صفحه 52 از 177 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162102152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 1767

موضوع: روند جدید درخواست ویزای دانشجویی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روند جدید درخواست ویزای دانشجویی (از جولای ۲۰۱۶ به بعد)

با سلام
    من این مسئله رو کاملا بررسی کردم امکان خرید دو بیمه سینگل در حال حاضر وجود ندارد خواهشمندم این بحث رو اینجا تمومش کنید که باعث اشتباه دیگران نشود.

نکته بسیار مهم : امکان خرید دو بیمه سینگل تنها در صورتی امکان پذیر است که هر یک از طرفین پذیرش از دانشگاه داشته باشند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_mrhd نمایش پست ها
    خیلی ممنونم
    شما اطلاعاتی راجع به بیمه Allianz در فروم بیمه دانشجویی نوشته بودید، شما با اون سیستم اقدام کردید یا کاپل گرفتید؟
    خیر من فقط بررسی کردم و اقدام نکردم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_siami
    نقل قول نوشته اصلی توسط alir1234r
    سلام و احترام

تبریک عرض میکنم برای ویزاتون و ببخشید که اینجا مزاحمتون میشم. من برای ویزا دارم اقدام میکنم با توجه به تجربه مثبتتون اگر راهنمایی بفرمایید که مدارک را در چه حد کامل فرستادین و اگر اینکار رو کردین لیست کامل مدارک را از جای خاصی مشاهده کردین یا خیر، ممنون میشم.

با تشکر
    کاش این سوال رو داخل گروه می پرسیدید
    من کلیه مدارک مورد نیاز رو ارسال کردم
    1- شناسنامه و کارت ملی خودم و همسرم
    2- کارت پایان خدمت
    3- پاسپورت خودم و همسرم
    4- عکس خودم و همسرم
    5- گواهی OSHC
    6- GTE خودم و همسرم
    7- رزومه کامل + گواهی کار + مدارک زبان + مدارک دانشگاهی
    8- سند ازدواج
    9- Research proposal

ضمنا کلیه مدارک فارسی رو ترجمه ناتی کرده بودم و اصل و ترجمه را در یک فایل ارسال کردم همچنین گواهی تمکن مالی هم گرفته بودم ولی از سفارت پرسیدم گفتن چون بورس داری لازم نیست بفرستی.

چون این سوال ممکنه سوال خیلیا باشه لطف این موارد رو در گروه در بخش مربوطه قرار دهید.
    موفق باشید
    ممنون از پاسختون
    جند سوال دیگه هم دارم

فارسی مدارک را اتچ کردید؟
    اس او پی هم ضمیمه کردین؟
    فرمهایی که پر کردین را می فرمایین؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط m_siami نمایش پست ها
    کاری که شما میتونی انجام بدی اینه که مدارکت رو با این بیمه برای ویزا ارسال کنی و داخل GTE توضیح بدی و بگی به محض اینکه بیمه جدید رو خریدم ارسال میکنم ضمنا فکر نمیکنم COE ربطی به بیمه داشته باشه چون داخل COE من نوشته بود دانشجو متعهد شده خودش OSHC رو بخره و جایه دیگه من مدرک بیمه رو آپلود کردم.
    ضمنا بیمه چیزی نیست که بخاطر اون ویزا ریجکت شه فقط شما باید سریعا با دانشگاه مکاتبه کنی که به تعطیلات پایان سال نخوری
    موفق باشید

سلام بر شما

دوست خوبم، از اونجا که ویزا دقیقا بر اساس تاریخ بیمه صادر میشه، یکی از مهم ترین و شسته-رفته ترین مدارک میبایست همین بیمه باشه. پیشنهاد میکنم با وسواس کامل به این قضیه نگاه کنید.

هم.نطور که فرمودین در مورد شما، خودتون باید بیمه رو تهیه کنید به همین دلیل در COE تون چیزی گفته نشده به غیر از اشاره به همین نکته. اما زمانیکه بورس پوشش میده بیمه ی یک یا هر دو نفر رو، هم در اون نامه میاد و هم نامه ی جداگونه ی پالیسی بیمه. تا زمانیکه وضعیت بیمه به وضوح مشخص نباشه، امکان صدور ویزا نیست و در صورت ناقص یا مخدوش بودن اون، ریجکت شدن نفر دوم یا حتی هر دو نفر، محال نیست. ( این صرفا نظر شخصیه و بیشتر قصدم ایجاد حساسیت هست در تعیین تکلیف دقیق بیمتون. بعضی وقتها بعضی صرفه جویی ها به قیمت از دست رفتن تمام تلاشهای ما تموم میشه).

پیروز باشید

شاد زی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alir1234r نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    جند سوال دیگه هم دارم

فارسی مدارک را اتچ کردید؟
    اس او پی هم ضمیمه کردین؟
    فرمهایی که پر کردین را می فرمایین؟

ممنون
    بله تمامی مدارک رو فارسی و انگلیسی رو ارسال کردم
    به عنوان مثال یک فایل داشتم کارت ملی که صفحه اول ترجمه شده انگلیسی و صفحه دوم اصل کارت ملی به صورت فارسی. همه مدارک رو به همین صورت اسکن کردم
    من فقط GTE آماده کردم یکی برای خودم یکی هم برای خانومم در دو فایل جداگانه
    غیر از فرمهایی که به صورت آنلاین وجود داشت هیچ فرم دیگری پر نکردم

ضمنا یه نکته بسیار مهم : اگر متاهل هستید در اون صفحه ای که اطلاعات بستگان رو وارد میکنید اطلاعات بستگان همسر رو هم وارد کنید که بعدا یک فرم برای اون قضیه ازتون نخوان.
    موفق باشید.

Junior Member

به عنوان مثال یک فایل داشتم کارت ملی که صفحه اول ترجمه شده انگلیسی و صفحه دوم اصل کارت ملی به صورت فارسی. همه مدارک رو به همین صورت اسکن کردم

ضمنا یه نکته بسیار مهم : اگر متاهل هستید در اون صفحه ای که اطلاعات بستگان رو وارد میکنید اطلاعات بستگان همسر رو هم وارد کنید که بعدا یک فرم برای اون قضیه ازتون نخوان.
    موفق باشید.

ممنون برای وقتتون
    شما نامه job offer هم اپلود نکردین؟

فرم های قدیمی پی دی اف هم که الان بعضی از بچه ها هنوز ضمیمه میکنن پس نیاز نیست که پر بشن چون تو سایت بصورت آنلاین پر میشن؟ درسته؟

sop هم که بچه ها میفرستادن شما نفرستادین و مشکلی نبوده؟ در ضمن سند ملکی یا چیزی که نشان دهنده بازگشتتون باشه هم ضمیمه نکردین؟

ممنون از محبتتون

Junior Member

سلام

بعد از دریافت "grant notification letter" از راه ایمیل باید چکار کرد؟ نیازی به مراجعه به سفارت هست؟

ممنون

Junior Member

موفق باشید.
    تمامی مدارکی که من ارسال کردم را قبلا خدمتتون عرض کردم.
    اما باقی موارد خیلی وابسته به رزومه شما و دانشگاهی که پذیرش گرفتید و میزان بورستون است.

موفق باشید.
    با سلام خدمت شما‌،
    بنده یه سوال دارم در مورد GTE ممنون می شم راهنمایی بفرمایید، قبلا برای سفارت و لاج کردن ویزا ما SOPای می نوشتیم که داخلش سعی می کردیم یه سری از جوابهای یکی از فرمهای مربوطه را بدیم و به طور کلی آفیسر را قانع کنیم که چرا ایران را برای تحصیل انتخاب نکردیم و هدفمون بازگشت به کشور پس از اتمام تحصیل هست یعنی به گونه ای GTE را داخلش پوشش میدادیم، حال برای GTE همره هم همین روند را باید پیش گرفت؟ در واقع همان SOP به صورت خلاصه تر است؟
    پیشاپیش تشکر بابت راهنماییتون

نقل قول نوشته اصلی توسط ALINIKPOOR نمایش پست ها
    سلام بر شما

دوست خوبم، از اونجا که ویزا دقیقا بر اساس تاریخ بیمه صادر میشه، یکی از مهم ترین و شسته-رفته ترین مدارک میبایست همین بیمه باشه. پیشنهاد میکنم با وسواس کامل به این قضیه نگاه کنید.

هم.نطور که فرمودین در مورد شما، خودتون باید بیمه رو تهیه کنید به همین دلیل در COE تون چیزی گفته نشده به غیر از اشاره به همین نکته. اما زمانیکه بورس پوشش میده بیمه ی یک یا هر دو نفر رو، هم در اون نامه میاد و هم نامه ی جداگونه ی پالیسی بیمه. تا زمانیکه وضعیت بیمه به وضوح مشخص نباشه، امکان صدور ویزا نیست و در صورت ناقص یا مخدوش بودن اون، ریجکت شدن نفر دوم یا حتی هر دو نفر، محال نیست. ( این صرفا نظر شخصیه و بیشتر قصدم ایجاد حساسیت هست در تعیین تکلیف دقیق بیمتون. بعضی وقتها بعضی صرفه جویی ها به قیمت از دست رفتن تمام تلاشهای ما تموم میشه).

پیروز باشید

شاد زی
    با سلام علی جان
    برای مدرک بیمه ای که برای سفارت می‌فرستیم، تنها همان فایل confirmation of health cover را که شماره بیمه (policy number) دارد را باید بفرسیتم؟ چون من از nib گرفتم و چند تا فایل در مورد رسید خرید بیمه رو هم برام فرستاد.
    با تشکر از شما

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)