صفحه 32 از 34 نخستنخست ... 22232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 335

موضوع: پروسه گرفتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی

Local Moderator
    pitbullirani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urmia state university, English Language and literature

پیش فرض پاسخ : پروسه گرفتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

در نظام آموزشی انگلیس از اصطلاح

Upper Second Class

برای معدل استفاده میکنند به معدلی که حدود ۷۰ از صد باشد Upper Second Class میگویند

البته توجه بفرمایید سوال شما میگوید

upper secondary class

که میتواند کلا چیز دیگری باشد و من از ان اطلاعی دارم.
    این معدل 70 از صد، به مقیاس ما از بیست چند میشه؟
    I am still here. I am alive.

ApplyAbroad Superstar

خیلی نمیشود مقایسه کرد برای اینکه در نظام ایران بین ۱۷ و ۱۸ و ۱۹ مثلا تفاوت ها معنی دار هست و اهمیت دارد در حالیکه در سیستم اینجا از ۷۰ به بالا First Class حساب میشود و بیشتر جاها تفاوتی بین ۷۵ و ۹۰ قایل نیستند چون در یک کلاس هستند.

نقل قول نوشته اصلی توسط pitbullirani نمایش پست ها
    این معدل 70 از صد، به مقیاس ما از بیست چند میشه؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوستان با توجه به اطلاعاتی که گرفتم از نظرات
    باید برم اصل مدرک دیپلم رو از دانشگاه بگیرم
    بعدش باید مهر آموزش و پرورش بخوره؟ یا فقط ریزنمرات باید مهر بشه؟

Junior Member

سلام وقتتون بخیر
    لطفا یکی لطف کنه جواب منو بده
    من امروز رفتم مدرسه اصل مدارک دیپلم و پیش دانشگاهیم مدرسه بود گفتند باید یه نامه از دانشگاه بگیری جهت تکمیل مدارک که ما این مدارک و بهت بدیم ولی اصل ریزنمرات سوم وپیش دانشگاهیم دست دانشگاه بود حالا لطفا یکی راهنماییم کنه اصل ریزنمرات سوم وپیش دانشگاهیمو چطوری بگیرم از دانشگاه به چه بهانه ای

Junior Member

دوستان من دانشجوی ارشد هستم..مدرک لیسانس رو هم آزاد کردم, میخوام برای ارشد آلمان اقدام کنم..دانشگاه های آلمان از ما مدرک دیپلم/پیش دانشگاهی رو هم میخوان...

داخل این فروم نوشته بود مدرک دیپلم و پیش رو مدرسه با کارت دانشجویی مدت دار و یا گواهی اشتغال به تحصیل به آدم میدن اما همونجور که دیدم دو نفر دیگه هم در همین فروم نوشتن که مدرسه میگه فقط با نامه دانشگاه..رفتم آموزش پرورش اونم همینو گفت...

===>>>> ۱) الان میخوام بدونم میشه مدرک موقت رو ترجمه کرد؟

۲) اگه اره مراحلش چه جوریه؟

۳) مدرسه مدرک موقت دوباره به من میده؟ من مدرک موقت ها رو دارم ولی خیلی وقته از مهلت شش ماهشون گذشته

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nebraska1 نمایش پست ها
    دوستان من دانشجوی ارشد هستم..مدرک لیسانس رو هم آزاد کردم, میخوام برای ارشد آلمان اقدام کنم..دانشگاه های آلمان از ما مدرک دیپلم/پیش دانشگاهی رو هم میخوان...

داخل این فروم نوشته بود مدرک دیپلم و پیش رو مدرسه با کارت دانشجویی مدت دار و یا گواهی اشتغال به تحصیل به آدم میدن اما همونجور که دیدم دو نفر دیگه هم در همین فروم نوشتن که مدرسه میگه فقط با نامه دانشگاه..رفتم آموزش پرورش اونم همینو گفت...

===>>>> ۱) الان میخوام بدونم میشه مدرک موقت رو ترجمه کرد؟

۲) اگه اره مراحلش چه جوریه؟

۳) مدرسه مدرک موقت دوباره به من میده؟ من مدرک موقت ها رو دارم ولی خیلی وقته از مهلت شش ماهشون گذشته

والا من دوباره رفتم مدرسه گفتن که از هنگامی که مدرک اصلی صادر میشه اصلا مدرک موقت نصادر نمیشه ولی ما میخوایم بهت کمک بکنیم و یه چک بزار (به مبلغ زیاد حتی بیشتر از ازاد کردن لیسانسم درومد) گرو باشه و برو ترجمه کن مدرکو پس بیار. نفر پیش از منم اومده بوده چک گذاشته ولی مدرکو برنگردونده برا همین من بر میگردونم تا باز از این همکاریا بکنن کار نفر بعدی ها هم راه بیوفته. از طرفی رفتم دفتر خونه کپی برابر اصلش زد برام و خب مابقی مراحلم که اینجا همه ذکر کردن پیشخوان دولت و امضا های لازم...فقط مدرک های من هر ۳ امضای لازمو داشت و من برای ریزنمرات مجبور شدم برم آموزش پرورش با این که ترجمشونو نمیخواستم چون لیسانس دارم و آلمانا برا ثبت نام تاییدیه پایان مدرسه میخوان (حتی برا ارشد و دکترا البته هنوز حضوری نرفتم و نمیدونم چه قدر جدیه) که ترجمه دیپلم و پیش کفایت میکرد...ازشون اسکن و کپی رنگی هم گرفتم علاوه بر کپی برابر اصل...الانم زیر ترجمس...میخواستم بگم کل راهی که دارین اگه مثل من دانشجو هستین اینه که اول شانس بیارین با همون کارت یا گواهی اشتغال به تحصیل از مدرسه بگیرین که بعیده گویا دوم شانستون بگه مدرسه دلش به حالتون بسوزه و همکاری کنه و بگه گرو بزارین داخل همین بخش دیدم از یکی دیگه شناسنامه گرو گرفته بود مدرسشون) یا این که سوم دانشگاه بهتون نامه بده که مدرکو بهتون بدن...که حالا نمیدونم مستقیم برا دانشگاه ارسال میشه یا میدن خودتون...من مدرک لیسانو آزاد میکردم (منظورم بعد سجاد هست) خود دانشگاه اتووماسیونش یک تیک داشت که میگفت اگر اصل مدرکو موقع ثبت نام به ما دادین و میخواینش تیک رو بزنین...که خب من با موقت ثبت نام کرده بودم...در نهایت امیدوارم این مطلبی که نوشتم کمکتون کنه.

Junior Member Koorosh9091 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

من مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی مو گرفتم اما لازمم نشد ولی این طوری نیست که ندند

روالش این طوری بود که اول مدرکی برای وضعیت نظام وظیفه باید داشته باشین (مثلاً اون موقع گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه بردم).

بعد حتی اگر دبیرستان محل تحصیل منحل هم شده باشه -که برای من این طوری بود- تمام مدارک و آرشیو رو منتقل میکنند به یک دبیرستان دیگه [احتمالاً توی همون ناحیه]

بعد از گرفتن مدارک و زدن مهر اون دبیرستان یا پیش دانشگاهی، مدارک رو می برین اداره ی آموزش و پرورش اون ناحیه تا مهر بخوره.

بعد هم در صورت لزوم می تونیی ببرین اداره ی کل آموزش و پرورش شهر محل تحصیل تا اونا هم تایید کنند. [این مرحله رو بعضیا انجام نمیدن، اما چون توی اداره ی ناحیه به من پیشنهاد کردن ببرم اونجا هم بردم]

بعدش هم برای ترجمه باید می رفتی دفتر پیشخوان دولت [همه ی دفاتر انجام نمیدن، از اداره بپرسین کدوم دفترها این کار میکنن] و اونا با استعلام از اداره ی آموزش مدارک شما رو تایید میکنن و برای هر مدرک یک کد میدادن [اسم دارالترجمه ای هم که میخواین ترجمه کنین می پرسند همون موقع]

بعد این مراحل می تونین تو همون دارالترجمه که انتخاب کرده بودین ترجمه کنین.

تا یکی دوسال پیش روالش این طوری بود اگر تا الان تغییر نکرده باشه.

Junior Member

سلام به همگی دوستان ، ببخشید من برای اپلای به اصل مدرک دیپلم و پیشم نیاز دارم که دست دبیرستان و پیش دانشگاهیمه و قبل از اینکه دانشجو بشم یبار که رفتم دبیرستان و همینطور پیش (پیشمو تو هنرستان بودم) گفتن یا باید کارت سربازی بدی و یا نامه دانشگاه ، حالا الان میخواستم بپرسم که دانشگاه این نامرو به من میده یا نه و اینکه اصلا چه نامه ای باید بگیرم؟ (هنوز فارغ‌التحصیل نشدم و دانشگاهمم فقط مدرک موقت پیش‌دانشگاهیم دستشه)

سلام. با کارت دانشجویی و یک گواهی اشتغال به تحصیل به نام بیمه تامین اجتماعی بری مدرسه احتمالاً مدارکتو بهت میدن. شاید بتونی از آموزش پرورش هم یک تاییدیه تحصیلی برای دارالترجمه بگیری و کارت رو با اون راه بندازی.

نقل قول نوشته اصلی توسط Pa24 نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان ، ببخشید من برای اپلای به اصل مدرک دیپلم و پیشم نیاز دارم که دست دبیرستان و پیش دانشگاهیمه و قبل از اینکه دانشجو بشم یبار که رفتم دبیرستان و همینطور پیش (پیشمو تو هنرستان بودم) گفتن یا باید کارت سربازی بدی و یا نامه دانشگاه ، حالا الان میخواستم بپرسم که دانشگاه این نامرو به من میده یا نه و اینکه اصلا چه نامه ای باید بگیرم؟ (هنوز فارغ‌التحصیل نشدم و دانشگاهمم فقط مدرک موقت پیش‌دانشگاهیم دستشه)

Junior Member

مرسی از دوست عزیز storagemeter فقط یه سوال ، بعد اینکه مدرک دیپلم و پیشمو با اشتغال به تحصیل گرفتم یراست برم آموزش و پرورش برای همین تاییدیه تحصیلی که گفتین و بعدش برم پیشخوان دولت برای دارالترجمه؟ و اینکه اینجوری که تو کامنتای دوستان خوندم مثل اینکه حتما ریزنمراتم باید باشه که فرستاده بشه برای ترجمه ، چون من هنوز خدمتم نرفتم که بخوام ریزنمراتمو با کارت پایان خدمت بگیرم و اینکه همونطورم که اشاره کرده بودم هنوز فارغ‌التحصیل نشدم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)