نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: وزن فرش هم روی بار محاسبه می شه یا خیر؟

Junior Member

پیش فرض وزن فرش هم روی بار محاسبه می شه یا خیر؟

من شنیدم می شه یه تخته فرش رو با خودمون ببریم بدون اینکه وزنش حساب بشه روی بارهایمان. این درسته؟
    یه سوال دیگه اینکه 32 کیلو باری که می بریم می تونه توی یه چمدون باشه یا باید توی 2 تا چمدون جداگانه باشه؟
    مرسی

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : وزن فرش هم روی بار محاسبه می شه یا خیر؟

فرش هم جزو بار حساب می‌شه و جداگانه نیست. ایران ایر به شما اجازه بردن دو تا چمدون ۳۲ کیلویی می‌ده.

Junior Member

من فکر می کردم فقط یک چمدان 32 کیلویی می تونیم داشته باشیم. پس با این اوصاف با ایران ایر هر نفر 64 کیلو می تونه با خودش ببره. و توی پروازهای دیگه 2 تا 20 کیلو یعنی 40. درسته؟
    این میزان بار که به مقصد بستگی نداره؟ من برای پرواز تهران آمستردام این اطلاعات رو لازم دارم.
    مرسی

ApplyAbroad Champion

بله شما دو تا ۳۲ کیلویی می‌تونید با ایران ایر ببرید. خیلی از پروازهای دیگه به شما اجازه می‌دهند که دو تا ۵۰ پوندی (۲۲ کیلویی) همراه داشته باشید.

Junior Member

اما توی سایت هما من دیدم که چنین چیزی نوشته:
    "طبق مقررات بين المللي هرمسافر مي تواند مجاناً حداكثر تا30 كيلو گرم بار با بليت معمولي و40 كيلوگرم با بليت هماكلاس روي خطوط بين المللي هما ، حمل نمايد . براي بار اضافه مسافر بايد با توجه به وزن بار و فاصله تامقصد خود مبلغي بپردازد."
    http://www.iranair.com/DesktopDefaul...698&lang=fa-IR

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    بله شما دو تا ۳۲ کیلویی می‌تونید با ایران ایر ببرید. خیلی از پروازهای دیگه به شما اجازه می‌دهند که دو تا ۵۰ پوندی (۲۲ کیلویی) همراه داشته باشید. تا اینجا که من اطلاع دارم میزان بار به مقصد بستگی نداره و در تاپیک‌های دیگه‌ای در این زمینه مفصل بحث شده.
    شما خودتان تجربه دارین در این زمینه؟

Junior Member

هما برای پروازهای به مقصد آمریکای شمالی اجازه 2 تا 32 کیلویی می ده. برای اروپا یک 32 یا 30 کیلویی اجازه می ده.

نقل قول نوشته اصلی توسط ARZ
    من شنیدم می شه یه تخته فرش رو با خودمون ببریم بدون اینکه وزنش حساب بشه روی بارهایمان. این درسته؟
    مرسی
    سلام دوست عزیز
    من الان مطمئن نیستم پروازها چطوره ولی همون طور که گفتین قبلا فرش با شرایط دیگه سنجیده می شد و مسافر حق داشت یه تخته فرش همراه خودش ببره، من نمونه زیاد دیده بودم... باز هم می تونید از دفاتر فروش بلیط بپرسید.
    Life salutes you when you make others happy

Senior Member

محدودیت بار به مقصد بستگی داره. برای اروپا محدودیت همه ایرلاینها یک چمدون است (برای ایران ایر 32 کیلویی و برای بقیه ایرلاینها 23 کیلویی).
    در مورد فرش بهترین کار اینه که با بخش بار ایران ایر در فرودگاه امام تماس بگیرید و مستقیم از خود اونا سئوال کنید تا جواب مطمئن بگیرید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)