صفحه 63 از 177 نخستنخست ... 13535455565758596061626364656667686970717273113163 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 1767

موضوع: روند جدید درخواست ویزای دانشجویی

پیش فرض پاسخ : روند جدید درخواست ویزای دانشجویی (از جولای ۲۰۱۶ به بعد)

نقل قول نوشته اصلی توسط Hermidas66 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

ترجمه غیررسمی که خیلی بعیده سفارت قبول کنه! به نظرم یه دارالترجمه آشنا پیدا کنید که حاضر بشه بدون رویت اصلش براتون انجام بده. امیدوارم حل بشه مشکلتون.

سلام بر شما

دوست عزیز اگر در سفارت ایران در کشوری که هستید پرونده دانشجویی دارید میتونید باهاشون رایزنی کنید که براتون برابر اصل کنن و بعد اون رو بدین ترجمه. این راه به ذهنم اومد، شاید جواب بده.

پیروز باشید

شاد زی

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد، دانشگاه شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط alir1234r نمایش پست ها
    الان هم استرس گرفتم که کار رو سپردم به این وکیل بعد خودش با قاطعیت مطمئن نیست چکار داره میکنه خدای نکرده فردا رود مارو گرفتار نکنه چون بچه ها اطلاعات خوبی اینجا میدن و خورم هم میتونستم انجام بدم فقط برای سفت کاری دادم به وکیل که از اما و اگر دوری کنم ولی اگر بخواد اینجوری باشه احتمالا اشتباه کردم. ردا زنگ میزنم این تغایر ها رو جویا میشم اگر جواب درستی ندن فکر میکنم بایستی کنسل کنم پولشم کامل ابتدا گرفته البته.
    اتفاقا وکیل شما خیلی خوب گفته و نیاز نیست خیلی تو sop موارد زیادی توضیح بدید اگر دقت کنید سایت اداره مهاجرت 2000 کاراکتر جا گذاشته برای توضیحات شما کلا باید به 4 5 مورد اشاره کنی که قبلا خیلی صحبت شده ولی نیاز به داستان سرایی نیست. در مورد جاب افر هم اجباری نیست ولی بودنش ضرری نداره بهرحال قرار نیست هرکی دکترا میخونه بیاد کار اکادمیک کنه مگر دانشگاه ها چقدر استاد میخوان... در مورد هزینه برای همسرتون هم تا جایی که من در سایت اداره مهاجرت دیدم اگر شما همزمان اقدام کنید و رشته شما پژوهش محور باشه برای همراه نیاز به پرداخت هزینه اضافی ندارید... بهرحال یادتون باشه هرکاری رو با هرکسی شروع کردید با دل روشن جلو برید هر کسی یک حرفی میزنه ولی قطعا ایجنت ها و وکلا از ما بیشتر میدونن و اطلاعات دارن به نظرم خیلی بد دلتون راه ندید که خودتون اذیت میشید...

رشته و دانشگاه

من خانمم پزشک هست این وکیلی که کار من رو انجام قرار شده بده بمن گفت که همین پروسه رو برای خانمت هم بایستی تکرار کنیم از لحاظ فرم ها و آپلود مدارک شاید گفته. در ضمن گفت که یک ۴۰۵ دلار هم برای خانمت احتمالا بایستی پرداخت کنی که با توجه به فرمایش شما با خوب کسی قرارداد نبستم به نظر.
    یک سری حرف های جالبی هم میزد مثل اینکه جاب آفر لازم نیست چون شما میری دکتری بگیری و میخوای بگی که بر میگردم کار آکادمیک میکنم نه اینکه بری شرکت کار کنی. با اینکه تو sop لازم نیست بنویسی پدر مادرم مسن هستن چون همه این آماارهارو وادرد سیستم میکنی و اونا خودشون میدونن. خلاصه میگفت زیاد داستان تعریف کردن تو sop خوب نیست چون حساس میشن. حالا من که قرارداد بستم دیروز کارم رو شروع کنه برای این هم بستم چون برای دو نفر از دوستانم ویزا گزفته بود دیگه توکل بر خدا ببینیم چی میشه.
    در مورد همراه هم اصلا نیازی به مدارک تحصیلی و رزومه نیست اگر به سایت اداره مهاجرت مراجعه کنید مدارک مورد نیاز رو نوشته برای همراه:

• identity documents such as a certified copy of birth certificate, passport, national ID card or Hoko book
    • proof of their relationship to each family members such as official birth certificate or marriage certificate
    • a copy of your main passport page
    • evidence from the education provider that you are still studying
    • proof of financial capacity, either:
      • evidence of annual income of at least AUD 70,000
      • evidence of funds to cover travel costs and 12 months' tuition and living costs for both them and you, plus school costs for any school aged dependants for the first 12 months.

همون وکیل شما راهنمایی میکنه که چه مدارکی برای همسر ارائه بدید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrardani نمایش پست ها
    اتفاقا وکیل شما خیلی خوب گفته و نیاز نیست خیلی تو sop موارد زیادی توضیح بدید اگر دقت کنید سایت اداره مهاجرت 2000 کاراکتر جا گذاشته برای توضیحات شما کلا باید به 4 5 مورد اشاره کنی که قبلا خیلی صحبت شده ولی نیاز به داستان سرایی نیست. در مورد جاب افر هم اجباری نیست ولی بودنش ضرری نداره بهرحال قرار نیست هرکی دکترا میخونه بیاد کار اکادمیک کنه مگر دانشگاه ها چقدر استاد میخوان... در مورد هزینه برای همسرتون هم تا جایی که من در سایت اداره مهاجرت دیدم اگر شما همزمان اقدام کنید و رشته شما پژوهش محور باشه برای همراه نیاز به پرداخت هزینه اضافی ندارید... بهرحال یادتون باشه هرکاری رو با هرکسی شروع کردید با دل روشن جلو برید هر کسی یک حرفی میزنه ولی قطعا ایجنت ها و وکلا از ما بیشتر میدونن و اطلاعات دارن به نظرم خیلی بد دلتون راه ندید که خودتون اذیت میشید...

ممنون از راهنماییتون و وقتتون که برای همه اختصاص میدین. من خودم همین حرف های شما رو یک عمر به همه زدم و خودمم اعتقاد دارم کسی که ۱۵ ساله داره اینکار رو انجام میده وارد تر از من هست ولی وقتی میرسی تو این مرحله دل نگرانیها شروع میشه که نکنه فلانی کار من رو خراب کنه ولی ممنون که کسی مثل ما هست عقل دو به سر آدم بر میگردونه.
    درباره نامه جاب آفر میگفت برای ارشد حتما نیازه ولی برای دکتری چون تو GTE میگی میخوام برگردم تدریس کنم کفایت میکنه و استذلالشم این بود که شما اگر شرکتی که نامه میگیری ریسرچ بیس هست خوبه ولی در مورد من خصوصا شرکت ساختمانی که در کار ساخت فعاله نیازی به دکتر مدیریت ساخت نداره و اگر میتونی از یک دانشگاه نامه بگیری که فلانیو میخایم وگرنه لازم نیست داخل پرونده چیزی بیاد. در هر صورت نظرشون این بود.

رشته و دانشگاه

ممنون از راهنماییتون و وقتتون که برای همه اختصاص میدین. من خودم همین حرف های شما رو یک عمر به همه زدم و خودمم اعتقاد دارم کسی که ۱۵ ساله داره اینکار رو انجام میده وارد تر از من هست ولی وقتی میرسی تو این مرحله دل نگرانیها شروع میشه که نکنه فلانی کار من رو خراب کنه ولی ممنون که کسی مثل ما هست عقل دو به سر آدم بر میگردونه.
    درباره نامه جاب آفر میگفت برای ارشد حتما نیازه ولی برای دکتری چون تو GTE میگی میخوام برگردم تدریس کنم کفایت میکنه و استذلالشم این بود که شما اگر شرکتی که نامه میگیری ریسرچ بیس هست خوبه ولی در مورد من خصوصا شرکت ساختمانی که در کار ساخت فعاله نیازی به دکتر مدیریت ساخت نداره و اگر میتونی از یک دانشگاه نامه بگیری که فلانیو میخایم وگرنه لازم نیست داخل پرونده چیزی بیاد. در هر صورت نظرشون این بود.
    خیلی نظرشون درست بوده کاملا منطقی هست. دیگه تو شرایطی که امثال ما داریم همیشه سوالات و ذهنیات سراغ ادم میاد. تو این 1 سال گذشته من با خیلی ها در ارتباط بودم که ویزا گرفتن خیلی هاشون از طریق ایجنت ها اقدام کردن خیلی ها خودشون اقدام کردن. تنها نکته که من به این نتیجه رسیدم که شما باید سعی کنی همه مدارکت کامل باشه دیگه از هیچی هم نگران نباش پرونده اگر تو سفارت به نتیجه رسید که خدا رو شکر اگر هم بره چک امنیتی دیگه نه دست سفارت هست نه دست وکیل نه دست من نه دست شما فقط باید صبور باشید تا جواب بررسی ها بیاد. دیروز هم 3 تا ویزای گرنت شده داشتیم یکی برای کنفرانس بود. یکی دکترا بعد 5 ماه و یکی ارشد بعد 2 ماه. فقط و فقط هم باید صبور بود. امیدوارم شما هم زودتر اقدام کنی و کارهات درست شه دوست عزیز.

سلام؛
    ۱. قبلا که ویزا پستی بود، موقعی که مدارک دستشون میرسید افیسر هر کسی ایمیل میزد و فایل نامبر میداد و میشد افیسرتو بشناسی و بهش ایمیل بزنی. الان که انلاینه چجوری میشه افیسر شناخت؟
    ۲. چجوری بفهمیم الان پروندمون در چه مرحله ای هست؟ (مثلا الان رفتیم برای چک امنیتی یا نه؟)

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط padeshah87 نمایش پست ها
    سلام؛
    ۱. قبلا که ویزا پستی بود، موقعی که مدارک دستشون میرسید افیسر هر کسی ایمیل میزد و فایل نامبر میداد و میشد افیسرتو بشناسی و بهش ایمیل بزنی. الان که انلاینه چجوری میشه افیسر شناخت؟
    ۲. چجوری بفهمیم الان پروندمون در چه مرحله ای هست؟ (مثلا الان رفتیم برای چک امنیتی یا نه؟)
    سلام دوست عزیز
    پرونده شما که سابمیت بشه یک acknowledge واستون میاد که توش فایل نامبر شما هست از طریق فایل نامبر میتونید تلفنی از سفارت پیگیری کنید اگر لازم بود

سلام؛
    لطفا دوستانی که ویزاشون گرنت میشه حتما در صفحه زیر اطلاع بدن:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...D8%AF-)/page15

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrardani نمایش پست ها
    خیلی نظرشون درست بوده کاملا منطقی هست. دیگه تو شرایطی که امثال ما داریم همیشه سوالات و ذهنیات سراغ ادم میاد. تو این 1 سال گذشته من با خیلی ها در ارتباط بودم که ویزا گرفتن خیلی هاشون از طریق ایجنت ها اقدام کردن خیلی ها خودشون اقدام کردن. تنها نکته که من به این نتیجه رسیدم که شما باید سعی کنی همه مدارکت کامل باشه دیگه از هیچی هم نگران نباش پرونده اگر تو سفارت به نتیجه رسید که خدا رو شکر اگر هم بره چک امنیتی دیگه نه دست سفارت هست نه دست وکیل نه دست من نه دست شما فقط باید صبور باشید تا جواب بررسی ها بیاد. دیروز هم 3 تا ویزای گرنت شده داشتیم یکی برای کنفرانس بود. یکی دکترا بعد 5 ماه و یکی ارشد بعد 2 ماه. فقط و فقط هم باید صبور بود. امیدوارم شما هم زودتر اقدام کنی و کارهات درست شه دوست عزیز.
    واقعا 5 ماه ؟ امیدوارم برای بقیه ها زودتر بیاد من اگه نتونم تا اخر فوریه برم یه پروژه خوب رو از دست میدم. تو خود سایت زده 28 روز و خیلی از دوستان من که پارسال رفتن بین 35 تا 45 روز ویزاشون گرنت شد اما خب حساب کتاب نداره و باید منتظر بود. میخاستم ببینم بعد 1 ماه اگه خبری نشد میشه تماس گرفت یا ایمیل زد برای پیگیری؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط samarii نمایش پست ها
    واقعا 5 ماه ؟ امیدوارم برای بقیه ها زودتر بیاد من اگه نتونم تا اخر فوریه برم یه پروژه خوب رو از دست میدم. تو خود سایت زده 28 روز و خیلی از دوستان من که پارسال رفتن بین 35 تا 45 روز ویزاشون گرنت شد اما خب حساب کتاب نداره و باید منتظر بود. میخاستم ببینم بعد 1 ماه اگه خبری نشد میشه تماس گرفت یا ایمیل زد برای پیگیری؟
    زمان متوسط که در سایت سفارت و اداره مهاجرت اعلام شده بین یک الی سه ماه هست. میشه پیگیری کرد ولی فقط جواب میدن منتططر باشید تا نتیجه مشخص بشه. شما اگر ویزاتون نیاد میتونید درخواست تاریخ جدید برای شروع پروژه بدید و دانشگاه همکاری میکنه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)