صفحه 33 از 34 نخستنخست ... 232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 335

موضوع: پروسه گرفتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پروسه گرفتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی

نقل قول نوشته اصلی توسط Pa24 نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان ، ببخشید من برای اپلای به اصل مدرک دیپلم و پیشم نیاز دارم که دست دبیرستان و پیش دانشگاهیمه و قبل از اینکه دانشجو بشم یبار که رفتم دبیرستان و همینطور پیش (پیشمو تو هنرستان بودم) گفتن یا باید کارت سربازی بدی و یا نامه دانشگاه ، حالا الان میخواستم بپرسم که دانشگاه این نامرو به من میده یا نه و اینکه اصلا چه نامه ای باید بگیرم؟ (هنوز فارغ‌التحصیل نشدم و دانشگاهمم فقط مدرک موقت پیش‌دانشگاهیم دستشه)
    یک گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه بگیرید اگه سامانه گلستان داره دانشگاهتون اونجا باید اول درخواست بدید

Junior Member

سلام دوستان
    من دیپلمم حاضر نشده هنوز و بیشتر از یک ماه طول میکشه و ددلاین بورسیه هم یک هفته ی دیگست.از طرفی گواهی موقتی که پارسال گرفتم فقط۶ ماه تاریخ داشت که اونم پارسال دادم دانشگاه
    به نظرتون چکار کنم؟
    مدرسه میگه گواهی موقت نمیده

سلام. سعی کنید تاییدیه تحصیلی به آدرس دارالترجمه بکیرید تا براتون ترجمه کنند یا از کارنامه فارغ التحصیلی استفاده کنید که در آن معمولاً ذکر شده دوره را با موفقیت طی کردید و فارغ التحصیل شدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam_DV نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دیپلمم حاضر نشده هنوز و بیشتر از یک ماه طول میکشه و ددلاین بورسیه هم یک هفته ی دیگست.از طرفی گواهی موقتی که پارسال گرفتم فقط۶ ماه تاریخ داشت که اونم پارسال دادم دانشگاه
    به نظرتون چکار کنم؟
    مدرسه میگه گواهی موقت نمیده

Junior Member

سلام دوستان وقتتون بخیر. من مقطع کارشناسی در حال تحصیل هستم و مدرک دیپلمم دست دانشگاه هس برای گرفتنش نیازی به لغو تعهد هست؟ یا دیپلم المثنی میشه گرفت که مبلغ لغو تعهد رو نخوایم پرداخت کنیم؟ اگر تجربه ای در این زمینه دارین ممنون میشم کمک کنید

سلام دوستان، بنده میخواستم مدارک دیپلم و پیش دانشگاهیم و ریزنمراتشون رو بگیرم و از مطالب همین فروم استفاده کردم، ولی روش کار کمی تغیییر پیدا کرده که من اینجا فرایندی رو که خودم طی کردم براتون میزارم:
    *مراجعه به دبیرستان و اخذ مدرک اصل دیپلم و ریزنمرات سه ساله دیپلم که عکس دار باشه و تمبر خورده باشه و مهر مدرسه هم روش باشه. سپس مراجعه به آموزش و پرورشی ناحیه ای که مدرسه تون توش بوده و اخذ مهر و امضا برای ریز نمرات(به ترتیب اداره سنجش و ارزیابی یا اداره امتحانات، معاونت و در آخر دبیرخانه)
    * مراجعه به پیش دانشگاهی و اخذ ریز نمرات عکس دار و مهر دار و تمبر دار. سپس مراجعه به اداره آموزش و پرورش ناحیه مربوطه و مثل بالا اخذ امضا به ترتیب از ارزیابی ، معاونت و در آخر دبیر خانه)
    * یه توضیح ارز کنم که اصل مدرک پیش دانشگاهی من دست دانشگاه کارشناسی بود. پس مراجعه به دفتر پیشخوان خدمات دولت و درخواست تاییدیه تحصیلی برای مدرک پیش دانشگاهی به دانشگاهی که مدرک پیش دانشگاهی تون اونجاس. بعد تقریبا دو الی چهار هفته مراجعه به دانشگاه و بخش بایگانی و اخذ اصل مدرک پیش دانشگاهی.
    * کد دارالتجمه رو میگیرین و دوباره مراجعه میکنین به دفاتر پیشخوان دولت و این بار درخواست تایید دوباره مدارک میدین هم برای دیپلم و هم برای پیش دانشگاهی به کد دارالترجمه ، سپس با در دست داشتن رسید این فرایند و به همراه ریز نمرات و اصل مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی میرین اداره کل آموزش و پرورش استان بخش سنجش و ارزیابی اونا براتون مهر میکنن میبرین معاونت و سپس دبیر خانه هم مهر میکنه و اینجا تمومه.
    *اگه دانشگاهتون آزاد هستش مراجعه به دانشگاه و اخذ دانشنامه و ریز نمرات قابل ترجمه (این هم یه ماهی طول میکشه)
    *اگه دانشگاهتون دولتی و یا غیر انتفاعی و پیام نور هستش، مراجعه به دانشگاه و اخذ دانشنامه و ریز نمرات مربوطه به همراه مهر های مربوطه، سپس این مدارک رو در سامانه سجاد آپلود میکنین و منتظر تایید میشین تا کد صحت بهتون بده.
    ***حالا هرچی تاحالا جمع کردین میبرین دارالترجمه تا براتون ترجمه کنه
    (انشاله هر چه زودتر خلاص شین)

Junior Member

یکم فکر می کنم پروسه علوم پزشکی فرق داره درست نمی دونم. من مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمره پیش دانشگاهی رو دارم ولی ریز نمره دیپلم رو ندارم، نمیدونم چرا! باید برم از مدرسه بگیرم؟

Junior Member

سلام دوستان.
    من کارشناسی علوم پزشکی دارم.
    خانم هستم و سربازی ندارم
    اما طرح اجباریم هنوز تموم نشده.
    برای خروج از کشور مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی رو میتونم از دانشگاه بگیرم؟

اگر همینجوری دانشگاهم مدارک دبیرستانو بهم نمی‌ده، این راه ها حل شدنیه؟ ������

1. یه رشته کارشناسی غیرروزانه ثبت نام کنم (فکر میکنم برای ثبتنام دانشگاه قبلی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی رو به دانشگاه جدید بفرسته) و بعد از یه ترم انصراف بدم و مدرکمو از دانشگاه جدید تحویل بگیرم؟

2. یا اینکه میشه یه وثیقه بدم به دانشگاه و مدارک دبیرستانمو بگیرم، ببرم ترجمه کنم و بعد پس بدم؟ بعد مدارک ترجمه شده به تنهایی در خارج از کشور اعتبار داره؟
    ویرایش توسط niooscha : September 7th, 2020 در ساعت 05:52 PM

Junior Member

تجربه من در گرفتن مدرک دیپلم بدون مشکل بود... اول اینکه من نمی‌دونستم اصلا دیپلمم تو کدوم دانشگاه هست. فرض رو گذاشتم دست دانشگاه اوله که همینطور بود. یعنی ظاهرا مدرک به دانشگاه بعدی ارسال نمیشه فقط یک تاییدیه میره. من بدون هیچ مشکلی مدرکم رو گرفتم. فقط کپی پایان خدمت رو ارائه کردم. بدهی و اینا هم نداشتم.

Junior Member

آیا برای اپلای مقطع PhD هم ممکنه دیپلم بخوان؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Yalda62 نمایش پست ها
    اون چیزی که به دانشگاه دادید احتمالا گواهی موقت پیش دانشگاهی بوده .. باید اونو از دانشگاه بگیرید (که پدر منو در آوردن تا دادنش.. باید در خواست استعلام بدید که دانشگاه این گواهی موقت رو بهتون بده. این در خواست استعلام هم کار پیچیده ای نیست و فقط ممکنه چند روز طول بکشه که با توجه به اینکه دانشگاه و مدرسه در شهرهای مختلف بودن حتما بیشتر طول می کشه. چون این کار توسط پست انجام می شه)
    درخواست استعلام هم تو دانشگاه ما که قشنگ تو دبیرخونه یکی بود این کارو انجام می داد.

اما این چیزی نیست که دانشگاه ازتون می خواد. دانشگاه اصل دیپلم و اصل گواهی پیش دانشگاهی رو می خواد. این در تا هم به من اول گفتن برو اداره آموزش و پرورش ناحیه اونجاست، اما اونجا بعد کلی علافی گفتند مدارک دست مدرسه هاست. بنابر این شما هم بهتره یه راست اول بری سراغ مدرسه.

حالا اونجا روند قانونی اینه که این گواهی موقت رو بدی بهشون و مدارک رو بگیری. ولی من که رفتم هیچی به روی خودم نیاوردم خانوم مدیره هم هیچی ازم نخواست.

نتیجه اخلاقی اینکه قبل از گزفتن گواهی موقت از دانشگاه یه سر به مدرسه بزنید شاید این گواهی رو نخواند و در وقتتون صرفه جویی بشه. احتمالا کس دیگه هم می تونه براتون بگیره برا اطمینان یه کارت شناسایی بدین به کسی که می خواد این کارو انجام بده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط havaye_taze نمایش پست ها
    سلام دوستان، بنده میخواستم مدارک دیپلم و پیش دانشگاهیم و ریزنمراتشون رو بگیرم و از مطالب همین فروم استفاده کردم، ولی روش کار کمی تغیییر پیدا کرده که من اینجا فرایندی رو که خودم طی کردم براتون میزارم:
    *مراجعه به دبیرستان و اخذ مدرک اصل دیپلم و ریزنمرات سه ساله دیپلم که عکس دار باشه و تمبر خورده باشه و مهر مدرسه هم روش باشه. سپس مراجعه به آموزش و پرورشی ناحیه ای که مدرسه تون توش بوده و اخذ مهر و امضا برای ریز نمرات(به ترتیب اداره سنجش و ارزیابی یا اداره امتحانات، معاونت و در آخر دبیرخانه)
    * مراجعه به پیش دانشگاهی و اخذ ریز نمرات عکس دار و مهر دار و تمبر دار. سپس مراجعه به اداره آموزش و پرورش ناحیه مربوطه و مثل بالا اخذ امضا به ترتیب از ارزیابی ، معاونت و در آخر دبیر خانه)
    * یه توضیح ارز کنم که اصل مدرک پیش دانشگاهی من دست دانشگاه کارشناسی بود. پس مراجعه به دفتر پیشخوان خدمات دولت و درخواست تاییدیه تحصیلی برای مدرک پیش دانشگاهی به دانشگاهی که مدرک پیش دانشگاهی تون اونجاس. بعد تقریبا دو الی چهار هفته مراجعه به دانشگاه و بخش بایگانی و اخذ اصل مدرک پیش دانشگاهی.
    * کد دارالتجمه رو میگیرین و دوباره مراجعه میکنین به دفاتر پیشخوان دولت و این بار درخواست تایید دوباره مدارک میدین هم برای دیپلم و هم برای پیش دانشگاهی به کد دارالترجمه ، سپس با در دست داشتن رسید این فرایند و به همراه ریز نمرات و اصل مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی میرین اداره کل آموزش و پرورش استان بخش سنجش و ارزیابی اونا براتون مهر میکنن میبرین معاونت و سپس دبیر خانه هم مهر میکنه و اینجا تمومه.
    *اگه دانشگاهتون آزاد هستش مراجعه به دانشگاه و اخذ دانشنامه و ریز نمرات قابل ترجمه (این هم یه ماهی طول میکشه)
    *اگه دانشگاهتون دولتی و یا غیر انتفاعی و پیام نور هستش، مراجعه به دانشگاه و اخذ دانشنامه و ریز نمرات مربوطه به همراه مهر های مربوطه، سپس این مدارک رو در سامانه سجاد آپلود میکنین و منتظر تایید میشین تا کد صحت بهتون بده.
    ***حالا هرچی تاحالا جمع کردین میبرین دارالترجمه تا براتون ترجمه کنه
    (انشاله هر چه زودتر خلاص شین)

سلام میبخشید شما از قبل دانشجو بودید ؟
    چون تمام این مدارک از ریز نمرات دبیرستان گرفته تا اصل مدرک پیش دانشگاهی به دانشگاه ارسال میشه، وبعد فارغالتحصیلی تا قبل از ازادسازی مدرک گواهی موقت، این مدارک قابل اخذ نیست. حالا سوال بنده از شما اینه که این روالی که نوشتید بعد از ازادسازی مدرکتون بوده یا اینکه مدرکتون هنوز ازادنشده بوده ولی باز هم این راهها جواب داد ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)