صفحه 26 از 66 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 657

موضوع: آزادسازی مدارک تحصیلی از وزارت بهداشت (دانشگاههای علوم پزشکی)

Junior Member ssrr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکتری حرفه ای داروسازی - علوم پزشکی مشهد

پیش فرض پاسخ : داروسازی

نقل قول نوشته اصلی توسط MrMind نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز من یک دوستی دارم که داروسازی شیراز می خونه
    شرایطش طوری بوده موقع انتخاب رشته که باید الان سه برابر زمان تحصیلش توی شهر خودش (بندر عباس) خدمت کنه تا مدرکش رو بهش بدن

حالا اگر این دوستم بخواد برای ادامه تحصیل بره، با توجه به اینکه بعد از فارغ التحصیلی مدرکش رو بهش نمی دن باید چه کار کنه؟
    چه راه هایی پیشنهاد می کنید؟

دوست عزیز خرید تعهد در برابر آموزش رایگان که بسته به منطقه و سهمیه پذیرش از 1 تا 3 برابر مدت تحصیل هست به راحتی انجام می شه مگر اینکه تعهد خاص مثل تعهد استانداری ها و ... داشته باشه که خیلی در اون مورد اطلاعی ندارم. هزینه هم بر اساس سال ورود فرد محاسبه می شه مثل خود من ورودی 84 داروسازی بودم برای هر سال تعهد باید 550 هزار تومان پرداخت کنم که مدت طرح و سا سربازی هم از اون کم می شه من 5.5 سال داروسازیم طول کشید 2 سال طرح بودم 3.5 باقیمانده رو باید یه چیزی حدود 1800 بدم. طرح بزرگترین مشکل هست و در حال حاضر امکان خریدش به هیچ وجه نیست و فقط می تونید وثیقه بگذارید که فعلا 40 میلیون تومن هستش و اگر سر مدت زمان استاندارد تخصص یعنی 5 سال برنگردید می پره. بنابراین دوست شما باید بعد از فارغ التحصیلی اگر قصد برگشت دارند وثیقه بگذاره تا مدراکش رو برای ترجمه بهش بدن و بعد 5 سال هم باید برگرده. اگر هم فکر می کنه احتمال داره برنگرده باید طرحش رو تموم کنه و بسته به سال ورودیش احتمالا یه چیزی حدود 8-9 تومن برای بقیه تعهدش باید بده

Junior Member spaced1 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و مدرک پزشکی از دانشگاههای علوم پزشکی

سلام دوستان من طرحم تمام شده و می خوام برای گرفتن دانشنامه اقدام کنم. سهمیه قبولی من منطقه3 است. کسی اطلاعی درباره این بحث تعهدات منطقه ای داره؟ نامه اعلام عدم نیاز یعنی چه؟ ممکن است دانشگاه سختگیری داشته باشه تو این زمینه؟ امکان خریدش هست؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط spaced1 نمایش پست ها
    سلام دوستان من طرحم تمام شده و می خوام برای گرفتن دانشنامه اقدام کنم. سهمیه قبولی من منطقه3 است. کسی اطلاعی درباره این بحث تعهدات منطقه ای داره؟ نامه اعلام عدم نیاز یعنی چه؟ ممکن است دانشگاه سختگیری داشته باشه تو این زمینه؟ امکان خریدش هست؟
    یعنی تعهداتتون طولانی تر از بقیه هست. البته نمیدونم چقدر به این موضوع دقت میشه. بقیه رو هم مطمئن نیستم.

Junior Member

سلام
    کسی از دوستان مدرکشو از دانشگاه علوم پزشکی تهران خریده؟
    آیا برای گرفتن فقط ریزنمرات نیازی به کارت پایان خدمت هست؟

اگه راهنمایی کنید ممنون می شم.

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط asfiriz نمایش پست ها
    سلام
    کسی از دوستان مدرکشو از دانشگاه علوم پزشکی تهران خریده؟
    آیا برای گرفتن فقط ریزنمرات نیازی به کارت پایان خدمت هست؟

اگه راهنمایی کنید ممنون می شم.
    بله برای ریز نمرات لازم هست که کلیه تعهات به همراه سربازی تصفیه شده باشه. با وزارت بهداشت تماس بگیرید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی- شهید بهشتی

دوستان
    اگر بخواهیم در حین تحصیل (سال 5 پزشکی) usmle بدیم امکان پذیره؟
    دانشگاه و یا وزارت خونه همکاری میکنند جهت تایید ما؟

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shadi1990 نمایش پست ها
    دوستان
    اگر بخواهیم در حین تحصیل (سال 5 پزشکی) usmle بدیم امکان پذیره؟
    دانشگاه و یا وزارت خونه همکاری میکنند جهت تایید ما؟
    این کار از نظر usmle مشکل نداره. اما ظاهرا اخیرا دانشگاههای ایران مدارک شما رو جهت شرکت در امتحان تائید نمیکنن (گواهی اشتغال به تحصیل). با امور بین الملل دانشگاهتون تماس بگیرین.

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و مدارک تحصیلی از دانشگاههای علوم پزشکی

سلام.
    بچه ها من گيج شدم.اينجا رو خوندم اما باز اين سوال برام مطرحه كه واسه من كه دارم فارغ التحصيل ميشم از پزشكي دانشگاه تهران و ميخوام مدرك و ريزنمرات و هرچي كه دارم رو بگيرم و برم خارج مجموعا چقدر بايد پول داد؟
    اخه بكيكي بهم گفت ١٠ تومن بايد بدي كه دانشنامه و ريزنمراتت ازاد بشه اما اينجا حرف از ٣٠-٤٠ تومن و وثيقه و اينجور چيزاست.من كلا اگه بخوام يه پولي رو بدم بابت تحصيلاتم در ايران چقدر بايد باشه.نميشه پول داد و ديگه وثيقه نذاشت،شرش كم بشه تموم بشه؟
    سوال بعديم اينه كه از زماني كه درسم تموم ميشه تا گرفتن مدرك و فارغ التحصيلي و ازاد شدن مدارك و امكان خروج از كشور(من سربازي ندارم)چقدر طول ميكشه؟من بايد فورا زمان خروجم معلوم بشه.مرسي
    ویرایش توسط erfan1985 : April 15th, 2013 در ساعت 03:37 PM

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Fami نمایش پست ها
    سلام.
    بچه ها من گيج شدم.اينجا رو خوندم اما باز اين سوال برام مطرحه كه واسه من كه دارم فارغ التحصيل ميشم از پزشكي دانشگاه تهران و ميخوام مدرك و ريزنمرات و هرچي كه دارم رو بگيرم و برم خارج مجموعا چقدر بايد پول داد؟
    اخه بكيكي بهم گفت ١٠ تومن بايد بدي كه دانشنامه و ريزنمراتت ازاد بشه اما اينجا حرف از ٣٠-٤٠ تومن و وثيقه و اينجور چيزاست.من كلا اگه بخوام يه پولي رو بدم بابت تحصيلاتم در ايران چقدر بايد باشه.نميشه پول داد و ديگه وثيقه نذاشت،شرش كم بشه تموم بشه؟
    سوال بعديم اينه كه از زماني كه درسم تموم ميشه تا گرفتن مدرك و فارغ التحصيلي و ازاد شدن مدارك و امكان خروج از كشور(من سربازي ندارم)چقدر طول ميكشه؟من بايد فورا زمان خروجم معلوم بشه.مرسي
    10 تومن واسه وقتی هست که طرحت تموم شده. قبل از طرح اگه بخوای ازاد کنی 40 تومنه. میتونی به جای سند پول بذاری که این خودش وثیقه محسوب میشه. خرید طرح نداریم!
    مدت دقیقش رو از دانشگاهتون باید بپرسی. بسته به دانشگاه فرق میکنه. حدودا 2-5 ماه!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Fami نمایش پست ها
    سلام.
    مقدار 40 میلیون تومن، میزان وثیقه طرح هست. یعنی به جای اینکه برین طرح، وثیقه مییذارین که تا 5 سال اجازه داشته باشین که طرح رو فعلاً نرین. این با تعهدات تحصیل رایگان فرق میکنه. کسایی که تو دانشگاه های سراسری دولتی درس خونده ان، به ازای این مدت، تعهد خدمت دارن. برای اونهایی که با سهمیه منطقه 1 قبول شدن، معادل تعداد سال تحصیل هست (طول دوره اینترنی ازش کم میشه). برای منطقه 2 و 3 2 برابر تحصیل. البته کسایی که سهمیه منطقه 2 سا 3 داشته ان ولی خودشون بدون استفاده از این سهمیه هم تو دانشگاهشون قبول میشدن، لزومی نداره که 2 برابر تعهد داشته باشن. این رو خود دانشگاه از سازمان سنجش استعلام میکنه و مشخص میکنه که وضعیت سهمیه قبولی تون چطور بوده. برای ورودی های 82 و 83 که من می دونم، به ازای هر ترم، 350 هزار تومن هست. یعنی کسی که 7 سال و نیم دوره درسش بوده، بدون اینترنی میشه 6 سال، و معادل 4 میلیون و 200 هزار تومن (چون خورده مورده داره، حدود 4.5 میلیون میشه) باید بده به عنوان خرید تعهدات تحصیل رایگان. چه طرح برین چه نرین این پول سر جاشه. فقط اگه طرح برین، یا بعد فارغ التحصیلی کار کنین، مدت طرح و کارتون هم از این میزان تعهدات کم میشه.
    اونهایی که دانشگاه آزاد بوده ان، این پول رو نمیدن، ولی وثیقه طرح رو باید بدن. چون اونها هم طرح دارن.

برای طرح هم میتونید سند گرو بذارین و هم پول بذارین. اگه پول رو بخواین بذارین تو حسابی که بهش سود تعلق بگیره، باید 10% بیشتر بدین. یعنی به جای 40 میلیون، 44 میلیون میذارین تو حساب و حساب بلوکه میشه.

آزاد کردن هم بسته به دانشگاه، پیگیری خودتون، دوندگی و شانستون و حال و حوصله اون روزهای کارمندها (!)، حداقل 2 ماه طول میکشه.
    اگه سند بخواین بذارین برای وثیقه طرح، یه کم بیشتر طول میکشه. چون باید بیان کارشناسی و سند قیمت گذاری بشه و برین شهرداری و ازین دنگ و فنگ ها!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)