صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 57

موضوع: ارسال مدرک زبان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Executive Management University of Tehran

پیش فرض پاسخ : ارسال مدرک زبان

دوستان، من ریزنمرات لاتین ام رو از دانشگاه تهران مستقیم با DHL می خوام بفرستم واسه دانشگاه ها (البته چون راه دیگه ای ندارم!) حالا سئوالم اینه که مدرک آیلتسم که درخواست دادم دوباره صادر بشه و پست بشه به دانشگاه جداگانه DHL میشه اشکال نداره؟ نمیشه یه جوری اینا رو با هم بفرستم؟ آخه نه دانشگاه تهران کوتاه میاد و ریزنمرات رو میده دستم، نه آیلتس کوتاه میاد و کارنامه رو میده به خودم! چه کار کنم؟!

Junior Member

اگه کسی بتونه منو راهنمایی کنه خیلی ممنون می شم.
    دانشگاه واترلو برای ارسال نمره زبان اینو نوشته:
    copies of test scores can be uploaded on Applicant form, and originals can be mailed directly by the testing agency
    این یعنی فقط کپی نمره کافیه یا باید از طرف ets هم فرستاده بشه؟

Senior Member

سلام به همه دوستان
    بچه ها من واقعا الان نمی دونم چه کار کنم. لطفا راهنمایی کنید. من حدود سه ماه پیش امتحان تافل اینترنتی دادم و نمره ام شد 82. چون از نمره ام راضی نبودم خواستم دوباره امتحان تافل بدم. حالا اومدم امتحان تافل کاغذی ثبت نام کردم و هفته دیگه این امتحان را می دم. از طرف دیگه دوباره دو هفته دیگه هم یک دور دیگه امتحان اینترنتی می دم. مشکل اینجاست که من فکر نمی کنم امتحان تافل اینترنتی ام نمره اش خوب بشه و بیشتر روی تافل pbt دارم حساب می کنم. حالا مشکل اینجاست که تا من بیام این امتحان را بدم و نمره اش را بگیرم و بعد ریپورتش کنم خیلی طول می کشه. جاهایی که می خوام اپلای کنم هم همه نمره بالاتر از 79 تافل اینترنتی می خوان. حالا نمی دونم چه کار کنم. اگر این نمره 82 که دارم را برای دانشگاه ها بفرستم از یک طرف دوبله باید هزینه فرستادن نمره کنم (هم اینترنتی و هم کاغذی را باید ریپورت کنم) و از طرفی اگر این نمره برسه دستشون اونوقت نمره pbt نرسه شاید دیگه منتظر نمره pbt نمونن و بیان من را به خاطر نمره کم تافل reject کنن. از طرف دیگه اگر بخوام منتظر بمونم ممکنه نمره pbt تا موقع ددلاین نرسه دستشون و اونوقت اصلا مدارکم را بررسی نکنن. به نظرتون من الان چه کار کنم؟

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nt نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    بچه ها من واقعا الان نمی دونم چه کار کنم. لطفا راهنمایی کنید. من حدود سه ماه پیش امتحان تافل اینترنتی دادم و نمره ام شد 82. چون از نمره ام راضی نبودم خواستم دوباره امتحان تافل بدم. حالا اومدم امتحان تافل کاغذی ثبت نام کردم و هفته دیگه این امتحان را می دم. از طرف دیگه دوباره دو هفته دیگه هم یک دور دیگه امتحان اینترنتی می دم. مشکل اینجاست که من فکر نمی کنم امتحان تافل اینترنتی ام نمره اش خوب بشه و بیشتر روی تافل pbt دارم حساب می کنم. حالا مشکل اینجاست که تا من بیام این امتحان را بدم و نمره اش را بگیرم و بعد ریپورتش کنم خیلی طول می کشه. جاهایی که می خوام اپلای کنم هم همه نمره بالاتر از 79 تافل اینترنتی می خوان. حالا نمی دونم چه کار کنم. اگر این نمره 82 که دارم را برای دانشگاه ها بفرستم از یک طرف دوبله باید هزینه فرستادن نمره کنم (هم اینترنتی و هم کاغذی را باید ریپورت کنم) و از طرفی اگر این نمره برسه دستشون اونوقت نمره pbt نرسه شاید دیگه منتظر نمره pbt نمونن و بیان من را به خاطر نمره کم تافل reject کنن. از طرف دیگه اگر بخوام منتظر بمونم ممکنه نمره pbt تا موقع ددلاین نرسه دستشون و اونوقت اصلا مدارکم را بررسی نکنن. به نظرتون من الان چه کار کنم؟
    بهترین گزینه برای شما در میون گذاشتن مشکلتون با خود دانشگاه است، معمولا دانشگاه ها به این صورت عمل میکنند که در صورتی که مدارک اصلی پذیرش تا ددلاین به دست دانشگاه رسیده باشد، به شما فرصتی داده میشود تا مدارک زبانتون رو بفرستید، اما تاکید میکنند تا زمانی که مدرک زبان به دستشون نرسد، پرونده شما بررسی نخواهد شد.

موفق باشید
    دوستان من، از سوالاتتون سپاسگذارم. اما ناچارم اونها رو بی جواب بگذارم چرا که بنده واقعا اطلاعات به روزی ندارم. با آروزی موفقیت برای شما.

Junior Member Moslemi آواتار ها

سلام به همه . لطفا به این سوالات که سوال اکثر افراد هم هست جواب کاملی بدهید :
    1- قبل از امتحان تافل اینترنتی میشه 4 تا دانشگاه را به صورت رایگان انتخاب کرد (بوسیله کد دانشگاه ). ETS فقط نمره رو میفرسته به این دانشگاها یا مدرکو ؟ این امر چقدر طول میکشه ؟ تکلیف سایر مدارک ما که مثلا با DHL میفرستیم چی میشه ؟ یعنی وقتی که ما مدارکو میفرستیم دانشگاه دیگه نیازی به مدرک زبان نیست که بفرستیم ؟ چون اونو ETS میفرسته !!! ؟؟؟
    2- حال اگر بخواهیم که ETS به چند دانشگاه دیگه هم (به خرج ما ) مدرک بفرسته حتما باید اول مدرک برسه ایران( 2 ماهه حداقل ) بعد ما سفارش ارسال بدیم ؟ یا میشه همین که نتایج تو اینترنت اومد سفارش ارسال به دانشگاه بدیمو ETS بفرسته ؟ ( اگر این مطلب ممکنه چقدر طول میکشه ؟ )
    3- کلا اگر ما محدودیت زمانی داشته باشیم و بخواهیم به دانشگاههای بیشتری( بیشتر از 4 تا ) مدرک فرستاده بشه چه پروسه ای رو پیشنهاد میدین ؟

یک دنیا ممنون !!!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Moslemi نمایش پست ها
    سلام به همه . لطفا به این سوالات که سوال اکثر افراد هم هست جواب کاملی بدهید :
    1- قبل از امتحان تافل اینترنتی میشه 4 تا دانشگاه را به صورت رایگان انتخاب کرد (بوسیله کد دانشگاه ). ETS فقط نمره رو میفرسته به این دانشگاها یا مدرکو ؟ این امر چقدر طول میکشه ؟ تکلیف سایر مدارک ما که مثلا با DHL میفرستیم چی میشه ؟ یعنی وقتی که ما مدارکو میفرستیم دانشگاه دیگه نیازی به مدرک زبان نیست که بفرستیم ؟ چون اونو ETS میفرسته !!! ؟؟؟
    2- حال اگر بخواهیم که ETS به چند دانشگاه دیگه هم (به خرج ما ) مدرک بفرسته حتما باید اول مدرک برسه ایران( 2 ماهه حداقل ) بعد ما سفارش ارسال بدیم ؟ یا میشه همین که نتایج تو اینترنت اومد سفارش ارسال به دانشگاه بدیمو ETS بفرسته ؟ ( اگر این مطلب ممکنه چقدر طول میکشه ؟ )
    3- کلا اگر ما محدودیت زمانی داشته باشیم و بخواهیم به دانشگاههای بیشتری( بیشتر از 4 تا ) مدرک فرستاده بشه چه پروسه ای رو پیشنهاد میدین ؟

یک دنیا ممنون !!!
    سلام
    در جواب شما ETS یک کارنامه برای هر آزمون برای هر داوطلب تهیه می کنه که به محض اینکه امتحان صحیح شد اون را به دانشگاه ها ارسال می کنه. این کارنامه شامل نمره در هر بخش و همچنین یک اندک تحلیل بر روی توانایی های شماست. مثلا توضیح می ده که شما در بخش speaking عالی، خوب یا متوسط هستید و یا اینکه دانش اندکی دارید و اینکه چقدر می تونید روان و دقیق صحبت کنید و بیان لغاتتون صحیح هست. برای تمام چهار بخش امتحان یک چنین تحلیلی را داره و یک قسمت security guard هم داره که یک علامت هستش که با حرارت ناپدید می شه. این علامت نشان دهنده صحت کارنامه است و تا وقتی چنین کارنامه ای با این علامت از طرف ETS به دانشگاه ارسال نشه نمره زبان شما حالت رسمی نداره. اما برای ارسال نمره اصلا لازم نیست که شما کارنامه به دستتون رسیده باشه چون حتی اگر کارنامه هم داشته باشید نمی تونید چیزی را با اون علامت security guard بفرستید. کپی یا اسکن یا هر کار دیگه ای که بکنید اون مدرک حالت رسمی براتون نخواهد داشت. ممکنه اصلا اون کارنامه به دستتون هم نرسه. پست گاهی نمیاره. من خودم admission ticket امتحان هایی که الان یکی دو ماه پیش هم رفتم دادم و تموم شدن هم هنوز نرسیده به دستم. شما هر زمان چه قبل و چه بعد از امتحان می تونید از طریق سایت ETS ارسال نمره داشته باشید. بعد ارسال می گن تا حداکثر 6 هفته نمره می رسه دست دانشگاه. ولی من شنیدم تا دو ماه هم طول کشیده!
    برای ارسال نمره هم بعد از وارد شدن به پروفایلتون وارد بخش view orders می شید بعد روی order No کلیک می کنید و بعد روی modify در قسمت score recipient می زنید در اون قسمت روی add another score recipient می زنید. تا چهار تا مجانی انتخاب می کنید. از بقیه را پولش را پرداخت می کنید.

ApplyAbroad Hero

خیلی مهم. کمک!
    دوستان برای یه دانشگاه اروپایی دارم اپلای میکنم. ازم مدرک تافل نخواستن ولی براشون مهمه که رایتینگ و اسپیکینگ طرف خوب باشه. رو این حساب تصمیم گرفتم کارنامه تافل و جی آر ای مو اسکن یا کپی کنم و براشون بفرستم. متاسفانه تو هر دو کارنامه کد 4 دانشگاه امریکا برای ریپورت رایگان وجود داره و به نظرم این مسئله رو دید اون استاده تاثیر میزاره که ممکنه پوزیشنشونو بسوزونم. یه راهی به ذهنم رسید که از کارنامه هام اسکن بگیرم با فوتوشاپ کد اون 4 دانشگاه امریکایی رو بردارم و فایل جدید رو پرینت بگیرم! به نظر شما این کار اشکال نداره؟ اگه یه زمان خواستن از طریق ای تی اس براشون ریپورت کنم ایا اون 4 تا دانشگاه رایگانم ای تی اس براشون میفرسته؟ چکار کنم؟

انقدر وسواسي نباشين. همه ميدونن كه شما براي چند جا اپلاي مي كنين. من توي مصاحبه تلفني به استاد گفته بودم كه من براي چند جاي ديگه اپلاي كردم و اگر شما پذيرش با بورس كامل نفرستين من بايد نتيجه اپليكيشن هاي ديگه ام رو بررسي كنم و تصميم بگيرم. اونم گفت I understand . و بعد از 2 هفته هم پذيرش با هزينه فقط tuition fee فرستاد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط noosha0o0 نمایش پست ها
    اگه کسی بتونه منو راهنمایی کنه خیلی ممنون می شم.
    دانشگاه واترلو برای ارسال نمره زبان اینو نوشته:
    copies of test scores can be uploaded on Applicant form, and originals can be mailed directly by the testing agency
    این یعنی فقط کپی نمره کافیه یا باید از طرف ets هم فرستاده بشه؟
    این که مشخصه عزیز یعنی شما اون نسخه کارنامه که دست خودتونه رو اسکن میکنید و موقع پر کردن فرم تقاضانامه که اینترنتی هست فایلشو میفرستین تا اونها بررسیهاشون رو شروع کنن و از طریق ETS هم بعله باید بطور رسمی فرستاده بشه. معمولشون هم اینه که قبل از ددلاین باید رسمیش هم به دستشون برسه ولی حالا اگه خیلی براتون مهمه که هزینه نکنید ایمیل بزنین بپرسید ازشون.

در ایلتس هم ارسال به دانشگاه مقصد هست اینکار را بکنم یا خودم نسخه اضافی بگیرم و بفرستم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)