صفحه 57 از 66 نخستنخست ... 74748495051525354555657585960616263646566 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 657

موضوع: آزادسازی مدارک تحصیلی از وزارت بهداشت (دانشگاههای علوم پزشکی)

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : آزادسازی مدارک تحصیلی از وزارت بهداشت (دانشگاهها

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_kh نمایش پست ها
    چند سوال؟
    1- مدرک لیسانس پرستاری دانشگاه آزاد چه زمانی آزاد می شود؟ (منظور دانشنامه و ریزنمرات می باشد) بعد از اتمام 4 سال یا بعد از اتمام طرح یا ....؟
    2- در مورد دانشگاه دولتی چطور؟
    3- در مورد پردیس بین الملل دانشگاه دولتی چطور؟
    سلام
    1. بعد از پایان طرح
    2. بعد از پایان طرح و پرداخت تعهدات آموزش رایگان (بعد از 4 سال میتوانید وثیقه بگذارید برای طرح و مدارک رو تحویل بگیرید ولی طی دوره طرح به قوت خود باقی هست.)
    3. در مورد پردیس ها هیچ اطلاعی ندارم.
    موفق باشید

Junior Member amin_kh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام
    1. بعد از پایان طرح
    2. بعد از پایان طرح و پرداخت تعهدات آموزش رایگان (بعد از 4 سال میتوانید وثیقه بگذارید برای طرح و مدارک رو تحویل بگیرید ولی طی دوره طرح به قوت خود باقی هست.)
    3. در مورد پردیس ها هیچ اطلاعی ندارم.
    موفق باشید
    1-پرداخت تعهد آموزش رایگان یعنی چی ؟ مگه گذروندن طرح 2 ساله همون عمل به تعهد نیست؟ با انجام طرح بازم باید برای آزادسازی مدرک دولتی پول داد؟ چقدر باید داد؟
    2- نمی شود مدرک لیسانس پرستاری دانشگاه آزاد رو بدون انجام طرح آزاد کرد؟ با پرداخت پول منظورمه. یعنی بعد از تموم کردن چهار سال لیسانس، برای ادامه تحصیل یا کار در خارج کشور باید حتما دوسال طرح را داخل ایران گذروند؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_kh نمایش پست ها
    1-پرداخت تعهد آموزش رایگان یعنی چی ؟یعنی در مقابل بهره مند شدن از مزایای آموزش رایگان شما در صورت درخواست مدارک یا خروج از کشور بدون سابقه کار و بیمه موظف هستید هزینه ای که دانشگاه برای اموزش شما متقبل شده است به دانشگاه بپردازید. (دانشگاه دولتی. دانشگاه آزاد اطلاع ندارم) مگه گذروندن طرح 2 ساله همون عمل به تعهد نیست؟ خیر. تعهد آموزش رایگان با طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان (تعهد وزارت) دو مقوله جداگانه می باشند. با انجام طرح بازم باید برای آزادسازی مدرک دولتی پول داد؟ بله. چقدر باید داد؟ اطلاع ندارم.
    2- نمی شود مدرک لیسانس پرستاری دانشگاه آزاد رو بدون انجام طرح آزاد کرد؟ خیر. طرح غیرقابل خرید هست و باید گذرانده شود. فقط میتوانید وثیقه بگذارید و مدارک را تحویل بگیرید. با پرداخت پول منظورمه. یعنی بعد از تموم کردن چهار سال لیسانس، برای ادامه تحصیل یا کار در خارج کشور باید حتما دوسال طرح را داخل ایران گذروند؟ اگر قصد برگشت به ایران یا کار در ایران را دارید بله ولی اگر قصد بازگشت ندارید وثیقه بگذارید مدارک را بگیرید و وثیقه نیز از بین می رود. مساله تعهد وزارت بهداشت (طرح نیروی انسانی) کماکان به قوت خود باقی می ماند.
    موفق باشید

Junior Member

سلام به همه ی دوستان. نمی دونم سوالم تکراری هست یا نه، اما با نگاهی که به پست های این فروم داشتم جوابش رو نگرفتم.
    من دانشجوی ارشد وزارت بهداشت ورودی 94 هستم. رشته من طرح اجباری نداره و طرحش 2 ساله و اختیاری است. شخصا تمایل دارم که بگذرونمش.
    سوال من اینه که برای آزاد کردن مدرک ارشد بهداشت چه باید کرد؟ هزینه ها ترمی هستند؟ امکان آزاد کردن رایگان اون با عدم کاریابی هست؟ و اگر طرح اختیاری رو پشت سر بگذارم از هزینه ای که باید بدم کم میشه یا خیر؟ هزینه ی آزاد سازی برای ورودی 94 چقدر هست؟ و کلا آیا اطلاعات جامعی در این زمینه در سایت وزارت بهداشت یا ... هست یا خیر.
    پیشاپیش از وقتی که صرف می کنید متشکرم.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ali2991 نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان. نمی دونم سوالم تکراری هست یا نه، اما با نگاهی که به پست های این فروم داشتم جوابش رو نگرفتم.
    من دانشجوی ارشد وزارت بهداشت ورودی 94 هستم. رشته من طرح اجباری نداره و طرحش 2 ساله و اختیاری است. شخصا تمایل دارم که بگذرونمش.
    سوال من اینه که برای آزاد کردن مدرک ارشد بهداشت چه باید کرد؟ به آموزش دانشگاه مراجعه کنید. شما رو راهنمایی می کنند. هزینه ها ترمی هستند؟ بله. امکان آزاد کردن رایگان اون با عدم کاریابی هست؟ خیر فکر نمی کنم. عدم کاریابی مربوط به بخشنامه های وزارت علوم هست تا حدی که اطلاع دارم. و اگر طرح اختیاری رو پشت سر بگذارم از هزینه ای که باید بدم کم میشه یا خیر؟ اطلاع ندارم. ولی میدونم سابقه بیمه رو لحاظ می کنند. سوال کنید. هزینه ی آزاد سازی برای ورودی 94 چقدر هست؟ طبق جدولی که دارند. بطور دقیق و با جزییات اطلاع ندارم.و کلا آیا اطلاعات جامعی در این زمینه در سایت وزارت بهداشت یا ... هست یا خیر. من بطور واضح ندیدم. شما مجدد چک کنید. معاونت توسعه تامین و توزیع نیروی انسانی. و در سایت برخی دانشگاه ها.
    پیشاپیش از وقتی که صرف می کنید متشکرم.
    موفق باشید

Junior Member

سلام به همه کاربران گرامی
    ممنون میشم سوالاتم رو پاسخ بدید
    1برای آزاد کردن مدرک دکترای دندانپزشکی الان مبلغ وثیقه چقدر هست؟
    2چقدر طول می کشه تا مدرک به دستم برسه؟
    3آیا میتونم همزمان با گذاشتن وثیقه طرح نیروی انسانی رو هم برم؟
    ویرایش توسط maxi1 : August 29th, 2017 در ساعت 09:29 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Nasim72 نمایش پست ها
    سلام به همه کاربران گرامی
    ممنون میشم سوالاتم رو پاسخ بدید
    1برای آزاد کردن مدرک دکترای دندانپزشکی الان مبلغ وثیقه چقدر هست؟
    2چقدر طول می کشه تا مدرک به دستم برسه؟
    3آیا میتونم همزمان با گذاشتن وثیقه طرح نیروی انسانی رو هم برم؟

سوال 1) برای دانشگاه آزاد و بین الملل 90 میلیون و برای سراسری 90+هزینه تحصیل رایگان
    سوال2) بین 8 ماه تا 1 سال که البته اگه وثیقه ملکی باشه مقدار ممکنه به علت برآورد هزینه از این مورد هم بیشتر بشه
    سوال3)منافاتی با هم ندارن.

دوستان عزیز من جواب سوالات خودمو از خانم اجاقیان در مرکز خدمات آموزشی تعهدات خارج از کشور به شماره 02181452253 گرفتم.

Senior Member baharina آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Nasim72 نمایش پست ها
    سوال 1) برای دانشگاه آزاد و بین الملل 90 میلیون و برای سراسری 90+هزینه تحصیل رایگان
    سوال2) بین 8 ماه تا 1 سال که البته اگه وثیقه ملکی باشه مقدار ممکنه به علت برآورد هزینه از این مورد هم بیشتر بشه
    سوال3)منافاتی با هم ندارن.

دوستان عزیز من جواب سوالات خودمو از خانم اجاقیان در مرکز خدمات آموزشی تعهدات خارج از کشور به شماره 02181452253 گرفتم.
    فرمایش شما درسته
    فقط من چون خودم مدرکم با وثیقه ازاد کردم بگم از زمانی که پول رو پرداخت کردم زیر 1ماه مدرک و ریزنمرات رو گرفتم
    به حباب نگران لب يك رود قسم و به كوتاهي ان لحظه شادي كه گذشت غصه هم خواهد رفت، انچناني كه فقط خاطره اي خواهد ماند!

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و مدارک تحصیلی علوم پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط maasf نمایش پست ها
    آزاد کردن مدرک وزارت بهداشت

یه مسئله ای که من متوجه شدم این هستش که در مورد آزاد کردن مدرک از وزارت بهداشت اطلاعات خیلی کم و ناقص هست و به همین دلیل میخواستم یه راهنمای نسبتا جامع برای همه بزارم که دردسرایی که ماکشیدیم رو بقیه نکشن.

برای آزاد کردن مدرک از وزارت بهداشت در پروسه کلی اینطوری هستش:

مرحله ۱
    پرداخت تمام وام دانشجویی به صندوق رفاه دانشجویان و گرفتن نامه تسویه حساب از صندوق رفاه دانشگاه

پرداخت هزینه تحصیلات رایگان و دریافت رسید اون (که در مورد رشته داروسازی در سال ۹۵ حدود ۳ میلیون تومان بود)

مرحله ۲ تشکیل پرونده در وزارت بهداشت
    به قسمت اداره تعهدات واقع در اداره خدمات آموزشی وزارت بهداشت و خانم اجاقیان مراجعه میکنیدو با مدارکی که داشتین(تسویه حساب وام و تحصیلات رایگان) تشکیل پرونده میدین. اگر رشته شما طرح اجباری داشته باشه یه نامه به شما میده که میبرین قسمت حقوقی برای گذاشتن وثیقه؛

( وثیقه طرح برای رشته داروسازی در سال ۹۵ اسما مبلغ ۸۰ میلیون تومان بود ولی در عمل ۹۲ میلیون تومن باید پول داد (پزشکی و دندانپزشکی هم یه همچین رقمی هست) که میشه به صورت نقدی یا سند ملکی وثیقه گذاشت؛

وثیقه نقدی بسیار سریع تر کاراش انجام میشه در حد یک روز؛ شما میرید پایین ساختمان وزارت بهداشت در بانک ملت یه حساب باز میکنید و اونجا بهتون پیشنهاد میکنن که اگر دوست دارین این وثیقه ای که میگذارین سود هم بهش تعلق بگیره یه سپرده ۸۳ میلیون تومنی باز کنید و مبلغ ۸ میلیون تومن هم توی حسابتون بلوکه میشه که براتون ضمانت نامه صادر کنن. برای صدور ضمانتنامه به مدت ۴سال هم ۳۶۰ هزار تومن پول میگیرن. هر ماه ۱میلیون و ۴۰۰ هزار تومن سود هم به حسابی که خودتون معرفی میکنین سود واریز خواهد شد.

وثیقه ملکی یه چند ماهی طول میکشه؛ چون نامه میزنن به دانشگاهتون تا نماینده حقوقی دانشگاه بیاد و بعد نماینده دادگستری بیاد و ملک رو ارزش گذاری کنه (که معمولا با پررویی هرچه تمام خونه ۵۰۰ میلیون تومنی رو مثلا ۱۵۰ میلیون تومن ارزش گذاری میکنه) و بعد استعلام دارایی و شهرداری و … باید انجام بشه که کلی معطلی و اتلاف وقت توش خواهد بود.

بعد از اینکه وثیقه رو گذاشتین (چه ملکی و چه نقدی)؛ اداره حقوقی یه نامه میزنه به اداره تعهدات خانم اجاقیان. خانم اجاقیان هم از جانب ريس اداره خدمات آموزشی (که الان دکتر حدیقی هستن) یه نامه میزنه به دانشگاهتون که ریزنمرات و دانشنامه ما رو صادر کنن و بفرستن وزارت بهداشت. و شماره نامه وزارت بهداشت به دانشگاه رو ازشون میگیریم و میاریم دانشگاه برای پیگیری….

حالا ما برمیگردیم دانشگاه؛ بعضی دانشگاه ها مثل دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شخص میخوان که یه مقاله چاپ شده از پایان نامش داشته باشه وگرنه براش ریزنمرات رو صادر نمیکنن؛
    ( در دانشگاه ما اینطوری بودکه یه نامه از استاد راهنما به همراه مقاله ای که منتج از پایان نامه بوده میگیریم برای معاونت پژوهشی دانشکده و ایشون هم یه نامه میزنن به اداره خدمات آموزشی دانشگاه و میگن که این دانشجو مقاله چاپ کرده و دریافت ریزنمرات توسط این شخص بلامانع هست.)

بعد از این مسئله و صدور دانشنامه وریز نمرات توسط دانشگاه؛ خود دانشگاه ریزنمرات روبا پست پیشتاز میفرسته وزارت بهداشت و توی وزارت بهداشت ظاهرا یه مهر روی ریزنمرات و دانشنامه میزنن مبنی بر اینکه ترجمه ریزنمرات و دانشنامه بلامانع است.

نکته مهم :
    مشخص شدن وضعیت خدمت نظام وظیفه برای صدور دانشنامه لازم نیست. نگران نباشید.

سلام طبق چیزی که توی ویکی سایت خوندم نوشته طبق نامه جدید نظام وظیفه (کدوم نامه با چه تاریخی و شماره نامه ای ) حتی با گواهی اشتغال به تحصیل که شماره نامه معافیت در آن ذکر شده باشد ، می توان دانشنامه و ریزنمرات رسمی را ( بعد از امور مربوط به آموزش رایگان ) تحویل گرفت . اما من الان یکهفته است دارم با دانشگاه و وزارت بهداشت (رشته ام وزارت بهداشتیه ) سروکله میزنم میگم من معافیت تحصیلی ارشد دارم و میخوام مدرک رو بگیرم و تمام هزینه هاش رو هم یکجا پرداخت میکنم اما میگن کدوم نامه نظام وظیفه ؟؟؟؟
    لطفا اگر در این باره اطلاعی دارید راهنمایی بفرمایید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و مدارک تحصیلی علوم پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط parsaafiat نمایش پست ها
    سلام طبق چیزی که توی ویکی سایت خوندم نوشته طبق نامه جدید نظام وظیفه (کدوم نامه با چه تاریخی و شماره نامه ای ) حتی با گواهی اشتغال به تحصیل که شماره نامه معافیت در آن ذکر شده باشد ، می توان دانشنامه و ریزنمرات رسمی را ( بعد از امور مربوط به آموزش رایگان ) تحویل گرفت . اما من الان یکهفته است دارم با دانشگاه و وزارت بهداشت (رشته ام وزارت بهداشتیه ) سروکله میزنم میگم من معافیت تحصیلی ارشد دارم و میخوام مدرک رو بگیرم و تمام هزینه هاش رو هم یکجا پرداخت میکنم اما میگن کدوم نامه نظام وظیفه ؟؟؟؟
    لطفا اگر در این باره اطلاعی دارید راهنمایی بفرمایید
    با سلام

من هم مشکل شما رو دارم. ارشد مهندسی پزشکی هستم. طرح ما اختیاری هست. الان برگه اعزام به خدمت دارم ولی مدام میگن که کارت پایان خدمت احتیاجه! اگر اطلاعات جدیدی دارید لطفاً راهنمایی کنید.
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)