صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: مقایسه ی نرم افزارهای یادگیری زبان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بهشتی - کامپیوتر - سخت افزار

پیش فرض مقایسه ی نرم افزارهای یادگیری زبان

با سلام

دوستانی که تجربه ی استفاده از هردو نرم افزار jmemoize و anki را دارند لطفا نظر خود را در این مورد بفرمایند که از کدام یک تجربه ی حفظ لغات بهتری کسب کردند و راضی تر بودند ؟
    ویرایش توسط Sina0077 : July 24th, 2016 در ساعت 08:56 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بهشتی - کامپیوتر - سخت افزار

پیش فرض پاسخ : مقایسه ی نرم افزارهای یادگیری زبان

من حفظ لغات به روش لایتنر رو تازه شروع کردم. از نظر راحتی و user friendly بودن به نظر من jmemoize بهتره و مخصوصا برای تازه وارد ها. همچنین این قابلیت رو داره از هر درسی که می خواهی مطالعه رو شروع کنی. من خودم 504 را تا نصف راه رفته بودم که با این متد ها آشنا شدم. تو Anki حتما باید از اول شروع کنی و من راهی پیدا نکردم که مثلا از درس 12 شروع کنم.
    در کل من با jmemoize خیلی راحتر هستم و الان مرددم که با jmemoize ادامه بدم یا با anki یا با هردو که فکر نمی کنم معقول باشه :-)
    در jmemoize تاریخ هر لغت برای دوره ی بعدی رو جلوش می نویسه و کاملا مشخص هست که داره از لایتنر تبعیت می کنه.(فواصل دوره ها به ترتیب 1 روز، 2روز، 4روز، 8روز و 15 روز هستند، البته باید در تنظیمات Exponential رو انتخاب کرده باشیم تا از لایتنر پیروی می کند) . ولی در Anki من نمی دونم از چه قانونی پیروی می کنه ؟به صورت پیش فرض فواصل دوره 1 دقیقه، 10 دقیقه و 4 روز هستند و در user manual سایت anki نوشته که اگر هنگام review یک کلمه رو good بزنیم فاصله ی زمانی 2.5 برابر می شود. روش لایتنر روش اثبات شده و معروفی ای در سطح جهان است ولی روشی که anki استفاده می کنه نمی دونم چقدر شناخته شده است و اصلا لایتنر است یا نه. در هر صورت کسانی که از Anki جواب بهتری نسبت به jmemoize گرفته اند لطفا نظرات خود را بگویند. ممنون
    ویرایش توسط Sina0077 : July 24th, 2016 در ساعت 08:57 AM

به نظر من anki به خاطر یک مزیت بزرگی که داره از jmemoize بهتره. (اگر چه با jmemoize کار نکردم و شاید jmemoize هم این قابلیت رو داشته باشه.)
    و اون اینه که شما می تونی از quizlet هر دکی که خواستید رو ایمپورت کنید. و quizlet رو هم که حتما می دونید در زمینه انوع و اقسام فلش کارت ها چقدر غنی هستش(ول رابط کاربری جالبی نداره.). و اینطوری دیگه نیاز نیست محدود به دک های خود anki باشید و یا خودتون کارت ها رو دونه دونه ایجاد کنید. من خودم اکثر دک رو توی quizlet پیدا می کنم و بعد به انکی ایپورت می کنم.
    ویرایش توسط Sina0077 : July 24th, 2016 در ساعت 08:57 AM

سلام به نطرم خاصیت خوب یه نرم افزار اینه که شما باهاش احساس راحتی کنید، همین مزیت باعث میشه که دیگه سراغ نرم افزار های دیگه نرید. برای خود من همین اتفاق افتاد و من به سمت jememorize متمایل شدم. دلیل های بسیاری وجود داره که من میتونم بهتون بگم از دفاع از این نرم افزار و یاد گیری بسیاری از کلمات رو مدیون این نرم افزار هستم. بنابر این دلیلی وجود نداشت که بخوام به سمت anki برم. البته بگم که وسوسه شدم و حتی هم در اندروید (AnkiDroid)و windows نصب کردم ولی واقعا نتونسم جایگزین jmemorize کنم. در اخر هم فکر نمیکنم واقعا کسی باشه که این نرم افزار رو به یک اندازه بپسنده. هر دو نرم افزار هم در حال حاضر غنی از گلاسوری های منابع شناخته شده TOEFL و GRE هستند. و در اخر باید بگم من نرم افزار مشابه jememorize برای اندروید ندیدم. موفق باشید
    ویرایش توسط Sina0077 : July 24th, 2016 در ساعت 09:01 AM

Member micropsy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student, Clinical Psychology, NY

نقل قول نوشته اصلی توسط nima128 نمایش پست ها
    سلام
    به نطرم خاصیت خوب یه نرم افزار اینه که شما باهاش احساس راحتی کنید، همین مزیت باعث میشه که دیگه سراغ نرم افزار های دیگه نرید. برای خود من همین اتفاق افتاد و من به سمت jememorize متمایل شدم. دلیل های بسیاری وجود داره که من میتونم بهتون بگم از دفاع از این نرم افزار و یاد گیری بسیاری از کلمات رو مدیون این نرم افزار هستم. بنابر این دلیلی وجود نداشت که بخوام به سمت anki برم. البته بگم که وسوسه شدم و حتی هم در اندروید (AnkiDroid)و windows نصب کردم ولی واقعا نتونسم جایگزین jmemorize کنم. در اخر هم فکر نمیکنم واقعا کسی باشه که این نرم افزار رو به یک اندازه بپسنده. هر دو نرم افزار هم در حال حاضر غنی از گلاسوری های منابع شناخته شده TOEFL و GRE هستند. و در اخر باید بگم من نرم افزار مشابه jememorize برای اندروید ندیدم.
    موفق باشید
    سلام
    نرم افزار هایی مثل Quizlet و Cram واقعا نرم افزارهای خوبی هستند، من الان هم که الانه ازشون بهره می گیرم و خیلی هم راضی ام. مخصوصا Cram که سیستم G5 رو داره و Quizlet هم غنی از بانگ لغات هستش،
    ی نرم افزار دیگه باسم Flash card delux هست که کمی کار داره و باید از سایت apktops.ir یا مشابه نسخه Pro رو دریافت کنید،این نرم افزار به بانک کرام و کوییزلت کانکت میشه
    ویرایش توسط Sina0077 : July 24th, 2016 در ساعت 09:01 AM
    too much busy...

Junior Member

سلام به نطرم خاصیت خوب یه نرم افزار اینه که شما باهاش احساس راحتی کنید، همین مزیت باعث میشه که دیگه سراغ نرم افزار های دیگه نرید. برای خود من همین اتفاق افتاد و من به سمت jememorize متمایل شدم. دلیل های بسیاری وجود داره که من میتونم بهتون بگم از دفاع از این نرم افزار و یاد گیری بسیاری از کلمات رو مدیون این نرم افزار هستم. بنابر این دلیلی وجود نداشت که بخوام به سمت anki برم. البته بگم که وسوسه شدم و حتی هم در اندروید (AnkiDroid)و windows نصب کردم ولی واقعا نتونسم جایگزین jmemorize کنم. در اخر هم فکر نمیکنم واقعا کسی باشه که این نرم افزار رو به یک اندازه بپسنده. هر دو نرم افزار هم در حال حاضر غنی از گلاسوری های منابع شناخته شده TOEFL و GRE هستند. و در اخر باید بگم من نرم افزار مشابه jememorize برای اندروید ندیدم. موفق باشید
    سلام دوست عزیز من با نرم افزار JMemoriz e کار میکردم یه فایلی ساخته بودم که الان موقع باز کردن ارور میده و وقتی تو فایل اصلیش نگاه میکنم میبینم پاک نشده . لطفا راهنمایی کنین چطور بازش کنم امتحانم نزدیکه

اینم یکی از معایب این نرم افزاره با من بلد نیستم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط beeee نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من با نرم افزار JMemoriz e کار میکردم یه فایلی ساخته بودم که الان موقع باز کردن ارور میده و وقتی تو فایل اصلیش نگاه میکنم میبینم پاک نشده . لطفا راهنمایی کنین چطور بازش کنم امتحانم نزدیکه

اینم یکی از معایب این نرم افزاره با من بلد نیستم ؟
    سلام
    دوست عزیز من تا حالا با این موردی که شما گفتید برخورد نکردم. شاید فایل اسیب دیده بنا به دلایل مختلف که اگر اینطور باشه به احتمال قوی فایلو از دست دادید. من نمیدونم از کدوم ورژن استفاده میکنید. اما ورژنی که خودم استفاده میکنم رو اینجا براتون اپ کردم ، لطفا با این فرمت اون فایل رو باز کنید ببینید باز مشکل داره. امیدوارم مشکل فایل رفع بشه .

Junior Member

سلام
    دوست عزیز من تا حالا با این موردی که شما گفتید برخورد نکردم. شاید فایل اسیب دیده بنا به دلایل مختلف که اگر اینطور باشه به احتمال قوی فایلو از دست دادید. من نمیدونم از کدوم ورژن استفاده میکنید. اما ورژنی که خودم استفاده میکنم رو اینجا براتون اپ کردم ، لطفا با این فرمت اون فایل رو باز کنید ببینید باز مشکل داره. امیدوارم مشکل فایل رفع بشه .
    سلام
    من هم از همین ورژن استفاده میکردم دوباره دانلود کردم باز نشد ارورش هم پیام خاصی نیست که بدونم ایردش از چیه . فایله پاک نشده اونجایی که ذخیره کردمش هست و با همون حجم قبلی و یه فایله دیگه هم خودم درست کرده بودم که اونو باز میکنه . باز ممنون از کمکتون
    دوستان دیگه هم اگه ممکنه راهنمایی کنن امتحانم نزدیکه

نقل قول نوشته اصلی توسط beeee نمایش پست ها
    سلام
    من هم از همین ورژن استفاده میکردم دوباره دانلود کردم باز نشد ارورش هم پیام خاصی نیست که بدونم ایردش از چیه . فایله پاک نشده اونجایی که ذخیره کردمش هست و با همون حجم قبلی و یه فایله دیگه هم خودم درست کرده بودم که اونو باز میکنه . باز ممنون از کمکتون
    دوستان دیگه هم اگه ممکنه راهنمایی کنن امتحانم نزدیکه
    خیلی متاسفم که اینطوری نزدیک امتحان فایلتون به مشکل خورده. به نظر میرسه فایل احتمالا موقع ذخیره کردن و با جابه جایی از یه فولدر به جای دیگه اسیب دیده ،چون فقط همین فایلو براتون اجرا نمیکنه .

Junior Member

سلام دوستان
    من مشکلی با برنامه memrise دارم.
    میخواستم بپرسم میشه تو تنظیمات این برنامه اون قسمتی که میخواد ما معنی کلمه رو بنویسیم به انگلیسی رو غیر فعال کنیم که اصلا فقط کلمه بپرسه و بخش نوشتن تو سوالا نیاد؟ خواهش میکنم اگه میتونید راهنمایی کنید. من فقط به خاطر پرسیدن این سوال عضو این سایت شدم و خیلی هم طول کشید ثبت نامش. ضمنا شما سایتی رو سراغ دارین که انجمنی به این برنامه اختصاص داده باشه؟
    من که هرچه گشتم فقط انکی و جی ممورایز بود.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)