صفحه 78 از 177 نخستنخست ... 28686970717273747576777879808182838485868788128 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 1767

موضوع: روند جدید درخواست ویزای دانشجویی

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد، دانشگاه شریف

پیش فرض پاسخ : روند جدید درخواست ویزای دانشجویی (از جولای ۲۰۱۶ به بعد)

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudnorouzi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من پذیرشم اومده واسه
    July

به نظرتون الان ۲-۳ هفته دیگه برای ویزا اقدام کنم خوبه؟ این ۳-۴ ماهی که مونده تا شروع دوره مشکل ساز نیست؟ زود نیست؟ یا فرقی نداره؟
    (رشته مستر Biotechnology / RMIT ) بدون بورس
    معمولا سه ماه مونده به شروع دوره باید برای ویزا اقدام کرد فقط دقت کنید در جمع اوری مدارک مخصوصا مدارک مالی

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nasserturk نمایش پست ها
    دوستان یه سوال دارم بعد از گرنت ویزا چقدر زمان داریم خودمون به استرالیا برسونیم؟من 20 روز بعداز گرنت میخوام برم مشکلی پیش نمیاد؟
    به دانشگاه اطلاع بدید مشکل خاصی نباید باشه

Junior Member

سلام دوستان
    من یه سوالی دارم نمیدونم این قسمت درست هست سوالمو مطرح کنم یا نه ولی ممنون میشم کمکم کنید .
    من میخواستم بدون بورس برای این دانشکاه ابلای کنم برای ویزا.
    فقط نمیدونم برای تمکن مالی که تو بروسه ویزا زده ینی 120 میلیون به چه شکلی هست .
    یعنی امکانش هست مثلا این 120 میلیون (اگر مبلغ رو اشتباه نکنم) مثلا دوروز تو حساب گذاشت و برداشت و پرینت تو برونده ویزا گذاشت ؟ چون من شنیده باید 2 هفته یا حتی بیشتر این پول تو حساب باشه . و این مسئله واسم مقدور نیست . ممکن اگر کسی راهی به ذهنش میرسه کمکم کنه؟؟
    میخوام بدونم ایا این پول و واسه دوروز تو حساب گذاشت و پرینت گرفت کافیه یا نه .
    ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba12 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوالی دارم نمیدونم این قسمت درست هست سوالمو مطرح کنم یا نه ولی ممنون میشم کمکم کنید .
    من میخواستم بدون بورس برای این دانشکاه ابلای کنم برای ویزا.
    فقط نمیدونم برای تمکن مالی که تو بروسه ویزا زده ینی 120 میلیون به چه شکلی هست .
    یعنی امکانش هست مثلا این 120 میلیون (اگر مبلغ رو اشتباه نکنم) مثلا دوروز تو حساب گذاشت و برداشت و پرینت تو برونده ویزا گذاشت ؟ چون من شنیده باید 2 هفته یا حتی بیشتر این پول تو حساب باشه . و این مسئله واسم مقدور نیست . ممکن اگر کسی راهی به ذهنش میرسه کمکم کنه؟؟
    میخوام بدونم ایا این پول و واسه دوروز تو حساب گذاشت و پرینت گرفت کافیه یا نه .
    ممنونم
    پاسخ شما در پست شماره 196 تاپیک زیر هست:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...D8%AF-)/page20
    موفق باشین.

پیش فرض پاسخ : روند جدید درخواست ویزای دانشجویی (از جولای ۲۰۱۶ ب

سلام،
    ۱،کسی اطلاع داره وضعیت سفارت تو ایام عید چطوریه؟ کار انجام میدن؟ هستن؟
    ۲، من همه کارای آفرم رو کردم. پرداخت هم از لینک مستقیم خود دانشگاه انجام دادم.(جمعه) چند روز طول میکشه CoE بیاد؟ (دانشگاه La Trobe , مستر کورس ورک با اسکولارشیپ ۲۰٪ )
    اگه این هفته نیاد به ویزام نمیرسم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Control Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudnorouzi نمایش پست ها
    سلام،
    ۱،کسی اطلاع داره وضعیت سفارت تو ایام عید چطوریه؟ کار انجام میدن؟ هستن؟
    ۲، من همه کارای آفرم رو کردم. پرداخت هم از لینک مستقیم خود دانشگاه انجام دادم.(جمعه) چند روز طول میکشه CoE بیاد؟ (دانشگاه La Trobe , مستر کورس ورک با اسکولارشیپ ۲۰٪ )
    اگه این هفته نیاد به ویزام نمیرسم
    The Embassy will be closed on:
    01/01/2017 Sunday New Year's Day
    26/01/2017 Thursday Australia Day
    21/03/2017 Tuesday Iranian New Year (1396) Nowrooz (1st day)
    22/03/2017 Wednesday Iranian New Year (1396) Nowrooz (2nd day)
    23/03/2017 Thursday Iranian New Year (1396) Nowrooz (3rd day)
    02/04/2017 Sunday 13 of Nowrooz (Nature Day)
    16/04/2017 Sunday Easter Sunday
    04/06/2017 Sunday Demise of Emam Khomeini
    26/06/2017 Monday Eyd-e- Fetr (Last day of fasting month) (1st day)
    20/07/2017 Thursday Martyrdom of Emam Ja'far
    01/10/2017 Sunday Ashura
    09/11/2017 Sunday Arbaeen
    24/12/2017 Sunday Additional Public Holiday
    25/12/2017 Monday Christmas Day

Junior Member

سلام دوستان

من یه سوالی در خصوص مدت اعتبار ویزای دانشجویی برام پیش اومده. همونطور که میدونید سفارت ویزای دانشجوهای دکترا رو معمولا برای مدت 56 ماه صادر میکنه. این رو میشه دو جور تفسیر کرد:

1. ویزا تا مدت 56 ماه معتبره و در این مدت اجازه اقامت و کار داریم، حتی اگر مثلا در ماه 36 ام فارغ التحصیل بشیم. به عبارت دیگه، بعد از فارغ التحصیلی هم تا ماه 56 ام ویزا معتبره و میتونیم بمونیم (و کارم کنیم؟).
    2. ویزا فقط تا زمانی معتبره که ما دانشجو باشیم و این دوره حداکثر میتونه 56 ماه باشه. به عبارت دیگه، بعد از فارغ التحصیلی ویزا اکسپایر میشه حتی اگه هنوز به ماه 56 نرسیده باشیم.

حالا کدوم تفسیر درسته؟ لطفا دوستانی که مطمئن هستن بگن از کجا مطمئنن چون من هیچ مرجع مطمئنی برای جواب این سوال پیدا نکردم. سفارتم که جواب بده نیست...

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Hermidas66 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یه سوالی در خصوص مدت اعتبار ویزای دانشجویی برام پیش اومده. همونطور که میدونید سفارت ویزای دانشجوهای دکترا رو معمولا برای مدت 56 ماه صادر میکنه. این رو میشه دو جور تفسیر کرد:

1. ویزا تا مدت 56 ماه معتبره و در این مدت اجازه اقامت و کار داریم، حتی اگر مثلا در ماه 36 ام فارغ التحصیل بشیم. به عبارت دیگه، بعد از فارغ التحصیلی هم تا ماه 56 ام ویزا معتبره و میتونیم بمونیم (و کارم کنیم؟).
    2. ویزا فقط تا زمانی معتبره که ما دانشجو باشیم و این دوره حداکثر میتونه 56 ماه باشه. به عبارت دیگه، بعد از فارغ التحصیلی ویزا اکسپایر میشه حتی اگه هنوز به ماه 56 نرسیده باشیم.

حالا کدوم تفسیر درسته؟ لطفا دوستانی که مطمئن هستن بگن از کجا مطمئنن چون من هیچ مرجع مطمئنی برای جواب این سوال پیدا نکردم. سفارتم که جواب بده نیست...
    دوست عزیز ویزای شما به اندازه مدت زمان تحصیل مشخص شده در افر شما بعلاوه ۶ الی ۸ ماه زمان اضافه صادر میشه پس الزاما ۵۶ یا ۵۷ ماه نیست ممکن است ۴۵ ماه زمان باشه یا ۴۲ ماه. این یک نکته و نکته بعدی اینکه شما اگر درستون هم تو ماه ۳۶ تموم شد نیازی نداره زودتر فارغ التحصیل بشید میتونید مقاله بدید کار کنید و بزارید در زمان استاندارد خودش فارغ التحصیل بشید. طبق بند ۸۲۰۲ شما چون به دلیل تحصیل ویزا گرفتید باید در حال تحصیل در همین دوره یا دوره مشابه یا مقطع بالاتر مشغول باشید حالا اینکه ایا این قوانین کاملا رعایت میشه اونجا یا خیلی مهم نیست در عمل رو نمیدونم.

Junior Member

طی تماس با سفارت این سوال رو ازشون پرسیدم (در کمال تعجب بعد از 40-50 تا بوق گوشی رو برداشتن). پاسخ: گزینه 2 درسته.

یه سوال دیگه هم پرسیدم که نتیجش رو اینجا میگم: ویزا مثل بیمه نیست که مدتش از لحظه ورود به خاک استرالیا محاسبه بشه. یعنی اگه مثلا سه ماه بعد از تاریخ شروع ویزا وارد استرالیا بشید، به این معنیه که سه ماه از زمانی که اجازه دارید در استرالیا باشید رو از دست دادید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrardani نمایش پست ها
    دوست عزیز ویزای شما به اندازه مدت زمان تحصیل مشخص شده در افر شما بعلاوه ۶ الی ۸ ماه زمان اضافه صادر میشه پس الزاما ۵۶ یا ۵۷ ماه نیست ممکن است ۴۵ ماه زمان باشه یا ۴۲ ماه. این یک نکته و نکته بعدی اینکه شما اگر درستون هم تو ماه ۳۶ تموم شد نیازی نداره زودتر فارغ التحصیل بشید میتونید مقاله بدید کار کنید و بزارید در زمان استاندارد خودش فارغ التحصیل بشید. طبق بند ۸۲۰۲ شما چون به دلیل تحصیل ویزا گرفتید باید در حال تحصیل در همین دوره یا دوره مشابه یا مقطع بالاتر مشغول باشید حالا اینکه ایا این قوانین کاملا رعایت میشه اونجا یا خیلی مهم نیست در عمل رو نمیدونم.
    دوست خوبم، 56 ماه رو بعنوان مثال عرض کردم. البته معمولا طول دوره دکتری در آفر 48 ماه قید میشه و سفارت ویزا رو برای 56 ماه صادر میکنه. فرمایشات شما متینه ولی یه نکته ای وجود داره. بورسهایی که استرالیا میده در اغلب موارد 3 ساله اند و تا 6 ماه قابل تمدید (البته نه همیشه، مثلا بورس Endeavour چهار سالست). در این شرایط، دانشجو مجبوره ظرف حداکثر 42 ماه درسشو تموم کنه چون بعدش دیگه اسکالرشیپ نداره، گرچه مجاز به تحصیله. پس عملا بعد از ماه 42 ویزای دانشجویی به کارش نمیاد. مگر این که بخواد با بودجه شخصی همچنان دانشجو بمونه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)