا شما می گین همه چی دست ما نیست ما باید سعی کنیم، بله اینو که ما هم می دونیم و برای استرالیا همین کارو کردیم. چاره اینه که از همون اول اگر شرایطشو دارین جاهای دیگر هم اپلای کنین.
    موفق باشید.
    سلام دوست عزیز
    خب دو ماه زمان خیلی زیادی نیست ولی منم نشنیدم دکترا از پرونده های جدید کسی اومده باشه ولی خیلی از بچه ها حدود ۱۰ ۱۲ مورد ویزاهاشون تو این دو هفته اومد اخریش حدود ۶۹ روز پیش لاج کرده بود اینکه دنبال دانشگاه های سایر کشورها باشین خیلی پیشنهاد خوبی هست

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط aceredit نمایش پست ها
    من پذیرش دارم از مک کوایری با فاند البته نه فول فاند . کارهای مربوط به سفارت رو دادم یه شرکتی برام انجام بده مدارک رو خاصر و ترجمه کردم . الان از یه چیزی نگرانم .من گپ تحصیلی دارم که البته تمام مدت کار میکردم ولی چون رشته من هنر هست معمولا بدون بیمه بوده و الان نامه حاب افر از یه موسسه و گواهی اشتغال به کار با مهر و سربرگ اون شرکت دارم . ایا بیمه باید باشه ؟ ضمنا رزومه من به دلیل رشتم کاملا تصویری و اکثر دانشجوهای هنر رزومه تصویری دارن . پدرم اسپانسرم هستن و تو ایران ملک هم به نامم هست . به نظرتون چقدر شانس گرفتن ویزا دارم؟
    ممنون میشم لطف کنین ج بدین
    سلام دوست عزیز
    دلیل ریجکت امریکاتون social tie بوده؟؟؟ چه مدارکی اون زمان ارائه دادین؟ البته وجود برادرتون در امریکا احتمال میدم خیلی بی تاثیر نبوده؟ گپ تحصیلی رو با گواهی کار که پر کردین فقط باید یک sop خیلی خوب به سفارت ارائه بدین خیلی از سند زمین و حساب بانکی مهمتر هست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrardani نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    خب دو ماه زمان خیلی زیادی نیست ولی منم نشنیدم دکترا از پرونده های جدید کسی اومده باشه ولی خیلی از بچه ها حدود ۱۰ ۱۲ مورد ویزاهاشون تو این دو هفته اومد اخریش حدود ۶۹ روز پیش لاج کرده بود اینکه دنبال دانشگاه های سایر کشورها باشین خیلی پیشنهاد خوبی هست
    سلام.
    بسیار عالی. یه سوال. این دوستان که می گین جدیدا ویزاشون اومده می دونین برای ویزا ایجنت گرفته بودن یا نه؟؟ و میشه بدونم بازه ی زمانی انتظار برا این دوستانمون چقدر بوده؟ ممنون.
    به نظر شما اگر من تمام سعی امو بکنم تا بورسمو نگه دارم برا ترم بعد، احتمالش هست تو پاییز بیاد ویزام؟

اینکه دنبال دانشگاه های سایر کشورها باشین خیلی پیشنهاد خوبی هست
    بله به من میگن، ولی با شرایط زندگی شخصیم فقط کانادا رو می تونم روش حساب کنم که اونم باید GRE بخونم.

رشته و دانشگاه

دوست عزیز فکر نمیکنم جز McGill دانشگاه دیگه GRE بخواد من نشنیدم لااقل... یک بررسی دقیق تر انجام بدین البته شاید به رشته هم بستگی داره...
    ببینید ایجنت اسمش روش هست فقط ایجنت هست یک نفری که بجای شما مدارک رو میفرسته سفارت و هر از گاهی شاید پیگیری انجام بده... این دوستان همه مدل توشون بود... متوسط زمان ویزا برای رشته های فنی تا قبل از عید حدود 2 الی 3 ماه بود ولی از بعد از عید پرونده ها خیلی طولانی شده الان به مراتب بچه های حدود 4 الی 6 ماه هستن که ویزاهاشون نیومده البته بیشتر جز بچه های مواد و مکانیک هستن... هرچه سریعتر برای ویزا ادم اقدام کنه منطقی تر هست و تمام تلاشتون رو برای دیفر انجام بدین من خودم تا الان 2 بار دیفر کردم بسته به نوع بورس اگر استاد اوکی بده میشه تا چندبار دیفر کرد... البته یکی از دوستان هم سه روز پیش بورس رو از دست داد و هنوز ویزاش نیومده... هیچ قاعده و قانون خاصی هم نداره... فقط چیزی که بدیهی هست و تجربه نشون داده ویزای بچه های رشته های غیر مهندسی مثل توریسم مدیریت گردشگری پرستاری اینا زیر 2 هفته اومده حتی یادم اومد یکی از بچه ها که با سیستم جدید هم اپلای کرده بود هفته پیش ویزاش اومد مدیریت صنعتی بود و 10 روزه ویزاش با همسرشون اومد...

نقل قول نوشته اصلی توسط sarashsn نمایش پست ها
    سلام
    موفق باشید.
    سلام بر شما

ببینید همه صحبت من اینه که با رجوع به رفرنس های غیر معتبر روحیه خودتون رو خراب نکنید. دوست عزیز مگه ایجنتی که شما اقدام کردین چند درصد از کل دانشجوهای ایرانی رو کاور میکنه؟
    بله طبیعتا امکان گرنت هفت روزه تا هفت ماهه هست، این رو کسی منکر نمیشه اما اینها که میفرمایید صرفا استثنا هستن...

به گفته رسمی وزارت خارجه استرالیا به 75% اپلیکنت ها طی 4 هفته جواب داده خواهد شد (با تاکید بر شروع زمان از روزی که مدارک کامل شده باشه و نقص های پرونده هم رفع شده باشه)... این برای مثال هست... خب حالا فکر کنید که کسی فقط دو هفته تا شروع درسش مونده، آیا امکان داره نرسه؟ بله! زیاد . . . آیا امکان داره برسه؟ بله! کم ... آیا امکان داره رد بشه؟ بله.... دوست خوبم دقیق تر از این نمیشه جواب داد به این سوال ها حتی اگر فردی از 1/1/1 عضو اپلای آبرود بوده باشه!

بله قصد شما و هیچ کس دیگه نگران کردن دوستان نیست، اما در عمل این اتفاق میافته!

بله!ممکنه ویزاتون به این زودیا نیاد...ممکنه دانشگاه اکستنشن کوتاه بده... ممکنه بورستون از دست بدین!
    کاری هست که بتونید انجام بدین ولی انجام ندادین؟ بسم الله...

اگر نه... پس:

ممکنه ویزاتون به زودی بیاد . . . یا دانشگاه دیفر کنه و بورستون رو از دست ندین!

اگر هم کلی اتفاقات منفی که مد نظرتون بود، پیش آمد، جای غم نیست... شما همه کارهای لازم رو انجام دادین...

لطفا مثبت فکر کنیم...
    از شما دوست خوبم میخوام که نتیجه نهایی کارتون رو اینجا با بچه های تاپیک در میان بگذارید.

(با فراهم کردن گزینه های مختلف و دانشگاهها و کشورهای مختلف کاملا باتون موافقم)

سرزنده و سلامت باشین.

سلام دوست عزیز
    فکر کنم شما از اعضای تازه وارد باشین خیلی خوب هست که انرژی برای پاسخ گویی دارین ولی قطعا تجربه زیاد در پاسخگویی به سوالات دوستان کمک زیادی خواهد کرد پیشنهاد میکنم بیشتر مطالعه داشته باشین در خصوص ویزای استرالیا چون یک مواردی کاملا در سایت اداره مهاجرت مشخص شده و نیاز نیست سرکنسول باشین
    شاد باشین
    سلام دوست عزیز

بله تازه وارد هستم . . . و اگر فرصت داشته باشم نکاتی رو که به ذهنم میرسه با دوستان در میان میگذارم و متقابلا از نظراتشوم استفاده میکنم.

لطفا من رو راهنماای کنید که از کدوم قسمت سایت مهاجرت میشه به نتیجه که شما مطرح کردین درباره دوستمون، رسید؟

من چیزی ندیدم... البته میتونه به این دلیل باشه که بدلیل فرصت کم خیلی چیزا رو نخوندم طبیعتا.

پاینده باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط aceredit نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون خیلی اروم شدم ولی من هر کاری تونستم برا امریکا هم کردم ولی ریجکت شدم البته فاند نداشتم و برادرم هم اونجا هستن . متاسفانه بخاطر ایرانی بودن شرایط ما خیلی سخت تره . در مورد بیمه اطلاعی دارین؟اصلا لازمه یا همون گواهی اشتغال به کار کافیه؟
    سلام دوست عزیز

من نگفتم اگه هر کاری از دستتون بر اومد انجام بدین حتما به نتیجه میرسین... صحبتم اینه که افسوس نمیخورین... و این عالیه.

خیلی موارد در زندگی آدم هست که خارج از کنترل خودشه... واقعیت اینه که روابط سیاسی بین کشورها، تصمیمات داخلی دولت ها، نیازهای بازار در کشور مقصد و خیلی چیزهای دیگه در صدور ویزای تحصیلی نقش دارن که اتفاقا همه خارج از کنترل ما هستن.
    پس وقتی نمیشه تغییری درشون ایجاد کرد، نگرانشون هم نباشیم.

فکر میکنم بیمه مهر تایید محکمی باشه بر سابقه کارتون... اگه میتونید فراهم کنید، انجامش بدین... اگر هم نه، که دیگه توکل بر خدا.

دلتون گرم باشه.

Junior Member

خیلی كم اتفاق میفته كه ویزای ایرانی ها توی 4 هفته بیاد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)