صفحه 147 از 177 نخستنخست ... 4797137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,461 تا 1,470 , از مجموع 1767

موضوع: روند جدید درخواست ویزای دانشجویی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روند جدید درخواست ویزای دانشجویی (از جولای ۲۰۱۶ به بعد)

نقل قول نوشته اصلی توسط mysavageitaly نمایش پست ها
    سلام
    شما پاسپورت دارین؟ فکر کنم با این شرایط شما، قبلنا حتی پاسپورت هم نمی دادن!!!...
    سلام بله پاسپورت دارم. من حقیقتش الان هم دانشجوی دکترا هستم و معافیت تحصیلی داخل دارم. اما برنامم این بود که بعد از گرفتن ویزا با یه وثیقه تفریحی (15 تومن) از کشور خارج بشم. چون یک سری از دوستانم با شرایط مشابه من همین کارو کردن و بعد از گرفتن ویزا(البته اونا برای کانادا و آمریکا اقدام کردند و ظاهرا اون کشور ها برای سفارت و ویزا نیاز به مدرک مشخص نظام وظیفه ندارند) از کشور خارج شدند. یه راه حل دیگه هم شاید باشه برام که نمیدونم قابل انجام هست یا نه که اون هم انصراف از دکترا در ترم 11 و گرفتن معافیت تحصیلی مجدد که فکر میکنم اگر هم عملی باشه انقدر دردسر داره و زمان بر هست که باعث بشه مهلت آفرم اکسپار شه...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

سلام دوستان وقت بخیر
    در رابطه با لزوم به روز بودن مدکر زبان برای سفارت سوال داشتم . مدرک ایلتس من 10 سپتامبر اکسپایر شده اما دانشگاه چون ددلاینش 30 اگست بود پذیرش آنکاندیشنال داده و صحبتی از زبان نکرده.
    الان برای سفارت باید دوباره امتحان آیلتس بدم یا همون مدرک قبلی مورد قبول هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید که اگر نیازه من سریعتر اقدام کنم برای آزمون

دوست عزیز
    اتفاقاً تجربه شخصی من نشون داد که دو سفارتی که شما گفتید رو مسئله کارت سربازی و این که کجا خدمت کردید خیلی بیشتر حساس هستند. داشتن مدرکی دال بر خدمت سربازی، معافیت یا هر چیزی در این زمینه خیلی مهمه و باید جز مدارک ارسالی شما باشه (مخصوصاً در این شرایط که سفارتخانه های خارجی در مورد خدمت سربازی در سپاه پاسداران حساس هستند).

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77777 نمایش پست ها
    سلام بله پاسپورت دارم. من حقیقتش الان هم دانشجوی دکترا هستم و معافیت تحصیلی داخل دارم. اما برنامم این بود که بعد از گرفتن ویزا با یه وثیقه تفریحی (15 تومن) از کشور خارج بشم. چون یک سری از دوستانم با شرایط مشابه من همین کارو کردن و بعد از گرفتن ویزا(البته اونا برای کانادا و آمریکا اقدام کردند و ظاهرا اون کشور ها برای سفارت و ویزا نیاز به مدرک مشخص نظام وظیفه ندارند) از کشور خارج شدند. یه راه حل دیگه هم شاید باشه برام که نمیدونم قابل انجام هست یا نه که اون هم انصراف از دکترا در ترم 11 و گرفتن معافیت تحصیلی مجدد که فکر میکنم اگر هم عملی باشه انقدر دردسر داره و زمان بر هست که باعث بشه مهلت آفرم اکسپار شه...

Junior Member

سلام دوستان
    کسی میدونه برای یه دوره 4 ساله دکتری استرالیا، چند ماه باید حداکثر بیمه گرفت واسه سفارت؟ چون مثه اینکه مدت زمان ویزا بر اساس بیمه صادر میشه.

Junior Member

با سلام. دوستان وضعیت ویزای من بعد از حدود 48 روز اپدیت شد و پیام Complete character assessment information نمایش داده میشه. من دکترای داروسازی پذیرش گرفتم و شغل دولتی دارم. این پیغام یعنی چک امنیتی؟ چقد طول میکشه نتیجه بیاد؟ ممنون از همه دوستان عزیز

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mysavageitaly نمایش پست ها
    دوست عزیز
    اتفاقاً تجربه شخصی من نشون داد که دو سفارتی که شما گفتید رو مسئله کارت سربازی و این که کجا خدمت کردید خیلی بیشتر حساس هستند. داشتن مدرکی دال بر خدمت سربازی، معافیت یا هر چیزی در این زمینه خیلی مهمه و باید جز مدارک ارسالی شما باشه (مخصوصاً در این شرایط که سفارتخانه های خارجی در مورد خدمت سربازی در سپاه پاسداران حساس هستند).
    سلام و ممنون از پاسختون. موضوع اینکه من الان معافیت تحصیلی دارم چون دانشجوی دکترای داخل هستم. حالا نکته اینجاست که اولا معافیت من تا سال 98 هست یعنی تا یک سال دیگه. و دوره دکترای استرالیا سه ساله هست، حالا اصلا این تاریخ ها برای سفارت مهمه یا فقط یه مدرک میخاد که ببینه من در حال حاضر معافیت تحصیلی دارم؟ و مورد بعدی اینکه ایا من میتونم همین معافیت تحصیلی فعلی رو ارائه بدم؟ اگر اره، از کجا باید برم مدرکشو بگیرم؟ نظام وظیفه؟ دانشگاهم؟ یا وزارت علوم؟
    موضوع بعدی هم اینکه چون من تا حالا عنوان نکردم که دانشجوی دکترای داخل هستم اگر در مدرک معافیت ذکر بشه میتونه مشکل ساز بشه؟

Junior Member

سلام من الان نزدیک ۹ ماه هست که منتظر ویزا هستم. برای دکتری مکانیک از دانشگاه RMIT پذیرش گرفتم و الان دوباره تا اخر دسامبر دیفر کردم. نامه CoE رو همین دیروز به اکانت ویزام attach کردم. قبلا یکبار دیگه هم دیفر کرده بودم و به محض آپلود کردن CoE اکانت ویزام آپدیت میشد ولی الان با اینکه نامه رو آپلود کردم ولی last update رو میزنه همون دفعه قبلی نه مال دیروز. به نظرتون مشکلی برای اکانت ویزام پیش اومده؟! چه میشه کرد؟ سفارت که اصلا به هیچ ایمیلی جواب نمیده!

Junior Member

سلام دوستان.
    کسی میدونه اگه GTE رو از روی بچه هایی که قبلا با موفقیت ویزا گرفتن بنویسیم ممکنه مشکلی پیش بیاد؟ منظورم جملاتیه که کپی هست. چون واقعا نوشتن یه GTE خوب سخته.

ممنون.

دوست عزیز
    من فکر می کنم معافیت تحصیلی به هر حال شک برانگیزه و میپرسن در حال حاضر که محصل حساب میشی کجا درس میخونی؟ چی میخونی؟ و در ضمن باعث میشه از طریق چک امنیتی پیگیر محل تحصیل شما بشن که کلاً صداقت شما زیر سوال میره!! البته این نظر شخصی من و از شنیده هاست، اگر بقیه دوستان هم تجربه یا نظری دارند میتونن به اشتراک بذارن...

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77777 نمایش پست ها
    سلام و ممنون از پاسختون. موضوع اینکه من الان معافیت تحصیلی دارم چون دانشجوی دکترای داخل هستم. حالا نکته اینجاست که اولا معافیت من تا سال 98 هست یعنی تا یک سال دیگه. و دوره دکترای استرالیا سه ساله هست، حالا اصلا این تاریخ ها برای سفارت مهمه یا فقط یه مدرک میخاد که ببینه من در حال حاضر معافیت تحصیلی دارم؟ و مورد بعدی اینکه ایا من میتونم همین معافیت تحصیلی فعلی رو ارائه بدم؟ اگر اره، از کجا باید برم مدرکشو بگیرم؟ نظام وظیفه؟ دانشگاهم؟ یا وزارت علوم؟
    موضوع بعدی هم اینکه چون من تا حالا عنوان نکردم که دانشجوی دکترای داخل هستم اگر در مدرک معافیت ذکر بشه میتونه مشکل ساز بشه؟

سلام دوست عزیز
    من هم مشکل شما رو دارم و 8 ماهه منتظر ویزا هستم و CoE رو آپلود کردم و 3 ماه پیش به سفارت ایمیل زدم (امان) و بلافاصله جواب دادند که ما هر گونه تغییر در اپلیکیشن شما رو متوجه میشیم، حتی اگر خودتون نگید یا ما به شما اطلاع ندیم. بعداً از طریق دانشگاه خبر دادند که CoE جدید که صادر میشه به وزارت ارسال میشه و اونا هم در جریانش قرار می گیرند، در واقع انگار از کد CoE تاریخ انقاضش مشخص میشه و شما چه خبر بدین یا ندین خودشون میفهمن. افیسر به من گفت همین که CoE جدید رو در سایت آپلود کنی دیگه نیاز به کار دیگه ای نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mfayyazim نمایش پست ها
    سلام من الان نزدیک ۹ ماه هست که منتظر ویزا هستم. برای دکتری مکانیک از دانشگاه RMIT پذیرش گرفتم و الان دوباره تا اخر دسامبر دیفر کردم. نامه CoE رو همین دیروز به اکانت ویزام attach کردم. قبلا یکبار دیگه هم دیفر کرده بودم و به محض آپلود کردن CoE اکانت ویزام آپدیت میشد ولی الان با اینکه نامه رو آپلود کردم ولی last update رو میزنه همون دفعه قبلی نه مال دیروز. به نظرتون مشکلی برای اکانت ویزام پیش اومده؟! چه میشه کرد؟ سفارت که اصلا به هیچ ایمیلی جواب نمیده!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)