صفحه 148 از 177 نخستنخست ... 4898138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,471 تا 1,480 , از مجموع 1767

موضوع: روند جدید درخواست ویزای دانشجویی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روند جدید درخواست ویزای دانشجویی (از جولای ۲۰۱۶ به بعد)

ممنون از پاسختون. من کلا تا اخر دسامبر وقت دارم و بعدش اسکالرشیپم تموم میشه. واقعا نگرانم. هیچ راهی برای تسریع روند نتیجه ویزا وجود نداره؟! من که هر چقدر به سفارت ایمیل میزنم غیر از اون auto reply جوابی نمیگیرم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mysavageitaly نمایش پست ها
    دوست عزیز
    من فکر می کنم معافیت تحصیلی به هر حال شک برانگیزه و میپرسن در حال حاضر که محصل حساب میشی کجا درس میخونی؟ چی میخونی؟ و در ضمن باعث میشه از طریق چک امنیتی پیگیر محل تحصیل شما بشن که کلاً صداقت شما زیر سوال میره!! البته این نظر شخصی من و از شنیده هاست، اگر بقیه دوستان هم تجربه یا نظری دارند میتونن به اشتراک بذارن...
    ممنون. بنابراین طبق توصیه شما میفرمایین بهترین راه همون انصراف از دکترا و گرفتن معافیت تحصیلی مجدد از طریق پذیرش دانشگاه استرالیا هست درسته؟ که اون هم فکر کنم یه برگه (نامه معافیت تحصیلی خارج) از نظام وظیفه به وزارت علوم میزنه که این فرد مثلا تا 4 سال دیگه (برای مقطع دکترا) معافیت تحصیلی خارج داره، که این برگه فارسی هست و باید ترجمه ش کنم درسته؟ حالا موضوعی که من از یکی از بچه ها شنیدم این هست که علاوه بر پذیرش باید مدرک ویزا رو هم داشت تا معافیت تحصیلی خارج صادر بشه. این امر صحت داره؟ یا همون نامه پذیرش کافی هست بدون مدرک ویزا برای گرفتن معافیت تحصیلی خارج؟

سلام دوستان.
    وقت بخیر.
    من جدیدا بورسیه گرفتم و برای ویزا اقدام کردم. برای مقطع دکتری.

امروز یه ایمیل از IMMI دریافت کردم که باید یه سری اطلاعات اضافه بدم
    1- وضعیت سربازی
    من سربازی نرفتم و در حال حاضر از معافیت تحصیلی استفاده میکنم.)در حال حاضر در مقطع دکتری تو خود ایران تحصیل میکنم و معافیت تحصیلی دارم).
    با توجه به توضیحات قبلی دوستان مبنی بر اینکه دکتری ایران رو انصراف بدم و برم وزارت درخواست تغییر بدم رو هم نمیتونم انجام بدم. چون 4 سال پیش من ابتدا از سوئیس پذیرش داشتم و تو وزارت هم ثبت کردم. منتهی به دلایل مشکل مالی نتونستم برم وسال بعد تو یه دانشگاه داخلی ثبت نام کردم و در نتیجه معافیت تحصیلیم برای این دانشگاه تغییر کرد. لذا دیگه نمیتونم از این سیستم استفاده کنم و اگر انصراف بدم میرم تو لیست مشمولین!
    با توجه به این موضوع به نظرتون چه فایلی باید برای سفاررت بفرستم (تو سایت IMMI آپلود کنم)؟ و از کجا تهیه کنم که مرود قبولشون باشه (منظورم ترجمه نیست، ارگانی که تو ایران ازش باید نامه بگیرم)!

2- مسئله دوم اینه که یه درخواست عجیب از من کرده!
    تو سایت IMMI من هم نامه بورسیه رو ثبت کردم هم نامه "overseas student confirmation-of-enrolment (coe)"
    منتهی الان تو توضیحات ایمیلی که برام اومده اینطور نوشته:
    Evidence of enrolment - thesis marking
    Information provided with your application shows that you have recently submitted your
    thesis for marking. Provide a letter from your education provider outlining that your thesis
    has been submitted and that they require you to remain in Australia during the assessment
    and review processes. Ensure that the letter specifies the length of time they require you to
    remain in Australia.
    همونطور که عرض کردم من به عنوان یه دانشجوی PhD جدید ثبت نام کردم، چرا از من درخواست اطلاعات تز کرده! الان به نظرتون من چیکار کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77777 نمایش پست ها
    ممنون. بنابراین طبق توصیه شما میفرمایین بهترین راه همون انصراف از دکترا و گرفتن معافیت تحصیلی مجدد از طریق پذیرش دانشگاه استرالیا هست درسته؟ که اون هم فکر کنم یه برگه (نامه معافیت تحصیلی خارج) از نظام وظیفه به وزارت علوم میزنه که این فرد مثلا تا 4 سال دیگه (برای مقطع دکترا) معافیت تحصیلی خارج داره، که این برگه فارسی هست و باید ترجمه ش کنم درسته؟ حالا موضوعی که من از یکی از بچه ها شنیدم این هست که علاوه بر پذیرش باید مدرک ویزا رو هم داشت تا معافیت تحصیلی خارج صادر بشه. این امر صحت داره؟ یا همون نامه پذیرش کافی هست بدون مدرک ویزا برای گرفتن معافیت تحصیلی خارج؟
    سلام.
    من هم یک تجربه نسبتن مشابه شما دارم به این صورت: دارم مقطع دکتری رو خارج از کشور میخونم. ترم دو بودم که پذیرشم اومد و برای ویزا اقدام کردم. یک ماه بعد ترجمه کامل شناسنامه، اقامتم در کشور محل تحصیلم، و ویزاهای سفرهای قبلیم رو خواستن. یعنی معافیت رو از من نخواستن. دو ماه پیش هم پذیرش قبلیم اومد و COE جدید رو آپلود کردم. من چون یک بار قبلن در ارشد انصراف داده بودم نمیتونم دکتری رو انصراف بدم. واسه همین وضعیت نظام وظیفه م نامشخص هست و نمیتونم به کشور برگردم. احتمال زیاد وثیقه م ضبط میشه و اگر بهم ویزا بدن، میرم استرالیا و دوباره برای دریافت معافیت تحصیلی اقدام میکنم. در مورد معافیت تحصیلی خارج از کشور هم، درست میفرماید; باید ویزا هم به امور دانشجویان ارائه بدید مگر اینکه در کشورهایی تحصیل کنید که ویزا نمیخواد برای ایرانیها. یعنی نامه پذیرش کافی نیست.

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد، دانشگاه شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirarsalan199 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    وقت بخیر.
    من جدیدا بورسیه گرفتم و برای ویزا اقدام کردم. برای مقطع دکتری.

امروز یه ایمیل از IMMI دریافت کردم که باید یه سری اطلاعات اضافه بدم
    1- وضعیت سربازی
    من سربازی نرفتم و در حال حاضر از معافیت تحصیلی استفاده میکنم.)در حال حاضر در مقطع دکتری تو خود ایران تحصیل میکنم و معافیت تحصیلی دارم).
    با توجه به توضیحات قبلی دوستان مبنی بر اینکه دکتری ایران رو انصراف بدم و برم وزارت درخواست تغییر بدم رو هم نمیتونم انجام بدم. چون 4 سال پیش من ابتدا از سوئیس پذیرش داشتم و تو وزارت هم ثبت کردم. منتهی به دلایل مشکل مالی نتونستم برم وسال بعد تو یه دانشگاه داخلی ثبت نام کردم و در نتیجه معافیت تحصیلیم برای این دانشگاه تغییر کرد. لذا دیگه نمیتونم از این سیستم استفاده کنم و اگر انصراف بدم میرم تو لیست مشمولین!
    با توجه به این موضوع به نظرتون چه فایلی باید برای سفاررت بفرستم (تو سایت IMMI آپلود کنم)؟ و از کجا تهیه کنم که مرود قبولشون باشه (منظورم ترجمه نیست، ارگانی که تو ایران ازش باید نامه بگیرم)!

2- مسئله دوم اینه که یه درخواست عجیب از من کرده!
    تو سایت IMMI من هم نامه بورسیه رو ثبت کردم هم نامه "overseas student confirmation-of-enrolment (coe)"
    منتهی الان تو توضیحات ایمیلی که برام اومده اینطور نوشته:
    Evidence of enrolment - thesis marking
    Information provided with your application shows that you have recently submitted your
    thesis for marking. Provide a letter from your education provider outlining that your thesis
    has been submitted and that they require you to remain in Australia during the assessment
    and review processes. Ensure that the letter specifies the length of time they require you to
    remain in Australia.
    همونطور که عرض کردم من به عنوان یه دانشجوی PhD جدید ثبت نام کردم، چرا از من درخواست اطلاعات تز کرده! الان به نظرتون من چیکار کنم؟
    حتما جایی تو تشکیل پرونده اشتباه کردید. ایمیل بزنید بگید من تازه میخوام برم استرالیا دکترا بخونم اصلا پایان نامه ندارم تازه میخوام درسم رو شروع کنم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط johnny_depp19 نمایش پست ها
    سلام.
    من هم یک تجربه نسبتن مشابه شما دارم به این صورت: دارم مقطع دکتری رو خارج از کشور میخونم. ترم دو بودم که پذیرشم اومد و برای ویزا اقدام کردم. یک ماه بعد ترجمه کامل شناسنامه، اقامتم در کشور محل تحصیلم، و ویزاهای سفرهای قبلیم رو خواستن. یعنی معافیت رو از من نخواستن. دو ماه پیش هم پذیرش قبلیم اومد و COE جدید رو آپلود کردم. من چون یک بار قبلن در ارشد انصراف داده بودم نمیتونم دکتری رو انصراف بدم. واسه همین وضعیت نظام وظیفه م نامشخص هست و نمیتونم به کشور برگردم. احتمال زیاد وثیقه م ضبط میشه و اگر بهم ویزا بدن، میرم استرالیا و دوباره برای دریافت معافیت تحصیلی اقدام میکنم. در مورد معافیت تحصیلی خارج از کشور هم، درست میفرماید; باید ویزا هم به امور دانشجویان ارائه بدید مگر اینکه در کشورهایی تحصیل کنید که ویزا نمیخواد برای ایرانیها. یعنی نامه پذیرش کافی نیست.
    سلام. بله شرایطمون مشابه هست. تنها تفاوت شاید این باشه که شما از ایران اقدام نمی کنید و دارید از یه کشور دیگه اقدام می کنید که شاید باعث بشه رو این مسئله کمتر حساس شده باشن. بهر حال امیدوارم زودتر ویزاتون گرنت بشه و خبری خوش رو بدین. لطفا در جریان بزارید اگر خبری شد. ممنون. اگر شد توی خصوصی بهتون پیام میدم برای ارتباط بیشتر.

نقل قول نوشته اصلی توسط mrardani نمایش پست ها
    حتما جایی تو تشکیل پرونده اشتباه کردید. ایمیل بزنید بگید من تازه میخوام برم استرالیا دکترا بخونم اصلا پایان نامه ندارم تازه میخوام درسم رو شروع کنم
    نه بعیده اشتباه از سمت من باشه. چون هم pdf اپلیکیشن رودر زمان سابمیت دارم. هم دیروز که ایمیل رو گرفتم رفتم تو اکانت immi و دوباره اپلیکشن رو دانلود کردم.
    از اول تا اخرشو چند بار خوندم. لذا مطمئنم اشتباه از سمت من نبوده.
    حالا چون ارجاع (رپلای ایمیل) به سفارت عمان بوده یه ایمیل دادم به اونجا گفتم احتمالا خطا/اشتباهی رخ داده و من دانشجوی جدیدم.
    یه ایمیل هم دادم اینترنشنال افیس دانشگاه شاید اشتباه از سمت اونا بوده باشه!

حالا برای سربازی به نظرتون چیکار کنم! همین معافیت تحصیلی که از پلیس +10 میدن رو ترجمه کنم؟!

دوستان سلام.
    من به تازگی از دانشگاه وسترن استرالیا پذیرش گرفتم. منتهی اسکالرشیپم شامل RTP fees offset که یه فاند دولتی و Univ postgraduate award هستش که مشخصا برای دانشگاهه. الان من نمیدونم تو قسمتی که ازم سوال میپرسته که فاندم دولتیه یا نه yes بزنم یا no? کسی میتونه راهنماییم کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77777 نمایش پست ها
    سلام. بله شرایطمون مشابه هست. تنها تفاوت شاید این باشه که شما از ایران اقدام نمی کنید و دارید از یه کشور دیگه اقدام می کنید که شاید باعث بشه رو این مسئله کمتر حساس شده باشن. بهر حال امیدوارم زودتر ویزاتون گرنت بشه و خبری خوش رو بدین. لطفا در جریان بزارید اگر خبری شد. ممنون. اگر شد توی خصوصی بهتون پیام میدم برای ارتباط بیشتر.
    احتمالن شما درست میفرمایید و چون من در ایران نبودم شاید لازم ندیدن مدرک نظام وظیفه رو.
    ممنون. امیدوارم ویزای همه زود بیاد.

عرض سلام و درود
    بنده در تاریخ 13 اگوست ویزا را سابمیت کردم از طریق ایجنت. هنوز پاسخی نگرفتم یعنی ویزا هیچ تغییر وضعیتی نداشته و حتی وارد چک امنیتی هم نشده است. چند روز دیگه میشه 60 روز. ایا این روند عادی هست ؟ بنده 8 نوامبر شروع دانشگاه ام هست. دوستانی که تجربه دارند ایا ایمیل زدن فایده ای داره ؟
    ضمنا پدیرش دکترا دانشگاه Deakin رو دارم.

ممنون میشم راهنمایی کنید.
    با تشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)