صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 57

موضوع: ارسال مدرک زبان

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کپی مدرک زبان

هیچ دانشگاهی رو تو آمریکا یا کانادا پیدا نمیکنید که بگه کپی هم بفرستید قبوله. همه میگن باید official باشه. اما در اصل این اتفاق میفته که نمره ها دیرتر از اونی که فکر میکنید میرسه و این مشکل از طرف ETS نه شما و این رو خود دانشگاهها هم میدونن. تجربه کردنش ساده هست کسایی که pbt دادن ببینن کی نمرشون میرسه. پارسال نمره دوستای من به اکثر دانشگاهها زمانی رسیده بود که اونا پذیرش گرفته بودن و دنبال ویزا بودن. شاید 10 تا دانشگاه از آمریکا و 4-3 تا از کانادا apply کرده بودن که همشون چه کانادا و چه آمریکا قبول کرده بودند نمره های unofficial رو در نظر بگیرند تا نمره اصلی برسه.
    البته من درباره اروپا اطلاعی ندارم.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Senior Member

من در مورد کانادا و آمریکا زیاد اطلاع ندارم، اما در مورد اروپا همه این رو قید کردن که حتماً نمره ها باید تا قبل از DeadLine برسه، این که میفرمایید بررسی نمیشه و یا سخت گیری نمی کنن، نمی دونم بر چه اساسی هست اما می تونم بگم گفتن این حرف اون هم با این قطعیت چندان منطفی نیست. نمیشه تضمین داد که همه اونها بر خلاف نوشته های توی سایتشون عمل می کنن. شاید هم باشه ... چیزی که من دیدم این بوده.

موفق باشید.
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Junior Member

ممنون
    من مدرک زبان IELTS را دارم و میخوام برای دانشگاههای سوئد اقدام کنم در اینصورت چه جوری میشه ؟
    واتفاقا یک سوال دیگه هم دارم :
    نمره مورد نظر دانشگاههای سوئد 6 IELTS است و Deadline بیشتری هم داره من IELTS 5.5 دارم ولی برای 6 بهمن دوباره ثبت نام کردم
    که فکر کنم تا 21 بهمن نتیجه معلوم میشه و مطمئن هستم که 6 میگیرم
    به نظر شما من می تونم با این 5.5 الان اقدام کنم و بعد از امتحان مدرک جدیدم رو بفرستم ؟

Senior Member

به نظر من بهتره برای این نوع موارد به Admission Office دانشگاهها میل بزنید، اونها خیلی بهتر می تونن راهنماییتون کنن و بگن که چی کار باید بکنید.

Senior Member

سلام،
    وقتی توی یه دانشگاهی توی کانادا اپلای کردیم، اینکه نمره تافل و کپی کارنامه تافل رو بفرستیم کافیه و یا اینکه باید حتماً برای اینکه مدارک بررسی بشه نمره به صورت Official از ETSبرسه؟ یعنی می تونیم نمره رو بذاریم وقتی قبول شدیم ریپورت کنیم یا نه؟ اگر نمیشه، خوب ما اگر الان به ETS بگیم که نمره رو report کنه و نمره دیر به دست ادمیشن آفیس برسه وضعیت چی میشه؟ فایل ما کنسل میشه؟

من كانادا رو نميدونم اما براي آمريكا:
    به صورت پيش فرض اينه كه تو بايد به صورت رسمي از ETS ريپورت كني(اگه موقع ثبت نام 4 تا دانشگاه رايگان رو كداشو وارد نكرده باشي) اما اگه بخواي صرفه جويي ارزي كني مي توني كپي Score Sheet رو تو مداركت بذاري. فقط حتما يادت باشه كه مطمئن شي دانشگاه ايراد نميگيره. من خودم از دانشگاه هاي مقصد پرسيدم كه اشكال داره يا نه؟ دو تاشون گفتن كپي هم قبوله اما بعدش اگه Admission بگيري بايد از ETS ريپورت كني. و دو تاي ديگه گفتن حتما حتما بايد از ETS ريپورت شه و كپي به هيچ وجه قابل قبول نيست. حتما يه استعلام بگير ازشون.
    ThinK DifferenT

Senior Member

من شنیدم ریپورت ETS ممکنه طول بکشه، یعنی شده که دو یا سه ماه طول کشیده تا ETS نمره رو فرستاده. این صحت داره؟ از وقتی که سفارش ریپورت رو می دیم، چه قدر طول می کشه تا نمره ریپورت بشه؟ اگر این مورد امکان داره؟ دیر ریپورت شدن نمره ها چه مشکلی ایجاد می کنه؟

اگه اشتباه نكنم تو خود سايت ETS نوشته 4 روز كاري طول ميكشه. بعد از اينكه با تلفن سفارش بدي. اما يادت باشه كه( من از بچه ها شنيدم و خودتم احتمالا ديدي) حسابت تا 3، 4 روز بعد از اينكه سفارش ميدي پول هزينه ريپورت رو داشته باشه چون براي بچه ها درد سر شده.
    ThinK DifferenT

Junior Member

نوشتن 4 روز کاری طول می کشه اما من زنگ زدم ETS پرسیدم گفتند 14 روز کاری ممکنه طول بکشه !! کلا خیلی موسسه داغونیه !!

Junior Member

واسه کشورهای اروپایی چطوریه؟ مثلاً واسه سوییس و آلمان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)