صفحه 58 از 66 نخستنخست ... 848495051525354555657585960616263646566 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 657

موضوع: آزادسازی مدارک تحصیلی از وزارت بهداشت (دانشگاههای علوم پزشکی)

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و مدارک تحصیلی از دانشگاههای علوم پزشکی

سلام آیا میشه مدرک دکتری پیراپزشکی دولتی(phd( رو هم آزاد کرد؟حدود هزینه چقدر میشه؟برای مهاجرت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آزادسازی مدارک تحصیلی از وزارت بهداشت (دانشگاهها

نقل قول نوشته اصلی توسط baharina نمایش پست ها
    فرمایش شما درسته
    فقط من چون خودم مدرکم با وثیقه ازاد کردم بگم از زمانی که پول رو پرداخت کردم زیر 1ماه مدرک و ریزنمرات رو گرفتم
    اگه اینطور باشه که بسیار عالی هست ولی به نظرم چون احتمالا بنده اولین نفری هستم که قراره مدرکم در این دانشگاه چاپ بشه بیشتر طول بکشه.

Junior Member

بخشنامه نظام وظیفه تو لینک زیر هست
    http://mad.saorg.ir/EDUS/FileBakhshn...fe/mavared.pdf
    ................................
    با سلام بر دوستان،
    هدف از ایجاد این موضوع اعتراض به عدم تحویل مدارک و ریز نمرات دانش آموختگان آقای وزارت بهداشت است.

وزارت بهداشت تحویل مدارک و ریز نمرات دانش آموختگان این وزارت خانه را منوط به ارائه ی چندین مورد (لینک) از جمله کارت پایان خدمت یا معافیت کرده است. در حالیکه مطابق با ماده ی 10 قانون نظام وظیفه (لینک) و ماده ی 50 آیین نامه ی اجرایی قانون خدمت نظام وظیفه (لینک)، ارائه ی هر یک از موارد ذکر شده در ماده ی 50 آیین نامه ی اجرایی توسط دانش آموختگان مراکز آموزش عالی به منزله ی رسیدگی به وضع مشمولین است. و مطابق بند د ماده ی 10 قانون نظام وظیفه، مدرک تحصیلی قابل تحویل به دانش آموخته است. این مسئله در سال 88 هم مجدداً به وزارت بهداشت بخشنامه شده است.
    این در حالی است این قانون سال ها است توسط وزارت علوم اجرا می گردد (بخشی از دانش آموختگان وزارت بهداشت که معاف از طرح نیروی انسانی هستند هیچ گونه تفاوتی با دانش آموختگان وزارت علوم ندارند).
    اوج بی عدالتی فراهم آوردن فرصت سپردن وثیقه برای دانش آموختگان وزارت بهداشت که معاف از طرح نیروی انسانی نیستند، است. مطابق با آیین نامه، این دسته از دانش آموختگان بدون ارائه کارت نظام وظیفه، و با سپردن وثیقه می توانند بدون سپری کردن طرح نیروی انسانی مدارک خود را تحویل بگیرند.
    به عبارت دیگر، دانش آموختگان وزارت بهداشت که از طرح نیروی انسانی معاف نیستند می توانند بلافاصله تحصیلات خود را در خارج از کشور ادامه دهند، اما دانش آموختگان معاف از طرح از سوی وزارت بهداشت ملزم به سپری کردن خدمت نظام وظیفه به مدت 21 ماه شده اند.

از دوستانی که از عدم اجرای قانون مربوطه متضرر می گردند دعوت می شود راه حل های قانونی خود را در اینجا پیشنهاد دهند.
    با تشکر
    ویرایش توسط maxi1 : October 4th, 2017 در ساعت 09:09 PM

Junior Member

سلام دوست عزیز
    من هم مدرک ارشد بیوشیمی بالینی دارم. برای دکتری گیر آراد کردن مدارکم.
    دانشگاه یه نامه نشونم داد که نظام وظیفه اعلام کرده با برگه اعزام به خدمت دانشجو میتونه هزینه تحصیل رایگان و طرح (اگر اجباری هست) را بده تا دانشنامشو بدن.
    ولی باز یه نامه دیگه از طرف وزارت بهداشت نشون داد که گفته نه، فقط پایان خدمت یا معافیت دائم باید داشته باشه.
    این تناقض بین وزارت و نظام وظیفه باعث شده خیلیا سر در گم بشن. و منطقی اینه که دانشجو با پرداخت هزینه ها مدرکشو بخره و خدمت سربازی نقشی در این بین نداره.
    من رفتم وزارت، و چون هیچ کارمندی اعصاب حرف زدن نداشت، ناچارا با داد زدن خودمو رسوندم دکتر حدیقی و ایشون گفتن در حال پیگیری این مشکل هستیم، ولی شاید یکی دو سال زمان ببره. به نظر می رسید ایشون اصلا قصد پیگیری این موضوع را ندارن و فقط خواستن منو آروم کنن بیام بیرون .
    اگر دوستان دیگری هم هستن که قصد آزاد کردن مدارک را دارند لطفا اطلاع دهند تا این موضع را پیگیری کنیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط qweqqaz نمایش پست ها
    با سلام بر دوستان،
    هدف از ایجاد این موضوع اعتراض به عدم تحویل مدارک و ریز نمرات دانش آموختگان آقای وزارت بهداشت است.

وزارت بهداشت تحویل مدارک و ریز نمرات دانش آموختگان این وزارت خانه را منوط به ارائه ی چندین مورد (لینک) از جمله کارت پایان خدمت یا معافیت کرده است. در حالیکه مطابق با ماده ی 10 قانون نظام وظیفه (لینک) و ماده ی 50 آیین نامه ی اجرایی قانون خدمت نظام وظیفه (لینک)، ارائه ی هر یک از موارد ذکر شده در ماده ی 50 آیین نامه ی اجرایی توسط دانش آموختگان مراکز آموزش عالی به منزله ی رسیدگی به وضع مشمولین است. و مطابق بند د ماده ی 10 قانون نظام وظیفه، مدرک تحصیلی قابل تحویل به دانش آموخته است. این مسئله در سال 88 هم مجدداً به وزارت بهداشت بخشنامه شده است.
    این در حالی است این قانون سال ها است توسط وزارت علوم اجرا می گردد (بخشی از دانش آموختگان وزارت بهداشت که معاف از طرح نیروی انسانی هستند هیچ گونه تفاوتی با دانش آموختگان وزارت علوم ندارند).
    اوج بی عدالتی فراهم آوردن فرصت سپردن وثیقه برای دانش آموختگان وزارت بهداشت که معاف از طرح نیروی انسانی نیستند، است. مطابق با آیین نامه، این دسته از دانش آموختگان بدون ارائه کارت نظام وظیفه، و با سپردن وثیقه می توانند بدون سپری کردن طرح نیروی انسانی مدارک خود را تحویل بگیرند.
    به عبارت دیگر، دانش آموختگان وزارت بهداشت که از طرح نیروی انسانی معاف نیستند می توانند بلافاصله تحصیلات خود را در خارج از کشور ادامه دهند، اما دانش آموختگان معاف از طرح از سوی وزارت بهداشت ملزم به سپری کردن خدمت نظام وظیفه به مدت 21 ماه شده اند.

از دوستانی که از عدم اجرای قانون مربوطه متضرر می گردند دعوت می شود راه حل های قانونی خود را در اینجا پیشنهاد دهند.
    با تشکر
    با سلام
    دوست عزیز شما فرمودید کاری با نظام وظیفه ندارند. ولی من مثل شما هزینه تعهد رایگان را دادم، با صندوق رفاه تسویه کردم و رفتم مدرک را بگیرم، خانم اجاقیان گفتن باید کارت پایان خدمت دااشته باشید!!!!!!! البته طرح اختیاری بود و نیازی به پرداخت هزینه نداشتم. الان من به چه مستنداتی به ایشان نشون بدم که نباید به خدمت سربازی گیر بدن؟

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط maasf نمایش پست ها
    آزاد کردن مدرک وزارت بهداشت

یه مسئله ای که من متوجه شدم این هستش که در مورد آزاد کردن مدرک از وزارت بهداشت اطلاعات خیلی کم و ناقص هست و به همین دلیل میخواستم یه راهنمای نسبتا جامع برای همه بزارم که دردسرایی که ماکشیدیم رو بقیه نکشن.

برای آزاد کردن مدرک از وزارت بهداشت در پروسه کلی اینطوری هستش:

مرحله ۱
    پرداخت تمام وام دانشجویی به صندوق رفاه دانشجویان و گرفتن نامه تسویه حساب از صندوق رفاه دانشگاه

پرداخت هزینه تحصیلات رایگان و دریافت رسید اون (که در مورد رشته داروسازی در سال ۹۵ حدود ۳ میلیون تومان بود)

مرحله ۲ تشکیل پرونده در وزارت بهداشت
    به قسمت اداره تعهدات واقع در اداره خدمات آموزشی وزارت بهداشت و خانم اجاقیان مراجعه میکنیدو با مدارکی که داشتین(تسویه حساب وام و تحصیلات رایگان) تشکیل پرونده میدین. اگر رشته شما طرح اجباری داشته باشه یه نامه به شما میده که میبرین قسمت حقوقی برای گذاشتن وثیقه؛

( وثیقه طرح برای رشته داروسازی در سال ۹۵ اسما مبلغ ۸۰ میلیون تومان بود ولی در عمل ۹۲ میلیون تومن باید پول داد (پزشکی و دندانپزشکی هم یه همچین رقمی هست) که میشه به صورت نقدی یا سند ملکی وثیقه گذاشت؛

وثیقه نقدی بسیار سریع تر کاراش انجام میشه در حد یک روز؛ شما میرید پایین ساختمان وزارت بهداشت در بانک ملت یه حساب باز میکنید و اونجا بهتون پیشنهاد میکنن که اگر دوست دارین این وثیقه ای که میگذارین سود هم بهش تعلق بگیره یه سپرده ۸۳ میلیون تومنی باز کنید و مبلغ ۸ میلیون تومن هم توی حسابتون بلوکه میشه که براتون ضمانت نامه صادر کنن. برای صدور ضمانتنامه به مدت ۴سال هم ۳۶۰ هزار تومن پول میگیرن. هر ماه ۱میلیون و ۴۰۰ هزار تومن سود هم به حسابی که خودتون معرفی میکنین سود واریز خواهد شد.

وثیقه ملکی یه چند ماهی طول میکشه؛ چون نامه میزنن به دانشگاهتون تا نماینده حقوقی دانشگاه بیاد و بعد نماینده دادگستری بیاد و ملک رو ارزش گذاری کنه (که معمولا با پررویی هرچه تمام خونه ۵۰۰ میلیون تومنی رو مثلا ۱۵۰ میلیون تومن ارزش گذاری میکنه) و بعد استعلام دارایی و شهرداری و … باید انجام بشه که کلی معطلی و اتلاف وقت توش خواهد بود.

بعد از اینکه وثیقه رو گذاشتین (چه ملکی و چه نقدی)؛ اداره حقوقی یه نامه میزنه به اداره تعهدات خانم اجاقیان. خانم اجاقیان هم از جانب ريس اداره خدمات آموزشی (که الان دکتر حدیقی هستن) یه نامه میزنه به دانشگاهتون که ریزنمرات و دانشنامه ما رو صادر کنن و بفرستن وزارت بهداشت. و شماره نامه وزارت بهداشت به دانشگاه رو ازشون میگیریم و میاریم دانشگاه برای پیگیری….

حالا ما برمیگردیم دانشگاه؛ بعضی دانشگاه ها مثل دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شخص میخوان که یه مقاله چاپ شده از پایان نامش داشته باشه وگرنه براش ریزنمرات رو صادر نمیکنن؛
    ( در دانشگاه ما اینطوری بودکه یه نامه از استاد راهنما به همراه مقاله ای که منتج از پایان نامه بوده میگیریم برای معاونت پژوهشی دانشکده و ایشون هم یه نامه میزنن به اداره خدمات آموزشی دانشگاه و میگن که این دانشجو مقاله چاپ کرده و دریافت ریزنمرات توسط این شخص بلامانع هست.)

بعد از این مسئله و صدور دانشنامه وریز نمرات توسط دانشگاه؛ خود دانشگاه ریزنمرات روبا پست پیشتاز میفرسته وزارت بهداشت و توی وزارت بهداشت ظاهرا یه مهر روی ریزنمرات و دانشنامه میزنن مبنی بر اینکه ترجمه ریزنمرات و دانشنامه بلامانع است.

نکته مهم :
    مشخص شدن وضعیت خدمت نظام وظیفه برای صدور دانشنامه لازم نیست. نگران نباشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط qweqqaz نمایش پست ها
    بخشنامه نظام وظیفه تو لینک زیر هست
    http://mad.saorg.ir/EDUS/FileBakhshn...fe/mavared.pdf
    دوست عزیز تا اونجایی که من فهمیدم، این آیین نامه مربوط به دانشگاه های وزارت علوم هست نه وزارت بهداشت!!!
    ویرایش توسط maxi1 : October 4th, 2017 در ساعت 09:11 PM

پیش فرض پاسخ : آزادسازی مدارک تحصیلی از وزارت بهداشت (دانشگاههای علوم پزشکی)

با سلام

من دانشجوی سال آخر دندانپزشکی دانشگاه آزاد هستم

به خاطر تک فرزندی از طرح نیروی انسانی معاف هستم ولی از خدمت سربازی معاف نیستم.راهی هست که بتونم قبل از خدمت سربازی مدرک و ریز نمراتم رو بگیرم یا حتما باید سربازی رو برم تا مدرکم آزاد بشه؟

Junior Member

سلام دوستان من مدرک کارشناسی اتاق عمل هستم که از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل شدم معافیت از طرح دارم چون سربازی رفتم
    برای خرید تعهدم از دانشگاه سوال کردم گفتن همچین امکانی نیست
    مطالب اینجا رو که خوندم تعجب کردم
    کسی از این دانشگاه تعهداتش رو خریده ؟
    من برای خرید تعهداتم اول باید برم وزارت بهداشت یا دانشگاه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط javad_123 نمایش پست ها
    سلام دوستان من مدرک کارشناسی اتاق عمل هستم که از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل شدم معافیت از طرح دارم چون سربازی رفتم
    برای خرید تعهدم از دانشگاه سوال کردم گفتن همچین امکانی نیست
    مطالب اینجا رو که خوندم تعجب کردم
    کسی از این دانشگاه تعهداتش رو خریده ؟
    من برای خرید تعهداتم اول باید برم وزارت بهداشت یا دانشگاه؟

حتی با گذراندن طرح شما دو برابر سنوات تحصیل باید در ایران کار کنید برای آزاد سازی مدرک باید مبلغی رو بپردازید با توجه به رشتتون.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرستاری (Nursing)

سلام دوستان. اینکه برای خارج رفتن مدرک کارشناسی و پول میدی آزاد میکنی. واسه پرستاری وقتی این پولو میدی ینی طرح هم آزاد میشه؟ یا دوتا چیز جداست؟! هزینه آزادسازیش چقدره؟ مشابه سایر رشته ها؟

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : پرستاری (Nursing)

نقل قول نوشته اصلی توسط GEMgirl نمایش پست ها
    سلام دوستان. اینکه برای خارج رفتن مدرک کارشناسی و پول میدی آزاد میکنی. واسه پرستاری وقتی این پولو میدی ینی طرح هم آزاد میشه؟ Nah یا دوتا چیز جداست؟!Yep
    هزینه آزادسازیش چقدره؟ dont knowمشابه سایر رشته ها؟not sure
    Best,
    ..........

Junior Member

سلام دوستان. هزینه های مربوط به وثیقه برای طرح رشته های دکترای حرفه ای علوم پزشکی اینجا چندبار نوشته شده.
    ولی درمورد مبلغ وثیقه طرح پرستاری چیزی به چشمم نخورد. هرکسی اگه از هزینه ش اطلاعی داره ممنون میشم رهنمایی کنید.

من خودم کارشناسیم پرستاریه. ورودی 93. سهمیه منطقه3
    برای ارشد میخوام بلافاصله بعد تموم شدن کارشناسی برم. و البته تغییر رشته میدم به یه رشته وزارت علوم. و بعد از ارشد هم اپلای کنم.
    و تا جایی که میدونم نمیشه حین ارشد طرح و بگذرونی. اینو نمیشه یکاریش کرد؟ که اون دو سال ارشدم که پرستاری کنارش کار میکنم به عنوان طرح محسوب شه؟
    و اگه نمیشه اینجوری هزینه وثیقه چقدره؟ اگه بعد از تحصیل قصد بگرشت نداشته باشم که اون وثیقه از دست میره. بعد همچنان طرح باقیه! این به چه معنیه؟! مشکلی به وجود نمیاره که مثلا پس فردا یه سر اومدم ایران بگن بیا طرحتو برو؟!

هزینه برای خرید تحصیل رایگان چقدر هست؟

سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)