صفحه 51 از 177 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1767

موضوع: روند جدید درخواست ویزای دانشجویی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روند جدید درخواست ویزای دانشجویی (از جولای ۲۰۱۶ به بعد)

من بورسم دانشگاهی بود از طرف USYD، با دانشگاه مکاتبه کردم گفت no جواب بده. من هم توی فرآیند هستم. توی نوشتن GTE خوشحال میشم بچه هایی که در حال انجام مراحل هستن بیان اینجا و تجربه ها رو بگن.

ممنون دوست عزیز از جوابتون... به من گفتن که تا قبل از ژانویه نمیتونیم بهت CoE بدیم... وقتم که کم بود کمتر هم شد! حالا دیگه سعی میکنم مدارک سفارت رو تا اون موقع کاملا حاضر کنم که به محض صادر شدن CoE مدارک رو لاج کنم
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hermidas66 نمایش پست ها
    سلام

من امروز یه ایمیل از دانشگاه سیدنی داشتم که آخرش نوشته شده دانشگاه از 17 دسامبر تا 3 ژانویه بخاطر کریسمس تعطیل میشه. بنابراین اگه تا فردا CoE نگیرید میره تا دو هفته دیگه. امیدوارم آفر ادمیشن و اسکالرشیپ هر دو رو تا الان اکسپت کرده باشید. ادمیشن من یک هفته بعد از این که اسکالرشیپ رو اکسپت کردم اصلاح شد (شهریه ها waive شد) و بلافاصله بعد از اکسپت کردن ادمیشن جدید، CoE بهم ایمیل شد. حتما همین امشب مکاتبه کنید و بخواید همین امروز (فردا به وقت ما) CoE ارسال بشه. به نظرم با همون شخصی که آفر اسکالرشیپ رو براتون فرستاد مکاتبه کنید و ایمیلتون رو به آدرسهای زیر هم رونوشت (cc) کنید:

international.admissions@sydney.edu.au (اگه ادمیشنتون هنوز نیاز به اصلاح داره)
    Engineering.scholarships@sydney.edu.au
    student.compliance@sydney.edu.au (آدرسی که در CoE من نوشته شده)
    admissions.mail@sydney.edu.au (وقتی درخواست اصلاح CoE کردم، با این آدرس بهم جواب دادن)

پیروز باشید.

Junior Member

سلام دوستان

از کسانی که بیمه خریداری کردند می خوام که من رو راهنمایی کنند. بیمه من رو دانشگاه پرداخت کرده و همسرم همراه من هست و می خوام الان براش بیمه بخرم. من در فروم مربوط به بیمه دانشجویی به استناد حرف دوستان که گفته بودن میشه 2 تا بیمه سینگل گرفت، و البته خودم هم ازسفارت پرسیدم حدود 1 ماه پیش و گفتند مشکلی نداره. اما الان با مشکل روبرو شدم، در بیمه BUPA اول که نوع ویزا رو باید مشخص کرد که دوستان گفتند همون subclass 500 رو باید انتخاب کرد، اما در آخر شما باید گزینه ای تایید کنید که primary student visa holder هستید. که همسر من dependent من هستن و این کار شدنی نیست. دوستانی که قبلا این کارو کردن میشه تشریح کنن چطوری باید اقدام کرد؟؟؟ من الان واقعا موندم باید چی کارکنم و خیلی عجله دارم...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_mrhd نمایش پست ها
    سلام دوستان

از کسانی که بیمه خریداری کردند می خوام که من رو راهنمایی کنند. بیمه من رو دانشگاه پرداخت کرده و همسرم همراه من هست و می خوام الان براش بیمه بخرم. من در فروم مربوط به بیمه دانشجویی به استناد حرف دوستان که گفته بودن میشه 2 تا بیمه سینگل گرفت، و البته خودم هم ازسفارت پرسیدم حدود 1 ماه پیش و گفتند مشکلی نداره. اما الان با مشکل روبرو شدم، در بیمه BUPA اول که نوع ویزا رو باید مشخص کرد که دوستان گفتند همون subclass 500 رو باید انتخاب کرد، اما در آخر شما باید گزینه ای تایید کنید که primary student visa holder هستید. که همسر من dependent من هستن و این کار شدنی نیست. دوستانی که قبلا این کارو کردن میشه تشریح کنن چطوری باید اقدام کرد؟؟؟ من الان واقعا موندم باید چی کارکنم و خیلی عجله دارم...
    متاسفانه امکان خرید دو بیمه سنگل وجود ندارد مگر اینکه همسر شما هم پذیرش از دانشگاه داشته باشند. الان بهترین راه اینه با دانشگاه مکاتبه کنی و ببینی آفر مناسب برای متاهل دارند یا خیر ؟ چون بعضی از دانشگاهها با بیمه ها قرارداد دارند و میتونید با قیمت مناسب بیمه تهیه کنید

Junior Member

سلام دوستان

سلام دوست عزیز

من حدود دو هفته پیش به این موضوع برخوردم و در تاپیک مربوط به بیمه نوشتم. من نمیدونم دوستان قبلا چطوری دوتا سینگل میخریدن! یعنی قبلا این سوال از خریدار پرسیده نمیشد؟ شما با دانشگاه برای بیمه کاپل مکاتبه کنید. چون حداقل دانشگاه سیدنی که من ازش خبر دارم، قیمتی که برای بیمه کاپل دانشجوهاش در نظر گرفته خیلی کمتر از قیمت بیمه کاپل در حالت عادیه. امیدوارم برای شما هم اینطور باشه.

Junior Member

سلام دوست عزیز

من حدود دو هفته پیش به این موضوع برخوردم و در تاپیک مربوط به بیمه نوشتم. من نمیدونم دوستان قبلا چطوری دوتا سینگل میخریدن! یعنی قبلا این سوال از خریدار پرسیده نمیشد؟ شما با دانشگاه برای بیمه کاپل مکاتبه کنید. چون حداقل دانشگاه سیدنی که من ازش خبر دارم، قیمتی که برای بیمه کاپل دانشجوهاش در نظر گرفته خیلی کمتر از قیمت بیمه کاپل در حالت عادیه. امیدوارم برای شما هم اینطور باشه.
    سلام خیلی ممنون از پاسختون
    دانشگاه همون موقع گفت فقط بیمه خودم رو کاور می کنه که حدود 3000 تاس و اگر بخوام کاپل بشه میشه حدود 10000!! که باید ما به التفاوتشو خودم بدم که خب مبلغ زیادی هست. اما وقتی از سفارت پرسیدم و گفت 2 تا سینگل مشکلی نیست، و اعضای فروم هم چندین نفر گفته بودن خیلیا الان دارن با 2 تا سینگل در استرالیا زندگی می کنن اعتماد کردم به حرف اونها. الان خیلی دیره برای این کار من در حال لاج مدارک هستم و چیزی نمونه تا تاریخی که باید اونجا باشم!و ایام کریسمس هست الان ، تا دانشگاه بخواد COE من رو عوض کنه کلی زمان رو از دست میدم، در کل فکر میکنم باید بشه چون حتما سفارت کیس هایی رو داشته که اینطوری اقدام کنن که گفت مشکلی نیست!
    واقعا خیلی ناراحت کننده س که یک سری میان و اطلاعات اشتباه میدن!!!!!!

Junior Member

دانشگاه همون موقع گفت فقط بیمه خودم رو کاور می کنه که حدود 3000 تاس و اگر بخوام کاپل بشه میشه حدود 10000!! که باید ما به التفاوتشو خودم بدم که خب مبلغ زیادی هست. اما وقتی از سفارت پرسیدم و گفت 2 تا سینگل مشکلی نیست، و اعضای فروم هم چندین نفر گفته بودن خیلیا الان دارن با 2 تا سینگل در استرالیا زندگی می کنن اعتماد کردم به حرف اونها. الان خیلی دیره برای این کار من در حال لاج مدارک هستم و چیزی نمونه تا تاریخی که باید اونجا باشم!و ایام کریسمس هست الان ، تا دانشگاه بخواد COE من رو عوض کنه کلی زمان رو از دست میدم، در کل فکر میکنم باید بشه چون حتما سفارت کیس هایی رو داشته که اینطوری اقدام کنن که گفت مشکلی نیست!
    کاری که شما میتونی انجام بدی اینه که مدارکت رو با این بیمه برای ویزا ارسال کنی و داخل GTE توضیح بدی و بگی به محض اینکه بیمه جدید رو خریدم ارسال میکنم ضمنا فکر نمیکنم COE ربطی به بیمه داشته باشه چون داخل COE من نوشته بود دانشجو متعهد شده خودش OSHC رو بخره و جایه دیگه من مدرک بیمه رو آپلود کردم.
    ضمنا بیمه چیزی نیست که بخاطر اون ویزا ریجکت شه فقط شما باید سریعا با دانشگاه مکاتبه کنی که به تعطیلات پایان سال نخوری
    موفق باشید

Junior Member

دوست عزیز همونطور که دوستمون گفتن سفارت بخاطر بیمه درخواست ویزا رو ریجکت نمیکنه. به نظر من اگه توانایی پرداخت این مبلغ رو داری، فعلاً با همین بیمه خودت و همین CoE که داری درخواست ویزا رو ثبت کن و همزمان از دانشگاه درخواست ویزای کاپل کن. تا سفارت با شما تماس بگیره و بگه بیمه همسرت کو انشالا کارای بیمه کاپل انجام میشه و بهشون ارائه میدی. (البته اگه دانشگاه دو سه روزه بیمه رو ردیف میکنه بهتره این دو سه روز رو صبر کنی و با مدارک کامل لاج کنی)

امیدوارم دوستان باتجربه تر هم بیان کمک کنن.

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد، دانشگاه شریف

دوست عزیز اینجا کسی اطلاعات اشتباه نمیده خوبه شما خودتون از سفارت هم پرسیدید. شما همون ۱ ماه پیش باید بررسی دقیق میکردید. اولا شرکت های بیمه متفاوت هستند و هر کدوم سیاست های خودشون رو دارن شاید یک شرکت بیمه به شما دو تا سینگل بده ولی یک شرکت نه. دوما اگر شما برای خودتون درخواست ویزا بدید و بعدا که ویزاتون اومد برای همسرتون درخواست ویزا بدید ایشون شاید بتونه برای خودشون بیمه سینگل بگیره. سوم اینکه قوانین ویزا از جولای به اینطرف و قوانین برخی بورسیه ها از سپتامبر به اینطرف تغییر کرده قبلا بچه ها خیلی راحت دو تا سینگل میخریدن و مشکلی نداشتن تو قوانین جدید سیاست دانشگاه ها یک مقدار سخت شده. نکته دیگه برای هزینه های بیمه شما میتونید ببینید میشه برای همسرتون کلا از یک شرکت بیمه دیگه بیمه تهیه کنید. سفارت فقط براش مهم هست شما بیمه داشته باشید همین. نیاز نیست حتما این‌بیمه از طریق دانشگاه خریداری بشه یا تو coe ذکر بشه شما اگر برای همسرتون بیمه تهیه کنید یک policy number شرکت بیمه بهتون میده همون رو اتچ کنید همراه مدارک کافی هست. به این لینک هم میتونید مراجعه کنید
    https://oshcaustralia.com.au/quote/s...aff8ea2e03e004

Junior Member

دوست عزیز همونطور که دوستمون گفتن سفارت بخاطر بیمه درخواست ویزا رو ریجکت نمیکنه. به نظر من اگه توانایی پرداخت این مبلغ رو داری، فعلاً با همین بیمه خودت و همین CoE که داری درخواست ویزا رو ثبت کن و همزمان از دانشگاه درخواست ویزای کاپل کن. تا سفارت با شما تماس بگیره و بگه بیمه همسرت کو انشالا کارای بیمه کاپل انجام میشه و بهشون ارائه میدی. (البته اگه دانشگاه دو سه روزه بیمه رو ردیف میکنه بهتره این دو سه روز رو صبر کنی و با مدارک کامل لاج کنی)

امیدوارم دوستان باتجربه تر هم بیان کمک کنن.
    خیلی ممنونم
    شما اطلاعاتی راجع به بیمه Allianz در فروم بیمه دانشجویی نوشته بودید، شما با اون سیستم اقدام کردید یا کاپل گرفتید؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)