صفحه 15 از 177 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 1767

موضوع: روند جدید درخواست ویزای دانشجویی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روند جدید درخواست ویزای دانشجویی (از جولای ۲۰۱۶ به بعد)

نقل قول نوشته اصلی توسط Davoodsw3 نمایش پست ها
    سلام دوستان كسي رو سراغ داريد كه مستر مخابرات توي استراليا باشند ميخوام بدونم اين رشته داراي حساسيت هستش و چك امنيتي داره؟
    داوود جان تمام مهندسیا چک امنیتی میرن..به طور خاص مخابرات حتما میره..اطلاع دارم

با سلام­

من تبعه کش­ور ترکیه (متولد استانبول) هستم که از کود­کی به واسطه داشتن مادر ایرانی در ایران ب­زرگ شده ام. مختصرا عرض کنم که تا سن ۱۸ س­الگی به سندیت داشتن مادر ایرانی و سپس با­ استفاده از ویزای دانشجویی در ایران اقام­ت داشته ام و تمام سوابق تحصیلی من از از ­دبستان تا مقطع کارشناسی ارشد از کشور ایر­ان است. من فارق التحصیل ­(کارشناسی ارشد) از دانشگاه تربیت مدرس ته­ران هستم. خوشبختانه ۲ هفته پیش از دانشگا­ه Western Sydney پذیرش گرفتم و موفق به د­ریافت فول اسکالرشیپ (IPRS) شدم.
    لازم به ذکر است که یک سال پیش برای معاد­ل سازی مدارک تحصیلی لیسانسم به ترکیه رفت­م تا از طریق آن سربازی خود رو به مدت یک ­سال به تاخیر بندازم تا برای اخذ پذیرش از­ دانشگاه وسترن سیدنی اقدام کنم. در این م­یان مکرر با استاد راهنمام در دانشگاه وست­رن در ارتباط بودم.
    متاسفانه مراحل اداری معادل سازی مدارکم ­در سازمان تحصیلات عالی آنکارا (YOK) بسیا­ر به طول انجامید و پس شش ماه مدرک لیسانس­م رو پس گرفتم و ۲۰ روز قبل از شروع سرباز­یم از کشور ترکیه خارج شدم.
    پس خروج ترکیه در ایران مدارک ارشد خود ر­و آزاد کردم و برای دانشگاه وسترن سیدنی ا­پلای کردم.
    در این مدت با سفارت ترکیه صحبت کردم گفت­ن می تونی برای هر کشور که بخوای ویزا بگی­ری با توجه به این که پاسپورتم ۶ سال اعتب­ار داره و بعد از ورود به مقطع دکترا معاف­یت تحصیلی بگیری و راحت در طول تحصیل به ت­رکیه بیای و بری.
    هفته آینده دانشگاه قراره CoE من رو صادر­ بکنه تا برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام ک­نم.

سوال بنده این است که آیا می تونم از سفار­ت استرالیا در ایران برای اخذ ویزای دانشج­ویی اقدام کنم و از ایران به استرالیا برم­؟ آیا در مورد بحث وضعیت نظام وظیفه به مش­کل بر می خورم؟

عذر می خوام که طولانی شد. ­

صمیمانه ممنون می شم اگه به من پاسخ بدید.­

با تشکر ­

دوستان آیا ویزا استرالیا مولتیپل هست و میشه باهاش تا پایان تحصیلات از استرالیا خارج شد ؟ و ی نکته دیگه، سیستم سالی دانشگاهای استرالیا چطور هست، تاطیلات تابستونه که دانشگاهها ۲ ماه تعطیل هست کی هست ؟

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد، دانشگاه شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط msa2 نمایش پست ها
    دوستان آیا ویزا استرالیا مولتیپل هست و میشه باهاش تا پایان تحصیلات از استرالیا خارج شد ؟ و ی نکته دیگه، سیستم سالی دانشگاهای استرالیا چطور هست، تاطیلات تابستونه که دانشگاهها ۲ ماه تعطیل هست کی هست ؟
    سلام دوست عزیز
    بله ویزای استرالیا اونجوری که شما مد نظرتون هست Multiple هست و اینکه اگر برای دکترا قصد اقدام دارین تعطیلی معنا نداره و فقط تعطیلات کریسمس هست. چون اونجا دکترا پژوهش محور هست و ترمیک نیست

Junior Member

سلام،

مطالب این موضوع را که مطالعه کردم، متوجه شدم اغلب فکر می کنن که چک امنیتی مربوط به رشته های مهندسی است! رشته من در گروه علوم پزشکی هست و موضوع پروپوزالم هم مربوط به دیابت و ژنتیک و مادر و نوزاد و بند ناف. امروز که تماس گرفتم، گفتند پرونده من در مرحله چک امنیتی هست!! ضمنا 2 هفته پیش که آفیسر پرونده من تماس گرفته بودند، خیلی برخوردشون خوب بود و خیلی علاقمند به موضوع پروپوزالم! اصلا فرم 10 و 1221 و ... از من درخواست نشد. تنها موضوع این بود که من فرم 80 را که درخواست شده بود هم فرستادم که یک فرم وقتگیر هست از نظر من. شاید این فرم به دلیل اینکه من کارشناسی ارشد را ایران نخواندم و محل سکونتهای متفاوت داشتم، درخواست شده. امیدوارم کمی از نگرانی ها برطرف شود.
    روز خوش

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط N_Raoof نمایش پست ها
    سلام،

مطالب این موضوع را که مطالعه کردم، متوجه شدم اغلب فکر می کنن که چک امنیتی مربوط به رشته های مهندسی است! رشته من در گروه علوم پزشکی هست و موضوع پروپوزالم هم مربوط به دیابت و ژنتیک و مادر و نوزاد و بند ناف. امروز که تماس گرفتم، گفتند پرونده من در مرحله چک امنیتی هست!! ضمنا 2 هفته پیش که آفیسر پرونده من تماس گرفته بودند، خیلی برخوردشون خوب بود و خیلی علاقمند به موضوع پروپوزالم! اصلا فرم 10 و 1221 و ... از من درخواست نشد. تنها موضوع این بود که من فرم 80 را که درخواست شده بود هم فرستادم که یک فرم وقتگیر هست از نظر من. شاید این فرم به دلیل اینکه من کارشناسی ارشد را ایران نخواندم و محل سکونتهای متفاوت داشتم، درخواست شده. امیدوارم کمی از نگرانی ها برطرف شود.
    روز خوش
    قطعا چک امنیتی شما به دلایل مختلفی میتونسته باشه. فقط یک سوال عدم سو پیشینه از اون کشوری که بودین نخواستن؟

Junior Member

خير، درخواست نكردند با وجود اينكه شخصا علاقمند بودم اين مدرك را هم ارايه بدهم آفيسر گفت نياز نيست!
    ضمنا ديروز يك ايميل هم فرستادم كه امروز جواب دريافت كردم: پروندم تحت بررسي در استراليا و خارج از كنترل دفتر تهران هست و نياز به هيچ مدركي نيست و اينها وقتي جواب را دريافت نمودند، خبر خواهند داد.
    به نظرم روال عادي همين است و جاي نگراني نيست.
    روز خوش.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط N_Raoof نمایش پست ها
    خير، درخواست نكردند با وجود اينكه شخصا علاقمند بودم اين مدرك را هم ارايه بدهم آفيسر گفت نياز نيست!
    ضمنا ديروز يك ايميل هم فرستادم كه امروز جواب دريافت كردم: پروندم تحت بررسي در استراليا و خارج از كنترل دفتر تهران هست و نياز به هيچ مدركي نيست و اينها وقتي جواب را دريافت نمودند، خبر خواهند داد.
    به نظرم روال عادي همين است و جاي نگراني نيست.
    روز خوش.
    بله این جواب یک Template هست که در پاسخ تمامی inquire ها فرستاده میشه و به دلیل این هست که پرونده رفته چک امنیتی و time frame مشخصی نداره و خدا میدونه و از این حرف ها... توصیه میکنم اگر به هر دلیلی ویزاتون تا 10 روز مونده به شروع ترم گرنت نشد یک ایمیل بزنین به سفارت که من چیکار کنم آیا نیاز به دیفر هست یا خیر ببینید چی جواب میدن... اگر گفتن دیفر کن به استناد همین ایمیل از دانشگاه درخواست دیفر کنین... البته رشته شما باید یکی دو ماهه ویزا گرنت بشه امید به خدا

Junior Member

سلام . ویزای من امروز تازه لاج شد . پذیرش از مکوایری داشتم با فاند البته نه فول فاند برا رشته master of creative industries که زیر شاخه هنره . گپ تخصیلی طولانی داشتم که البته همش سابفه کار داشتم . یه ریرچکت دانشجویی هم از امریکا داشتم . خودم اونقدر استرس داشتم کارهای ویزا رو دادم یه شرکتی انجام داد و بهم گفتن از سفارت احتمال زیاد تماس میگیرن باهام . میخواستم از دوستانی که تحربه داشتن بپرسم معمولا چه سوالهایی میکنن ؟
    من خیلی استرس دارم . خیلی بخاطر ریجکت امریکا اذیت شدم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrardani نمایش پست ها
    بله این جواب یک Template هست که در پاسخ تمامی inquire ها فرستاده میشه و به دلیل این هست که پرونده رفته چک امنیتی و time frame مشخصی نداره و خدا میدونه و از این حرف ها... توصیه میکنم اگر به هر دلیلی ویزاتون تا 10 روز مونده به شروع ترم گرنت نشد یک ایمیل بزنین به سفارت که من چیکار کنم آیا نیاز به دیفر هست یا خیر ببینید چی جواب میدن... اگر گفتن دیفر کن به استناد همین ایمیل از دانشگاه درخواست دیفر کنین... البته رشته شما باید یکی دو ماهه ویزا گرنت بشه امید به خدا
    ممنون از توصیه شما ولی چون من جزو همان 15 نفری هستم که راند 3 فاند گرفتن، فقط تا نوامبر زمان دارم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)