صفحه 32 از 177 نخستنخست ... 22232425262728293031323334353637383940414282132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 1767

موضوع: روند جدید درخواست ویزای دانشجویی

پیش فرض پاسخ : روند جدید درخواست ویزای دانشجویی (از جولای ۲۰۱۶ به بعد)

خیلی خیلی ممنون هستم از راهنماییتون. فقط یک سوال اون هم اینکه چجوری باید بیمه بگیرم و روند پرداختش به چه شکل هست. آیا خود دانشگاه این کارو نمیکنه؟ با توجه به اینکه من اسکولار شیپ دارم چجوری باید پرداخت کنم. ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط armPeyravi نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون هستم از راهنماییتون. فقط یک سوال اون هم اینکه چجوری باید بیمه بگیرم و روند پرداختش به چه شکل هست. آیا خود دانشگاه این کارو نمیکنه؟ با توجه به اینکه من اسکولار شیپ دارم چجوری باید پرداخت کنم. ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.

سلام با شما دوست عزیز

در جواب شما باید بگم، نوع و شرایط اسکولارشیپ شما هست که مشخص میکنه هزینه ی بیمه رو پوشش میده یا نه. این داستان در نامه آفر اسکولارشیپتون با جزییات ذکر میشه.

خب اگر بورستون، بیمه رو پوشش بده، شرایطی پیش میاد که پیشنهاد میکنم صفحات قبل همین تاپیک رو دوباره نگاهی گذرا بندازید، نکات زیادی رو دوستان گفتن و من هم چند مورد به ذهنم میرسید که در میان گذاشتم.

اگر هم که بیمه تون پوشش نداد، خب بر اساس طول زمانی که دانشگاه برای شما مشخص میکنه که باید بیمه داشته باشید ( همونطور که میدونید، اول نامه تاییده بیمه شما توسط شرکت مربوطه صادر میسه و بعد از اون هست که CoE رو دانشگاه با ذکر مشخصات بیمه و تاریخ پوشش اون صادر میکنه) بیمه رو تهیه میکنید ( به صورت آنلاین از شرکتهای بیمه قابل خریداری هست). بعضی از دانشگاهها کمک و راهنمایی هایی رو هم در این باره ارایه میدن که میتونید ازشون جویا شید.

پیشنهادم اینه که روی گزینه ای که دانشگاه برا خرید بیمه به شما میگه، با دید مثبت فکر کنید و اگر برا شما کاملا مسجل نشد که از شرکت دیگه ای تهیه کنید، همون گزینه دانشگاه رو پیگیر باشید.

پیروز باشید و دلشاد

شادزی

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghpotter نمایش پست ها
    از پاسخ های ارزشمندتون سپاسگذارم. همین الان یه ایمیل برای سفارت فرستادم. به امید موفقیت همه
    اختیار دارید دوست عزیز. امیدوارم خبر خوب گرنت ویزاتون رو به زودی در صفحات نزدیک ببینیم با همه دوستان و البته همچنان فعال باشید و به دوستان جدید با تجاربتون، کمک کنید.

پیروز باشید و شادمان

شادزی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_mrhd نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من پذیرش با بورس گرفتم، برای اقدام به ویزا شوهرم هم همراهمه. سوالم اینه که برای شوهرم برای بحث SOCIAL TIE و برگشت به ایران، امکان ارائه وکالت نامه تام به جای سند وجود داره؟ کسی این کار رو انجام داده که ویزا هم گرفته باشه؟ چون به نام زدن سند خیلی بیشتر طول میکشه و در مورد وکالت نامه هم مطمین نیستیم!
    سوال بعدم اینه که اگر COE صادر بشه و بعد نتیجه بقیه دانشگاهها بیاد و بخوایم جای دیگه رو اکسپت کنیم باز هم COE صادر میشه؟ چون شنیدم مهم اینه که با کدوم COE اقدام کنیم برای سفارت!
    پیشاپیش از لطفتون ممنونم.
    ممنون میشم کسی هم جواب من رو بده!

ببینید بصورت کلی از اشخاصی که ویزاشون اومده من همچین سوالایی رو پرسیدم. واقعا حجم عظیمی از محکم کاری در اینباره لازم نیست. حتی خیلی از مواقع ممکنه این کار باعث بشه که بیشتر به دلیل آوردنتون مشکوک بشن. شما یه متن خوب واسه GTE بنویسین و توش صادقانه توضیح بدین که به چه دلایلی برمیگردین. اگه اصرار به سند داشتن دارین من از جایی که ترجمه ناتی میکردم پرسیدم و گفتن که میشه قولنامه ای که تو بنگاه رسمی صادر شده رو ترجمه کرد پس اینجوری میتونین تو وقت و هزینه صرفه جویی کنین. یه مدرک دیگه واسه شوهرتون میتونه کارت پایان خدمت باشه. بعضی نفرات رو میشناسم که ویزاشون فقط به این دلیل ریجکت شده که سربازی داشتن! چون سفارت ممکنه فکر کنه که طرفی که داره میاد شاید بخواد بخاطر فرار از سربازی تو کشورشون بمونه. درضمن درصورتی که امکانشو دارین، ارائه یک پیشنهاد شغلی از شرکتی که الان توش کار میکنن و یا بعدا میخوان توش کار کنن از سند هم به نظر من بهتره.
    درمورد سوال دومتون هم من اطلاعی ندارم ولی از اونجایی که تمام تصمیم گیری آفیسر بر اساس COE و پروپوزالی هست که شما از یک دانشگاه دارین پس به نظر من حتما به مشکل برمیخورین
    موفق باشید

سلام بر شما دوست عزیز

فکر میکنم موارد مربوط به Social Tie رو میتونیم به دو دسته تقسیم کنیم:

۱- مواردی که براشون مدرک مستند ارایه میدین: دارایی های سند دار مثل اسناد ملکی، حسابهای بانکی، پیشنهاد کاری رسمی و از این دست

۲- مواردی که صرفا مطرح میشه ( در SOP) و سند خاصی نداره: توضیح در مورد نیاز کشور به تخصص شما بعد از فارغ التحصیلی یا احتمال بدست آوردن موقعیت مناسب شغلی در قیاس با وضعیت موجود، پیوندهای خونوادگیتون ( مثلا تعداد کم فرزندان و اینکه به دلیل ارتباطات خونوادگی میباید برگردید) و از این موارد

برای دوستانی که با بورس کامل اقدام میکنن( مورد شما) نیازی به حساسیت بالا در موارد بند ۱ نیست. یک تاکید منطقی به دور از زیاده روی بر موارد بند ۲ ( که چیزهای دیگه ای رو هم بر اساس شرایط خودتون میتونید بش اضافه کنید) میتونه خیلی کارساز باشه.

من استناد واضح و قانونی برای موارد بالا ندارم پس لطفا بهشون صرفا به عنوان نظر یک نفر نگاه کنید.

در واقع نظرات دوست خوبمون آقا صادق رو تکرار کردم. ایشون توضیحات کاملی داده بودن.

پیروز باشید
    شادزی

بحث CoE رو فراموش کردم. دوست عزیز، چیزی که میخوام مطرح کنم صرفا حس من هست و برای خودم قابل دفاع، اما لزومی نداره که بصورت یک اصل بهش نگاه کرد.

ببینید، زمانی که یک فرد آفر بورس رو میپذیره، در واقع به لحاظ اخلاقی و البته اداری تایید میکنه که اون موقعیت رو لازم داره و برای گرفتن اون آماده است. با این امضا و تایید در واقع هم دانشگاه یک موقعیت بورسی رو برای فرد قرار میده که ممکنه ازش محروم شه ( مطمین نیستم که آیا برا دانشگاه این موقعیت سوخت میشه یا نه) و هم فرد دیگه ای از نوبت دریافت بورس حذف میشه ( همونطور که میدونید بعضی از بورسها ددلاین دارن، من تصورم این هست که ردیف بودجه ای براش در نظر گرقتن برای یک سال بخصوص، مثلا ۲۰۱۶ و اگر استفاده نشه هم برا دانشگاه از دست میره و هم فرصتی برای نفر بعد نمیمونه که بخواد اقدامی انجام بده).

با این توضیحات، خودتون تحلیل کنید که چه کاری بهتر هست.

دلارام باشید
    شادزی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    genetic and animal breeding in Isfahan University of Technology

سلام دوستان کسی هست اخیرا اپلای کرده ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ادبیات انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط mrardani نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    تبریک میگم بهتون واقعا. قطعا خیلی شانس دارید ۳ ماه پیش یکی از بچه ها دکترا ادبیات داشتن ویزا گرفتن فکر کنم خیلی هم زود ویزاشون اومد. در رابطه با بحث social tie هم یک sop خیلی خوب کارساز هست.
    سلام دوست عزیز. با تشکر از پاسخ شما و همچنین تبریکتان. نکته دیگه اینه که همسرم تازه خدمت سربازیشون تموم شده و هنوز کارت پایان خدمت ندارن و در نتیجه پاسپورت هم ندارن. با توجه به این که برای اپلای برای ویزا پاسپورت نامبر همسرم هم لازم هست، پیشنهادی دارید؟ آیا پیش نهاد می کنید من الان اقدام کنم بعد همسرم وقتی پایان خدمتشون اومد بپیوندن یا صبر کنم کارت پایان خدمت ایشون هم بیاد با هم اپلای کنیم. زمان شروع ترم بنده بیست و هفت فوریه (اوایل اسفند) هست (حدود سه ماه). ایا پیشنهاد می دید موضوع رو با دانشگاه در میون بگذارم یا هنوز صبر کنم ببینم پروسه اخذ ویزا چط.ر پیش میره؟ با تشکر از راهنماییتان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ادبیات انگلیسی

نقل قول نوشته اصلی توسط ALINIKPOOR نمایش پست ها
    سلام بر شما

تبریک بابت موفقیتتون. دوست عزیز، شما نیازی به ارایه ساپورت مالی ندارید با توجه به بورستون ( با فرض پوشش همه هزینه های دو نفریتون). پس پیشنهاد میکنم خودتون درگیر این قضیه نکنید.

برا کارتون هم، میتونید از شرکتی که کار میکردین یک نامه بگیرین شامل شرح کارها و وظایفتون در اونجا و مدتی که کار میکردین و بعد هم بدین ترجمه رسمی. خیلی خوب میشه اگر بتونین از اون شرکت یک نامه پیشنهاد کار بگیرین ( البته برا هر دو مورد باید مدیرتون رو توجیه کنبن که در آینده دردسری براشون درست نمیکنین از بابت بیمه و این داستانها... قبول کنید اگر خودتون رو جای مدیرتون بگذارین، در این موارد، اطمینان کار مشکلیه.) به هر حال سعیتون رو بکنید.

دلارام باشید و شادزی
    سلام دوست عزیزم. با تشکر از پاسخ شما و همچنین تبریکتان. نکته دیگه اینه که همسرم تازه خدمت سربازیشون تموم شده و هنوز کارت پایان خدمت ندارن و در نتیجه پاسپورت هم ندارن. با توجه به این که برای اپلای برای ویزا پاسپورت نامبر همسرم هم لازم هست، پیشنهادی دارید؟ آیا پیش نهاد می کنید من الان اقدام کنم بعد همسرم وقتی پایان خدمتشون اومد بپیوندن یا صبر کنم کارت پایان خدمت ایشون هم بیاد با هم اپلای کنیم. زمان شروع ترم بنده بیست و هفت فوریه (اوایل اسفند) هست (حدود سه ماه). ایا پیشنهاد می دید موضوع رو با دانشگاه در میون بگذارم یا هنوز صبر کنم ببینم پروسه اخذ ویزا چطور پیش میره؟ با تشکر از راهنماییتان

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)