صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 59 , از مجموع 59

موضوع: پرسش و پاسخ در خصوص تمدید اقامت در اتریش

Junior Member 85223501 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در خصوص تمدید اقامت در اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    تمدیدکارت اقامت دانشجویی سالیانه س. وهز سال از دو ماه مونده به اتمام اعتبارش شما فرصت دارید برای تمدید اقدام کنید.
    همیشه هم زمان تمدید از شما مدارک مالی مثه دفعه اول میخوان با این تفاوت که دیگه باید صورت سپرده بانکی داخل اتریش
    رو تحویل بدید. و همیشه هم باید موقع تمدید همون مقدار حدود 10 هزارتا رو توی حسابتون داشته باشید.

توصیه: داشتن هزینه یکساله واقعن کافی نیست. سعی کنید کمی بیشتر حاشیه امنیت داشته باشید.
    چون اونجوری همه چیز لب مرزی میشه و ممکنه هزینه های غیرمنتظره و خارج از پیش بینی
    داشته باشید و به مشکل میخورید اگر دقیقن برای یکسال برنامه ریزی کنید.

می شه سه ماه ونیم قبل برای تمدید اقدام کرد؟

Senior Member

سلام دوستان.من پارسال کارت اقامتم رو از وین گرفتم اما بعد چند ماه از دانشگاه انصراف دادم.بیمه و ملده رو قطع کردم و برگشتم ایران.حالا میخوام با پذیرش اف ها از یه شهر دیگه اقامتم رو تمدید کنم اما چون هیچ نمره ای ندارم و...حتما به مشکل میخورم.از اونجاییکه میدونم ما ایرانیا تو سال اول درس زیادی پاس نمیکنیم و یا مرخصی میگیریم و...ممنون میشم اگه تجربه ای دارین یا چیزی از کسی شنیدین بهم بگین شاید به دردم خورد.مثلا میتونم بگم مریض بودم برگشتم ایران؟یا چیزایی از این قبیل؟.پیشاپیش ممنون

پیش فرض پاسخ : تجربیات زندگی در اتریش و کارهای ضروری برای روزها

سلام دوستان
    می خواستم بدونم زن و شوهر که میرن اتریش برای بار اول که می خوان اقامتشون رو یکساله کنن و از طرفی جفتشون پذیرش دارند برای حساب بانکب اولا باید دو تا حساب جدا داشته باشند یا یک حساب هم کفایت میکنه؟ ثانیا باید در مجموع چقدر پول ببرن؟

Junior Member

سلام.
    توی مدارک خواسته شده نوشته 16 واحد درسی (ECTS) یا هشت ساعت در هفته (8SWS). اگر تعداد واحدها کمتر از 16 ولی تعداد ساعتها هشت ساعت یا بیشتر باشه قبول می‎کنن؟
    من 14.5 واحد و 10 ساعت دارم. اگر بیشتر لازمه یه امتحان دیگه هم بدم تا وقت دارم.

Junior Member

سلام
    اگه تو سه ترم نتونیم امتحان زبان آلمانی رو قبول بشیم بعد باید از وین خارج بشیم و دیگه اجازه ی بیشتر موندن نداریم ؟

Senior Member sabadadboud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MS Computational Science - University of Vienna

نقل قول نوشته اصلی توسط panaa نمایش پست ها
    سلام
    اگه تو سه ترم نتونیم امتحان زبان آلمانی رو قبول بشیم بعد باید از وین خارج بشیم و دیگه اجازه ی بیشتر موندن نداریم ؟

فکر کنم تا پنج بار امکان امتحان EPD رو دارید. اگه همه رو قبول نشید بله باید بگردید

Junior Member

سلام . من از دانشگاه وین پذیرش دارم اما بعد از ثبت نام در کلاس زبان (اگوست )بنا به دلایل شغلی نمیتونم وین بمونم و احتمالا ترم اول زبان رو از دست میدم . ایا میتونم مرخصی بگیرم یا اینکه مرخصی نمیدن و باید غیبت کنم و ترم بعد تکلیفم چی میشه و همچنین اخر سال برای تمدید کارت اقامت چه وضعیتی دارم ؟؟ ممکنه اصلا کارتم رو تمدید نکنن ؟ ممنون میشم اگر راهکاری هست راهنمایی کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TU Graz

نقل قول نوشته اصلی توسط ata210 نمایش پست ها
    مدارک لازم برای تمدید کارت اقامت :

1 ) فرم پر شده برای تمدید کارت اقامت

2) اصل پاسپورت به همراه کپی صفحات اول و یک عدد عکس پاسپورتی

3)اصل Meldezettel به همراه کپی

4)قرارداد خوابگاه یا خانه به همراه کپی

5) صورتحساب بانک یا همون ریز پرینت حساب

6)برگه ای از بیمه برای MA35 به همراه کپی

8) studienblatt , studien beschtätigung از دانشگاه مربوطه

9)برگه ی اشتغال به تحصیل کلاس زبان به همراه نمره ی کلاس زبان در صورت داشتن و یا داشتن برگه sammelzeugnisse یا همون 16 واحد درس پاس شدی یا 8 ساعت درسی

10) 120 یورو پول ( اگر قیمتش تغییر نکرده باشه )

11) دز صورت شاغل بودن اخرین فیش حقوقی با نامه ی اجازه کار از AMS

با سلام
    ممنون از اطلاعات خوبتون

من دانشجوی دکترا هستم با قرارداد کاری
    امروز برای تمدید اقامت اقدام کردم.
    حدود 175 یورو پول پرداخت کردم و ازم برگه Meldezettel هم نخواستن! قرارداد خونه و فیش حقوقی رو هم اصلا نگاه نکرد و نخواست!

سلام.
    میخواستم بدونم سه ماه تابستون اگر کسی کاری نداشته باشه می تونه خوابگاهش رو تحویل بده و برگرده ایران و دوباره توی سپتامبر خوابگاه اجاره کنه و بیاد وین ؟
    اینکه سه ماه جایی رو اجاره نداریم و ملده نیستیم مشکلی ایجاد نمیکنه برای تمدید اقامت ؟
    ممنون

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)