صفحه 66 از 177 نخستنخست ... 16565758596061626364656667686970717273747576116166 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 651 تا 660 , از مجموع 1767

موضوع: روند جدید درخواست ویزای دانشجویی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روند جدید درخواست ویزای دانشجویی (از جولای ۲۰۱۶ به بعد)

نقل قول نوشته اصلی توسط salehidariush نمایش پست ها
    status من هم از روز اول تا حالا (20 روز) received هستش.
    اگر اشتباه نکنم این وضعیت تا وقتی ویزا گرنت نشه رو همین received میمونه.
    میشه لطفا بفرمایید در تماس تلفنی چه سوالاتی از شما پرسیدند؟
    در چه رشته و موضوعی پزیرش گرفتید؟

از این جهت رشته را میپرسم چون به نظرم میاد که بچه هایی که رشته های غیر حساس داشتند (مثل کشاورزی معماری ادبیات) بعد از دو هفته ویزا را دریافت کردند و میخام ببینم این را میشه به همه تعمیم داد.
    سلام دوست عزير
    منم در مورد status همين فكر رو ميكردم ولي چند پيام بالاتر يكي از دوستان گفتن كه status اشون از حالت received تغيير كرده.
    در تماس تلفني فقط در مورد معافيت پزشكي سربازي پرسيد كه مربوط به چي هست.
    براي دكتراي رشته مديريت پروژه پذيرش گرفتم كه غير حساس هست ولي رشته تحصيلي قبليم مهندسي مكانيك بوده. البته تاريخ شروع بر اساس coe اواخر آوريل هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط samarii نمایش پست ها
    توی قسمت نوع اسکالرشیپ که پرسیده اسکالرشیپ دولتی دارید یا خیر باید گزینه no روانتخاب میکردید و یکجای دیگه هم هست که میپرسه شما برای ادامه تحصیل قبلیتون در استرالیا دارید دوباره اقدام میکنید برای ویزا ؟ اون رو هم باید no انتخاب کنبد در هر دوی این حالت پول ویزا رو خود دولت استرالیا تقبل میکنه. این مشکل منم بود که زنگ زدم از خود سفارت پرسیدم و این دو تا سوال رو گفت
    دوست عزیز

ما مراحل رو طی کردیم و تیک ها رو همونطور که گفتید زدیم. در آخر با اینکه مدارک همسر رو از ما خواست ولی زمان پرداخت پول فقط 550 دلار خواست!!! مگه نباید 410 دلار هم بابت همسر از من بخوان؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamash نمایش پست ها
    دوست عزیز

ما مراحل رو طی کردیم و تیک ها رو همونطور که گفتید زدیم. در آخر با اینکه مدارک همسر رو از ما خواست ولی زمان پرداخت پول فقط 550 دلار خواست!!! مگه نباید 410 دلار هم بابت همسر از من بخوان؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.
    سلام
    مبلغ همون 550 دلار هست و براي همسر مبلغ جداگانه اي اضافه نميشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedz928 نمایش پست ها
    با سلام
    من وقتی به immiaccount وصل میشم زده assessment in progress این یعنی اینکه پرونده دست افسر پروندس یا رفته برای چک امنیتی؟
    25 نوامبر سابمیت کردم بعد از اون هیچ خبری نشد
    احتمالاً توي پروسه از شما مدارك تكميلي خواستن و شما بارگذاري كردي به همين خاطر ادامه پروسه به Assessment in Progress تغيير كرده. به فايل زير يه سر بزن status ها رو كامل توضيح داده.

https://www.border.gov.au/help-text/...mmiaccount.pdf

Junior Member

سلام دوست عزیز. من سپتامبر برای دانشگاه swinburne برای دکتری معماری در center of desig and innovation اقدام کردم، استادم اکی داد بهم و گفت علاوه بر هزینه تحصیل بهم هزینه زندگی رو هم میدن منتها الان بهمن ماه هست و خبری نشده ازشون میخواستم ازتون بپرسم کی جواب بورسیه هاشون میاد؟این استادم به من گفت کهSUPRA قراره برام بگیره. میشه لطفا راهنماییم کنین
    در ثانی امروز برام از بخش دانشجویان بین الملی ایمیل اومده که شما اگه هزینه دانشگاهتون رو بدیم آیا میتونی خودتو هزینه زندگی رو بدین و اگه اضن جواب بورسیه سوپرا اومد و شما اکسپت نشدین میاین یا نه؟ این سوالارو چی جواب بدم به ظرتون؟حدسم اینه هنوز جواب بورسا نیومده و خب بهتره هی بگم من اصلا نمیتونم پول بدم که احتمال گرفتن بورسم بره بالا؟

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد، دانشگاه شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط hedyehg نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. من سپتامبر برای دانشگاه swinburne برای دکتری معماری در center of desig and innovation اقدام کردم، استادم اکی داد بهم و گفت علاوه بر هزینه تحصیل بهم هزینه زندگی رو هم میدن منتها الان بهمن ماه هست و خبری نشده ازشون میخواستم ازتون بپرسم کی جواب بورسیه هاشون میاد؟این استادم به من گفت کهSUPRA قراره برام بگیره. میشه لطفا راهنماییم کنین
    در ثانی امروز برام از بخش دانشجویان بین الملی ایمیل اومده که شما اگه هزینه دانشگاهتون رو بدیم آیا میتونی خودتو هزینه زندگی رو بدین و اگه اضن جواب بورسیه سوپرا اومد و شما اکسپت نشدین میاین یا نه؟ این سوالارو چی جواب بدم به ظرتون؟حدسم اینه هنوز جواب بورسا نیومده و خب بهتره هی بگم من اصلا نمیتونم پول بدم که احتمال گرفتن بورسم بره بالا؟
    سلام دوست عزیز معمولا جواب بورس ها اوایل فوریه میاد... یادم هست جواب خود من فکر کنم هفته دوم فوریه اومد... پیشنهاد میکنم بهشون بگید نمیتونید با هزینه شخصی بیاید و اولویت شما گرفتن اسکالرشیپ هست...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinlk نمایش پست ها
    سلام
    مبلغ همون 550 دلار هست و براي همسر مبلغ جداگانه اي اضافه نميشه.
    سلام

ممنون از جوابتون. پس قبلا اینجوری بود که باید برای همسر 410 دلار پرداخت میکردیم؟

باز هم مرسی

Member
    رشته و دانشگاه
    petroleum engineering- UNSW

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinlk نمایش پست ها
    احتمالاً توي پروسه از شما مدارك تكميلي خواستن و شما بارگذاري كردي به همين خاطر ادامه پروسه به Assessment in Progress تغيير كرده. به فايل زير يه سر بزن status ها رو كامل توضيح داده.

https://www.border.gov.au/help-text/...mmiaccount.pdf
    که براشون ارسال کردمم
    یک بار مدارک خواستند
    از دكمه امتياز استفاده كنيد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamash نمایش پست ها
    سلام

ممنون از جوابتون. پس قبلا اینجوری بود که باید برای همسر 410 دلار پرداخت میکردیم؟

باز هم مرسی
    دوست عزیز براي postgratuate sector هزینه ای برای همراه نمی گیره.

بیان یک برداشت:
    با خوندن صفحات مختلف فروم و سئوالاتی که از دوستان پرسیدم، فهمیدم که دوستانی که ویزاشون دو هفته ای گرنت شده، رشتشون حساس نبوده.
    البته بودن بچه هایی با رشته حساس که یک ماهه ویزا گرفتن. بعضی بچه ها میگن چک امنیتی ویزای استرالیا کاملا جدا از بررسی های احتمالی خود دانشگاه هست.
    معمولا اینو به دانشجو نمیگن ولی یه فرمی هست که موقع دادن CoE باید استاد، رئیس دانشکده و رئیس تحصیلات تکمیلی دانشگاه پر کنند (اطلاعاتی درباره پروپوزال و حساسیت اون). به صراحت باید در اون فرم اعلام کنن که پروژه کدوم حالته:
    Low risk -- Medium risk -- High risk
    حالت High که یعنی ریجکت و باید موضوع عوض کنند. حالت Medium یعنی باید پروژه حتما باید چک امنیتی بشه.
    منطقا سفارت با دانشگاه در ارتباط هست؛ چون اگه نباشه که میشه الکی یه پروژه بی خطر بجای پروپوزال اصلی فرستاد. پس حتما سفارت یه فایل هایی از دانشگاه خواهد گرفت (CV و پروپوزال) و احتمال داره اون فرم ارزشیابی رو هم از دانشگاه بگیرن.
    حالا شاید بشه گفت اون فرم تعیین کننده میتونه باشه که دوستان رشته مهندسی زود یا دیر ویزا میگیرن.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)