صفحه 13 از 34 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 335

موضوع: پروسه گرفتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی

پیش فرض پاسخ : پروسه گرفتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی

سلام دوستان

• High School Diploma (validated copy)
    • University transcript (validated copy)
    • University Diploma (validated copy)

در بالا قسمتی از مدارکی که دانشگاه میخواد رو آوردم.
    به من گفته شد که باید مدرک لیسانس و فوق رو به همراه ریزنمرات به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد ببرم تا تأیید شه. برای مدارک دبیرستان هم رفتم آموزش و پرورش. ولی به من گفتند که باید ریزنمرات سوم و گیش دانشگاهی رو از مدرسه بگیری بعد بیاری آموزش و پرورش شهرستان تأیید کنه، بعد آموزش و پرورش استان تأیید کنه تا قابل ترجمه بشه.
    این در حالیه که دانشگاه اصلا از ریز نمرات دبیرستان حرفی نزده و فقط مدرک سوم و پیش رو میخواد. آیا روالی که آموزش و پرورش گفته لازمه و انجام بدم؟ یا فقط مدارک رو ببرم برای ترجمه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

Junior Member

سلام من یک سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
    من نمره یک درسم مونده که تا ده روز دیگه میاد در مقطع لیسانس دانشگاه دولتی فارغ میشم...قصدم اینه برای زمستان سال دیگه از آلمان پذیرش بگیرم...موقع ثبت نام من گواهی موقت دادم به دانشگاه از دیپلم و پیش..الان برای گرفتن اصل این مدارکم و ترجمشون چ مراحلی رو باید طی کنم؟؟ممکنه بهم ندن؟؟پیشنهادتون چیه ؟؟ تا فارغ نشدم برم بگیرم میدن؟؟یا اینکه مشکلی نیس؟؟ مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط sinarobati نمایش پست ها
    سلام من یک سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
    من نمره یک درسم مونده که تا ده روز دیگه میاد در مقطع لیسانس دانشگاه دولتی فارغ میشم...قصدم اینه برای زمستان سال دیگه از آلمان پذیرش بگیرم...موقع ثبت نام من گواهی موقت دادم به دانشگاه از دیپلم و پیش..الان برای گرفتن اصل این مدارکم و ترجمشون چ مراحلی رو باید طی کنم؟؟ممکنه بهم ندن؟؟پیشنهادتون چیه ؟؟ تا فارغ نشدم برم بگیرم میدن؟؟یا اینکه مشکلی نیس؟؟ مرسی
    شما باید به دبیرستان و پیش دانشگاهی مراجعه کنید تا آنها را تحویل بگیرید. اگر مشکلی نباشد چرا ندهند. تا انجا که می دانم ارتباطی به فارغ التحصیلی لیسانس شما ندارد. فقط یادم هست از من کارت پایان خدمت خواستند. بنابراین فکر می کنم مسئله خدمت باید به طریقی حل شده باشد.
    بعد که مدارک را تحوبل گرفتید ریزنمره را باید به اداره آموزش و پرورش ببرید تا آنها تایید کنند. دانشنامه دیپلم و پیش نیاز به تایید ندارند چون قبلاً تایید شده اند. پس از تایید آنها را می توانید به دارالترجمه بدهید تا ترجمه زسمی شود. نکته جالب اینکه هزینه ترجمه هر ترم دبیرستان یک نیم برابر ترجمه هر ترم دانشگاه هست!!! بنابراین تعجب نکنید.

Junior Member

سلام
    برای برخی از دانشگاه های اروپایی مثل زارلند آلمان و آلتو فنلاند نیاز به مدارک و ریزنمرات دیپلم و پیش هستش. من امروز رفتم که مدارک رو بگیرم و چون فارغ التحصیل شدم و سربازی هم نرفتم، گفتن فقط گواهی موقت می تونیم بهت ارایه کنیم. به نظرتون دارالترجمه ها گواهی موقت رو ترجمه رسمی می کنن؟ و اینکه آیا نیاز هست این مدارک مهر دادگستری بخوره؟ ممنون.

Junior Member

سلام دوستان من برام یه مشکلی پیش اومده اونم اینه که مدرک پیش دانشگاهی ندارم ایا میتونم برای اروپا اقدام کنم ؟ و کدام کشور ؟ ممنون از راهنمایتون

کسی نیست اینجا جواب بده؟‌ ما که سربازی نرفتیم و وضعیت نظام وظیفه نداریم و همچنین فارغ التحصیل هم شدیم چطوری باید مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم رو آزاد کنیم؟
    یعنی هیچکس نتونسته این مسیر رو طی کنه؟ یکی نیست جواب بده؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط ie_s_h نمایش پست ها
    کسی نیست اینجا جواب بده؟‌ ما که سربازی نرفتیم و وضعیت نظام وظیفه نداریم و همچنین فارغ التحصیل هم شدیم چطوری باید مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم رو آزاد کنیم؟
    یعنی هیچکس نتونسته این مسیر رو طی کنه؟ یکی نیست جواب بده؟
    دوست من این مسیر رو طی کرده! این راهی که این دوستم طی کرده شاید تنها راه یا بهترین راه نباشه ولی یکی از راه هاست!
    ددلاین کشور آلمان برای ترم اصلی: ترم زمستان 15 جولای هست معمولا. دوست من بعد اینکه فهمید مدرک لیسانسش آماده است و مدرک زبانش رو گرفته بود، دفترچه سربازی رو اردیبهشت پست کرد و چند هفته بعد کارت سبزش اومد و با اون کارت سبز میشه تمام مدارک رو تحویل گرفت. به محض اینکه تحویل گرفت سریع ترجمه کرد و تاییدسفارت کرد و واسه دانشگاه ها پست کرد، تیر هم اعزام شد دو ماه رفت سربازی تا یه پذیرش براش بیاد، به محض اینکه پذیرش اومد رفت وزارت علوم و معافیت گرفت و پاسپورت گرفت و وقت سفارت و اینا!
    راه دیگه اش اینه که کنکور میداد و میرفت دانشگاه!
    راه های دیگه اش هم میشه از وزارت علوم پرسید یا بقیه جواب بدن
    شما اگر ارشد خوندید فقط برای دکترا میتونید دیگه معافیت تحصیلی بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    دوست من این مسیر رو طی کرده! این راهی که این دوستم طی کرده شاید تنها راه یا بهترین راه نباشه ولی یکی از راه هاست!
    ددلاین کشور آلمان برای ترم اصلی: ترم زمستان 15 جولای هست معمولا. دوست من بعد اینکه فهمید مدرک لیسانسش آماده است و مدرک زبانش رو گرفته بود، دفترچه سربازی رو اردیبهشت پست کرد و چند هفته بعد کارت سبزش اومد و با اون کارت سبز میشه تمام مدارک رو تحویل گرفت. به محض اینکه تحویل گرفت سریع ترجمه کرد و تاییدسفارت کرد و واسه دانشگاه ها پست کرد، تیر هم اعزام شد دو ماه رفت سربازی تا یه پذیرش براش بیاد، به محض اینکه پذیرش اومد رفت وزارت علوم و معافیت گرفت و پاسپورت گرفت و وقت سفارت و اینا!
    راه دیگه اش اینه که کنکور میداد و میرفت دانشگاه!
    راه های دیگه اش هم میشه از وزارت علوم پرسید یا بقیه جواب بدن
    شما اگر ارشد خوندید فقط برای دکترا میتونید دیگه معافیت تحصیلی بگیرید.
    راستش اینطوری نیست که ددلاین واسه همه جا 15 جولای باشه. بعضی جاها خیلی زودتره. مخصوصا ما که دکتری هستیم زودتر میشه خیلی. اما خب آره راه مناسبیه. میشه یکم از سربازی رو هم رفت.

این جریان مدرک دیپلم و سربازی خیلی مسخره است. هرجا میریم تو ایران که ازمون کارت پایان خدمت میخوان! دیگه اینکه مدارک رو نمیدن کاملا تابلوئه که میخوان اذیت کنن نذارن ما بریم خارج از کشور. از طرفی وثیقه میشه گذاشت بریم. کاملا معلومه قانون ها با هم تناقض دارن و کسی هم به فکر نیست که درستش کنه! همینطوری لنگ در هوا گذاشتن که اگر از خودشون با پارتی بازی کسی خواست راحت بتونه بره. وگرنه بقیه گیر میفتن.
    من امروز گواهی موقت پیش دانشگاهی و گواهی موقت دیپلم رو بردم دارالترجمه گفت اگر میخوای تایید دادگستری بشه باید ببری آموزش پرورش ناحیه که مهر بزنن. منم بردم ناحیه. ریز نمرات رو تایید کرد و مهر زد اما مدارک موقت رو قبول نمیکرد که مهر بزنه. دلایلش هم کاملا از روی بهانه بود. اول میگفت اصن نمیذارن بری خارج از کشور تو که سرباز هستی. گفتم وثیقه میذارم میرم. فکر کنم کلی زورش آمد. بعد بهانه آورد که بخشنامه آمده که این مدارک 6ماه بیشتر اعتبار نداره این مدرک موقت هم مال 8 سال پیشه واسه همین نمیشه تاییدش کنیم. منم گفتم اینکه تاریخ نمیخوره که الان شما میخوای مهر بزنی. گفت نه نمیشه و واسه من دردسر داره و آمدیم شما رفتی خارج برنگشتی میان من بیخ من رو میگیرن!!!؟؟؟ گفتم آقا جان وثیقه رو از من میگیرن به مدرکم چیکار دارن؟!! خلاصه که دیگه قبول نکرد. شانس من پاشد از اتاق رفت بیرون. منم رفتم از اتاق بیرون دوباره آمدم پیش همکارش میز بغل یک خانومی بود گفتم ببخشید این همکارتون ریزنمرات رو تایید کردن یادشون رفت مدارک رو تایید کنن و از اتاق هم رفتن بیرون میشه شما انجام بدید؟. گفت بدین به من انجام میدم. خودش مهر داشت درآورد زد. بعدشم بردم پیش معاونت کل اونم امضا کرد و دبیرخانه هم مهر آموزش پرورش کل استان رو زد. خلاصه که میخواستم بهتون بگم هیچ قانون مشخصی نداره و کاملا شانسی هستش و باید یکم سعی کنید با صحبت کردن و یا سیاست به خرج دادن مهر آموزش پرورش کل رو زیر گواهی موقت بگیرید تا تایید بشه.
    امیدوارم دادگستری هم گیر الکی نده و تایید بکنه که من بتونم به پذیرشم برسم.
    ایشالا واسه بقیه هم مشکلی پیش نیاد و بتونن راحت مدارکشون رو ترجمه کنن. اینم از شانس خوب من بود.

Junior Member

با سلام
    دوستان توی ویکی نوشته : اگر فارغ التحصیل بشید, وزرات امور خارجه و دادگستری ریز نمرات دانشگاه رو تایید نمی کنه.
    حالا سوال من اینه : این وضعیت برای ریز نمزات دبیرستان و پیش دانشگاهی هم صادقه؟ (یعنی اگر فارغ التحصیل بشم و بعد مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی رو واسه تایید به این نهادها ببرم واسم تایید می کنن یا خیر؟)
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)